Skoči na vsebino

Filipini, moja druga domovina - Velika reportaža 2017

* * - - - 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
526 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 70 546
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Aha, a to je otrok od tvoje žene!!!
Ja ta je pa tut lep!!! Jerry, upam da si dojel zajebancijo, na mobu mi ne da smeške tako da dam samo klicaje namesto smeškov.
Punčka je pa res lep otrok, tamau pa tut.....!!!

Kako to misliš od žene, a jaz sem pa vosek??!  :besen  :besen  :besen  :besen  :besen

P.S.: Itak da sem dojel, hvala...  :laugh  :laugh  :laugh  :ok2

A to je tvoja žena? Zgleda kr mlada. :)

Ne ne, tale je moja (tista na desni):

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti
    • lozinka je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 595
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Mogoce se premislis.

...saj se najdejo tudi lepe in luštne azijke, ampak ti si prilepil same grdauše...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Na-a, si nisem. So mi Evropejke bolj všeč. Sploh so pa Azijke v večini majhne, jaz pa imam raje malo višje. Pod 175cm niti ne gledam preveč. 

Ni problema, imamo vse na zalogi. Bo tale v redu, ali hočeš še višjo?

Pripete slike za predogled

• tallasian1.jpg
The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Kosmič, a ti res površno bereš ta forum? Tam kje je zalimal sliko svojega sina je ena gospa, verjetno žena! :ok2

a tisto je njegova žena? Sm mislu da je kakšna varuška.

@Džeri ja pa dobr, kaj si mi zdej to neko posušeno smreko nalimu.  Tam okol 170-180cm je čist v redu(centimeter gor-dol), hotu sm sam rečt da je če je nek 150cm pikzigmar mi je to brez veze. V žep al pa nahrbtnik jo ne bom dajal. :)

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Pol 200 Slovencev ni blo sposobno najt Slovenko in jo ožent? Ajajaj, kam vse tiščijo dans ljudje po žene, našli bi jo pa lahko pri sosednih vratih... :)

...pri sosedih niso naprodaj...

"Mene še vedno spreleti srh ob pogledu na mešan par, ki ga po navadi sestavljata – prileten in obilen belec ter premlada in prelepa filipinska deklica. Po navadi se šalimo, da se je dekle noro zaljubilo – v gospodovo čudovito platinasto kreditno kartico (smeh). Zveza z mladoletno osebo je sicer zelo kazniva, vendar dekleta z lahkoto pridejo do ponarejenih dokumentov. Filipinske družine so številčne, kot je značilno za tretji svet. Živijo zelo skromno in mladi prekmalu postanejo starši, tako da včasih ne veš, katera je hčerka, katera je mamica in katera babica ... Belec je za njihove pojme kralj, ki jih bo čudežno rešil iz krempljev večne revščine – ne le njihove deklice, pač pa celotno, okoli 20-člansko družino. Zato je pričujoče dogajanje skrivoma obsojano, sicer pa popolnoma tolerirano ..."

...vir:https://www.google.h...na-plazi/369511

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

@Džeri ja pa dobr, kaj si mi zdej to neko posušeno smreko nalimu.  Tam okol 170-180cm je čist v redu(centimeter gor-dol), hotu sm sam rečt da je če je nek 150cm pikzigmar mi je to brez veze. V žep al pa nahrbtnik jo ne bom dajal. :)

Se pravi nekaj takega:

Pripete slike za predogled

• tallasian2.jpg
The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Jeri men niso Azijke všeč, taka bi pa bla:
https://s-media-cach...ca4ba470323.jpg

Zdej pa še raje kako sliko iz Filipinov daj, pa napiši malo njihove navade in običaje, ker vsak ima pri ženskah svoj okus. Tko kot pri avtih.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hay!

...pri sosedih niso naprodaj...

"Mene še vedno spreleti srh ob pogledu na mešan par, ki ga po navadi sestavljata – prileten in obilen belec ter premlada in prelepa filipinska deklica. Po navadi se šalimo, da se je dekle noro zaljubilo – v gospodovo čudovito platinasto kreditno kartico (smeh). Zveza z mladoletno osebo je sicer zelo kazniva, vendar dekleta z lahkoto pridejo do ponarejenih dokumentov. Filipinske družine so številčne, kot je značilno za tretji svet. Živijo zelo skromno in mladi prekmalu postanejo starši, tako da včasih ne veš, katera je hčerka, katera je mamica in katera babica ... Belec je za njihove pojme kralj, ki jih bo čudežno rešil iz krempljev večne revščine – ne le njihove deklice, pač pa celotno, okoli 20-člansko družino. Zato je pričujoče dogajanje skrivoma obsojano, sicer pa popolnoma tolerirano ..."

