Skoči na vsebino

Jadranje po Jadranu

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
79 odgovorov v temi
ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 217
  • Avtomobil: E46 328i MT1, E34 M5 3.6

Pozdrav!

vidim da se v drugih temah skriva nekaj jadralcev ;)

Odpiram temo za diskusijo o skirith kotičkih, lučicah  :ok2 tistih bolj nedosegljivih brez broda ;) in jadranja nasploh.

Skoraj 18 let redno jadram vsako leto, zadnja 3 leta kot skipper. Letos septembra grem z barko 37 feet s Splita malo okoli. Marsikje sem že bil, sigurno pa še ne vsega odkril. 

Je že kdo bil jadrat med Kornati in celino? Pašman, Žut, Iž,.. Mogoče malo primerjave z akvatorijem Vis, Lastovo, Korčula, Hvar :)

Urejal ALFAinBMW, 19.08.2017, 05:48.

Prikaži več možnosti
    • Bencin je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 991
  • Avtomobil: new age e39

Živeli,

Jadranje je moja dokaj nova ljubezen tako da sem v vodah samo 4 leta. Letos planiram 20 jadralskih dni. Se 12 jih je pred mano :)

Plutje znotraj kanala v kornatih je zanimiva rec, ne more pa se to primerjati z drugimi otoki. Kornati imajo nekaj ampak jaz se nisem uspel ugotoviti kaj tocno je to. Meni je bilo bolj vsec jadranje po zahodni strani kornatov, na odprtem. Tisto je bil poseben filing. Uvala Sakarun na severu dugega otoka in razbitina... noro!

Na Žutu sem tudi že bil ampak samo prespal na boji in ostarija. Bi moral pogledat katera ivala je bila. Mislim pa da na severu otoka. Obrnjena proti celini.

Kot jadralec bolj malo raziskujes otoke ampak si pac na barki (verjetno odvisno od cloveka) ampak jaz mooringa ne maram. Car sidra ali boje je premocan.

Cez dva tedna gremo zurat na Hvar (iz Splita) pakleni,, morda Vis (ampak dvomim), Bol zagotovo za dalje bomo se videli. Malo bolj zurerska zasedba. V oktobru peljem sodelavce jadrat, nato pa se en tecaj pristajanja v slabem vremenu. Tak skiperski.

Pa pravo morje vsem!
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni je tudi jadranje kot samo glavni del ture. Do marin mi sploh ni, razen ko je potreba po struji i vodi ;) Bolj kot od skipperja je odvisno od cele ekipe če je za take podvige, do zdaj sem le parkrat uspel tako ekipo sestavit...

Tokrat grem z bolj lagano ekipo v smislu zabavanja. Okolico Splita, Visa, Korčule poznam, zanima me kakšna je situacija na Pašmanu, Ižu in okolici. Nekaj sem slišal da tam zgoraj ni toliko koncesionarjev v zalivih. So otoki razen Kornatov bolj goli ali zeleni?

Urejal ALFAinBMW, 19.08.2017, 10:54.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ziveli. Jutri odrinem na momacko jadranje. Start je v splitu v cet ob 10ih potem pa ciljamo na Hvar, Vis in nazaj grede Bol ter se kaj. Kaksen nasvet, predvsem o skritih kotickih z lepimi plazami?
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 485
  • Avtomobil: Bmw

Mene sabo vzemi, bo pijanica,
Jaz priskrbim viski :skrbast

Hec, sem ti kar malo fouš :ok2

Uživajte :ok
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Hehe smo bolj za rum in prosecco ampak za J&B je vedno plac :)
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Hehe.

Sam preferiram Johnnya šetnjaca, jamesona TD in chivasa...

A boste tudi kaj PL izvajali?
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

PL? Jameson sm mel c mislih ja. Edini wisky ki mi gre po grlu.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • lodar je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Podvodni lov.
Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Stiniva na Visu in Vinogradišće na Paklenih (Palmižana) ;)
To je must za obiskat :)

Jaz odrinem v soboto popoldne iz Splita :ok
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

PL? Jameson sm mel c mislih ja. Edini wisky ki mi gre po grlu.

Meni gre jameson za občasno pitje.

PL je podvodni ribolov :ok
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne, lovili ne bomo nic. Jaz sem edini po moje, ki pride na 10m ampak imam tam max 20s. Nisem se tam...

Hvala za nasvete bomo pogledali in dodali v ruto. Pakleni so v planu ja. :ok
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 494
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

Stiniva na Visu in Vinogradišće na Paklenih (Palmižana) ;)
To je must za obiskat :)

Jaz odrinem v soboto popoldne iz Splita :ok

Stiniva je lepa, Palmižano pa tuti če obvozijo. Vsaj poleti je tam gužva za pop...it

drgač pa tut jaz zadnja leta prakticiram cca 12 dni na morju. Lani sem prvič vozil 56 feet motornjaka, je blo top. Jadram pa s sodelavci, letos bom vozil 50-tko,

lep zalivček je Budikovac na Visu, samo ne zaidet v oštarijo, ker so oderuhi, pa Smokvica in Kravljačica na Kornatu je tut TOP

Prikaži več možnosti

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 176
  • Avtomobil: 320dA

dobra tema. 

s starši in stricem smo nekaj jadrali, sam pa zadnje dve leti raziskujem zalivčke z manjšo lupino. Na relaciji Pakoštani-Žut-Severni Kornati sem tudi že nekaj oblazil s takimi in drugačnimi dogodivščinami :)  kot npr: letos se zapeljal na otoček "kurba mala" in res je bila k... meni odpove motor...adijo pamet...ampak je bilo vseeno pozitivne in negativne zajebancije :)

BMW.....ko razvada,postane navada
Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 497
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

Ziveli. Jutri odrinem na momacko jadranje. Start je v splitu v cet ob 10ih potem pa ciljamo na Hvar, Vis in nazaj grede Bol ter se kaj. Kaksen nasvet, predvsem o skritih kotickih z lepimi plazami?

