Skoči na vsebino

Filipini, moja druga domovina - Velika reportaža 2017

* * - - - 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
454 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 64 495
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Dobro jutro. Danes je dan ko sem se prvič zbudil v svoji stari domovini, po mesec dni trajajočem dopustu v deželi moje ljubezni. Ker že lep čas nisem napisal nič pametnega in vem da forumaši radi vidite če kaj napišem, sem tokrat pripravil eno malo daljšo in bolj izčrpno reportažo. O Filipinih do zdaj nisem imel kaj dosti za pisat ker sem se par let nazaj dejansko dol skočil samo poročit, zapečkar kot sem se takrat niti na kak rajski otok nisem odpeljal, no zdaj sem zadevo malo popravil. Zaenkrat bo poročilo bolj ali manj samo tekstovno, ker mi je en virus požrl slike na usb ključku in imam nekaj dela s tem da jih ponovno pridobim, ampak bomo zrihtali tudi to. Za tiste ki niste spremljali mojih dogodivščin naj napišem da sem na Filipinih "pristal" po tem ko sem najprej iskal srečo v ljubezni v Maleziji (konkretneje na otoku Borneo), tam sem se celo zaročil ampak se zveza ni obnesla, no potem sem svojo srečo končno našel malenkost bolj severno. Če imate radi potopise in moje pisanje, prilagam link od prejšnje teme o mojih prigodah v Aziji:

https://www.bmwslo.c...t-filipini-out/

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

No, pa začnimo. Po cca treh letih odkar sva z ženo skupaj in po 11 mesecih odkar se nama je rodil sin, je končno prišel čas da se familija odpravi na zasluženi dopust. Prejšnje leto ga je bilo bolj malo ker sva poleti ravno čakala na porod in si nisva upala it na dopust, ker pač nebi rad da bi v rojstnem listu mojega otroka pisalo recimo Poreč, Hrvaška ali še slabše, Mercedes (če bi se pač mali odločil na plan pokukat nekje med vožnjo). Tako smo pač počakali da se je izvalil tam kjer je treba (hvala porodnišnici Postojna, dr. Merlo je car!), na počitnice pa smo se podali šele letos. Ker je moja rodila pri nas, se je spodobilo da smo otroka peljali pokazat sorodnikom in stari mami (dedek je žal že umrl), imeli smo sicer nekaj pomislekov kako bo z otrokom pri 11 mesecih na tako dolgi poti, a se je vse skupaj zelo dobro odvilo. Jaz se na Azijo precej težko prilagajam, tako da sem se odločil da bom malega že zelo zgodaj pripravil na potovanja, da ne bo imel takih problemov kot jaz. Ko si namreč enkrat tako stran od doma začneš uživat, potovanja ti pridejo v kri in prepričan sem, da bo mali svoje dvojno državljanstvo nekoč še zelo dobro izkoristil.

Prikaži več možnosti
    • berni, branevrankar in abc uporabnikom je všeč to sporočilo

