Skoči na vsebino

Filipini, moja druga domovina - Velika reportaža 2017

* * - - - 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
499 odgovorov v temi
Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Borneo ja, zmotu sm se. Upam da bo lahko dal kakšno fotko, ker Azija je lepa. :)  Sem šel še enkrat prebrat pa je ta Džeri kr daso. 7 jurjev skeširat za izlet pa niso mačje solze, tko da mu more posel dobro laufat. Očitno je zlo delovn človk.  

Lahko je 7 jurjev zbrat za dopust, če ne plačuješ davkov. :ok2

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 062
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Borneo ja, zmotu sm se. Upam da bo lahko dal kakšno fotko, ker Azija je lepa. :)  Sem šel še enkrat prebrat pa je ta Džeri kr daso. 7 jurjev skeširat za izlet pa niso mačje solze, tko da mu more posel dobro laufat. Očitno je zlo delovn človk.

Jah za 3 osebe, en mesec je to to. Jaz sem za 25 dni (vietnam, kambodza, tajska)v marcu dal 3000€. Pa v decembru ko grem nazaj bo se 2.000. Vsak ima svoje veselje :)
Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 047
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

:jerry

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 961

Tok folk da za en teden smucanja na tirolskem ce mal boljsi hotel vzames... men se zdi da je za ok dnar skoz prisel...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 000
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jah dezevna doba v Aziji je od leta do leta razlicna, Lahko s tuk tukom brodis do gleznjev po Bangkoku, lahko je pa brez oblacka nekje na rajskem otoku. Ko sem bil spomladi v Vietnamu , mesto Hoi An so nam na turi s kolesi pokazali kaj pomeni dezevna doba..., mesto lezi na izlivu reke v morje, vse je ena sama ravnina, celo mesto pride pod vodo cca. 2 metra ne mores verjet.

Sicer pa pravi nalivi so na Filipinih od septembra do novembra, sem ze videl kako v Manili vozijo cyclotaxije do pasu v vodi. Noro.

Res je, možno je svašta. So pa te zadeve zelo različne, odvisno od mikrolokacije. Če govorimo za Manilo, večji del nje leži ob velikem jezeru, ki ob močnejših padavinah poplavlja. Na udaru je predvsem nižinski jugovzhodni del mesta, to je območje Sta. Rosa z okolico. Moja je precej časa živela prav tam in pravi da so bile poplave pogoste, vsaj enkrat letno. Voda je bila včasih do gležnjev, včasih do pasu, ampak ljudje so tega navajeni in ni to za njih nobena katastrofa. Dobra stran je v tem da je to mirna voda ker se samo jezerska gladina dvigne, ni deroče reke, ki bi divjala in odnašala vse s seboj. Letos sem izkoristil priliko in sem šel na en hrib, iz katerega je odličen pogled na Manilo z okolico. V prilogi objavljam dve sliki, na levi je Manila oziroma predel Sta. Rosa ki je podvržen poplavam, desno pa je jezero okoli vulkana Taal ki ne poplavlja, oziroma vsaj ne omembe vredno. Okoli njega tudi naselja niso tako gosto posejana kot v Manili, ki je eno samo veliko mravljišče. Seveda bi lahko človek te poplave omejil, ampak na Filipinih niso še tako daleč kot pri nas kjer vodotoke urejamo, bo pa tudi to enkrat sigurno prišlo na vrsto. Tule so fotke za lažjo prestavo:

Pripete slike za predogled

• razgled1.jpg
  • razgled2.jpg

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Da ste bili edini gostje v hotelu? :laugh

