Skoči na vsebino

Katere zavorne diske in ploščice priporočate za F3x?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
89 odgovorov v temi
Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 363
  • Avtomobil: E91 320d xd

Na e46 sm enkrat prek Amazona kupo komplet ate in po 2 meseca je treslo za popizdit,potem pa pri Potokarju sm kupo spet ATE in je blo vredu...kaj pa vem,sm dinamičen voznik in bi najraje KJ dobrega kupo.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 164
  • Avtomobil: avtomatik

ORIGINAL BMW !!!

x2 

https://www.leebmann...g=34&bt=34_1949

https://www.leebmann...g=34&bt=34_1970

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 363
  • Avtomobil: E91 320d xd

x2 
https://www.leebmann...g=34&bt=34_1949
https://www.leebmann...g=34&bt=34_1970

LP A.

https://www.leebmann...4116792219.html
Tko nekak a ne?
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 344
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

No jaz sem potem se za F31 odločil vzeti kpl. EBC GD športni diski in rumene ploščice. Rumene ploščice so bile že sedaj na orig. diskih, ima pa avto 93k km. Z EBC imam tudi dobre izkušnje na zajcu, zato glede na ceno oriđi vs. EBC ni bilo dvoma kaj izbrati.

Da pa dam primerjavo ko se boste lažje odločali in da ne boste me ločeno spraševali: orig. kpl. spr. + zad. (diski+ploščice) z popustom me bi prišel 650e, EBC kpl. me je pa prišel 678e brez poštnine (gratis). Sedaj pa eno lepo vreme in čas da vse lepo razdrem in v miru zamenjam. Zakaj sam?  Ker mi pač to ni tuje, sem na svojih vseh avtih do sedaj tudi že to zamenjal-delal, hkrati pa se še malo poigram z orodjem in upam da ne bo težav. Paket naj bi prišel do konec tedna. :ok

Urejal Taucher, 16.09.2019, 21:47.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

paketa EBC prispela, za vikend pa upam da mi uspe v kompletu vse zamenjati :)

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Plan uspel, sobota bila namenjena menjavi diskov (še prvovgradnja), novih ploščic na F31. Seveda sem si vzel lepo čas (6 urc z prekinitvami) počasi vse dol, spucat, spihat, namazat in sestavit nazaj. Zamenjal sem še oba senzorja, ker sta v tem času javila obrabo, tako da me je vse skupaj prišlo mtr. 700e, delo pa je bilo moje. Upam da bo zdaj za naslednjih 50-60 kkm mir (za ploščice), čeprav ima nekdo pri nas (EBC-Audi) rekord cca. 95kkm, vendar samo dolge AC vožnje.  :)

So pa sedaj EBC turbo grove diski nekoliko drugačni kot so bili pred leti (ko so bili zlato rumen odtenek), novi so klasični look in zaščiteni z "črno", tako da se bo sedaj nekaj km lepo zaviralo, da se vse lepo "ščisti in uleže", potem pa bodo verjamem da dober opravile svoje delo.

p.s. zadnji diski so se dobri (18.8mm) in ravni, tako da če kdo želi (jih lahko na novo še podrejamo) mu jih lahko prodam za kako "simbolično smešno ceno" v kolikor bo avto prodajal, pa da ne bo imel stroškov z nabavo novih ali da so mu obstoječi zanič. Če se pa ne bo nihče javil gredo pa lahko tudi v domač kontejner železa. :ok  

Pripete slike za predogled

• f31 EBC GD sport disk zadaj.JPG
  • F31 EBC yellow stuff.JPG
  • f31 EBC notice.JPG
  • f31 EBC GD sport disk spredaj.JPG

Urejal Taucher, 01.10.2019, 07:39.

Prikaži več možnosti

Cinšpula
Cinšpula
  • Uporabnik
  • Sporočil: 20
  • Avtomobil: BMW F31

No koliko potem približno stane menjava prednjih diskov ter sprednjih in zadnjih ploščic, če bi se odločil za original BMW dele?

Sem klical kolega, pa pravi da orignal dele mi lahko dobi za cca dobrih  600 EUR, ATE komplet naštetega  pa za 310...(obe ceni sta samo za material in s popustom). Že zarad popusta na material se mi zdi to najbolje opravit v domači garaži.....

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 658
  • Avtomobil: 218d AT, M2

No koliko potem približno stane menjava prednjih diskov ter sprednjih in zadnjih ploščic, če bi se odločil za original BMW dele?

Sem klical kolega, pa pravi da orignal dele mi lahko dobi za cca dobrih  600 EUR, ATE komplet naštetega  pa za 310...(obe ceni sta samo za material in s popustom). Že zarad popusta na material se mi zdi to najbolje opravit v domači garaži.....

Daj original. Vse ostalo je bolj tako/tako, bo ali pa ne bo. 

Za recimo nek upgrade pa original diski in kakšne ds2500, PFC, Endless ploščice. 

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 791

A lahko nekdo pove kdo proizvaja za bmw original?? Samo zato ker je bmw logo gor se ne pomeni da je boljse in vredno x2 faktorja...
Ce das ate nebos prav nic falil...
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 658
  • Avtomobil: 218d AT, M2

A lahko nekdo pove kdo proizvaja za bmw original?? Samo zato ker je bmw logo gor se ne pomeni da je boljse in vredno x2 faktorja...

Odvisno od modela, letnika...različni priozvajalci. 

Že prvovgradnja in potem OE je razlika, med OE/OEM pa tudi.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Se mi zdi da je že bilo govora, če tudi je poleg bmw logo gor še drugega proizvajalca, ni popolnoma isti disk ali ista ploščica če govorimo za Textar, Jurid.... In ker je oriđi dokaj drag, sem se jaz tudi radi tega dal gor raje boljši sistem za nekoliko manjšo ceno in tako ubil dve muhi na en mah. Spet drugim pa je textar, ate, zimmerman,... ustrezen.

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Se mi zdi da je že bilo govora, če tudi je poleg bmw logo gor še drugega proizvajalca, ni popolnoma isti disk ali ista ploščica če govorimo za Textar, Jurid.... In ker je oriđi dokaj drag, sem se jaz tudi radi tega dal gor raje boljši sistem za nekoliko manjšo ceno in tako ubil dve muhi na en mah. Spet drugim pa je textar, ate, zimmerman,... ustrezen.

Jaz sem gledal EDC, samo nerabim tako dobrega diska... tako da bom probal zimmerman sport. Komplet 348mm disk in ate ploscice me pride 164€ s popusti :)
Prikaži več možnosti

Cinšpula
Cinšpula
  • Uporabnik

No jaz vozim 318d na relacije...tako da ne rabim extra performance oz se mi ne zdijo smiselni neki hudi upgradi.....samo da normalno deluje. 

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

No jaz vozim 318d na relacije...tako da ne rabim extra performance oz se mi ne zdijo smiselni neki hudi upgradi.....samo da normalno deluje.

Jaz tudi delam relacije in glede na vozno kulturo na slo avtocestah, je kar fajn imeti dobre zavore... ce bos kupil ate nebo nic narobe... zimmerman je tudi ok roba
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 288
  • Avtomobil: E46 328i MT1, E34 M5 3.6

glede diskov.... realno samo original ne bo tresel... ploščice pa lahko vzameš ate ipd... tisto ni tolko važno za vsakdan

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Cinšpula
Cinšpula
  • Uporabnik

sem naročil ves material ATE...za 300 goldinarjev.....če ne bo ok, zamenjam samo diske za original...

....oz se znebim kripe, da ne bom več živel v stresu kdaj bo ketno ftrgalo...  :)

Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 723
  • Avtomobil: BMW F31 M

Ma to ne utrga, prej zamenjaš. Hahaha, moj ma ze tretjo gor in dons obrnu 260k km. (Ne me spraševat zakaj ker bom sam slabe volje)
Spet Bayerische Motoren Werke AG :ok
Prikaži več možnosti

Medek1223
Medek1223
  • Uporabnik
  • Sporočil: 22
  • Avtomobil: BMW F31 318d 2013

Ma to ne utrga, prej zamenjaš. Hahaha, moj ma ze tretjo gor in dons obrnu 260k km. (Ne me spraševat zakaj ker bom sam slabe volje)

Ampak res, zakaj tretjo? :D

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Ampak res, zakaj tretjo? :D

Ja prva original, pol jo je švaba zamenju za eno "cenejšo", boštjan je pa neki časa nazaj menjal spet kpl. Se pravi ima avto sedaj tretjo ketno in tako kot mora bit. Še en servis menjalnika ga čaka, pa lepo tera dalje. Ne vem kaj se vsi tako bojite ketne pa menjalnika, pač še en dokaz da nič več ni za večno, vsako stvar je treba negovat servisirat in menjat, pa naj bodo to štumfi, gate, pralni stroj,.... kaj pa k menjate telefone, felge, gume in vse ostalo, tam pa ni problem? Ja sej vem feler pa bmw, sam "je*i ga"  če to hočeš moraš vzet v zakup, če ne pa po drugo znamko, kjer pa vam lahko povem da ni nič boljše ali slabše ko potegneš črto-stroški so povsod. Taki so časi da vsi "šparajo" in saj tudi slovenci smo šparovni ljudje. Važno je, da smo zdravi ostalo bo že nekako. Ketna je res nepotrebna skrb življenja, pa prosim ne me spet napadit z vseh front, ker pač tako je moje mnenje (z leti ti pride to v glavo).   ;)    :ok

Urejal Taucher, 15.11.2019, 06:53.

Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 723
  • Avtomobil: BMW F31 M

Lepo si jim razložu, samo ni švabo menju ampak šparovni slovenec.(najcenejši ponaredek kar se da dobiti)
Spet Bayerische Motoren Werke AG :ok
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.