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 063
  • Avtomobil: 330d

Đeri zgubljeni sine- kokice mam prpravljene........
Objavljena slika

Drifting and burning rubber is all that matters...
Prikaži več možnosti
    • bimmer 5, branevrankar, abc in 2 ostalim je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kot vedno (zdaj je to že tradicija), sem tudi tokrat letalske karte rezerviral pri družbi EMIRATES. Let do Manile (prestolnica Filipinov) poteka tako da enkrat prestopiš, včasih smo leteli iz Benetk (Marco Polo), par mesecev nazaj pa so začeli letet tudi v Zagreb, tako da smo tokrat štartali tam. Šli bi sicer lahko tudi s kako drugo letalsko družbo, ampak to pomeni slabša letala in drugo letališče za prestop, kar meni nikakor ne diši. Kdor je že kdaj letel z Emirates ve da so njihova letala v svetovnem merilu daleč najboljša, tokrat smo v obe smeri (vsi 4 leti) potovali z Boeingom 777 - 300, ki je pravi Rolls Royce na krilih. V tem frčoplanu imaš že v economy razredu na voljo vse kar ti srce poželi, jaz recimo zelo rad gledam filme (doma jih sicer nikoli, ker nimam časa) in tistih 5 do 7 ur leta (prvi let iz ZG do Dubaja traja cca 5 ur, drugi iz Dubaja do Manile 7) mine kot bi mignil. Druga stvar ki mi je všeč in ki je nikoli nebi zamenjal je pa postanek v Dubaju, samega mesta sicer nisem videl ker tam samo prestopam, je pa že potovanje skozi njihovo letališče pravo doživetje. "Potovanje" pravim zato ker je letališče kot eno manjše mesto, če bi hotel vse videti bi se lahko po njemu šetal ves dan, samo da prideš od enega na drug terminal ponavadi traja najmanj pol ure, plus kakih 15 minut vožnje z letališkimi avtobusi. Samo letališče poleg čakalnic ponuja ogromno izbiro vseh mogočih trgovin in restavracij (kupiš lahko vse od plastenke vode pa do porscheja Panamere), mene osebno pa najbolj privlači raznolikost kultur ki jih tam srečaš, tako različne ljudi na enem mestu je res zanimivo opazovat. Tega nebi zamenjal za nič drugega, tako da drugje ne prestopam, niti če bi s tem pridobil let iz Brnika (Pučnik je smešno ime in ga ne bom nikoli osvojil) ali prihranil par 10 eur, kolikor je razlike v ceni letalskih kart. Dubaja pač ne dam, pa čeprav je moj dom za par ur samo njihov airport, hehe... :D

Đeri zgubljeni sine- kokice mam prpravljene........

Evo mene tata, opet sam tu... no, ti se kar pripravi ;PPP

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

OK, toliko o letalih in letališčih. Moram povedat še to da se zdaj na njih (in v njih) počutim kot doma, kolikor sem se na začetku zgubljal zdaj padem skozi kot da sem tam rojen, bi lahko napisal en krajši priročnik o tem  :laugh

Ni pa šlo čisto vse kot po maslu že od začetka, ena manjša neprijetnost se mi je zgodila še preden smo štartali. Moja je kakega pol leta nazaj dala vlogo za dovoljenje za stalno prebivanje v SLO, ki je bila po več mesecih mukotrpnega čakanja le malo pred našim odhodom končno pozitivno rešena. Naj povem da je to za nas izredno pomembno, ker si brez tega nismo upali na pot in niti nismo vedeli, če bomo sploh šli ali ne. Takšno dovoljenje namreč močno olajša vrnitev, filipinske oblasti so včasih precej muhaste in svojim državljanom otežkočajo pot iz države, v določenih primerih celo če imajo sorodstvo v tujini. No ko smo dobili dovoljenje sva bila z ženo tako euforična da sva kar nemudoma nabavila karte, kar se ni izkazalo za ravno najbolj pametno. Po nesreči sem namreč določil da bom dol 31 dni, nakar se nekdo od naju spomni, da sem lahko brez vize kot tujec samo 30 - za en sam dan sem se zajebal, si lahko predstavljate kako sem bil jezen :eek   :napaka  :damn Preklinjal sem ker je včasih treba po vizo na Dunaj, pri veleposlanikih nikoli ne veš, no na moj srečo smo potem zrihtali vizo v SLO, tako da sem se namesto do Dunaja zapeljal samo do ljubljanskega BTC-ja... je šlo pa za las :svic

Prikaži več možnosti
    • powerslide je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ker viza ni na lepe oči jo je seveda treba plačat, no tistih par 10 eur plačila se je na koncu kar izgubilo v morju nepredvidenih (oziroma bolje rečeno: po neumnosti pridobljenih) izdatkov, ki sem jih na potovanju moral pogoltnit. Sam sem mnenja da je izgubljeni denar na potovanju še najmanj slabo kar se ti lahko zgodi in zato priznam da pri načrtovanju dopusta nisem preveč natančen, dopust je po mojem mnenju konec koncev za to da se uživa in ne za to da se treseš in gledaš na vsak euro. Kljub temu me je končna cifra moram rečt da kar presenetila, za cel hec sem namreč skeširal kar 7 jurjev oziroma 7.000 eur (bom za vsak primer napisal kar z besedo, ker vem da se bo cifra komu zataknila v grlu), nič več in nič manj. To je sicer v veliki meri posledica dejstva da imam tam čez lužo sorodnike, pa tudi tega da nisem ravno človek ki bi z ruzakom na rami vandral po svetu in jedel "chicken & rice" vsak dan. No preseravali se vseeno nismo, če odšteješ tistih nekaj palm pred bungalovom na rajskem otoku in 2 hotelski sobi v najbolj luksuznem hotelu v mestu Tagaytay po 400 eur dnevno + hrana posebej. No saj vem da je ta cifra še vseeno smešna za koga ki skešira za sobo po 3 jurje na noč, ampak jebi ga, Tagaytay je meni pri srcu in boljšega hotela tam pač ni. Toliko o stroških.

Pa pojdimo nazaj na začetek, da ne bom preveč preskakoval. Smešne stvari so se začele dogajat že na začetku, točneje ob odhodu. Na letališče nas je odpeljal taksist z E61 525d LCI, hvala kolegu forumašu da ga je zrihtal. Najprej je sicer poslal enega drugega, ampak sem modela vprašal če naj se usedem z otrokom na streho - hotel je namreč prit s pižojem 206. E61 je bil dosti boljša izbira, pa še v stilu, hehe - in ja, vprašal sem ga za verigo, pri 320.000 km ima zahvaljujoč relacijskim vožnjam notri še prvo, haha! Pa nebi zdaj o tem, lol... roko na srce so bile verige zadnje na kar sem mislil na dopustu, hvalabogu!

No tista smešna stvar ki se je zgodila je bilo to da se je človek potrudil in se ponudil da nam nese prtljago, ko je prijel tavelik kufer je samo *hrrrsk* naredilo in je kovček ostal brez ročaja - kitajska roba in preveč nabildan model, jebi ga. K sreči to ni edini ročaj na kufru, ima (oziroma imel je, če sem bolj natančen) 3, s tem da je po prigodi z Azijo ostal še en, drugega jim je namreč uspelo razbit, ko so mojo prtljago vkrcali na avijon (ali pa dol iz njega, nimam pojma kateremu zamorcu je ostal v roki tam nekje v Dubaju). Ali pa se še vedno po kakem 777 fijaka, upam da se ne bo zataknil v Landing Gear in bo zato kak frčoplan strmoglavil v ocean, lol. No nima veze, uničeni kufer je v bazen dodal še 20 eur, kolikor sem poševnookim plačal za njega.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 820
  • Avtomobil: Bmw

:jerry

Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • powerslide in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Vožnja na letališče je minila brez težav in zapletov, E61 525d LCI laufa kot urca, tudi ena piezo šoba ni niti malo pokašljala in visokotlačna črpalka se je odločila da tisti dan še ni dan, ko bo odšla v večna lovišča. Tako smo brez problemov prispeli na cilj. O letalih in letališčih sem že pisal in se ne bom ponavljal, leta do Manile sta minila mirno in brez posebnosti. Mali je dobil od stevardes darilce in sicer medvedka v obliki blazinice, za katerega sem ob razpakiranju ugotovil da je v bistvu še veliko več kot to, namreč če mu "vadim čreva" dobim odejico, s katero se mali lahko pokrije. Svašta. Vse skupaj seveda z Emirates logom, tako da se zdaj ve da smo njihovi. Cool, še kakšno limuzino bi nam lahko na letališču pripravili da bi nas prišla iskat, ampak to bi bilo pa verjetno tu mač. Bom za vsak slučaj zvečer malo po njivi pobrskal, mogoče pa najdem kakšno naftno vrtino - tudi mala, čisto majčkena bi bila v redu, ker jaz sem skromen človek. 

No pa pustimo to. Ob vožnji v Manilo si nisem mogel kaj da se nebi spomnil kako je bilo prvič ko sem pristal tam, na slavnem (zdaj v tisti obliki sicer že pokojnem, ker ga temeljito obnavljajo) Terminalu I. Takrat že ko sem stopil iz letala se mi je zdelo da je malo vroče, ko sem čakal na prtljago je bilo vroče, nato sem hodil po hodniku in je bilo še vedno vroče; kje je že vendar ta prekleta klima, sem sam pri sebi razmišljal. Grem še malo naprej in pridem pred - glavni vhod oziroma izhod, kakor pač vzameš. WTF?!! No tudi po tistem sem rabil še par minut da sem dojel, da klime na letališču oni sploh NIMAJO! Me niti malo ne čudi, da je bilo tisto letališče izmed vseh XXXXX mednarodnih airportov na svetu izbrano za daleč najslabše, kar jih obstaja  :crazy  :crazy  :crazy  :napaka  :napaka  :napaka

