Skoči na vsebino

2007 E60 530xd "Zokov Bibi"

* * * * - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
224 odgovorov v temi
zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 454
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

LDM je provizoris zmontiran, INPA najde njegov ID (CAN adreso in nekatere osnovne podatke - proizvajalec, ID naprave, SW number, HW number, shranjene napake), napake tudi pobrise, a se zaradi napacnega kodiranja takoj pojavijo nazaj.

Prisotne so napake v zvezi s komunikacijo s short range radarjama (katera sta potrebna za stop and go funkcijo, "navaden" ACC pa ju nima), pa z armaturno plosco in DSC enoto. Vztrajno pa zavraca kakrsenkoli ne-splosni priklop nase - tako v Inpi (razen v "functional jobs"), kot tudi v NCS Expertu, Tool32, WinKFP.

Z NCS Expertom sem rabil nekaj malega telovadbe (oz. telovadbe z vehicle orderji, konkretno proizvodnim datumom in proizvodno kodo), da mi je uspelo sploh priti toliko dalec, da mi je LDM in LRR direktno ponudilo na voljo za urejanje, ampak vedno znova javi, da se naprava ne odziva. Komunikacija z LRR (ki tece preko LDM) sicer deluje nemoteno.

Sedaj preizkusam eno drugo varjanto, ce tudi to ne bo slo, pa bom kupil SP daten v65.

4 ure sem ze pokonci, pa nic zrihtal. :blackeye

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 692
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Na pm sem ti poslal link do spdaten v66 full...
Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

zok
zok
  • Uporabnik

Na pm sem ti poslal link do spdaten v66 full...

Hvala, ze downloadam. :ok

Upam, da se z v66 LDM in laptop izljubita. :-D

Prikaži več možnosti

Kljajic47
Kljajic47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 267
  • Avtomobil: E60 530dA

Malo off :D kaj si to comline za gorivo tišal notri  :-D ? Špila filter  :-D ? Enkrat sem si ga dal na Golf 4 TDI notri, pa mi je cel mesec "verglu" v prazno po daljsih pavzah... Sem šel po MANN-a, ki je spet delal in pri menjavi opazil, da se je comlinov napil dizla in niti nisem mogel zlit star dizl ven :D...sam pomoje je šlo za kako izjemo, ker se vseeno odlično prodaja :D...

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik

Nja, drugega trenutno ni bilo na zalogi, zagotovo pa je boljsi nov filter, kot star, ne glede na znamko, ce ni ravno z aliexpressa... Se sicer izogibam comlinea, ce se da, se drzim Mann-a in Purfluxa,. Glede oljnih filtrov ne delam izjem, pri kaksnem zracnem in kabinskem pa res nisem toliko mahnjen na znamko.

Glede ACC-ja sem trenutno na neki mrtvi tocki - z LDMjem ne morem komunicirati preko diagnosticne vticnice, zato sem dodal en OBD priklop direktno na PT-CAN veji. Updateal sem KGM, KOMBI, DSC, LDM, CAS, DDE, kar je bila zadnja verzija sem vseeno se enkrat povozil - ostanejo mi 4 napake v LDMju, ena v KOMBI in ena informacija v DDE. 2 napaki sta glede komunikacije med DDE in LDM, ena med DSC in LDM, ena med KOMBI in LDM, KOMBI ima napako checksuma LDM, a DDE ima informacijo glede ciklicne avtentikacije, kar spet nakazuje na napako komunikacije med DDE in LDM. Takoj ko najdem malo vec casa, bom namesto trenutnega DSC (DXC) modula prikljucil "novo" DSC enoto - DXC AWD ACC iz LCI-ja, ki ima ocitno malce drugacne razporejene adrese/komande.

Sam radar sicer deluje presenetljivo dobro. Kalibracija bi bila pri meni malo otezena zaradi drugacnih vijakov, a ker je radar ocitno ze v pravi legi, kalibracije posebej niti ne bom opravil.

Trenutno imam nekaj dni dopusta, zjutraj bom imel pripravljeno ISTA/P, morda z njo kaj postimam...

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč