Skoči na vsebino

Filipini, moja druga domovina - Velika reportaža 2017

* * - - - 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
499 odgovorov v temi
ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Najina hčerka je prav srečen otrok, tam dol ji je lepše kot bi ji bilo tukaj, obiskuje najboljšo privat šolo (to je šola, v katero so hodili številni ljudje, ki so zdaj na visokih položajih v politiki in gospodarstvu, tako da jo čaka lepa prihodnost) in ji čisto nič ne manjka, bolj veselega in nasmejanega otroka jaz ne poznam... bom dal eno fotko za dokaz, da je res tako  :ok2

P.S.: Seveda smo tudi hčerko vzeli s sabo na dopust, ampak o tem kasneje - gremo lepo po vrsti  :ok

A ti imaš s Filipinsko ženo kar 2 biološka otroka? Zakaj pa imaš potem enega v Sloveniji, drugega pa v Aziji, a tej tvoji hčerki tukaj ni všeč?

To da starši 2 leti ne vidijo svojih otrok je, vsaj meni, zelo čudno. Otroci brez staršev so vedno žalostni. 

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

A ti imaš s Filipinsko ženo kar 2 biološka otroka? Zakaj pa imaš potem enega v Sloveniji, drugega pa v Aziji, a tej tvoji hčerki tukaj ni všeč?

To da starši 2 leti ne vidijo svojih otrok je, vsaj meni, zelo čudno. Otroci brez staršev so vedno žalostni. 

Starejši otrok ni njegov, je že prišla v paketu skupaj z ženo.

Urejal Rottie, 28.08.2017, 14:06.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 790
  • Avtomobil: Bmw

Kosmič, kje si ti bil zadnjih par let? :skrbast
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • lozinka je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 545
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ko smo se torej končno spokali z letališča, smo poiskali prvi taxi in piči miško do avtobusne postaje. Do avtobusne zato ker je letališče na južni strani otoka Cebu, mi smo morali prit pa na severno, ker od tam vozi trajekt do otočića Bantayan. Pričakal nas je skoraj prazen avtobus in tudi ko smo štartali je ostal skoraj prazen, celo pot tja je mogoče vstopilo in izstopilo vsega 10 ljudi (z nami tremi -tamalega ne računam, ker zanj nismo plačali vozovnice- vred). Vožnja čez Cebu traja cca 4 ure in je dolga nekih 200 km (merjeno "od oka" - nisem točno računal), tako da res ne vem od česa ti ljudje živijo, saj že gorivo za avtobus stane nekih 20 eur, od nas so jih pokasirali pa 30 (karta za eno osebo je cca 3 eur)  :confused No nima veze, oni že vejo. Avtobus je bil klimatiziran in po stari azijski navadi so klimo navili do fula, tako da smo bili notri kot pingvini v hladilniku. Jaz k sreči te fore poznam že iz Malezije in sem s sabo vzel jopič, moja se je pa tudi zadekala in tamalega smo povili da je bil kot mumija, samo ušesa so gledala ven... hecam se, ni bilo tako hudo :D 

Cilj potovanja: Hagnaya port. To je luka ki so jo zgradili Američani, hvala bogu (ane dragi Slovenci, tisti Američani, ki baje izvažajo samo grozo in teror :obrvi), če nje nebi bilo, jaz verjetno nikoli nebi videl otoka Bantayan (pa cest in avtomobilov tudi nebi bilo gor, da motorjev niti ne omenjam, saj je to vse navozil trajekt). Po nekje 4 urah rukanja in premetavanja smo dosegli končno destinacijo, moram pa omenit da je cesta 10x boljša kot tista ki pelje čez malezijski otok Borneo, kljub temu da je Malezija dosti bolj bogata in dobro stoječa država kot Filipini (vsaj bilo je tako). Tako sem zaman iskal pol metra globoke jame in luknje ki jih je na Borneu kolikor hočeš, tu pa ne ker očitno pridni domačini vse sproti popravijo. Svašta. No ampak to ni prva stvar ki je v Aziji narobe svet in obratno od logike, tega je toliko da se na koncu na to že dodobra navadiš  :-D

