Skoči na vsebino

Pozna kdo tega r53 JCW

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
11 odgovorov v temi
123as
123as

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 398
  • Avtomobil: Avto

http://www.avto.net/...99&display=Mini - Mini Cooper S JCW..Menjava

Pozna kdo mogoče tega Minija !?!

V kolikor bo še na netu, ga grem čez vikend verjetno pogledat.

Na kaj naj bom na ogledu pozoren (poleg vseh stvari, kot pri ostalih avtomobilih), ker ne poznam tako dobro teh avtomobilov ?

Verjetno je to kit original iz tovarne.

Kakšna se vam zdi cena (vem, da je to brez ogleda težko določiti - čisto okvirno ob predpostavki, da je avto ok) ?

Hvala za kakršnokoli realno mnenje.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 548
  • Avtomobil: 218d AT, M2

http://www.avto.net/...99&display=Mini - Mini Cooper S JCW..Menjava

Pozna kdo mogoče tega Minija !?!

V kolikor bo še na netu, ga grem čez vikend verjetno pogledat.

Na kaj naj bom na ogledu pozoren (poleg vseh stvari, kot pri ostalih avtomobilih), ker ne poznam tako dobro teh avtomobilov ?

Verjetno je to kit original iz tovarne.

Kakšna se vam zdi cena (vem, da je to brez ogleda težko določiti - čisto okvirno ob predpostavki, da je avto ok) ?

Hvala za kakršnokoli realno mnenje.

Cena je ok za JCW, preveri pa cel avto, klasične napake (podvozje, zavore, sklopka/vztrajnik, menjalnik, polosovine, nosilci motorja...), kako teče motor (če je v ok stanju, mora biti praktično neslišen in zelo smooth čez celo območje pospeševanja). 

Pa letnik preveri, 2004 so bili že facelifti (najlažje vidiš po tem, da je pri sovozniku letvica iz enega kosa in ni ločena okoli zračnika)...

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 714
  • Avtomobil: skunk :)

Res tako drži ceno? :eek

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

123as
123as

BMW fanatik

• Uporabnik

@bmw330cd hvala za mnenje.

Da, kakor jih že nekaj časa spremljam dobro držijo ceno.

Edini kompresorski JCW je trenutno še tale:

http://www.avto.net/...54&display=Mini Coupe John Cooper Works-xenon-usnje...

ki pa sploh ni original tovarniški kit in že po slikah deluje bolj bogo (sedeži, ročica menjalnika-kar nekaj, ni slovensko poreklo, tudi prodajalca bežno poznam, pa je kar mutibarič, kot večina, nekako mi avto deluje zgonjen in ga nimam namena niti pogledat ...)

Druga varianta je novejši R56, ki pa ima PSA motor in turbino namesto kompresorja.

Problemi so na teh motorjih tudi kar prisotni, na obeh avtomobilih r56JCW, ki se trenutno prodajata, je bil recimo že menjan verižni set, kar je zagotovo plus, cena pa je le malce višja od kompresorskega v prvem postu ... cca.: 3kEUR, s tem da gre za kar nekaj novejše vozilo in tudi nekaj so pridobili na dimenziji, kar je zame sicer plus

V tej primerjavi pa se zdi kompresorski JCW v prvem postu kar drag, glede na novejše minije JCW.

Nekako mislim, da bi bil realno vreden okrog 7kEUR, če je na avtu večino stvari v redu (avto je seveda star precej več, kot 10 let in nekje se leta in kilometri- čeprav jih ni ravno veliko morajo poznati)

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 621
  • Avtomobil: marprom

Kaj pa tale: http://www.avto.net/...=Mini Coupe JCW ?

Če bi blo kaj taknega na prodaj ko sem kupoval bi bil vrjetno prva izbira. :)

Prikaži več možnosti

123as
123as

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa tale: http://www.avto.net/...=Mini Coupe JCW ?

Če bi blo kaj taknega na prodaj ko sem kupoval bi bil vrjetno prva izbira. :)

Tudi sem ga gledal, a to je verjetno samo zunanji paket JCW, motor je verjetno navaden S in ni tovarniško JCW, drugače bi bil originalno 155kW (ali pa če je narobe podatek, v kar dvomim).

Je pa avto lep za pogledat na slikah.

Naj še o teh originalnih tovarniških kitih JCW (s certifikatom) pove kdo, ki še kaj več ve o tem in ima tudi kaj praktičnih izkušenj !?!

L.p.

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 621
  • Avtomobil: marprom

Tudi sem ga gledal, a to je verjetno samo zunanji paket JCW, motor je verjetno navaden S in ni tovarniško JCW, drugače bi bil originalno 155kW (ali pa če je narobe podatek, v kar dvomim).

Naj še o teh originalnih tovarniških kitih JCW (s certifikatom) pove kdo, ki še kaj več ve o tem in ima tudi kaj praktičnih izkušenj !?!

L.p.

Motor vrjetno res ni JCW. Je pa cenovno privlačen, sploh če je ustrezno servisiran. Bil je pred časom naprodaj še en srebrno/siv JCW za katerega sem se tudi sam zanimal pa je potem za nekaj časa izginil iz oglasov.

