Skoči na vsebino

Radarski tempomat

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
25 odgovorov v temi
Vanquish
Vanquish

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 143

Zdravo,

zanima me glede radarskega tempomata ce slucajno ve - ce je to volan od radarskega tempomata:

https://i.ebayimg.co...5Zcgdk/$_57.jpg

in ce ima avto ta volan noter pomeno to tudi, da ima radarski tempomat? 

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 136
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

Tako je
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Da, kot je damci napisal. Če pa ima to notri, pa ni nujno, da ga ima? Pač dve tipki več na volanu.

Če rabiš tak volan, ga imam.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 098
  • Avtomobil: F10

Mas kako sliko?

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 254
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Zdravo,

zanima me glede radarskega tempomata ce slucajno ve - ce je to volan od radarskega tempomata:
https://i.ebayimg.co...5Zcgdk/$_57.jpg

in ce ima avto ta volan noter pomeno to tudi, da ima radarski tempomat?

Ni nujno da ima radar tempomat, najhitreje preveriš odspredaj na odbijaču tam kje je mrežica mora bit plastična kvadratasta ploščica. Takrat verjetno ima radar tempomat!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

Vanquish
Vanquish

Novinec

• Uporabnik

najlepsa hvala vsem na informacijah!

Gledal sem cisto generalno malo razlicne avte in sem pri nekaterih videl pac ta volan in me je zanimalo ali so mogoce pozabli zavest ali pa ima lahko ta volan tudi taki, ki nima tega.

In ste mi odgovorili - za kar se lepo zahvaljujem! :)

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

tak volan ima lahko samo ce je bil naknandno vgrajen. Iz ovarne zagotovo ni prisel s taksnim volanom in brez ACC. Saj iz sprednje strani takoj vidis ce ima radar v spodnjem delu odbijaca

http://f15.bimmerpos...=1&d=1397739419

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

Vanquish
Vanquish

Novinec

• Uporabnik

Najlepša hvala!

Prikaži več možnosti

NACA BOY
NACA BOY

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 203
  • Avtomobil: 530 XD

In kaj točno pomeni radar tempomat vem ,da se smešno sliši mene zanima v bistvu kake funkcije ima točni?
Lp
Prikaži več možnosti

bmwfahrer uki
bmwfahrer uki

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 296
  • Avtomobil: E39 528i,Insignia

če vozilo pred tabo upočasnuje,avtomatsko zavira

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Sledi vozilu pred teboj. Ce zavira,zavira tudi tvoj avto. Ce zelis mimo in nadaljujes s hitrostjo,ki jo imas na tempomatu,ga prehitis in nadaljujes do naslednje ovire.

Meni dalec najbolj uporabna funkcija v avtu. Sploh v slabsi vidljivosti. V megli avta ne vidis,radar pa ga zazna.
Prikaži več možnosti
    • Andy04 je všeč

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 878
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

NACA BOY, radarski tempomat je podoben navadnemu, kjer nastaviš željeno hitrost. Hkrati pa nastaviš razdaljo (4 stopnje). Če spredaj ni ovire, avto vozi glede na nastavljeno hitrost. Ko pa se ovira (avto) pojavi, pa drži razdaljo (ne bo pa pospešil preko nastavljene hitrosti). 

Meni je tudi to ena izmed boljših zadev, edino ne zaupam mu še čisto. Če se avto pred tabo premika (torej ga dohitiš), je ok. Se mi je pa zgodilo, da je avto stal na semaforju, jaz pa sem pripeljal s tempomatom do njega in je avto zelo pozno zaznal (čeprav imam vedno na "default", torej na 3 črtice od 4) in je sicer začel zavirat ampak tudi hkrati piskat in na HUDu se je pojavil rdeč avto. Preventivno sem stisnil po zavori (tako da ne vem ali bi se sam pravočasno ustavil ali ne). Nisem pa še vozil v megli, tako da ne vem kako se tam obnaša.

Druga stvar, ki me moti pri radarskem tempomatu pa je, da ko avto pred tabo zavija s ceste, ponavadi malo zabremza, nato zavije. Moj avto pa dejansko takrat kar precej zabremza (se zelo upočasni), potem pa rabi kakšno sekundo ali 2 da začne spet pospeševat. Zadeva je moteča, če voziš recimo 90 v koloni in ti avto naenkrat zavre na ~50. Se prižgejo zadaj zavorne luči ali samo fejst upočasni? Če se ne, te lahko hitro kdo nabaše od zadaj.

Urejal bpavsic, 18.08.2017, 09:12.

