Skoči na vsebino

x-Drive: da/ne?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
74 odgovorov v temi
Vanquish
Vanquish

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 143

Pozdravljeni,

zanima me kakšna so kaj mnenja in izkušnje pri vas za x-drive?

Namreč v osnovi sem cel čas gledal za x-drive vozili, sedaj pa vidim, da če imaš driving assistant plus, da x-drive nima podpore za vožnjo v koloni, pri čemer pa brez x-drive ma.

Glede na to, da sem kar dosti na avtocesti in v koloni pa mi je ta asistent zelo zanimiv in sem prvic v dilemi kaj mi je pomembneje.

Zato bo vsaka informacija/mnenje glede te dileme vec kot dobrodosla!

Hvala

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 755
  • Avtomobil: Nemški

Da se ta sistema tepeta med sabo v konfiguratorju, kot tudi samem avtu ne vem. Bi pa (če ga potrebuješ) jaz raje izbral xdrive. Je zelo dobro izpopolnjen 4 kolesni pogon, če primerjamo ostale konkurente. Avto se tudi po cesti pelje kot po tračnicah...
Prikaži več možnosti

Vanquish
Vanquish

Novinec

• Uporabnik

sej tudi jaz sem to prvic videl. Zasledil sem sele, ko sem gledal kaj se vse trzi pod driving-assistant in sem najdel sledečo povezavo: https://www.motor-ta...i206104258.html

in kolikor tukaj razumem pri: Stauassistent ta opcija ni na voljo pri x-drive modelih :(

aja glede x-drive, ce ga potrebujem.

Nikjer tak ne vozim, da bi x-drive bil nuja, mel bi ga zgolj zaradi varnosti, predvsem pozimi.

S 3-ko sem pac vcasih imel tezave z dvorisca za blokom prit, ko je bil led in se avto niti cm ni premakno. Na cesti pa se tudi opazi al avto "potiskas" ali "vleces" in sem potem nekak rekel, da naslednji je x-drive.

Urejal Vanquish, 02.08.2017, 06:52.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 083
  • Avtomobil: prdalica

Enostavno je odgovor DA. Imamo tukaj na forumu 867432 uporabnikov in zagovornikov zadnjega pogona ker to naj bi prineslo kao užitek, in vsi driftajo joh in sploh v bistvu pa jih zanese samo 17,9cm in imajo že vsi trde ter se imajo potem za drifterje :napaka  :crazy . A na tem forumu zna driftati mogoče 5 ljudi (Cimpo, LukaMarko, eddy, 4 banger in še morda kdo) potem pa se konča.

Sem ga imel (e91) in ga ni čez občutka varnosti in zanesljivoti kar je seveda najpomembneje. Seveda za x-drive doprinese nekaj težav z seboj, ker crkujejo zaradi nepravilno nameščenih pnevmatik, obrabe,...

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • BISSON, bmw330cd in zigi uporabnikom je všeč to sporočilo

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 312
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Js ne driftam ... ampak rad pometam po cestišču  :-D  :ok2

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland, bedolin in ovseni_kosmiči uporabnikom je všeč to sporočilo

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 102
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

DA za X-drive in avtomat, ker z avtomatom driving-assistant v koloni ne rabiš :ok

Urejal Davidf1, 02.08.2017, 07:38.

Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Ne. Večja poraba goriva, dražji nakup novega, težji avto, več kot je komponent v avtu večja je možnost da kaj crkne, pri popravilih je za mehanike manj prostora ker je vse natlačeno, pri samo pogonu zadaj je boljši občutek v volanu itd...
Snega je pa vsako leto manj in tist teden na leto ko je malo več snega na cestišču je x drive brez veze. Če imaš dobre pnevmatike je dovolj.
Pa še pr awd je treba pazit da imajo vse štir pnevmatike približno enak profil, kar tudi ni poceni.

Urejal ovseni_kosmiči, 02.08.2017, 08:49.

Prikaži več možnosti
    • TIN, Warden in sema318is uporabnikom je všeč to sporočilo

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 157
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

Namreč v osnovi sem cel čas gledal za x-drive vozili, sedaj pa vidim, da če imaš driving assistant plus, da x-drive nima podpore za vožnjo v koloni, pri čemer pa brez x-drive ma.

Glede na to, da sem kar dosti na avtocesti in v koloni pa mi je ta asistent zelo zanimiv in sem prvic v dilemi kaj mi je pomembneje.

baje imajo tudi novejsi modeli z-xdrive traffic jam assistant, ne vem pa tocno od kdaj dalje. Tako sem prebral na nemskem forumu.

Pa se zavedas, da traffic jam assstant deluje samo na avtocesti in do hitrosti 40 km/h?

No vsaj uradno, jaz sem ga preprogramiral da ga lahko aktiviras kjerkoli in do hitrosti 99 km/h. In komaj po tem je postal uporaben

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland in Warden uporabnikom je všeč to sporočilo

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 312
  • Avtomobil: bmw 328i f30

baje imajo tudi novejsi modeli z-xdrive traffic jam assistant, ne vem pa tocno od kdaj dalje. Tako sem prebral na nemskem forumu.

Pa se zavedas, da traffic jam assstant deluje samo na avtocesti in do hitrosti 40 km/h?

No vsaj uradno, jaz sem ga preprogramiral da ga lahko aktiviras kjerkoli in do hitrosti 99 km/h. In komaj po tem je postal uporaben

A lahko malo bolj podrobno kako točno to deluje? Hvala

Prikaži več možnosti

sema318is
sema318is

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 230
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Ne. Večja poraba goriva, dražji nakup novega, težji avto, več kot je komponent v avtu večja je možnost da kaj crkne, pri popravilih je za mehanike manj prostora ker je vse natlačeno, pri samo pogonu zadaj je boljši občutek v volanu itd...
Snega je pa vsako leto manj in tist teden na leto ko je malo več snega na cestišču je x drive brez veze. Če imaš dobre pnevmatike je dovolj.
Pa še pr awd je treba pazit da imajo vse štir pnevmatike približno enak profil, kar tudi ni poceni.

Se strinjam. Moje mnenje je da xdrive je cisto brezveze, pozimi tudi z zadnjim pogonom gre res lepo, ce imas OK gume.

Prikaži več možnosti
    • ovseni_kosmiči je všeč

Vanquish
Vanquish

Novinec

• Uporabnik

mogoce ves kateri? Jaz gledam 2014 letnike - se pravi LCI, ne vem pa ce imajo ze al se ne

dejansko pa po zapisih bom verjetno sel za X-Drive, mi je bolj pomembna varnost, kljub visjim stroskom in ostalemu.

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

2014 se zagotovo ne, mislim da tam nekje 2016 dalje

A lahko malo bolj podrobno kako točno to deluje? Hvala

Kako deluje traffic jam assist te zanima? Na youtube imas kar nekaj posnetkov. Dejansko sam vozi, za nekaj sekund celi ne rabis imeti rok na volanu
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 131
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

mogoce ves kateri? Jaz gledam 2014 letnike - se pravi LCI, ne vem pa ce imajo ze al se ne

dejansko pa po zapisih bom verjetno sel za X-Drive, mi je bolj pomembna varnost, kljub visjim stroskom in ostalemu.

Osebno po 120.000km z F31 v vseh mogočih razmerah (tudi snegu, dežju, poledici) nebi o X drive niti razmišljal. Kot je pred mano napisal že Kosmič... Rabiš ga le redko kdaj, preostanek leta pa je le nepotrebna navlaka. Ob vseh asistencah in pomagalih ki jih imajo BMW-ji je tudi vožnja z zadnjim pogonom prijetna in mirna, ne gleda na razmera na cestah. Osnoven pogoj so seveda kakovostne gume z dovolj profila in malo zdrave pameti. So seveda tudi izjeme, ko ljudje preživijo pol leta na smučiščih v Alpah... Za povprečnega voznika pa mislim, da je razliko v nabavni ceni bolje nameniti vrhunskim gumam.

Morda je na mestu še osebna izkušnja: z zadnjim pogonom sem obstal le enkrat zaradi lastne neumnosti - ob iskanju meja avtomobila sem zapeljal v sneg tako globok, da je avtomobil v celoti nasedel na snegu. V taki situaciji te verjetno ne reši niti X drive. 

LP Tristan01 

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland, Warden in ovseni_kosmiči uporabnikom je všeč to sporočilo

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

Sem pred 3 meseci bil pred podobno dilemo. In po prebiranju tujih forumov in opisanih tezavah z x-drive, sem ga vzel raje F11 samo z zadnjim pogonom

Urejal damci, 02.08.2017, 10:47.

Prikaži več možnosti
    • ovseni_kosmiči je všeč

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 461
  • Avtomobil: E90 320d, MCS R53 JCW

Tudi sam se ne bi odločil za X-drive, ker razen občutka varnosti in boljše trakcije v res zimskih razmerah in ne vidim nekega plusa. Poleg tega je avto težji, ima večjo porabo, večjo obrabo gum...
Tudi samo z zadnjim pogonom, dobrimi gumami in izpravnim podvozjem se da peljat povsem varno v vseh pogojih.
Prikaži več možnosti
    • sema318is in ovseni_kosmiči uporabnikom je všeč to sporočilo

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 522
  • Avtomobil: /

Ma pri nas so zime čedalje bolj mile, tako da celo leto se vozit s 4x4 zaradi tistih treh res sneženih dni..ne vem, jaz ne bi no, grem raje po ac hitreje z zadnjim. Seveda nism iz hribov, odvisno pač. 

Prikaži več možnosti
    • ovseni_kosmiči je všeč

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 225
  • Avtomobil: Bangle box

;)

iggy.jpg

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 777
  • Avtomobil: BMW

V izogib dodatnim nepotrebnim stroškom tudi sam navijam za opcijo brez x-drive sistema.

Odpadejo naslednji stroški :

- VTG in morebitne okvare - menjava olja v VTGju

- boljši občutek na volanu in posledično bolj mirna vožnja

- v preteklosti pri x-drive nezmožnost aktivnega volana ( ne vem kako je sedaj s tem )

- višja poraba goriva ( 1l )

- lažji avtomobil

Prikaži več možnosti
    • sema318is in ovseni_kosmiči uporabnikom je všeč to sporočilo

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 699
  • Avtomobil: BMW logicno

Se strinjam. Moje mnenje je da xdrive je cisto brezveze, pozimi tudi z zadnjim pogonom gre res lepo, ce imas OK gume.

Se ne strinjam, BMW je cisto brez veze, ker se pozimi tudi z Hyundajem res lepo pelješ, posebej, če je nov. ;)
Prikaži več možnosti

Vanquish
Vanquish

Novinec

• Uporabnik

dejansko kolikor vidim ma vsaka odlocitev svoje prednosti in slabosti - rezime bo verjetno bil, da bom imel prikaz obojnih in se bom na koncu odlocil za avto, ki bo najblizje v celoti pricakovanem, x-drive pa vec ne bo sam po sebi izlocilni kriterij.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.