Skoči na vsebino

x-Drive: da/ne?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
74 odgovorov v temi
ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 450
  • Avtomobil: e91

še tisto malo zabave ki je ostalo z RWD vsi z 4x4 ubijete, rabite ga pa ne nikoli ali pa skoraj nikoli.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Rottie in wini uporabnikom je všeč to sporočilo

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 945
  • Avtomobil: 535 PS

Ah ja ni čist tko, odvisno je kje živiš in kje se večinoma voziš, verjamem da ga tudi jaz v Portorožu nebi pogrešal. :-D

Na spolzki podlagi, sploh pozimi, je awd top izbira, no jst mam za daily driverja x-drive, za fun car pa rwd. Problem solved. :ok2

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 722
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Mene tu mika x , me je že nekajkrat nazj grede domov dobil sneg, nekako je šlo je pa šlo čist k po jajcih zE39

Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 450
  • Avtomobil: e91

@zigi če s v hribih... jasno.

Ampak če jaz primorc uspem z RWD cca 10x na zimo do smučišča pripeljat..

Prikaži več možnosti
    • bpavsic je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 351
  • Avtomobil: BMW

Tale X drive pogon je mene krepko osmešil, ko sem se en mal vdrl v sneg na Pokljuki, sem pisal o tem....

No pa smo bili v nedeljo na Pokljuki pa sploh ne vem, kaj mi je bilo, da sem moral probati strmo progo traktorsko vso blatno, po kateri so vlekli hlode dol. 

Glede na to, da je bilo zelo strmo sem vedel, da dol bo nekako šlo, zanimalo me pa je, kako gor. 

No bil sem povsem pozitivno presenečen, saj je avto v popolnem blatu vseeno nekako šel, celo štartal na sredi te blatne vzpetine. 

No dobro da imam abonma v pralnici v Ljubljanskem BTC ju, sem pričakoval doplačilo na "asran" avto, pa ni bilo treba doplačati. 

Skratka sistem deluje odlično dokler ima vsaj eno ali dve kolesi soliden oprijem.    Za vožnjo navzdol pa zelo pomaga kontroliran nadzorovan spust - tipka, da zadeve ne gredo po svoje ......

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 916
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ko avto nasede ga ni pogona, ki bi te spravil ven.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • zigi in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 881
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Ce vsa 4 kolesa vrtijo v prazno, je pogon opravil svoje delo - tezava je drugje (gume, nasedel, ostali pogoji - strmina in spolzek teren, pomanjkanje obcutka voznika itd).

Tisti videi audi vs. bmw so smesni - sami neki avdiji s kramparcami v prsicu in nasedli x-drive bmwji na letnih gumah... ...ob prvem snegu imava s kolegom (lastnik audija a4 allroad) zmenjeno, da probava kateri pride v hrib po zasnezenem travniku dlje oz. hitreje...

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Mat xxl uporabnikom je všeč to sporočilo

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 511
  • Avtomobil: bmw

Si bom sposodu mal temo,mal smo mel debato na sihtu o 4x4 pogonih,vsak svoje govoru,se nic zmenil no,pa ce lahko tulsj kdo napise,kako delajo ti pogoni na bmw-jih
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik

Namenu, kateremu je avto namenjen, sluzijo odlicno.

Ne mores pa z F11 v razmoceno hosto kot bi lahko npr. sel z Lado Nivo.

No, lahko, ampak... ...zakaj?

Urejal zok, 19.09.2018, 20:46.

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 240
  • Avtomobil: Mesanec

Zakaj? Ker lahko npr? :ok2

Ali pa ti je zmanjkalo drv pa jih morš nekak pripeljat domov ( tu prav pride karavan),

Mogoče si Jager

Mogoče si samo smotan?