Čez vikend je bil hotel nabito poln, ampak ta folk se enostavno NE kopa  :napaka Tako da ja, za vikend je bilo v bazenu po kosilu mogoče 10-12 kopalcev, med tednom pa sem imel bazen ponavadi čisto zase... to je eden od razlogov zakaj se rad vračam v ta hotel, saj se v tistem bazenu počutim kot kralj. Kopam se sam, ob tem da za mene ves čas skrbijo varnostnik, reševalec, ekipa 3 do 5 vrtnarjev in še strežba če si jo naročim, pa si je nisem  :laugh O tem na kakšnem nivoju je hotel (ki je za to kar ponuja, v bistvu še zelo poceni), priča letošnja zanimiva anekdota. Ker smo v hotel prišli nenapovedani in tik pred vikendom ko je vse razprodano (večinoma tam "dopustujejo" vladni uslužbenci in uslužbenci javne uprave, ki si privoščijo oddih za čez vikend), so nam rekli da je edina prosta soba v vzhodnem krilu hotela, imenovanem "Lake wing". Bazen je na čisto drugi strani, ob zahodnem krilu (Mountain wing), ki je starejše in sobe tam niso tako lepe, zato so nam odsvetovali najem sobe tam (sem tudi tam že bival cca 3 leta nazaj in so sobe res slabše, tako da vem da se niso zlagali). Štos je v tem da je hotel zares velik, že skoraj ogromen, tako da za sprehod iz enega krila v drugega dejansko porabiš kakih 10 minut časa po vseh tistih njihovih labirintih - pa še majhnega otroka smo imeli s sabo in smo morali namesto stopnic iskat dvigala, kar je čas prehoda še podaljšalo. Receptorka je videla da imam pomisleke ker res nisem vedel kaj bi, sem premišljeval ali vzet eno ai drugo sobo. Me vpraša kaj me muči in ji rečem da pač razmišljam če vseeno nebi vzel sobe zraven bazena, da nam bojo prihranjena potovanja čez hotel. Pa mi reče "Oh no problem Sir, no need to walk, we have a Shuttle - we will drive you to the pool and back!" Jaz najprej sploh nisem dojel kaj mi pravi, potem sem se pa le prepričal da sem prav slišal in da mi dejsnko ponuja zastonj prevoz s hotelskim shuttlom (to so čisto novi, udobni, klimatizirani toyotini potniški kombiji) od levega na desno krilo hotela. Ko sem to dojel sem se le s težavo premagal da se nisem začel na ves glas krohotat - namesto tega sem samo z roko zamahnil in rekel "Oh thank you, you're really kind but it's okay, we'll just walk" - ker to da bi me s shuttlom vozili na bazen je pa tudi za mojo relativno razvajeno evropsko rit preveč, kralj pa tudi še nisem, no :lmao In smo se šetali, jebi ga - pa vsakič ko sem videl tisti shuttle tam parkiran sem padel v smeh, ko sem se spomnil za kaj ga (med drugim tudi) uporabljajo. No roko na srce nisem videl nobenega gosta da bi se z njim pripeljal na bazen, res pa je tudi da se skoraj nihče ni kopal, tako da mi je zato vsaj približno jasno, zakaj so pripravljeni kopalce tudi s taxijem vozit na bazen, če je treba - jim je očitno žal da bazen prazen žalostno sameva čez teden, tako kot je tudi meni  :laugh  :ok2

Jerry, kralj bmw foruma :)  :jerry

Kralj foruma gor ali dol, na Tagaytayu sem se pa za par dni res počutil kot da sem kralj  :laugh  :laugh  :laugh

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Sam je pa hotel lepo urejen, tko na hitr po sliki. Jerry v uvodu si omenu Bormeo in zaroko. Kaj je pa šlo tam narobe, da si radar potem usmeril bolj severno? :)

Hotel je v nulo porihtan, kar je v siceršnjem popolnem nasprotju s Filipini, zaenkrat. Se pa tudi tu zadeve izboljšujejo.