...vir:https://www.google.h...na-plazi/369511

lp

joda

Tudi to je ena izmed plati Filipinov, ja. Jaz sicer ne vidim problema v tem da si tujec poišče mlado (ali malo manj mlado) dekle s katero se poroči, dosti večji problem je seks turizem. S tem se bodo morali soočiti ampak trenutno imajo še preveč drugih problemov, pride pa tudi to na vrsto - vse ob svojem času ;)

Zdej pa še raje kako sliko iz Filipinov daj, pa napiši malo njihove navade in običaje, ker vsak ima pri ženskah svoj okus. Tko kot pri avtih.

Bom, samo da najdem malo časa za to - nadaljevanje zgodbe vsekakor sledi  :ok

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 213
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Vprašanje če jim bo v interesu sex turizem popucat, je pomoje preveč profita od tega.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Vprašanje če jim bo v interesu sex turizem popucat, je pomoje preveč profita od tega.

...govorim o kupovanju, ne o turizmu...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 456
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Kaj je narobe s sex turizmom? !!!!!!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 485
  • Avtomobil: prdalica

Ni obdavčen preko BMWSLO foruma :-D  :-D  :-D

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

abc
abc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 783
  • Avtomobil: F21 LCI 118i M

Pol 200 Slovencev ni blo sposobno najt Slovenko in jo ožent? Ajajaj, kam vse tiščijo dans ljudje po žene, našli bi jo pa lahko pri sosednih vratih... :)

Pri sosednjih vratih so kurbe.  :ok2 Tak vsaj lahko gres po mestu brez da bi ti en zeno gledal ces "glej to, se spomnis ko nama ga je fafala enkrat zunaj".  :laugh

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hehe, lol.

OK, pa pojdimo dalje. Kje smo že ostali? Aha, na Hagnaya portu. Oziroma ne, še prej smo se ustavili nekje na sredini otoka Cebu, na zanikrnem počivališču za avtobuse. Zanikrnem pravim zaradi tistega, kar je sledilo malo kasneje. Tu namreč turisti opravljajo predvsem sledeče: jejo, pijejo in opravljajo malo in veliko potrebo. Jaz sem si privezal dušo samo s kokakolo, me je pa močno firbec matral kakšna so tu stranišča in sem se odločil, da si to lokalno turistično znamenitost tudi pobliže ogledam. Napaka. Ko sem vrgel tistih par cekinov (plačilo čistilki) v krožnik, me je že na vratih v "tempelj" pričakal ogaben vonj in nič kaj dosti prijazen pogled. Zadeva je izgledala še nekako najbolj podobno svinjaku, torej velik prostor brez opreme, po tleh in po stenah obložen s ploščicami, na levi strani pa korito vzdolž cele stene. Korito je imelo sicer nekaj naklona, tako da kake mlakuže v njem ni bilo, je pa že vonj sam po sebi izdajal, čemu je tisto korito namenjeno. Ne vem sicer kje točno so dobili idejo za to, si pa mislim da verjetno v kakem zaporu, koncentracijskem taborišču ali podobni ustanovi. Sam sem nekako s težavo opravil tisto kar sem imel za opraviti in jo na vrat na nos podurhal ven, na svež zrak (kolikor toliko svež, ker je sicer vonj tistega ultra-sekreta udarjal v nosnice tudi še par 10 metrov stran - vse do šanka s hrano in pijačo). Naj omenim še to da v tistem prostoru nisem videl prav nobene pipe ali česa podobnega, glede na prejšnje izkušnje si predstavljam kako to čistijo - vse skupaj polijejo z vedrom in je to to. Uf, v tistem trenutku ko sem bil notri sem si samo želel da bi bil krava ali prašič nekje v Sloveniji, za živali je namreč pri nas v tem smislu dosti bolj poskrbljeno, kot tam za ljudi. Očitno imajo turiste tam res radi in si nadvse želijo da še kdaj pridejo, ha!

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Pri sosednjih vratih so kurbe.  :ok2 Tak vsaj lahko gres po mestu brez da bi ti en zeno gledal ces "glej to, se spomnis ko nama ga je fafala enkrat zunaj".  :laugh

lol # 2.

