Skoči na vsebino

"opeka" v pritljažniku?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
9 odgovorov v temi
Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 520
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Razdiram E30 za barvanje in v zadnjem desnem boku naletin na črno "škatlo" z kovinskim pokrovom na 4 vijake. Ker me je zanimalo kaj je noter, seveda vijake odvijem in snamem "pokrov". Toda na moje veliko presenečenje to sploh ni pokrov ampak zgolj pločevina, ki drži nekakšen "kos betona" na mestu. In ta kos betona ima gor celo BMWjev znak in kataloško številko. Tam ko pridejo vijaki je pa guma.

Seveda mi ni dalo miru kaj za vraga je to in sem šel pogledat v ETK, kjer sem ugotovil da je to VIBRATION DAMPER
Objavljena slika
realoem.com

Mi lahko kdo po domače razloži kaj je to in čemu služi?
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 375

jah... e30 je že tako lahek zadaj...

zdej ne vem, ali gre za isto stvar, samo nekaj cajta nazaj je že nekdo prodajal neko podobno stvar... pač utež, ki obteži zadnji konec, da je razporeditev teže čim bolj enakomerna, čeprav pri e30 še zdaleč ni...
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

325i ima tam akumulator, ostalo kot kaze obtezitev...
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

to mi je vse jasno... samo to "opeko" ima (sodeč po ETK) samo E30 cabrio, ki ima že tako ali tako malo boljšo razporeditev teže, pa še tudi drugače je težji od ostalih karoserijskih različic.

Je pa res teža nekje na nivoju teže akomulatorja, če ne še malo težje...
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 375

jah... pusti kjer je ane... če se ti pa kdaj ročna pokvari, pa boš rabil kakšen kamen/cegu, pa veš kje ga dobit :ok2 :-D
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 569
  • Avtomobil: Mašina

No saj si napisal že...to opravlja funkcijo antivibratorja...tudi e39 jo ma na menjalniku(ročnem) spodaj.....Sicer pa tudi jaz pričakujem kak odgovor strokovnjaka da bom točno vedel čemu tejle antivibratorji služijo....
LP
Miha
Prikaži več možnosti

joze2
joze2

BMW superstrokovnjak

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 811

L.p.

Razdiram E30 za barvanje in v zadnjem desnem boku naletin na črno "škatlo" z kovinskim pokrovom na 4 vijake. Ker me je zanimalo kaj je noter, seveda vijake odvijem in snamem "pokrov". Toda na moje veliko presenečenje to sploh ni pokrov ampak zgolj pločevina, ki drži nekakšen "kos betona" na mestu. In ta kos betona ima gor celo BMWjev znak in kataloško številko. Tam ko pridejo vijaki je pa guma.

Seveda mi ni dalo miru kaj za vraga je to in sem šel pogledat v ETK, kjer sem ugotovil da je to VIBRATION DAMPER

To je blažilec vibracij in se vgrajuje na lokacije, kjer prihaja do večjih vibracij, stalnih ali samo občasnih. Nima enake funkcije kot akumulator, ki je zgolj obtežitev poleg svoje primarne funkcije, temveč je pritrjen preko gumijastih vložkov in tako je omogočena absorpcija tresljajev.
Lp, Jože.
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 569
  • Avtomobil: Mašina

L.p.

To je blažilec vibracij in se vgrajuje na lokacije, kjer prihaja do večjih vibracij, stalnih ali samo občasnih. Nima enake funkcije kot akumulator, ki je zgolj obtežitev poleg svoje primarne funkcije, temveč je pritrjen preko gumijastih vložkov in tako je omogočena absorpcija tresljajev.

Najlepša hvala z moje strani za odgovor :)
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Samo čakal sem, da bo mojster Jože razrešil uganko :ok Hvala! :beer

Seveda bom dal nazaj, toda zanimalo me je kaj je sploh to in čemu služi.
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator
  • Sporočil: 12 064
  • Avtomobil: E30 320is

Kamen na kamen palača :ok2
Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.