Skoči na vsebino

BMW F10 bencinar ali diesel ?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
47 odgovorov v temi
osenar
osenar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 630
  • Avtomobil: E39 530i FL

Tako je, ti motorji so imeli precej problemov z doziranjem in vžigom goriva. Če dobiš tak avto ki ima malo km in je fantastično ohranjen (pa da ni predrag) se ga splača kupit, čene je pa dosti boljša zbira 530d ali 535d (eventuelno tudi 535i).

Jaz se bolj nagibam k 520/525d ali pa mogoče 528i. Saj močni stroji me resno mikajo ampak glede na plane prihodnosti, morm mal odmislt lastne želje hehehe xD
če na avtu nič ne crkuje je treba na servis ;) :burnout
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 245
  • Avtomobil: F10

Za 528i smo že pisali. Ko sem jaz iskal jih je bilo sicer malo ampak velik del teh je že imel menjane motorje, ker so pokale glave. Zaradi tega sem se odrekel temu motorju.

Urejal Plavi, 01.09.2017, 05:48.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 221
  • Avtomobil: LPP Urbana

Ce bi imel na izbiro med 528i in 518d bi vzel 518d :rofl

Urejal bancnik, 01.09.2017, 06:23.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 893
  • Avtomobil: BMW

Sam 535i nisem vozil - tako da lahko izkušnje podam samo za 535d ki je fantastično vozilo.

Sem pa kar malo presenečen, po pregledu tehničnih podatkov 535i konkretno zaostaja proti 535d - navor/pospeški...

X-Drive : ali je mogoče kombinirati X-Drive z aktivnim volanom pri teh letnikih? Sam se za X-Drive ne bi odločil - res pa je, da se vedno vozim po cestah brez snega. Pa še tisti VTG. Je pa res - varnost je občutno boljša kot pri zadnjem pogonu.

Pa še nekaj : ali je bil 535d na voljo z ročnim menjalnikom - mislim da ne, medtem ko 535i dobiš tudi z ročnim ( če ti je to želja ).

Z obema ne boš zgrešil.

Glede : 523i in 528i - nisem vedel da je z njimi toliko problemov. Torej je najbolje, da se jim izognemo.

Urejal simply, 01.09.2017, 08:16.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

imel sem 330d Xdrive in 335i ( brez xdrive) in vam iz prve roke povem, da je xdrive meni koristil le in samo za štart z mesta in boljši oprijem v ovinkih, ko sem avto namenoma priganjal v ovinkih da xdrive naredi svoje.

3 zimske sezone sem dal čez z 335i in ni bilo nikoli težav na zasneženi cesti, ključ je bil v dobrih gumah in pameti v glavi.

če je kdo od voznikov debil na cesti mu tudi xdrive ne bo pomagal, pa če bi imel hkrati še quttro, 4motion, syncro, 4x4 super duper pogon mu to ne bi pomagalo, ker debil na cesti bo vedno debil na cesti.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Domen98
Domen98
  • Uporabnik
  • Sporočil: 54
  • Avtomobil: GrandScenic Privilegeluxe

Hvala še enkrat vsem za vaše napotke/nasvete, pomoje bom raje izbiral med 535i in 535d, 550i pa se bom raje izognil glede na to, da pravite, da ribajo.

malo pleha, malo žice i dobiješ Opelice

Prikaži več možnosti

Kriko07
Kriko07

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 37
  • Avtomobil: BMW 320d

Malce si bom sposodil temo. Zanima me predvsem stroški (zavarovanje+registracija...) avtomobila 530D F10 Letnika še nevem točno. Je veliko dražji napram e90? Z tem sem mislil predvsem to da se nič ne pokvari. To že vem, da je dražji

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 303
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Malce si bom sposodil temo. Zanima me predvsem stroški (zavarovanje+registracija...) avtomobila 530D F10 Letnika še nevem točno. Je veliko dražji napram e90? Z tem sem mislil predvsem to da se nič ne pokvari. To že vem, da je dražji

Zakaj se malo ne znajdeš pa sam kaj poiščeš.

Na AMZS.si imaš vse kar se tiče stroškov agenta pa za zavarovanja povprašaj.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • robinio je všeč

bmw328ci
bmw328ci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 053
  • Avtomobil: F11 530da

Kaksni so pa kaj 245 konjski motorji pri f10 530d?
Posebne hibe?
:ok
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaksni so pa kaj 245 konjski motorji pri f10 530d?
Posebne hibe?

Ce se ne motim imajo ti motorji ze drug menjalnik, naj bi bilo to kar vredu dizli.

Drazji bo ze v osnovi ker gre za drazje vozilo po eurotaxu ( ponavadi je tako). Drugo verjetno gres iz E90 320d na F10 530d? Ce je temu tako potem bo tudi iz tega naslova drazje.

Uglavnem vse je odvisno od tvojega premijskega razreda, tvojih skodnih dogodkov v preteklosti kot voznika ter obsega zavarovanja, ki ga bos sklenil. S tem sem mislil na ‘kaj bos zavaroval oz katero opremo’ ipd.

Na grobo si daj na stran vsaj 1.000 eur za zavarovanje ( ao, ao+, kasko z opcijami).

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 914
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Kakšen drug menjalnik? Si mislil verigo?
Če se ne motim, so F10 imele že od začetka 245KM motorje, težave z verigo so trajale pa nekje do 2013.
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 425
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Strosek registracije je verjetno podoben kot pri E39 530dTA. Mene je ravnokar prislo vse skupaj 792 EUR, da imas za obcutek :ok
Zavarovano imam stekla, luci, ogledala, toco, divjad, AO+ in tahudo asistenco.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Strosek registracije je verjetno podoben kot pri E39 530dTA. Mene je ravnokar prislo vse skupaj 792 EUR, da imas za obcutek :ok
Zavarovano imam stekla, luci, ogledala, toco, divjad, AO+ in tahudo asistenco.

Ne mores primerjat zaradi vrednosti po eurotaxu. Nekako sem preprican, da je E39 cenejsa po eurotaxu od F10.

Imeti zavarovano opcije je eno, drugo je pod kaksnimi pogoji ( z/brez fransize, stevilo skod po kombinacijah ipd....).

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Moj je ocenjen na 52000 EUR.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Moj je ocenjen na 52000 EUR.

Z vso dodatno opremo?

Daj za test F10 v izracun zavarovanja z enako opremo kot jo imas v E39 pa da vidimo kaj bo :)

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Lahko pa tu ali pa meni v privat posljes motorizacijo tvoje e39 ter spisek opreme. Lahko naredim izracun.

Zakaj menim, da bo premija drazja?
- od casov E39 do casov F10 in sedajo do G30 so se premije podrazile zaradi vsakokratnih skodnih dogodkov in dogajanj na trgu ( beri: bolj pogoste kraje dolocene znamke).

Recimo Honda velja ze leta in leta kot znamka, ki ima nizko zavarovalno premijo, recimo iz naslova kraje medtem ko pri Renaultu, BMW in VW ta postavka raste in je vsako leto opcija ‘kraja’ drazja.

Ni pa to edina spremenljivka, jih je vec...ko govorimo o dodatni opremi pa je treba upostevat, da so na trg prisle in bodo prihajale komponente, ki so bolj kompleksne in drazje.

Prikaži več možnosti
    • Cdriver je všeč

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 100
  • Avtomobil: Mesanec

Sam sem za hondo z višjo NV plačeval skoraj 200 evrov manj zavarovanja kot za golfa z manj NV in manj opreme ( honda je imela LED luči, kamero v šipi in podobne bedarije ki dvignejo ceno ). Vse pri istem agentu in isti zavarovalnici z istimi pogoji ( mislim da je bila celo pri hondi manjša odbitna samo nisem prepričan ).

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Izracunaj za F10 pa bomo vidli. Opremo moje imas pod oglasi, oziroma na AN :ok hint 6800 :-D
Prikaži več možnosti

bmw328ci
bmw328ci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 053
  • Avtomobil: F11 530da

https://www.avto.net...asp?id=12923667

Tole je pa ze kr ugodno ratalo,vidm
:ok
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 639
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Sam tastar, kje si ti to profilno sliko snel ej?
Vsakic umeram od smeha, k jo vidim..
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.