Mimogrede tisti R56 z "akrapovičom" in menjano verigo, je bil dolgo časa naprodaj pri Vrtaču in že takrat je krožilo kar nekaj slabih mnenj o stanju - kar pa nikakor ne pomeni da je avto še vedno slab. 

@bmw330cd si je lastitl R56 JCW če se ne motim. 

Urejal Kirn, 24.08.2017, 12:22.

Prikaži več možnosti

AndrejL
AndrejL

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6
  • Avtomobil: vedno nekaj več

Tudi sam iscem r53 jcw, in tudi 'zapalil' sem se na isti oglas. Dejstvo je da dobre r53 jcw po celi Evropi nastejes na prste obeh rok.

Kolikor sem bral je r53 z letom 2005 dobil zaporo diferenciala (kar je fino), ampak je svojo zgodbo zakljucil 2006 z jcw gp. Potem pride r56, ki pa mi ni vec zanimiv...

Torej mi ostane zelo ozek casovni pas za iskanje. Sam sem sicer mnenja, da cena ne bo vec padala prav bistveno :)
Prikaži več možnosti

4banger
4banger

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 421
  • Avtomobil: E46 M3&316i,koral 45

L.p.

mislim da dejansko mas original R56 JCWja ki mu tudi v prometni to pise. mas pa take ki imajo tovarniski jcw power pack, pa tiste k so se odlocil za JCW aero paket. obema verzijama avta pise v prometni cooper S in ne je JCW, pri R53 pa ocitno uradno sploh ni blo JCW avta, sam performance kit in aerokit, lahko tudi oboje skupaj+notranjost :ok2
https://en.wikipedia...ference;</span>

• Ported head
  • Gen 5 Blower with 11% reduced pulley
  • JCW air box with actuator valve
  • cat back exhaust
  • 380cc injectors
  • ECU re-map

Extra options;

• JCW aero body kit
  • Carbon inlet scoop
  • Carbon boot handle
  • Carbon mirror caps
  • Carbon dashboard
  • Leather dashboard
  • Carbon down tubes
  • Leather down tubes
  • Gear selector leather surround
  • Gear selector carbon surround
  • cup holder surround leather
  • cup holder surround carbon
  • rear cup holder leather
  • rear cup holder carbon
  • Carbon/alcantara gear knob
  • Carbon/alcantara hand break leaver
  • Carbon steering wheel inserts
  • Alcantara/leather steering wheel
  • Carbon/leather gear knob
  • Carbon/leather hand break leaver
  • leather steering wheel
  • JCW shift lights
  • Alcantara gear gaiter
  • Alcantara hand break gaiter
  • JCW extra gauges
  • JCW sparco front bucket seats
  • Sparco seat carbon inserts
  • JCW rear sparco seats
  • Recaro front seats
  • Recaro rear seats
  • JCW brake upgrade
  • JCW suspension upgrade
  • JCW front strut bar
  • Selection of JCW alloy wheels and caps

Urejal 4banger, 08.09.2017, 22:00.

Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.
Prikaži več možnosti

123as
123as

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi sam iscem r53 jcw, in tudi 'zapalil' sem se na isti oglas. Dejstvo je da dobre r53 jcw po celi Evropi nastejes na prste obeh rok.

Kolikor sem bral je r53 z letom 2005 dobil zaporo diferenciala (kar je fino), ampak je svojo zgodbo zakljucil 2006 z jcw gp. Potem pride r56, ki pa mi ni vec zanimiv...

Torej mi ostane zelo ozek casovni pas za iskanje. Sam sem sicer mnenja, da cena ne bo vec padala prav bistveno :)

Ali si mogoče odšel na ogled tega avta !?!

Mene nekaj časa ni bilo, imam pa ga namen pogledati.

Vseeno mislim, da mora biti za to ceno res zelo lepo ohranjen.

Je pa zanimivo, da se še kar prodaja.

Prikaži več možnosti

123as
123as

BMW fanatik

• Uporabnik

mislim da dejansko mas original R56 JCWja ki mu tudi v prometni to pise. mas pa take ki imajo tovarniski jcw power pack, pa tiste k so se odlocil za JCW aero paket. obema verzijama avta pise v prometni cooper S in ne je JCW, pri R53 pa ocitno uradno sploh ni blo JCW avta, sam performance kit in aerokit, lahko tudi oboje skupaj+notranjost :ok2
https://en.wikipedia...hn_Cooper_Works

Imaš prav. R56 JCW (peščeno rjavega iz Jesenic - tistega, ki ga je predlagal @Kirn) sem si ogledal, a me ni prepričal. Sicer oglasa ni več na netu, ne vem pa ali je avto tudi dejansko prodan.

Imel je JCW zunanji paket, pa še to ne vem, če tovarniško vgrajenega, motor pa običajen S (torej tudi v prometni je bilo napisanih 128kW brez kakršnekoli oznake JCW).

Prikaži več možnosti

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 445
  • Avtomobil: E90 320d, MCS R53 JCW

Bom kar to temo uporabil...pozna mogoče oz. ima kdo kakšno info glede tega minija?

https://www.avto.net...asp?id=12545171

Prikaži več možnosti