No po obisku slavnega wcja smo se še kako urico vozili, nakar končno prispemo v Hagnaya port. Tam nas seveda takoj napadejo nosači, ki so pograbili naše kufre, kot da bi bili polni zlata. Meni je bilo sicer smešno gledat kako je nosač prijel tavelik črni kufer, ker je bila teža tega kufra enih 40 kil in se je revež kar opotekel, ko ga je zagrabil in mu je iz avtobusnega prtljažnika bolj ko ne padel na tla. No pa se dec ni kaj dosti zmedel, kljub temu da ga je krivilo si ga je prav hitro zavihtel na ramo in odpujsali smo proti trajektu. Moja mi je razložila da moramo pohitet, češ da smo trajekt ujeli za dlako, namreč bi moral že odrinit, pa baje čaka samo še na nas (bili smo res edini turisti tam, razen nas in domačinov nikjer nikogar). "Kako to misliš, 200 tonska ladja in čaka na nas, wtf, a se hecaš?", sem sam pri sebi razmišljal, no ampak glede na to da smo na Filipinih, kjer je čisto vse mogoče, sem si mislil da mogoče je pa celo res. In je bilo. Po plačilu "trajektnine" (mislim da nekih 5 eur po glavi, skratka nič drastičnega) smo se tako tudi vkrcali in zadeva je čisto zares za nami zaprla svoja vrata. Končno smo bili na zadnjem kosu poti na našo prvo destinacijo, otok Bantayan.

Trajekt je bil, tako kot že prej avtobus, praktično prazen. V tovornem prostoru je stal en avtobus, en avto in en tricikel, naložen z raznovrstno robo, ki jo je očitno lastnik šel iskat na kopno - to je bilo pa tudi vse. Potnikov je bilo enih 15, vsi so odšli po stopnicah na zgornjo palubo (oziroma so že bili tam, ko smo mi prišli), jaz sem pa z družino raje ostal spodaj, ker je bilo bolj zanimivo. Ob kabini smo se posedli na klop in se predali morskim užitkom. Mene je najbolj firbec matral kako hitro se zadeva premika, saj sem na tripadvisorju bral da se trajekt nikamor ne premakne, baje doseže končno hitrost samo 5 km/h, merjeno z GPS-om. Ko je ob hrumenju motorjev zadeva prvič pospešila sem si mislil "na, to je to", pa potem pospeši še enkrat, čez čas še enkrat in še enkrat... nakar je korito že kar spodobno rezalo valove. Enih 30 km/h bi mu prisodil, ne vem koliko je to vozlov ker nisem mornar, no pa saj nima veze. Ko sem svoje presenečenje nad bliskovito hitrostjo naše križarke tudi glasno izrazil, mi je moja razložila da obstaja baje več trajektov ki plujejo na otok in mi smo plačali karte za najhitrejšega. Počasnejši stane 2 eur po glavi manj, ampak tisto je pa potem res cijazenje.

Jaz sem na vožnji s trajektom užival. Z manjšimi ladjami (tistimi, ki vozijo od Poreča do Zelene lagune in nazaj) sem se že vozil, s trajektom pa še ne, tako da mi je bilo kar kul. Pihalo je ravno prav da nam ni bilo vroče in morje je bilo mirno, tako da se ladja ni preveč guncala. Malo se pa vseeno je in ko sem bolj podrobno pogledal, sem ugotovil da se v bistvu zvija (prepogiba) celoten ladijski trup. Ker nekaj malega vem o statiki, sicer ne morem rečt da sem bil presenečen, mi je pa postalo jasno, zakaj so nekateri na tripadvisorju izražali pomisleke v varnost trajekta. Neka punca je napisala dobesedno da se ji zdi ladja kot ena velika poflikana zarjavela konzerva in da ji ne vzbuja nobenega zaupanja. No ja, kakor za koga. Meni se ni zdelo tako grozno, mogoče zato ker sem na rjo in luknje na prevoznih sredstvih navajen. Obrv mi je dvignilo le dejstvo, da sem zagledal nekaj, kar ne morem opisat drugače kot dve zelo dolgi fliki (vsaj enih 15 metrov dolgi), ki sta bili našvasani vzdolž cele palube - mogoče je pa res še nekoga zaskrbelo, da se bo reč nekega dne prelomila... zanimivo.

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 213
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Dokler ne prodajajo otrok (kar pa vemo da se tudi dogaja) nič kaj takega. Tudi nisem nikjer napisal da je.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Fantje dobil sem slike, ampak tole ne bo več zastonj, tema ima že skoraj 6.000 ogledov in čas bo, da nekaj malega zaslužim... ah ne, hecam se  :laugh

No preden si ogledamo slike bom še nekaj malega napisal, da boste sploh vedeli kaj gledate. Po zgodnje jutranjem letu, 4 urni vožnji z avtobusom čez Cebu in enourni vožnji s trajektom (tiste pol ure na WC-ju nisem štel zraven :D), je naša družbica končno prispela na otok Bantayan. Kul! Obalo smo dosegli malo čez poldne, ko je bilo že peklensko vroče in komaj sem čakal da se spravimo na kak tricikel, da se med vožnjo malo preluftamo. No, na to na Filipinih nikoli ni treba prav dolgo čakat, saj te povsod pričakajo pesosov željni domačini s prevozom in tudi tokrat je bilo tako. Smo pa poleg domačinov imeli še eno posebno dobrodošlico, na otoku nas je namreč pričakala dobra prijateljica moje žene, imena sicer ne bom razkril, mi jo kličemo Jaja. Jaja v filipinščini ne pomeni jajca (ne boste verjeli, hehe), ampak je to vzdevek za varuško. Punco smo spoznali ko je namreč delala za našo družinsko prijateljico (za katero zdaj dela sestra moje žene), bila je varuška njenemu sinu. Ker je mesečna plača varuške na Filipinih cca 70 eur, v tem poklicu seveda ni videla prihodnosti in se je trudila nekako izkopat iz revščine, kar ji je na koncu tudi uspelo. Spoznala je namreč enega Angleža in ga omrežila, dec pa ji je v zahvalo kupil posestvo na otoku... no kupil ga je sicer sebi hehe, ampak ker imajo Filipini zakon da tujci ne morejo bit lastniki zemlje, je pač pisano na njeno ime. Pošteno, če mene vprašaš  :ok2

Po proceduri skakanja in objemanja (punci se nista videli 3 leta in sta se že pošteno pogrešali), smo se vkrcali na tricikel in odbrzeli v notrnjost otoka. Jaja je peljala za nami na motorju, saj je to njeno edino prevozno sredstvo in če smo odkriti, drugega na tistem mini otočku niti ne rabiš. Po dobrih 5 minutah vožnje smo prispeli na cilj, Kota Beach Resort. Kota je najlepši in najbolj slaven resort na otoku, slaven je postal potem ko so tam snemali filipinski film Camp Sawi, kar je zdaj drugo ime za resort. Tujci tega imena sploh ne poznajo in jim ni jasno kak cirkus okoli njega počnejo Filipinci, med domačini (predvsem prebivalci Manile) pa je ta resort zelo znan in temu primerno tudi dobro obiskan. Mi smo imeli precej sreče da smo tam dobili bungalov, saj je v glavnem vse oddano. Jaja je sicer v našem imenu rezervirala kočico, ampak po prebranem na tripadvisorju rezervacija velja toliko kot nič, če ne plačaš vnaprej - pa še potem se včasih zgodi da ne dobiš proste sobe ki si jo rezerviral, ampak te recimo namestijo v kakšno drugo, slabšo. Bungalovi so namreč tam razdeljeni po opremi oziroma po vrsti luksuza ki si ga deležen, spiš lahko v preprosti koči iz bambusa brez klime in brez tople vode za tuširanje nekje v zadnji vrsti resorta, ali pa v prvi vrsti s pogledom na morje, ki je v resnici tako blizu da moraš zjutraj že prav pazit da ne čofneš v vodo če si še malček zalepljen, hehe. No šalo na stran, morje je dejansko kakih 10m oddaljeno od kučic številka 1, 2 in 3, terasa z restavracijo je pa reci in piši 5 metrov stran. Pretegnili se v šetanju do tam torej ravno nismo  :metalc  :laugh