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

Druga stvar, ki me moti pri radarskem tempomatu pa je, da ko avto pred tabo zavija s ceste, ponavadi malo zabremza, nato zavije. Moj avto pa dejansko takrat kar precej zabremza (se zelo upočasni), potem pa rabi kakšno sekundo ali 2 da začne spet pospeševat. Zadeva je moteča, če voziš recimo 90 v koloni in ti avto naenkrat zavre na ~50. Se prižgejo zadaj zavorne luči ali samo fejst upočasni? Če se ne, te lahko hitro kdo nabaše od zadaj.

zato pa jaz v tem primeru, ce vidim taksno situacijo, ponavadi zmeraj dam nogo na plin in nic ne bremza. Nato pa zopet dalje s tempomatom.

Radarski tempomat je ena boljsih pogruntavscin, zlasti ce imas tega BMW-jevega s Start&Stop.

Prikaži več možnosti

NACA BOY
NACA BOY

Začetnik

• Uporabnik

Ufff dečki super hvala za odgovore namreč jaz imam ta radar tudi takšen volan ko je na sliki vendar imam problem odkar sem montital M paket namreč spredaj je bil problem ,da mi je sprva javljalo napako za senzor sedaj ko smo nabavli pravo mrežico za tempomat oni senzor spodaj v plastiki pa v bistvu dela normalno ko naštelam hitrost pa puščice na 3 od 4 zavira normalno pa zazna avto pred sabo razen ko vklopim oni gumb prilagam sliko mi je prej pokazalo rdeči avto in je sam zabremzal sedaj pa ze ko sem čistu v avtu pokaže rdeči avto pa ne zapiska nič pa ne zavira kot je prej,pa je naštelan na fru,da bi ga moralo takoj zaznat. V čem je problem morda sedaj v kaki nastavitvi ker je M paket gor??

Pripete slike za predogled

• 20170818_062305.jpg
  • 20170818_062100.jpg
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

ta gumb je za collision warning in ne za radarski tempomat

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 114
  • Avtomobil: avtomatik

Sledi vozilu pred teboj. Ce zavira,zavira tudi tvoj avto. Ce zelis mimo in nadaljujes s hitrostjo,ki jo imas na tempomatu,ga prehitis in nadaljujes do naslednje ovire.

Meni dalec najbolj uporabna funkcija v avtu. Sploh v slabsi vidljivosti. V megli avta ne vidis,radar pa ga zazna.

Se strinjam takoj, kar se tiče megle in dežja :ok.

Kar se pa tiče vožnje po AC npr, pa lahko avto veliko lepše pelješ "na peš", ker drugače avto ves čas nekaj pospešuje in bremza. Edina izjema je, če je AC prazna in imaš pred seboj avto, ki vozi z enakomerno hitrostjo.

Če pa greš npr po prehitevalnem pasu recimo 160km/h in bo nekaj 100m pred tabo en Kekec šel isto na prehitevalni pas, ker mora s svojimi 110km/h prehiteti kamion, bo pa avto šel 160 na uro, dokler radar ne bo zaznal Kekca. In ko ga bo, bo avtomatsko bremzal na polno. Meni osebno nič kaj udobna vožnja :).

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 475
  • Avtomobil: ni moj:(

Meni je tudi radarski tempomat TOP. Poleg funkcionalnosti ki jih omenjate je priročen za npr. vožnje čez cestninske postaje v SLO, ko si pač izbereš eno vozilo pred sabo greš čez cestninsko v njegovi "senci" (za njim) nato pa samo na levi pas in avto odbrzi naprej. Ob predpostavki, da imaš še avtomatika in stop&go funkcijo je izredno uporaben tudi v mestni vožnji... sam zaupat moreš :-D

:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

NACA BOY
NACA BOY

Začetnik

• Uporabnik

Damci a mi lahko malo bolj pomagas tibko se spoznas a bi moral avto isto sam zavirat pri tem gumbu a ne pa zapiskat ko je avto pred teboj??Ker koliko se spomnim mi je to pred montažo M paketa funkcioniralo tako.
Hvala
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

ce je ta moznost vklopljena bo najprej sam piskal oz. opozarjal, v extremnem primeru pa tudi zaviral

moram pa priznati, da je na püejsnjem avtu (Mazda 6 FL) radarski tempomat deloval neznejse in ni zmeraj na polno zaviral, res pa je da ni imel stop&go funkcije. Jaz uporabljam radarski tempomat po moje v 90% voznje, tudi po mestu.

Edino kar me moti je, da drzi pri eni crtici vseeno za moj okus preveliko razdaljo do spredaj vozecega vozila.

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 878
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Uf, jaz pa vedno vozim na 3 črtice na AC (je pa res, da vedno vozim po omejitvah: 100/130 proti LJ, 110 proti MS), 1-2 črtici v mestu... Stop&Go + avtomatik pa zakon. Na meji ali pa v koloni samo sediš, pa ko se začne tisti pred tabo premikat, stisneš Res na volanu. Avto štarta, se priključi prednjemu in se ustavi, ko se on ustavi. 30 min na meji ni nič drugače kot da bi šel na kavico :)

Urejal bpavsic, 18.08.2017, 12:41.

Prikaži več možnosti