So se pa v zadnjem času zadeve tam dol konkretno spremenile in se še vedno spreminjajo. Predsednika (ali je bila mogoče celo pička - ne vem, sem pozabil ker mi ne igra vloge - za fukat mi ne bo dal/a ne en in ne drug/a, sicer pa tudi jaz nebi vzel) je narod namreč uspel zamenjat za takega ki ni skorumpiran, a si morete mislit! Ja, vse se da če se hoče. Novi Rodrigo Duterte je car če mene kdo vpraša, saj mislim da ga večina med vami pozna ker so tudi naši mediji o njem že poročali, če še ne veste kdo je pa naj povem da je on prvi ki je bivšemu ameriškemu prezidentu (Mobutuju) v faco povedal da je tisto kar je, torej Son Of The Bitch ali po domače, kurbin sin. Po tistem mu je bilo sicer malo žal in se je prostitutkinemu sinu opravičil, zato pa temu ni bilo prav nič smešno in opravičila ni sprejel, pač pa se je kot užaljen mulo raje pokujal in predsedniku Filipinov sporočil, da ga ne bo na obisk. Tudi prav, si je mislil Duterte, in zato toliko bolj prisrčno navezal stik s Kitajci. Ti se pač samo režijo in jih briga za vse, razen za njihove strateške interese. USA si je s tem zapravila še zadnjo priliko da bi morebiti obdržala zaveznika v Filipinih, ki so jih kot eno svojih bivših kolonij tako že zdavnaj izgubili. Je pa folk tam dol še dandanes precej amerofilski kar jim štejem v plus, za razliko od tega da se svojih prvih kolonizatorjev, Špancev, praktično niti ne spomnijo več. Interesting.

No pa sem spet odlutal ane, to je pa tako če ima človek preveč domišljija. OK, gremo dalje po začrtani poti, še par dejstev o Duterteju. Na kratko za tiste ki ne veste, model je bil v prejšnjem režimu dolga leta uspešen župan enega večjih mest, to je bilo edino mesto na Filipinih, kjer ni bilo kriminala! Tipček je bil svoje čase namreč policaj oziroma tožilec (najverjetneje oboje) in se še dandanes pohvali kako je lopove kar sam pošical, ko so se preveč namnožili. No enako ravna tudi zdaj ko je predsednik, mamilarjem je dal recimo en teden časa da se predajo, tistim ki to naredijo je obljubil pošteno sojenje in zapor, ostalim je rekel da bo policiji naročil, naj jih enostavno pobije. Kot muhe. In so jih, zadnjič so celo postavili rekord, ko so jih v eni sami noči postrelili kar 32. Svetovna javnost se zgraža, lastni narod mu pa ploska in ga imajo malodane za Boga, ker se pač zavedajo da jim je on edina rešitev, brez njega bi država tonila globje in globje. Ima pa enak problem kot amerikanc Trump, mediji (režimski) mu niso naklonjeni in so proti njemu, zato dve največji medijski hiši v poročilih dnevno udrihata proti njemu. In kaj naredi on? Namesto da bi ti dve medijski hiši gladko potamanil (kar mi lahko naredil), kupi eno majhno, lokalno, do takrat popolnoma neznano TV postajo in predvaja svoje lastne novice, ki so zdaj (po izbiri gledalcev, ne njega) postale najbolj gledane v državi. Duterte vs Zahodni svet 1 : 0, tako se dela demokracijo! Aja pa naj povem še to da model sploh ni hotel kandidirat za predsednika, ljudje so ga dobesedno preprosili da je privolil in ljudstvo mu je tudi v celoti organiziralo in speljalo volilno kampanijo. Zakaj? Ker on denarja za kampanijo pač nima, saj v nasprotju z drugimi politiki ni ves čas samo grebel! To ti je človek, ha!!!