Če se mi je že na začetku zdelo da je Cebu malo manj zabasan kot Manila, sem kasneje ugotovil, da temu le ni tako. Promet je tam skoraj prav takšen kot v Manili, zjutraj čisto vse stoji, je pa verjetno izven prometne konice malo boljše, medtem ko v Manili stojiš 24/7. Je pa Cebu vseeno lepši kraj za življenje kot Manila, ne znam niti opisat zakaj, preprosto tak občutek sem dobil. Mogoče zato ker se mesto hitro razvija, povsod vidiš nova poslopja (predvsem trgovine in poslovni centri), veliko je novih restavracij tipa JollyBee in McDonalds, tudi ceste so širše kot v Manili, občutek je še najbolj podoben kot da si nekje v Ameriki. Cesta po kateri smo potovali do luke Hagnaya vodi delno ob morju in delno čez eno manjše gorovje, ob nje pa polno majhnih vasic in naselij, kot je za Filipine nasploh značilno. Bolj kot rineš v hribe bolj so ljudje revni, to se vidi po hišicah ki so vedno bolj preproste, na koncu so vse narejene iz bambusa in vidiš ljudi tacat okoli po blatu, pa kakšna koza je zraven privezana in kup lupin od kokosovih orehov - tipična vaška slika otoka Cebu. Tudi pristanišče Hagnaya je v podobnem stilu, edino kar je tam drugače je to da ko se je avtobus bližal končnemu cilju, sem na vsake toliko z očmi srečal kakšno lokalno lepotico (večino od njih že z dojenčki v naročju), ki se ji je obraz kar razlezel v nasmeh, ko je na avtobusu zagledala tujca. Eno izmed njih sem kasneje tudi spoznal, ampak tisto je bilo že na otoku Bantayan, tako da pustimo to za kasneje... zgodb za povedat je vmes še dosti  :)

Toliko za danes, jutri nadaljujemo.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

EVROPSKI otroci brez staršev so vedno žalostni. 

Here, I Fixed It For You :P

No, šalo na stran. Tam je zato ker ji čisto nič ne manjka, bo pa mogoče celo prišla sem, če ne bo ravno obratno - da se ne bova raje še midva z ženo odselila dol, hehe  :-D Najprej se moramo odločit kje bomo sploh živeli, potem pa dalje - nima smisla da njo vlačiva sem, da se uči jezika in navaja na novo šolo, potem bomo šeli čez par let pa vsi skupaj dol... pride lahko še vedno kadarkoli, če se odločimo živet tukaj ;)

A ti imaš s Filipinsko ženo kar 2 biološka otroka?  

Biološki je samo sin, hčerka je... hm, nebiološka :rofl No ja, zame je kot da je moja, čeprav je v "biološkem" smislu samo od žene, ampak to nima veze... bom potem prilepil še kakšno slikco kjer se vidi kako cela familija skupaj uživa, se noben ne sprašuje od kje je in od koga je... če so zraven, potem so naši!  :ok2

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 312
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Here, I Fixed It For You :P

No, šalo na stran. Tam je zato ker ji čisto nič ne manjka, bo pa mogoče celo prišla sem, če ne bo ravno obratno - da se ne bova raje še midva z ženo odselila dol, hehe  :-D Najprej se moramo odločit kje bomo sploh živeli, potem pa dalje - nima smisla da njo vlačiva sem, da se uči jezika in navaja na novo šolo, potem bomo šeli čez par let pa vsi skupaj dol... pride lahko še vedno kadarkoli, če se odločimo živet tukaj ;)
Biološki je samo sin, hčerka je... hm, nebiološka :rofl No ja, zame je kot da je moja, čeprav je v "biološkem" smislu samo od žene, ampak to nima veze... bom potem prilepil še kakšno slikco kjer se vidi kako cela familija skupaj uživa, se noben ne sprašuje od kje je in od koga je... če so zraven, potem so naši!  :ok2

Lej Jerry ti srečen človek, tisto punčko si dobil za hčerko, a se zavedaš da tako lepega otroka ti nikoli nebi mogu nardit!!!!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Lej Jerry ti srečen človek, tisto punčko si dobil za hčerko, a se zavedaš da tako lepega otroka ti nikoli nebi mogu nardit!!!!

:umruodsmeha

Tale je pa kruta :laugh ... ampak tko je, k slovenci vse sami doma packamo, namesto, da se profesionalcem prepusti, da delajo svoj posel in je potem dobro narejeno. :ok2 Al kako je že Klobasa okoli tega predaval enkrat v preteklosti... :hihi

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hmmm, a tale je pa grd, al kako?  :confused

Pripete slike za predogled

• piglipant.jpg

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

No o lepoti bi se pa dalo razpravljat, men Azijci in Azijke vizuelno niso všeč. Vsak zase najbolje ve in če ima Džeri srečen zakon, je to najbolj važno. Marsikdo ima otroke pa se potem loči in spet poroči in ima ponovno otroke. Tudi v Sloveniji.  Pri nas se pa itak tko kar naprej ločujejo, ker ne zna noben nič potrpet, pa fejsbuk, pa malo materializma(pohlepa) in gre zakon prec narazn. :ok 

Da poročene skakalce in skakalke čez plot ne omenjamo... Na dnevnem redu... :laugh 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Pri nas se pa itak tko kar naprej ločujejo, ker ne zna noben nič potrpet, pa fejsbuk, pa malo materializma(pohlepa) in gre zakon prec narazn. :ok

Da poročene skakalce in skakalke čez plot ne omenjamo... Na dnevnem redu... :laugh

Si kar dobro zadel tole, res je tako  :ok

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Si kar dobro zadel tole, res je tako  :ok

