Skoči na vsebino

Filipini, moja druga domovina - Velika reportaža 2017

* * - - - 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
526 odgovorov v temi
ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Ker je nonstop toplo, se lahko kopaš v vsakem vremenu, jaz sem se najraje takrat ko je bilo oblačno (ker se mi ni dalo mazat s kremo za sončenje), so pa takrat valovi malo višji in glede na to da si ponavadi čisto sam v vodi, zna bit to tudi malo navarno. No za nas se je sicer vse srečno končalo, z eno malo izjemico, ki jo bom opisal v enem od naslednjih odstavkov.

Kokr js vem je v jvz aziji precej morskih psov in se niti ne bi upal kaj preveč kopat. Ponekod, sploh zvečer ko se hranijo, pridejo do tudi kjer je voda samo do višine kolena :) Si videl kakšnega morskega psa?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 70 546
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ko smo potešili želodce in se je žensko - otroški del odprave zasidral v posteljah, sem se jaz torej odpravil kopat. Tega mi sicer nebi bilo treba, zlahka bi šel še jaz smrčat in bi kopanje počakalo na naslednji dan, ampak nekaj mi je pravilo hej, kaj pa če naslednji dan ne boš mogel? Kaj pa če name z neba pade avijon, kaj če me povozi avtobus ali če me ponoči pogrize kakšna mitološka pošast iz verovanj domačinov, kaj bom pa potem?? Za vse večne čase se bom tega spominjal kot največji baksuz, češ bil sem na rajskem otoku in niti v morju nisem zaplaval, madona! No pa sem se pognal v valove in kaki dve uri neizmerno užival v premetavanju, saj je bilo tisti dan oblačno in so bili valovi kar visoki. In kot se je kasneje izkazalo, moja slutnja ni bila iz trte zvita.

V naslednje jutro smo se prebudili kot prerojeni. Ne vem no, meni ni sicer nič posebnega če se zjutraj zbudiš in pred seboj zagledaš širni ocean, ampak že spoznanje da smo na dopustu in da mi tisti dan (in še kakšen dan, teden ali mesec zraven) ne bo treba delat, je bil dovolj za dobro voljo. spali smo pomojem do kakih 11h, nakar smo odpujsali do verande in si naročili kosilo. Jaz sem že prejšnji dan spraševal po hobotnici in je žal niso imeli, tokrat je pa bila in sem jo seveda naročil, saj je to moja najljubša jed! Jedel sem jo sam, žena je alergična nanjo in je ne sme, tašča pa nima več zob in je zanjo prežilava. 

Sreča za njiju, kot se je izkazalo kasneje. Hobotnica namreč ni bila očiščena in še premalo kuhana je bila, tako da se je v mojem želodcu začela veselica. Če še ne veste (@Octopus bo to vedel, za druge pa ne vem), določeni mehkužci vsebujejo strup in zanje velja da jih je treba pred uživanjem res dobro prekuhat, da se ta strup uniči. Jaz sem bil prepričan da otočani to obvladajo, no na žalost sem se zmotil. Popoldne sem torej preživel v bolečinah, ki so z nočjo samo še naraščale, dokler nisem imel občutka, da mi nekdo z nožem para želodec. Moja je šla v lekarno v vas iskat neke tablete, a mi niso nič pomagale. Oglje ki ga imam za take priložnosti pripravljenega sem pa pozabil doma, bedak! No potem ko sem spil za pol Bohinjskega jezera vode in znucal sekret školjko da se je že skoraj skozi videlo sem le bruhal, takrat so se mi pa skoraj nebesa prikazala, češ vendarle bo tega sranja konec! Pa ni bilo, za kako uro sem sicer uspel zaspat, potem pa ponovno bolečine in bruhanje. Za trebuh sem se držal in javkal ter mijavkal še celo naslednje dopoldne, kar tam na verandi vpričo drugih turistov, pa kva me briga, naj desci in dekline vidijo kakšno kuhinjo se tukaj grejo. Rekel pa nisem čez kuharja vseeno nobene, zaradi tistega kar sem si že na začetku presegel. Jebi ga, so pač tipično filipinsko površni in nevedni! No točajki sem se očitno le zasmilil, tako da sem kasneje dobil v sobo lonec riževe kaše s kurjim bedrom in ingverjem - idealna hrana in kot obliž na rano za moj razboleni trebušček. Pa čaj sem pil kot zmešan, moja je šla do restavracije in jim je kar celo šteko zelenega čaja odnesla, da ga sploh niso imeli več za druge goste, haha! 

Po tej epizodi me je moja vedno grozno grdo pogledala, če sem le omenil (seveda v hecu) da bi jedel hobotnico ali kalamare ali karkoli z lovkami, do konca dopusta sem se tej vrsti kulinaričnih užitkov moral odpovedat. No skoraj, potem sem se le malo pregrešil, hehe. Je pa ta zgodba imela še en učinek in sicer zaposleni v resortu so se začeli do nas zelo prijazno, če ne kar družinsko obnašat. Videli so namreč da smo eni tistih gostov ki niso zateženi in se ne pritožujejo tudi če oni naredijo kako napako, no to mislim da je bilo zasluženo, saj sem se potrudil da sem se vsaj za silo skozi zobe nasmehnil in se zahvalil za strežbo tudi takrat, ko sem zaradi bolečin v želodcu sredi belega dne videl vse zvezde. Na koncu smo se že skupaj smejali in razgrajali tam po verandi (drugi gosti si niso dali duška in so nas zvečine samo debelo gledali - ne vem kaj si je mislil lastnik resorta), še celo psi ki so se tam okoli prosto sprehajali so nas omehčali in smo jim na koncu metali kosti s krožnikov, tako da smo bili kot ena velika srečna družina. Moje potrpljenje in lepo obnašanje se je torej s časom še kako obrestovalo :D

Googlam ta Kota Beach Resort in vidim, da je na Roška street. Imam razgled nanjo. :lmao

ahahaha, lol :umruodsmeha

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 308
  • Avtomobil: Bmw

Jerry, itak da so bili gostinci potem lepo prijazni, ce si pa na ves glas jelene klical :ok2

Pa začni že enkrat kak 0,3 šnopsa al pa viskija rukat, ne boš mel več prebavnih motenj.

Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kokr js vem je v jvz aziji precej morskih psov in se niti ne bi upal kaj preveč kopat. Ponekod, sploh zvečer ko se hranijo, pridejo do tudi kjer je voda samo do višine kolena :) Si videl kakšnega morskega psa?

Jaz ne, mogoče je pa on videl mene? Tega ne vem. Smo vprašali domorodce tudi po tem in so nam rekli da tam ni morskih psov... samo če se na njih spoznajo tako kot na kuhanje hobotnic, potem nisem ziher če ločijo med morskim psom in sardelo, lol. No ja kot rečeno morskih kužkov in ježkov nisem opazil, so bile pa meduze (o teh sem sicer bral tudi na tripadvisorju), ampak zanimivo, samo en dan. Jih je bilo pa zato takrat toliko da sem med njimi kar slalom plaval, no k sreči se jih je lepo videlo v morju, vsaj tiste ki so strupene, ker bile so dveh vrst, črno-modre in prozorne, predvidevam da so strupene tiste temne, ker sem se samo tem izogibal (torej sem ali pameten, ali pa imam blazno srečo, ker nisem na nobeno nabasal). Lahko bi se sicer za tisti dan odpovedal plavanju, ampak hej, ves ta hec me je koštal cca 100 eur na dan in jaz pač nebi bil jaz, če bi se zaradi teh morskih palačink odpovedal kopanju. Če bi se mi katera iz zraka spustila na glavo ja, drugače pač ne!

Jerry, itak da so bili gostinci potem lepo prijazni, ce si pa na ves glas jelene klical :ok2

Pa začni že enkrat kak 0,3 šnopsa al pa viskija rukat, ne boš mel več prebavnih motenj.

Jelenov tam nimajo, to ti lahko garantiram, tako da sem klical nekaj drugega - kaj točno pa nimam pojma, ker prišlo ni nič (razen meduz, mogoče je pa to to, lol)  :ok2 Alko ima pa na moj želodec podoben učinek kot strup od hobotnice, nobene posebne razlike ni, tako da hvala ampak ne, hvala  :laugh

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Jaz ne, mogoče je pa on videl mene? Tega ne vem. Smo vprašali domorodce tudi po tem in so nam rekli da tam ni morskih psov... samo če se na njih spoznajo tako kot na kuhanje hobotnic, potem nisem ziher če ločijo med morskim psom in sardelo, lol. No ja kot rečeno morskih kužkov in ježkov nisem opazil, so bile pa meduze (o teh sem sicer bral tudi na tripadvisorju), ampak zanimivo, samo en dan. Jih je bilo pa zato takrat toliko da sem med njimi kar slalom plaval, no k sreči se jih je lepo videlo v morju, vsaj tiste ki so strupene, ker bile so dveh vrst, črno-modre in prozorne, predvidevam da so strupene tiste temne, ker sem se samo tem izogibal (torej sem ali pameten, ali pa imam blazno srečo, ker nisem na nobeno nabasal). Lahko bi se sicer za tisti dan odpovedal plavanju, ampak hej, ves ta hec me je koštal cca 100 eur na dan in jaz pač nebi bil jaz, če bi se zaradi teh morskih palačink odpovedal kopanju. Če bi se mi katera iz zraka spustila na glavo ja, drugače pač ne!

Jelenov tam nimajo, to ti lahko garantiram, tako da sem klical nekaj drugega - kaj točno pa nimam pojma, ker prišlo ni nič (razen meduz, mogoče je pa to to, lol)  :ok2 Alko ima pa na moj želodec podoben učinek kot strup od hobotnice, nobene posebne razlike ni, tako da hvala ampak ne, hvala  :laugh

Kar se janezek nauči, to janez zna :ok2

Kaj pa vaša? A zizne kdaj kakšnega :)

Urejal branevrankar, 30.08.2017, 22:00.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kar se janezek nauči, to janez zna :ok2

Kaj pa vaša? A zizne kdaj kakšnega :)

Ja jebi ga, mene ni nihče naučil :blah Moja ima pa navado da en večer pred tardečo spije pivce ali dve, baje pomaga... drugače ima pa raje vodo in vse ostalo, čemur se ti izogibaš  :-D

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Ja jebi ga, mene ni nihče naučil :blah Moja ima pa navado da en večer pred tardečo spije pivce ali dve, baje pomaga... drugače ima pa raje vodo in vse ostalo, čemur se ti izogibaš  :-D

Čemu se pa jaz izogibam ?? Res me zanima :skrbast

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Čemu se pa jaz izogibam ?? Res me zanima :skrbast

Vodi in podobnim pijačam, ki ne vsebujejo alkohola - predvidevam  :ok2

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 752
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

To , ko pišeš o oblačnem vremenu, to je zato, ker je "deževno" obdobje. Če greš na Filipine od januarja do maja, ne boš videl oblaka.
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Vodi in podobnim pijačam, ki ne vsebujejo alkohola - predvidevam  :ok2

Slabo predvidevas. :P

Izogibam se pivu, grenčicam, slabemu vinu, multivitamin sokovom ipd.
Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 197
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Kje so pa slike obljubljene v postu 137?

:brezslik

Urejal SHAdOW, 31.08.2017, 08:21.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 213
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Od vseh tvojih azijskih poti, a je sploh bilo kdaj da nisi imel prebavnih težav?

Zanimivo je to da tiste prave vročine kot jo poznamo tukaj ko ti sonce nabija direkt v glavo praktično ni, praktično non-stop so namreč nad tabo oblaćići, ki poskrbijo da te sonce ne zapeče pretirano in ki naredijo tudi kopanje prav prijetno. Ker je nonstop toplo, se lahko kopaš v vsakem vremenu, jaz sem se najraje takrat ko je bilo oblačno (ker se mi ni dalo mazat s kremo za sončenje), so pa takrat valovi malo višji in glede na to da si ponavadi čisto sam v vodi, zna bit to tudi malo navarno. No za nas se je sicer vse srečno končalo, z eno malo izjemico, ki jo bom opisal v enem od naslednjih odstavkov.

Upam da veš da škodljivi UV žarki prehajajo tudi skozi oblačiče, tako da si nisi uslugo naredil če se nisi namazal s kremo za sončenje. Takrat so še bolj svinjski, ker imaš filing da si lahko cel dan "na soncu".
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 752
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Bom jaz par svojih objavil, dokler se Jerry čaka;

Pripete slike za predogled

• Capture.JPG
  • Capture1.JPG
  • Capture2.JPG
  • Capture3.JPG
  • Capture4.JPG
  • Capture5.JPG
  • Capture6.JPG
  • Capture7.JPG
  • Capture8.JPG
  • Capture9.JPG
  • Capture10.JPG
  • Capture11.JPG
  • Capture12.JPG
  • Capture13.JPG
  • Capture14.JPG
  • Capture15.JPG
  • Capture16.JPG
  • Capture17.JPG
  • Capture18.JPG
  • Capture19.JPG
Prikaži več možnosti
    • Jerry, Bavaria fan, Rottie in 3 ostalim je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kje so pa slike obljubljene v postu 137?

:brezslik

Malo zamujajo, jebi ga, sem si pač vzel "filipino time"  :laugh No tule so fotke, jih je pa toliko da se mi niti ne da izbirat katere bom objavil, tako da jih bom lepil kar po vrsti, tako kot so nastale. Že vnaprej vam povem da niso nobena umetniška dela, da ne bo kdo preveč pričakoval, prvo kar je s sabo nisem vzel tahudega telefona (no če lahko kršu ki ne vem če je še vreden 150 eur tako rečem - s telefoni se jaz pač ne preseravam, malo boljšega imam doma samo zato da dela dobre slike) s sabo in drugo, bil sem na počitnicah, kar pomeni da sem se zaklel da en mesec ne bom delal čisto NIČ, fotkal sem le zato ker sem vedel da me bojo vsi spraševali za fotke, hehe :D Se pa na slikah jasno vidi vse tisto kar bi morebitnega obiskovalca dotične lokacije zanimalo, torej kakšen je dejansko Kota Beach Resort. Tule so pičkurz, uživajte ob ogledu (večina je pofotkana iz naše kučice, torej to kar vidite je dejanski razgled iz bungalova #2, oziroma iz verande pred njim & restavracije):

Pripete slike za predogled

• bantayan1.jpg
  • bantayan2.jpg
  • bantayan4.jpg
  • bantayan5.jpg
  • bantayan6.jpg
  • bantayan7.jpg
  • bantayan8.jpg
  • bantayan9.jpg
  • bantayan10.jpg
  • bantayan11.jpg
  • bantayan12.jpg
  • bantayan13.jpg
  • bantayan14.jpg
  • bantayan15.jpg
  • bantayan16.jpg
  • bantayan17.jpg
  • bantayan18.jpg
  • bantayan19.jpg
  • bantayan20.jpg
  • bantayan21.jpg
  • bantayan22.jpg
  • bantayan23.jpg
  • bantayan24.jpg
  • bantayan25.jpg
  • bantayan26.jpg
The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

No da še malo razložim, to kar vidite na slikah v morju je sipina, ki je zaščitni znak Kote in na katero so v resortu najbolj ponosni. Če se greš kopat je to boljše počet levo od nje, desno se v deževni sezoni nabere precej morske trave, levo je pa voda povečini kristalno čista in na dnu ni nobenih ježkov ali česa podobnega - samo čisti bel pesek. Kopat se je najboljše ob plimi, takrat lahko dejansko v morju tudi plavaš, saj je ravno toliko globoko da z nogami ne dosežeš dna, torej idealno. Ob oseki je zadeva obratna, takrat v bistvu v morju ne plavaš, ampak greš vanj na sprehod  :laugh Ja čisto zares, jaz sem šel enkrat za hec do konca kolikor se je dalo in sem bil že enih 200 metrov od obale, ko se je začel del kjer so na dnu skale in morska vegetacija (tam sem se raje obrnil, da nebi stopil na kako žival z bodicami ali zobki), pa sem bil vseeno šele do pasu v vodi  :ok2 Desni del sipine oziroma zalivček v njej sicer redno čistijo, oziroma jo poskušajo očistit, saj morje vedno znova prinaša morsko travo... no ampak s tem se trudijo bolj zaradi lepšega videza, saj za kopat tam še vseeno ni  :-D Je pa sipina idealna tudi za večerne sprehode, ko se morje umakne se tam igrajo otroci in iščejo školjke, korale, itd... predel ni ograjen tako da pridejo gosti tudi iz drugih resortov ki ne premorejo tako lepe plaže, zato je zvečer tam kar precej pestro (čeprav še vedno ne preveč, ljudi je za moj okus ravno prav)  :ok Aja še to, od plimi sipina praktično popolnoma izgine pod vodo, vidi se samo še njen vršiček... kjut  :-D

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 456
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Da naredimo en break od Jerryevih plaž in otokov kjer je lenaril!
Meni če kdo omeni Filipine ali Manilo je prva (in do zdej edina) asocijacija košarka. Glih zdej, te dni mineva 39 let ko je košarkarska reprezentanca Jugoslavije osvojila drugo zlato medaljo na svetovnem prvenstvu v Manili. Zanimivo je da je bil v ekipi eden slovenec. Peter Vilfan ki danes komentira evropsko prvenstvo!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

To , ko pišeš o oblačnem vremenu, to je zato, ker je "deževno" obdobje. Če greš na Filipine od januarja do maja, ne boš videl oblaka.

Odlično, to mi bolj ustreza - potem sem zadel pravi termin  :metalc

Od vseh tvojih azijskih poti, a je sploh bilo kdaj da nisi imel prebavnih težav?

Itak da ne, to je tam stalno na sporedu  :laugh Je pa zanimivo da sem imel več težav z bakterijami v hrani v Maleziji, kot sem jih imel na Filipinih - predvidevam da zato ker so glavni kuharji v Maleziji Kitajci, ti pa ne slovijo ravno po čistoči in higieni... ampak jebat ga, to je treba vzet v zakup  :ok2

Upam da veš da škodljivi UV žarki prehajajo tudi skozi oblačiče, tako da si nisi uslugo naredil če se nisi namazal s kremo za sončenje. Takrat so še bolj svinjski, ker imaš filing da si lahko cel dan "na soncu".

Brez skrbi, več kot 2 uri nisem nikoli na soncu oziroma v vodi, tako da ni panike - če sem dlje, se pa namažem  :-D

Meni če kdo omeni Filipine ali Manilo je prva (in do zdej edina) asocijacija košarka. Glih zdej, te dni mineva 39 let ko je košarkarska reprezentanca Jugoslavije osvojila drugo zlato medaljo na svetovnem prvenstvu v Manili. Zanimivo je da je bil v ekipi eden slovenec. Peter Vilfan ki danes komentira evropsko prvenstvo!

Uf, o tem pa jaz nič ne vem... športi so mi španska vas :skrbast

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 456
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

To mal za intermezzo da vidiš da Filipini niso neka "daleka I nepoznata zemlja" in da se je nekaj pomembnega dogajalo že daleč nazaj....
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

To mal za intermezzo da vidiš da Filipini niso neka "daleka I nepoznata zemlja" in da se je nekaj pomembnega dogajalo že daleč nazaj....

Oprosti, vendar šport ni nekaj, čemur bi lahko rekel ppmembno...
Prikaži več možnosti
    • x-driver je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 595
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...se spomnim, da sem bil živčen kot sam hudič...in smo bili vsi po tekmni Kičanoviči, pa Dalipagiči itd.

...še dobro, da ni bilo tric, drugače nebi zmagali za eno piko...

Oprosti, vendar šport ni nekaj, čemur bi lahko rekel ppmembno...

...ne seri z takimi...Brane brez športa bi bilo na svetu miljarda več revežev in brezposelnih, da o tehničnem napredku za človeštvo sploh ne govorimo...

lp

joda

Urejal joda, 31.08.2017, 22:53.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.