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Recepcija resorta v bistvu izgleda kot vsaka druga recepcija kateregakoli hotela na svetu, s tem da je tu ena mala sprememba - naša recepcija je locirana pod verando in takorekoč na prostem, na drugi strani restavracije. Punca ki je tam sedela je bila zelo prijazna, dala nam je ključe druge najbolj luksuzne kučice v resortu, to je bungalov številka II. Kot rečeno smo imeli res srečo, jaz sem se že videl tam nekje v tretji vrsti, kako s periskopom iščem morje in se tuširam z ledeno vodo, brrrr. No roko na srce moram povedat da sem se v vseh teh letih odkar pridno obiskujem Azijo navadil marsičesa, med drugim tudi tuširanja z vodo ki ni ogrevana, in je včasih (vsaj v enem resortu v goratem delu Bornea je bila) prav ledeno mrzla. Na otoku kot je Bantayan temu ni tako, tu je voda že po defoltu mlačna in bi preživel tudi če nebi imel grelca, ampak hej, od malo luksuza ne boli glava, hehe. Bolj kot grelca v kopalnici sem bil vesel hladilnika za pijačo, tega smo pa res uporabljali non-stop, tako da se je že kar pregreval in sploh ne vem če ša dela, haha! Tretji kos luksuza je predstavljala klima, zelo dobrodošel pripomoček ko je zunaj peklensko vroče, kar je včasih tudi bilo. Mene je že vse odkar sem štartal iz domačega močvirja firbec matral kako je na otokih s temperaturo in moram rečt da imaš svašta, od res vročega pa do osvežujoče hladnega vremena. Zanimivo je to da tiste prave vročine kot jo poznamo tukaj ko ti sonce nabija direkt v glavo praktično ni, praktično non-stop so namreč nad tabo oblaćići, ki poskrbijo da te sonce ne zapeče pretirano in ki naredijo tudi kopanje prav prijetno. Ker je nonstop toplo, se lahko kopaš v vsakem vremenu, jaz sem se najraje takrat ko je bilo oblačno (ker se mi ni dalo mazat s kremo za sončenje), so pa takrat valovi malo višji in glede na to da si ponavadi čisto sam v vodi, zna bit to tudi malo navarno. No za nas se je sicer vse srečno končalo, z eno malo izjemico, ki jo bom opisal v enem od naslednjih odstavkov.

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ko smo dobili ključe od bungalova smo bili že kar malo izmučeni od poti, dekleta so se tako vrgla na posteljo in se predala počitku, jaz pa sem sklenil že kar takoj malo zaplavat. No naj povem še to da smo kot rečeno pripujsali tja malo čez poldne in ker sobe še niso bile pripravljene, nas je receptorka prijazno povabila, naj ta čas malo posedimo na verandi. Po prebranem na tripadvisorju nekateri gosti (oziroma gostje) nad podobnim predlogom niso bili prav nič navdušeni, češ "hej, mi smo utrujeni in pregreti po dolgem potovanju in si želimo počitka!", no jaz sem to vedel že vnaprej in nisem bil presenečen, poleg tega smo mi potovali iz Manile do Bantayana samo eno noč, si pa predstavljam kako so se počutili tisti popotniki ki so bili na poti cela dva dni (kar za večino pomeni 2 ali 3 zaporedne lete z letalom in vmes malo oziroma nič spanja) in so potem morali čakat na verandi v kakem vročem popoldnevu, hehe. Tudi nasplošno so nekateri reviewi na turističnih portalih tipa Agoda in Tripadvisor uničujoči, sam sem se včasih kar križal ko sem bral kritike nekaterih turistov, sploh takih ki na destinaciji niso videli niti ene same dobre točke, razen lokacije. Tako sem že na začetku ujel tisti značilni pogled ene od delavk resorta, ki nas je sicer vljudno in prijazno, a z napol priprtimi očmi izpod čela stregla pri kosilu in se spraševala, kakšni tiči smo. Ker sem tudi sam navajen delat s strankami in ker še predobro vem kaj vse mora človek v takem poslu včasih prenest, sem že na samem začetku sklenil da bom do njih tudi jaz vljuden in prijazen, pa naj se zgodi karkoli - no, skoraj karkoli. Vem namreč za kolikšno plačo tisti delavci tam garajo po cele dneve in jaz jim definitivno ne bom grenil življenja, to je enkrat ena. Tudi nasplošno imam Filipince kot narod tako rad da nikoli ne popizdim, no razen enkrat sem pa res, ampak to se je primerilo na koncu našega popotovanja in zato o tem kasneje. V resortu sem bil priden kot bubica in sem pridno srebal govejo juhico ki nam jo je prinesla gostiteljica, medtem ko so mi od vročine (tisti dan je bilo vroče ko pes in brezvetrje) debele kaplje znoja tekle s hrbta nekam dol v rit.

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 054
  • Avtomobil: focus arriba in še kaj

Googlam ta Kota Beach Resort in vidim, da je na Roška street. Imam razgled nanjo. :lmao

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.