Ampak za nekaj je pa to tudi dobro :laugh ... tako lahko na koncu tudi tagrdi in smotani pridejo do lepih babnc, ker jih drugi ne marajo zaradi prtljage. :ok2

Urejal Rottie, 28.08.2017, 17:04.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Ampak za nekaj je pa to tudi dobro :laugh ... tako lahko na koncu tudi tagrdi in smotani pridejo do lepih babnc, ker jih drugi ne marajo zaradi prtljage. :ok2

Če se je tako odločil in če sta oba srečna, sploh ni važno koliko je prtljage. 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ampak je treba reči, da je vseeno lepo, da Jerry svoj denar deli tudi z revnimi. :ok Čeprav bi bilo vseeno bolje, da bi plačeval davke v svoji domovini iz katerih se pomaga  revnim v SLO, kot da zapravlja denar na Filipinih. :ok2

Katerim revnim? Misliš uboge politike, subvencije velikim firmam, cerkvi in nevladnim organizacijam? Ja se strinjam da so reveži in da jim je treba pomagat. Saj zato sem pa danes šel na kosilo in sem plačal 1 euro davka, pa jutri bom šel tankat in bom dal vsaj 30 eur za davek. Ubogim je treba pomagat, se strinjam.

En kolega je kupil in plačal po cca 10000€/kom za zemljo in gradnjo bungalovov na filipinih nekje na turističnem delu. In sedaj oddaja.
Kaj več si nisva mogla povedati, ker sva se samo na hitrico mimogrede srečala...

Zanimivo, naj ti malo več pove o tem, ko ga boš naslednjič spet srečal.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

V katero kategorijo potem spadaš ti?? :zmeden
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Katerim revnim? Misliš uboge politike, subvencije velikim firmam, cerkvi in nevladnim organizacijam? Ja se strinjam da so reveži in da jim je treba pomagat. Saj zato sem pa danes šel na kosilo in sem plačal 1 euro davka, pa jutri bom šel tankat in bom dal vsaj 30 eur za davek. Ubogim je treba pomagat, se strinjam.

Sj veš o katerem davku je govora. ;) In od kje misliš da socialna dobi denar za reveže? :ok2

V katero kategorijo potem spadaš ti?? :zmeden

Uno, ki noče imeti otrok, ne svojih, še manj pa podedovanih tujih. :ok2

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

A si ti siguren da ta zemljiška knjiga kaj pomen tam pri njih! :cool

Zemljiško knjigo ne vem če imajo, pri njih lastništvo zemlje dokažeš s pogodbo, ki se ji po ameriško reče "title". 

Sj veš o katerem davku je govora. ;) In od kje misliš da socialna dobi denar za reveže? :ok2

Itak da vem, govora je o tistem ki ga jaz plačam. A od kje dobi denar za reveže? Od mene :)

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Zemljiško knjigo ne vem če imajo, pri njih lastništvo zemlje dokažeš s pogodbo, ki se ji po ameriško reče "title". 

Itak da vem, govora je o tistem ki ga jaz NE plačam. A od kje dobi denar za reveže? Od mene :)

Evo, sem popravil zate. :ok2

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Evo, sem popravil zate. :ok2

Zelo si pozoren, hvala.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Uno, ki noče imeti otrok, ne svojih, še manj pa podedovanih tujih. :ok2

Jaz bom tako rekel.
Da bi dobil eno, k ma ze par otrok, je raje nimam. Žal nebi nikoli čutil, da bi tujega otroka lahko vzel za svojega. Zato pravim, vsa čast tistim, ki sprejmejo tuje otroke za svoje.

Da pa sam nebi nikoli imel otrok je pa malo čudaško. To je v človeški naravi.
Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 212
  • Avtomobil: Megane, Mondeo, Scarabeo

Zanimivo, zanimivo  :-D Kar se vize tiče, če imaš v mislih turistično ti povem da lahko nanjo kar pozabiš, Belgijci ki o tem odločajo so prasci, da ni večjih  :damn Če nima tvoja HUDO dobre službe dol in precej denarja našparanega na banki, ni šans da dobi turistično - smo probali že vse živo, jaz in še par mojih frendov (ki so zdaj vsi s filipinkami, po drugih poteh) pa ni šlo  :blackeye Najboljše da ne izgubljata časa in se kar dol poročita, potem pa s spouse vizo pripotujeta sem... če boš rabil kak nasvet glede tega se lahko na naju obrneš, sva postala eksperta za to  :laugh  :ok

Ti si se pa res navozil... in kje ti je bilo najbolj všeč?  :ok2

giphy.gif

jest se bom odkriptov - tole je bolj zanimivo : dva formaša, 2 filipinke ;)

Urejal powerslide, 28.08.2017, 17:39.

Objavljena slika

Drifting and burning rubber is all that matters...
Prikaži več možnosti
    • lozinka je všeč