Kar se tiče Bornea in mojih dogodivščin tam si pa le preberi reportažo katere link sem prilepil v prvem postu, tam imaš napisano vse o Maleziji, vključno s tem kako sem si premislil glede poroke z Malezijko in tudi slike še delajo, sem preveril  :ok Edino malo daljše branje je, tako da si boš moral dopust vzet, če boš želel vse prebrat - idealno za kake počitice če ti je dolgčas in nimaš kaj delat, ali pa če tako padeš notri da ne moreš nehat brat (so nekateri tudi to že doživeli, baje, tako da očitno sem kar v redu pisatelj)  :laugh

jerry, si popravil USB? :)

Nisem, mi bo pa moja še enkrat poslala vse slike na mail, tako da bomo drugače rešili... le malo dlje časa bo trajalo  :ok2

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Fotke imaš vse v tisti temi. 7 jurjev pa ni tako veliko če računaš da lani praktično nismo šli na dopust (smo šli samo za par dni na Hrvaško), torej je to 3.500 eur letno v povprečju, poleg tega tudi pozimi nikamor ne hodimo (zaenkrat, dokler je otrok še majehen) in tudi tam prihranim. Ni da bi se ven metal  :ok No razen tistega shuttla seveda... tisto je bilo extra (pa ga tudi nisem vzel, kljub temu da bi bil zastonj, ker se mi kljub vsemu zdi preveč hohštaplersko s šoferjem se vozit na bazen)  :laugh  :laugh

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hotelski bazen v Ankaranu!!!!!

Itak... in tistole zadaj za mano je verjetno bukev, ane... ali je mogoče cipresa? :rofl

Lahko je 7 jurjev zbrat za dopust, če ne plačuješ davkov. :ok2

Itak da jih plačujem, danes sem recimo šel v štacuno in sem nabavil za 12 eur špecarije, 2 eur od tega je bil davek. Ne vem po čemu ti sklepaš da ne plačujem davkov, bilo bi fajn če bi bilo res, pa na žalost ni. Brez davka se v tej državi niti rit ne obriše, na vse plačaš davek. No, jaz ga na skoraj vse.

Tok folk da za en teden smucanja na tirolskem ce mal boljsi hotel vzames... men se zdi da je za ok dnar skoz prisel...

Maš res, z lahkoto bi bilo še enkrat ali dvakrat dražje, če bi se imel namen preseravat  :ok

Pripete slike za predogled

• hotel2.jpg

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 766
  • Avtomobil: prdalica

Zakaj pa je v ozadju 3m lulek. Ti morda kdo kaj sporoča? Pa si rekel, da slika ni nič. Daj še kaj drugega kot te tvoje leopard kopalke :laugh  :ok

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Zakaj pa je v ozadju 3m lulek. Ti morda kdo kaj sporoča? Pa si rekel, da slika ni nič. Daj še kaj drugega kot te tvoje leopard kopalke :laugh  :ok

Ahahaha, sem se prav spraševal če bo kdo opazil... tebi pa res nič ne uide :rofl Lulek je tam zato ker je v hotelu dejansko dišalo po fuku, folk tam dol niti iz sob ne pride do bazena, ker so v sobah preveč zaposleni - vsaj tako si jaz to razlagam  :ok2  :laugh  :laugh  :laugh