Razlog se vedno najde skratka :laugh

Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 722
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

A ni faj razlika med terencem 4x4 z reduktorjem za brezpotja in "avtomobili in suvi" z oznako da ima pogon na 4 kolesa. te slednji so zame urbani terenci ki zlahkoto premagajo pločnik, travnik in makadam na piknik placu, prvi sneg, 

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 945
  • Avtomobil: 535 PS

... tudi drugi sneg ... :-D

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti
    • uursi je všeč

zok
zok
  • Uporabnik

...ampak niso namenjeni konkretnem off roadu, zato se tam tudi ne znajdejo tako kot Panda 4x4 '94. Vsak avto je kompromis. Ce ima izrazito terensko naravnanost, bo po udobju in voznih lastnostih na asfaltu zanic. BMW-ji so namenjeni voznji po cesti, temu primerno so tudi narejeni in nastavljeni.

"Ker lahko" je lahko zelo nevaren vzrok, ki dostikrat vodi v nepotrebne tezave. "Mogoce si samo smotan" je v tem primeru bolj konkreten odgovor. :laugh

Mojega E60 nikoli ne bom peljal v hosto samo zato, ker bi bilo zabavno priti tja, kamor z RWD ne prides.

In se vedno drzi, da kdor si lasti 4x4, daje prevec pomena negativnim lastnostim, kdor ga ima, pa negativne lastnosti (vcasih z veseljem) daje v nic, in se nanje ne ozira. Zato pa - kdor ima RWD, bo zagovornik RWD. Kdor ima x-drive, bo zagovornik x-drive. Ali pa bo trdil, da je pogon zanic, ce je "samo smotan", in bo sel z zanic gumami v visokem juznem snegu srcno naprej v propad. :-D

Urejal zok, 20.09.2018, 11:38.

Prikaži več možnosti
    • bpavsic je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 509
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

X-drive je za kar je. Kot ste že napisali je to za cesto. Ko se enkrat pelješ se po zasneženi cesti super drži in obnaša(pospeševanje,ovinki itd.).

Problem so razna speljevanja v klanec,viseči tereni itd. kjer bi rad speljal normalno da te ne zanese še v večje sranje,brez nabijanja na gas da se sistem sploh zbudi.

Tukaj so v prednosti vsi pravi 4x4 z šperami itd. kjer se kolesa zaklenejo ter se začneta ali začnejo kolesa vrteti istočasno.

Pri x-drive se pa eno kolo vrti pa potem spet ne pa se začne drugo uglavnem na koncu nimaš 4x4 pogona ampak malo zavrti sprednje kolo dvakrat, pa se ustavi pa zavrti drugega ubistvu vse skupaj nič.Če mu ne daš gasa sploh ne ve kaj bi dela kar je zame en ogromen minus.

Nastavljeno bi moralo biti tako ,da ko se recimo kolo zavrti, vključi še kolo na drugi strani in se obadva zavrtita skupaj(klasična mehanska prastara špera,katera je delala vedno super na RWD)

Vsekakor je boljše od vsakega FWD,RWD ni pa to to kar bi pričakoval ,ko se res znajdeš v čudni situaciji in moraš nekam speljati brez nabijanja na gas.

Tukaj se lepo vidi koliko enega neprotrebnega gasa in vrtenja koles v prazno kar bi lahko elegantno rešili z mehansko špero.

https://youtu.be/gEQbF5-H3T8?t=146

Urejal blackberet, 20.09.2018, 12:06.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik

Vsekakor je boljše od vsakega FWD,RWD ni pa to to kar bi pričakoval ,ko se res znajdeš v čudni situaciji in moraš nekam speljati brez nabijanja na gas.

Nekako tako kot si napisal. Ne zanasam se slepo na to, da me bo x-drive potegnil iz vsakega sranja ki si ga bom ustvaril, zato me se nikoli ni razocaral.

Sem pa gledal kako bi si dogradil spero v zadnji diff, pa bo do nadaljnega ocitno vse skupaj zaenkrat ostalo na wish listi. Med drugim tudi zato, ker ga dejansko ne potrebujem za drugega kot kaksne momentalne pocestne inspiracije. :)

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.