:jerry

Hvala, hvala. Zdaj grem pa na kosilo če mi dovolite oziroma na večerjo, v mojem želodcu je namreč ura še vedno 3:54 popoldan in mu le stežka dopovem, da je v resnici čas za zajtrk. No ja bo že, s časom se tudi to uredi :)

Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 684
  • Avtomobil: prdalica

Mtr Jerry zaradi tvojega pisanja nočem nositi špeglov. Preveč branja. Dej slike in nehaj govoričiti. Iz slik bo jasno vse

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 007
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Koliko vas je pa kaj pralo dol?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Koliko vas je pa kaj pralo dol?

Z vremenom smo imeli izredno srečo, edini dan ko nam bi dež skoraj pokvaril uživanje je bil zadnji dan v hotelu Taal Vista, pa še takrat je za eno uro nehalo deževat (je sicer bolj rosilo), tako da smo se lahko okopali v bazenu - no, otroci so itak poskakali v vodo že prej. Vreme ponavadi dela zame, jaz mu pa še malo pomagam tako da ne rezerviram hotelov vnaprej, ampak se kar narišemo tam in potem bivanje sproti podaljšujemo - če je lepo podaljšamo, če dežuje pač pičimo dalje. V hotelih je tako da tudi če je kao že vse rezervirano se vedno najde kak gost ki ne pride in potem je njegova soba prosta, kljub temu da je uradno vse zasedeno. Že res da je ponavadi malo ceneje če rezerviraš vnaprej, ampak potem moraš rezerviran termin tudi "odsedet" ker si ga plačal, če si padalec te pa boli kita in se spokaš drugam (domov ali pa v kako cenejšo luknjo), ker za dež pa res ne mislim plačevat 400 eur dnevno  :ok2 Sicer pa tole "deževno obdobje" jaz niti ne štekam kaj v bistvu sploh je, saj praktično ni razlike med deževnim in suhim, nikoli do zdaj v Aziji še nisem čutil neke prave razlike, edino morske trave je v času ko je pri nas poletje nekaj več v morju, to je pa tudi vse kar se zares pozna  :-D Edino tajfuni so pa res malo zoprni če si kje v naravi, takrat te zna pošteno oprat, no v času mojega počitnikovanja se nam je zgodil samo en tajfunček, pa še ta je šel hitro mimo (smo bili takrat doma v Manili). Če mi nebi moja povedala da je tajfun sploh vedel nebi, ker je bil samo en malo večji naliv  :ok

Mtr Jerry zaradi tvojega pisanja nočem nositi špeglov. Preveč branja. Dej slike in nehaj govoričiti. Iz slik bo jasno vse

OK, bom dal eno za pokušino. Kaj razbereš iz nje? :P

Pripete slike za predogled

• hotel1.jpg
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 917
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Jerry, kralj bmw foruma :)  :jerry 

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Jah dezevna doba v Aziji je od leta do leta razlicna, Lahko s tuk tukom brodis do gleznjev po Bangkoku, lahko je pa brez oblacka nekje na rajskem otoku. Ko sem bil spomladi v Vietnamu , mesto Hoi An so nam na turi s kolesi pokazali kaj pomeni dezevna doba..., mesto lezi na izlivu reke v morje, vse je ena sama ravnina, celo mesto pride pod vodo cca. 2 metra ne mores verjet.

Sicer pa pravi nalivi so na Filipinih od septembra do novembra, sem ze videl kako v Manili vozijo cyclotaxije do pasu v vodi. Noro.

Urejal dylan_dog, 26.08.2017, 11:51.

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 912
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

E61 in ročaj kovčka zmagata. :lmao

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 69 795
  • Avtomobil: E46 325i

Da ste bili edini gostje v hotelu? :laugh

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Sam je pa hotel lepo urejen, tko na hitr po sliki. Jerry v uvodu si omenu Bormeo in zaroko. Kaj je pa šlo tam narobe, da si radar potem usmeril bolj severno? :)

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Borneo...
Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 343
  • Avtomobil: F15

jerry, si popravil USB? :)

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Borneo...

Borneo ja, zmotu sm se. Upam da bo lahko dal kakšno fotko, ker Azija je lepa. :)  Sem šel še enkrat prebrat pa je ta Džeri kr daso. 7 jurjev skeširat za izlet pa niso mačje solze, tko da mu more posel dobro laufat. Očitno je zlo delovn človk.  

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 236
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Hotelski bazen v Ankaranu!!!!!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti