Skoči na vsebino

Katere zavorne diske in ploščice priporočate za F3x?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
89 odgovorov v temi
gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 216
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Kje se dobijo EBC, kar pri njih? Poštnina je videti ugodna.

https://ebcbrakesdirect.com

Razmišljam, da bi za test vzel nekaj (očitno greenstuff, ki so prve z low dust oznako), če se res prašijo manj. Pa da vidimo reakcijo z OE diski. ;)

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 268
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Kje se dobijo EBC, kar pri njih? Poštnina je videti ugodna.

https://ebcbrakesdirect.com

Razmišljam, da bi za test vzel nekaj (očitno greenstuff, ki so prve z low dust oznako), če se res prašijo manj. Pa da vidimo reakcijo z OE diski. ;)

Jaz kadar sem to iskal in nabavljal, sem vedno na ebayu dobil najceneje z poštnino. Morda je danes drugače, poišči sej znaš da dobiš najbolj ugodno z omg popustom ;) poklič v gorenjski "Tržč" pa da vidiš kako ceno imajo tam.

Uporabljal pa sem najprej na zajcu red, sedaj pa yellow z EBC TB diski in lahko rečem, da je za moj stil in način vožnje pri zajcu, bistveno bistveno manj prahu kot pri originalnem prvovgradnjem kompletu (Textar verjetno).

Na F31 pa imam trenutno še prvovgradnjo orig.diske v kombinaciji z yellow pads. In se mi tudi dost manj praši kot kpl. Textar (disk+pads) na e46.  

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Nisem se preveč poglabljal v iskanje, ampak trenutna ponudba na ebay je precej manj ugodna od "EBC brakes direct". Še najugodnejši je Amazon.

Prah je moteč, o tem ni dvoma. Ampak ni pa vreden tresenja ali ropotanja.

Kar se tiče popustov pa, kar sem ti takrat napisal, ni bilo nobeno posebno znanje. Prvi link z nemškega Ideala je pokazal okroglih 480 € manj kot si prikazoval ti. Ampak ja, saj vem, izpadeš večji car, če ljudje mislijo, da si dal več kot bi lahko. :skrbast

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Daj nehaj spet po nepotrebnem, še 1x ti zadnjič napišem, zadeva je bila kupljena nova v slo (predvsem zaradi morebitne uveljave garancije) in ja, sem dobil majhen popust, vendar ne tok kot ti še kar naprej sanjaš. Kaj kje linki azija, nemčija, usa,... kok kažejo najnižje/najdražje možne cene, mi prav dol visi res. Vsak pač kupuje kjer hoče in želi, tako kot bi lahko ti limal linke, ki so še dražji katere sem jaz pripel-zgolj za primerjavo. Če te tok žuli, točna cena je bila 2240. Ja vem se da dobit morda kje ceneje, kdo drug pa ga bo kupil v tujini (ali iz kamiona) in bo ga dobil lahko za tvojih 480e ceneje ali pa še več in ti spet ne bo prav, ker ni obveljala tvoja povezava.   

Ravno tako je pri EBC-ju, predvsem se fajn poglobi v iskanje, pa vzemi kjer pač želiš in delaj teste in računice kaj se tebi splača/kaj je vredno, kaj bi lahko, kdaj bo kaj,.... pri meni € niso merilo za biti nekaj več ali biti le kmet.

So EBC spletni nakupi, direkt firme, zastopnik v slo, tuning trgovine in zagotovo je en cenejši, drugi pa spet najdražji. Vsak naj naredi, dela in pometa pred svojim pragom. 

Urejal Taucher, 28.02.2019, 11:18.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Daj, potapljač, ne delaj se neumnega. Če te ne bi "poznal" že 15 let ...

Človek te je vprašal, koliko si dal, pa si pripel link s ceno, katere nisi plačal. To je patetičen način hvaljenja. Plus to, da si potem brž začel naštevati, kaj vse še imaš doma. 

Tako kot v ostalih temah. Nimaš kaj pametnega za povedati in potem pišeš, kaj imaš ti, kaj boš ti, kaj bi ti ... preboli že ta tvoj manjvrednostni kompleks.

Nakup iz tujine te očitno ne moti, če si malo prej napisal, da kupuješ na ebay-ju. Kar naenkrat te pa skrbi garancija. Glede na to, da imamo forum zato, da si pomagamo, se mi pač zdi na mestu objava, da lahko neko stvar kupiš 500 € ceneje. Ne iz Azije, ampak iz sosednjih držav. Z garancijo, ki velja tu.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • BMW RALLY je všeč

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: F11 520 dA

za EBC redstuff za F11 je bil najcenejši, kar sem jaz iskal dobavitelje po ebay ,Amazon,... kar dobavitelj iz Slovenije (komplet prve in zadnje mislim da 180€ z dostavo).

Jan Desančič sp 040524266

Urejal MG, 08.03.2019, 14:17.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Ti mene osebno sploh ne poznaš, ne vem če sva 2x sedela za isto mizo in ne bom se spuščal na takšen nivo foruma (branje in analiziranje za tipkovnico). Kupim po ebay-u tisto, za kar presodim da mi je primernejše. Tehniko, elektroniko, orodje, ... pa sem do sedaj vse vzel več ali manj v Slo.

Ne da se mi/škoda časa, se bom držal teme diskov in zavornih ploščic za F3X 

@tudjstgamam:  je podal cifro, jaz pa še e-naslov za EBC slo:

JD Performance;  info@jdperformance.si  (Jan D.)

srečno bi rekli zasavci :)

Urejal Taucher, 28.02.2019, 12:11.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Če koga zanima, bom verjetno nekaj prej izvedel nakup EBC diskov in morda celo ploščic kot sem prvotno planiral in se lahko v prihajajočih mesecih pridruži ob nakupu ni pa obvezno. 

Gledam in čakam še nekaj ponudb, gre pa za disk dim. 312/24mm turbo groove (GD 1663), ki paše tudi na nekatere druge F, bmw serije.

Orig. bmw kat. št. diska 312/24mm je  34 11 6 792 219 

npr. link EBC disk e-bay (izgled, ident serije,...):

https://www.ebay.de/...yQAAOSwvZVZmDlN

Urejal Taucher, 22.03.2019, 09:55.

Prikaži več možnosti

Bandro
Bandro
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: BMW F31

Sem pred menjavo prednjih diskov na F31. Kakšna je cena kompleta original diskov s ploščicami?

Kaj pa kakšna spodobna alternativa orginalom?

Lep pozdrav.
Andrej
Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 222
  • Avtomobil: 3er

Če bi kdo imel original, lahko ponudim rabljene od 318d.

Dobil sem ugodno nov komplet spredaj/zadaj :)

Torej diski in ploščice+kabli.

Oboji imajo malenkost roba, zadaj še pol ploščic spredaj pa bolj proti koncu.

Kamot zdržijo še en set ploščic, ne tresejo, nimajo "lis"od ploščic itd.

Cena...nevem, ponudite :)

Najraje dam pa vse komplet ne samo 1 par

Prikaži več možnosti

f31sport
f31sport
  • Uporabnik
  • Sporočil: 20
  • Avtomobil: f31 320d xdrive sport

Torej katero znamko vzet za daily drive ?

ATE mi je zacel trest po 2000km

Urejal f31sport, 05.04.2019, 13:43.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 624
  • Avtomobil: BMW logicno

ORIGINAL BMW !!!

Prikaži več možnosti

f30ZTL
f30ZTL
  • Uporabnik
  • Sporočil: 15
  • Avtomobil: f30

Jaz sem pred pol leta na F30 dal textar diske in ploscice in z njimi prevozil cca 10.000 km. Nobenih tezav, nobenega tresenja ali piskanja ali podobno. Zavor ravno ne "sparam" tako da..... Toliko o mojih izkušnjah s textar.....
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Ekola, meni je na F31 opozorilo da je potrebna menjava zadnjih ploščic. Sicer ne vem ali je že prišlo do senzorja ali kako to izračunava obrabo glede na km? Bom pa seveda dal kolo dol pa da vidim ali so ploščice še ok, kako je z kablom, kako je z diskom... Je kabel na desni strani ali levi? Avto ima 91kkm, morda pogledam, če bi zadaj dal tudi EBC komplet (če sploh obstaja) :)

Urejal Taucher, 10.09.2019, 08:35.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

če se bo kdo odločil za EBC in sicer F31: 

spredaj zavorni diski EBC GD1663 260e in zav. ploščice EBC yellow DP42105R  142e

zadaj  zav. disk EBC GD 1881 in EBC yellow ploščice DP42132R  115e

Urejal Taucher, 10.09.2019, 09:46.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

primerjava z orig. bmw okvirne cene:

spr. disk 106e, spr. plošč. kpl.  138e,  spr. senzor 28e, zad. disk 97e,  zadnje plošč. kpl. 105e zad. senzor 24e

Urejal Taucher, 10.09.2019, 10:16.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 321
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Zdaj kaj vse bi naj bilo original bmw, eni pravijo da ATE potem textar itd.
No jaz sem vzel od ATE sprednji diski 140€ in ATE zavorne obloge 60€. Senzor je bil okrog 15€.
Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 284
  • Avtomobil: E91 320d xd

Jzt bom mogo tudi na e91 menjati sprednje kar pomeni da z ATE ne zgrešim in za slabih 200€ bo zrihtano...
Prikaži več možnosti

lodar
lodar
  • Uporabnik
  • Sporočil: 289
  • Avtomobil: e91

kupi original....da ti ne bo potem žal...

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

kupi original....da ti ne bo potem žal...

oriđi brez popustov je skoraj da enak ceni oz. je kar dražji od EBC-ja, s tem da EBC GD in yellow ploščice primejo dosti boljše. Je pa spet odvisno kok daš na bremze in kako kje se boš vozil in kake hitrosti oz. zavorne poti bi rad dosegel, posledično pa moraš imeti tudi dobre gume. Sam gledam na zavorne sisteme kot strošek za nekaj k km in za nekaj let, tako da vzamem samo najboljše in preizkušeno na lastni koži. Če se pa vozi samo od A do B in počasi in zmerno, bodo Textar, Jurid, Ate,.... zimmermann in še kaj, tudi več kot dobra izbira.   :ok

Urejal Taucher, 10.09.2019, 11:11.

Prikaži več možnosti