Mi smo dali to turo skozi par let nazaj.

Definitivno poglejte špilje na Visu in uvalo Stinivo. Pakleni so kulj, kak drag pir na Hvarju tudi. Na Bolu boste verjetno tankali v Milni? Mi smo se kopali malo nižje ven iz vasice. Žal je bil to naš edini postanek na Braču, ker smo dva dni preveč gledali v kozarce  :-D . Kar se tiče jedače smo imeli sabo potapljača, tako da smo jedli vseže ribe, en večer pa smo jedli tudi na Visu res odlično večerjo, ampak se nikakor ne morem spomniti ime restavracije (je v notranjosti otoka).

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik

damir, kak je morje? Ste se že kaj namočli? ;)

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

u ja, pardon, sem se pozabil javit. Sem še mnalo potoval, zdaj. Po kopnem...

V glavnem, prvi dan smo ob 11h pičili na Vis, v orco, brez enega tacka. Pihal je jugo, valovi zmerni. Hitrost do 8 vozlov. Spali smo na boji, jedli v Visu (precej slabo, se bom probal spomnit restavracije) in se zastrupili z vinom ob proslavljanju zmage nad španije. Glavoboli so boli neverjetni. 

Drugi dan Vis Palmižana (ekipa je hotela tudi uživat) tako da smo se privezali na bojo ob Laganini baru in pili do večera na barki, potem pa na koktejle za 100+ kun. So imeli eni Indijci žur tam, po moje so zapravili 20k. Vsak panjabi je imel 2 flaše viskija - v vsaki roki eno in so si jih drug drugemu zlivali v usta. Zababvno.

Ker smo preveč žurali smo pozabili da je zaliv odprt za jugo in so nas valovi lepo razbijali po noči. Sem privezal vse štrike 2x, da sem lahko zunaj spal, ker je vse ropotalo po barki...

Tretji dan Palmižana via Split. Val vsaj 2m in precej dolgi. Jugo že 4.i dan na sporedu in zelo pogumen skiper, ki je ukazal odviti jadra na polno. 30s po izplutju je bila pasarela že pod vodo, genova pa mokra do višine 1m. Noro. Česa takega še ne. Ko smo se malo sestavili, si nadeli reševalne jopiče in pluli s sunki do 35 vozlov v polkrmo, smo dosegli hitrost 13,4 vozla. Nerealno res. Pozor, imeli smo 41 feet barko. Ko sem 5ič predlagal prvo krajšavo smo jo le opravili (na floku je bila v teh valovih to prava muka) in potem z zmernimi 10imi vozli pluli naprej. Ko smo se malo privadili nam je postalo že všeč... Skiper je naš frend, tako da nam je privoščil tudi klasično glasbo, neko opero, ki je po navadi v filmih predno glavnemu junaku odrežejo glavo. Krasna scena za umret, vam rečem!

No, ustavili smo se v zalivu Bobovišče (mislim da se tako reče) na Braču, za kosilo in kopanje ter odbrzeli v Split. V tisti mini marini smo imeli precej težav ker je bila hitrost premajhna, tako da smo lovili ograje drugih bark, dokler na sceno ni stopil Duško. 66 let, legenda Splitske jadralske scene in s polnim gasom iskal prazna mesta po marini. Ne vem če me je bilo še kdaj tako strah v lajfu. Z osmimi vozli je zapeljal med parkirane barke in se nadejal da bo našel plac. Niti za trenutek ni bil v težavah. Impresivno...

Sledila je večerja v Split in pirčkanje na Rivi. V nedeljo pa je jugo prinesel Slabo vreme in ko smo se vsedli v avto se je odprlo nebo...

Fino je bilo, zame zagotovno nova izkušnja s takšnimi valovi... Sem pa prvič parkiral med dve barki in v četrtem poizkusu, mi je, navkljub bonaci, tudi uspelo. Fajn sm bil presran, pa se nimam za pusyja. V glavnem, prava pozicija za krmilom in hitrost sta prava stvar. 

Kar se mene tiče sledi tečaj parkiranja v težjih razmerah pri Spinakerju in počasi prvo skiperiranje - pod nadzorom seveda. 

Super je blo, nismo pa na žalost iskali naj naj zalivov na Visu, ker so fantje želeli trdna tla in pirovsko flašo - raje prej kot kasnej :ok2

Urejal damirkos1, 25.09.2017, 13:44.

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Hehe super :)

Hmm... slabo vino na Visu, pozanimaj se kje je to bilo :ok2

Jaz se javljam iz Biševa :ok sem pa bil prejšnji teden tudi na Lastovu, kjer mi je en meter zmanjkal da bi barko popolnoma garažiral pred nevihto :-D

IMG_1553.JPG
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Vino je bilo v kaficu na rivi. Zvrst smrt bi rekel...

Tle so mi dovolili odplavat ven iz spilje pod vodo. Zanimiva zadeva...

Kaj si mislil pod garaziranje barke?
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Nameraval sem barko spraviti v bivši vojaški bunker za torpedne čolne, samo je za en meter šlo navzkriž.
Prikaži več možnosti