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Tistim ki nestrpno čakate slike se moram opravičit ker jih še nisem prejel, moja si je pač vzela čas, tipično v filipinskem stilu - tam imajo za to celo rek, ki pravi "She took her Filipino time"  :laugh Poleg tega da se večinoma držijo pregovora "Kar lahko storiš danes, raje prestavi na jutri", je za Filipine značilno tudi da so ljudje zelo razpuščeni, po domače povedano imajo radi kaos in nered. Ker je takšna mentaliteta tudi meni pisana na kožo, bo kot je že v navadi tudi ta tema v tem stilu, skakali bomo malo tu in malo tam. Trenutno si še nisem čisto opomogel od Jet-laga, moj organizem se še privaja na evropski časovni pas, ampak danes sem že dosti boljši kot sem bil včeraj, ko sem se počutil približno tako, kot da sem pijan in imam še mačka obenem  :laugh V takem stanju ne moreš delat nič kaj dosti drugega kot da sediš doma in pišeš, no jaz sem ob tem pobrskal še za enim komadom ki sem ga srečal na otoku Bantayan. Gre za priredbo njihove narodne pesmi DAYANG-DAYANG oziroma PAKIRING oziroma whatever, imen ima ta zvrst glasbe še ogromno. Mnenja od kod napev izvira so deljena, praktično vsak Filipinec ima svojo verzijo, no jaz sem šel malo brskat po netu in sem ugotovil da se večina strinja da zadeva izvira iz otoka Mindanao, ki leži na jugu Filipinov. Nedvomno je šlo v originalu za muslimansko pesem ker je Mindanao večinoma muslimanski, beseda DAYANG-DAYANG naj bi pomenila princeso, oziroma sultanovo hči. Zgodba okoli tega je zanimiva, v časih ko je bila na otoku še sužnjelastniška ureditev je imela ta princesa na desetine ali celo na stotine sužnjev, ki so ji bili stalno na razpolago in so izpolnili prav vsako njeno željo. Do smrti svojih staršev oziroma do dopolnjenega 28. leta starosti (kar je prišlo prej) ji je bilo strogo prepovedano prijet za kakršnokoli delo. Niti kopala se ni sama, samo za to opravilo je imela 5 služabnikov oziroma služabnic in vsaka izmed njih je imela točno določeno nalogo - ena jo je namilila, druga je skrbela za brisačo, tretja ji je umila roke, četrta stopala, itd. Princesa niti iz svoje rezidence ni smela stopit sama od sebe, če je želela do sosedov ali kamorkoli dlje, so jo vedno štirje nosači nosili na rokah oziroma v za to prirejenih nosilih. Stroga družinska tradicija je šla celo tako daleč da so princeso kaznovali če si je dovolila sama prestopit prag svoje hiše, v tem primeru so jo pretepli oziroma ji celo polomili prste na rokah. Zakaj tako strogo sicer ne vem, si pa lahko mislim da so se najbrž bali da bi pobegnila in se poročila s kakim plebejcem, kar je bilo za sultanovo familijo sramotno in izredno nezaželjeno. Princese ki so se temu pokorile so imele kljub vsemu lepo življenje in visok status v družbi, o njihovi povezanosti z družino in o izkazanem zaupanju priča tudi podatek da sultan sam ali njegove žene nikoli niso smeli sami podelit nagrade ali izročit denarja svojim služabnikom, pač pa je bilo to izrecno opravilo, katero je bilo zaupano princesi DAYANG-DAYANG. Ona je tudi skrbela za sožitje med sultanovimi številnimi ženami in konkubinami, tako da je imela zares pomembno vlogo v družbi. 

Kot sem že napisal je pesem narodna in se ne ve točno od kje izvira, prav tako je za veliko večino Filipincev uganka tudi jezik, v katerem je napisana. Vedeti moramo da na Filipinih živi veliko število ljudi različnih narodov in narodnosti, vsaka od teh narodnosti ima povečini svoj jezik in svojo kulturo, kaomor sodijo tudi pesmi. Besedilo pesmi je znano, pa vseeno dandanes praktično nihče več ne prepozna jezika, znane se jim zdijo le posamezne besede, kar daje pesmi še dodaten pridih skrivnosti in eksotike. Filipini so nasploh polni skrivnosti (vključno z otokom Borneo, ki je bil včasih v filipinski lasti, danes pa si ga prisvaja Malezija) in ta pesem lepo ponazarja del tega duha. Če si jo bo kdo med vami ogledal, vam priporočam da ste pozorni na gibe ki jih plesalka (ali plesalec, ker to pesem lahko plešeta oba spola; vendar so seveda ženski gibi bolj čutni) izvaja, gre za zelo težek ples kjer se telo v celoti prilagodi ritmu glasbe in v njem sodeluje vsak njegov delček, od stopal pa do konic prstov na rokah. Če boste želeli vam bom prilepil še par videov na to temo, jaz se te pesmi nikakor ne morem naposlušat kakor se tudi ne morem nagledat simpatičnih plesalk, upam da bo tudi vam všeč. Zdaj pa gremo na prvi video, ta je v priredbi sicer neprofesionalne skupine plesalk, zadeva se odvija na nekem filipinsko-ameriškem druženju, mislim da bo OK za začetek. Bodite pozorni tudi na odziv publike ko se začne vrtet pesem, očitno so bili američani popolnoma nepripravljeni na tisto kar so videli in ko se ples zares začne, se po prostoru razležejo vzkliki presenečenja in odobravanja :-D  Pa vzemite si čas in poslušajte cel posnetek od začetka do konca, s tem se boste lahko bolje približali filipinski kulturi, kjer je potrpežljivost vrlina in čednost  :laugh No zdaj pa na video, spoštovane gospe in gospodje, predstavljam vam DAYANG-DAYANG :metalc   :ok

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako stara pesem, pa ze takrat tako uglasena na sintesajzerju.., zakon.
Daj preidi raje na prave stvari, pa pusti te "tiri- riri-ririri", filipinci ne vedo kaj je zgodovina, sem jih tudi sam "pouceval" o spanski kolonizaciji, pa ni slo.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Tako stara pesem, pa ze takrat tako uglasena na sintesajzerju.., zakon.
Daj preidi raje na prave stvari, pa pusti te "tiri- riri-ririri", filipinci ne vedo kaj je zgodovina, sem jih tudi sam "pouceval" o spanski kolonizaciji, pa ni slo.

Občutek imam da nisi prebral tistega kar sem napisal ali pa si samo površno preletel; napisal sem namreč da je besedilo pesmi zelo staro, da pa je pesem skozi čas doživela nešteto priredb in tale je samo ena izmed njih - niti ne najbol pristna, samo meni se je zdela nekako najbolj simpatična za predstavitev  :ok Kar se tiče Filipincev in zgodovine je to deloma res, mislim pa da jim ne moremo zamerit glede na to da je ta narod dal čez ne samo eno pač pa kar dve kolonizaciji - najprej od Špancev, potem pa še od Američanov  :laugh Meni se zdi ravno zaradi tega toliko bolj zanimivo brskat po njihovi originalni zgodovini, saj dobiš tako veliko število najrazličnejših tipov (namigov), da te na koncu že prav fejst firbec daje, kaj je res in kaj ni... in ponavadi ugotoviš, da je to najverjetneje nekaj čisto pešnajstega  :-D ;)

No pa mi ti povej, kaj so zate "prave stvari" s Filipinov? Lahko še sam kaj dodaš v temo, nikjer ne piše da ne smeš - vesel bom kakršnihkoli prispevkov, da se še jaz kaj novega naučim  :)

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem prebral vse ;)
Prave stvari..., ja kje vse ste se potepali, plaze, otoki, znamenitosti, hrana, tvoji vtisi..., bom kaj dodal, ko vidim, kje ste bili.

Urejal dylan_dog, 27.08.2017, 09:14.

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 511
  • Avtomobil: /

O filipinski hrani ni kaj dosti za napisat. Izgleda da jim spanska kolonizacija ni dobro dela.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

No ja..., ce izberes pravo restavracijo, si kupis ribe in druge morske dobrote sam na trznici, kjer je izbira nora, imas lahko pravo kulinaricno dozivetje, je pa res, da se ne more primerjati s Tajsko in mojom favoritom, Vietnamsko kulinariko.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 445
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Mene pa zanimajo slikce hotela na Filipinih za 400 eur/noč...ker praktično povsod po svetu dobiš za ta denar res hud hotel, predvidevam, da je na Filipinih za ta denar še nekaj par nivojev višje! 

lp,m

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Tezko ga bos nasel
https://www.tripadvi...otel-Deals.html

P.s - pisem za tagaytay, ki je za filipinske razmere vukojebina. Na rajskih otokih pa seveda tudi par tisoc na dan ni problem odkartat za hotel.

Urejal dylan_dog, 27.08.2017, 11:41.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Mene pa zanimajo slikce hotela na Filipinih za 400 eur/noč...ker praktično povsod po svetu dobiš za ta denar res hud hotel, predvidevam, da je na Filipinih za ta denar še nekaj par nivojev višje! 

lp,m

V Taal Vista Hotelu je verjetno bil...

Urejal Rottie, 27.08.2017, 11:47.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč