Skoči na vsebino

Razlike med 316d, 318d in 320d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
168 odgovorov v temi
atomikus
atomikus

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15

Našel sem 316d, ki mi je všeč. Zdej verjetno mi bo prešvoh ane...  Pa bi dal to jest chippat.

Karkoli sem gledal, naj bi imeli blok motorja isti, le malenkosti drugačne.

Naj bi bila 316d in 318d identična, medtem ko 320d, naj bi imel nektare stvari drugačne. Zdej katere točno nihče ne ve...

A kdo točno ve, kaj so razlike? Ker nekateri boljbujajo 316d po tunningu na 190ps. Spet drugi pravijo, da je to drug motor in da gre vztrajnik in sklopka itd...

Avto je avtomatik, ima res 320d popolnoma drugačen avtomatski menjalanik?

A je kdo na forumu, ki zna točno povedat razlke med avti. Ne nekaj na pamet. Od turbine, injektorjev, zavor itd...

Je kak mehanik, ki res točno ve, ne nekaj na pamet približno, ker to tudi jaz nisem našel na netu točnih informacij.

Hvala v narpej fantje!

Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 301
  • Avtomobil: F30 LCI

Jaz ima 316d LCI, ki ima sicer B47 motor, kateri bi naj bil težje za čipat kot pa N47.

Za razlike med motorji pa bo kdo drug povedal, naj pa med 316d in 318d ne bi bilo kakšnih velikih razlik.

Sem pa z 316d zadovoljen, se da lepo peljat, podhranjenost se mogoče čuti na AC v hrib, če je avto naložen, končna pa je preko 200, do 180 gre zelo hitro. Je pa res, da je konjičkov vedno premalo. Jaz sem kolebal med opremo ali 318d z manj opreme, pa je pri meni prevagala oprema, saj tistih 30 konjev več v vsakdanu skoraj ne rabiš.

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

atomikus
atomikus

Začetnik

• Uporabnik

Ja to mi je zanimivo, da tudi novinarji, ki imajo res radi konje, sploh ne rečejo da je 316d prešvoh ene par člankov sem bral. Tako da to verjamem.

Ampak vseeno back to topic, razlike med motorji.

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 662
  • Avtomobil: Nemški

Mel f30 316d in f31 318d oba avtomatik 8 prestav, razlika samo v tem, da v daljših klancih 316d prešalta dve prestavi nižje, medtem ko 318d samo eno... 318d gre za odtenek bolje, med tem ko je 320d že pravi športnik... meni je bil 316d aut čisto ok, enim je pa 330d prešvoh :ok2
Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Mel f30 316d in f31 318d oba avtomatik 8 prestav, razlika samo v tem, da v daljših klancih 316d prešalta dve prestavi nižje, medtem ko 318d samo eno... 318d gre za odtenek bolje, med tem ko je 320d že pravi športnik... meni je bil 316d aut čisto ok, enim je pa 330d prešvoh :ok2

To potem pomen da ni razlika samo v programu motorja, ampak da imata tudi različni software za avtomatski menjalnik?

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

To pomeni, da se 316d malo utrudi na dolgem klancu...
Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Jst razlike o programski opremi sprašujem. :) Ne samo da se 316d bolj v klancu utrudi, če prestavi v nižjo prestavo kot 318d so potem višji obrati je mogoče tudi večja poraba. :) V bmw trojki po moje sploh ne bi smel ponujat manj kot 150ps, ker to je vstopni rwd in če se gredo neko športno znamko bi tako moral bit tut v ponudbi modelov. Panamero tut ne morš kupit z manj kot 300 konji, če pa imaš bmw 316d te pa vsak drugi ljudski golf z 2.0 150ps ali 1.4 tsi brez težav prehiti. 316d je daleč od športnosti, mogoče je kak upokojen športnik, ki se občasno rekreira. :)

Prikaži več možnosti

Vugy
Vugy

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 285
  • Avtomobil: BMW e91 LCI 2010

Razlike so velike, vendar ocem skrite, prijetno branje zelim(ce ne razumes pa google translate)

www.hatzer.at/bmw-motoren-ein-offener-brief-eines-insiders

Prikaži več možnosti
    • kroskris in ovseni_kosmiči uporabnikom je všeč to sporočilo

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

Jst razlike o programski opremi sprašujem. :) Ne samo da se 316d bolj v klancu utrudi, če prestavi v nižjo prestavo kot 318d so potem višji obrati je mogoče tudi večja poraba. :) V bmw trojki po moje sploh ne bi smel ponujat manj kot 150ps, ker to je vstopni rwd in če se gredo neko športno znamko bi tako moral bit tut v ponudbi modelov. Panamero tut ne morš kupit z manj kot 300 konji, če pa imaš bmw 316d te pa vsak drugi ljudski golf z 2.0 150ps ali 1.4 tsi brez težav prehiti. 316d je daleč od športnosti, mogoče je kak upokojen športnik, ki se občasno rekreira. :)

In to pravi nekdo, ki vozi 218i :laugh
Prikaži več možnosti
    • ovseni_kosmiči je všeč

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 881
  • Avtomobil: VW TOURAN

Vazno da 1.5 3zyl leti kot sneta sekira ane ;)
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland, bedolin in ovseni_kosmiči uporabnikom je všeč to sporočilo

atomikus
atomikus

Začetnik

• Uporabnik

Razlike so velike, vendar ocem skrite, prijetno branje zelim(ce ne razumes pa google translate)

www.hatzer.at/bmw-motoren-ein-offener-brief-eines-insiders

Po google translate sodeč, je tukaj napisano samo, da imajo močnejše mašine boljše cilindre. Ampak nič konkretno. 

Prikaži več možnosti

Juicy
Juicy
  • Uporabnik
  • Sporočil: 140
  • Avtomobil: -

e91 z 122km bp v vsak hrib, tudi v 6ti prestavi  :-D

Urejal Juicy, 31.08.2017, 15:22.

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 939
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Še malo in se bomo kregali, ali je dovolj 316d vs. 320d. :lmao

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 881
  • Avtomobil: VW TOURAN

Res je, 3 zyl je vrh glave  :-D

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 672
  • Avtomobil: BMW

Bi lahko to pojasnil - kako je mogoče da se motor utrudi.

Mogoče si mislil, da avtomobil nima več zaleta in motor ne zmore poganjati avtomobil naprej z konstantno hitrostjo?

Mi je pa ta stavek všeč : 318d gre za odtenek bolje, med tem ko je 320d že pravi športnik

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 899
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Bi lahko to pojasnil - kako je mogoče da se motor utrudi.

Mogoče si mislil, da avtomobil nima več zaleta in motor ne zmore poganjati avtomobil naprej z konstantno hitrostjo?

Mi je pa ta stavek všeč : 318d gre za odtenek bolje, med tem ko je 320d že pravi športnik

Ko prestopiš iz 318d v 320d, je občutek ravno takšen kot preskok iz 316d na 318d... Razlika na papirju je precej večja kot občutek v vsakdanjem prometu.

Lp Tristan01

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 019
  • Avtomobil: Bmw

Madona. Sedaj se pa že počutim kot fosil. Včasih smo primerjali stroje, sedaj pa Cafe mlincke :skrbast

To kar vi tukaj nastevate, je vse premalo. Furam 3'0d e46 dinozavra, pa je premalo.

Dovolj se začne pri 250hp in navzgor.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 899
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Madona. Sedaj se pa že počutim kot fosil. Včasih smo primerjali stroje, sedaj pa Cafe mlincke :skrbast

To kar vi tukaj nastevate, je vse premalo. Furam 3'0d e46 dinozavra, pa je premalo.

Dovolj se začne pri 250hp in navzgor.

Brane, a se zavedaš, da ima aktualen mlinčekv 320d primerljive, morda celo boljše preformance kot tvoj 3.0d dinozaver?

Vse ostalo je žal le farbanje samega sebe...

LP Tristan01

Urejal tristan01, 01.09.2017, 13:00.

Prikaži več možnosti
    • MiranK, BMW Deutschland, bedolin in 2 ostalim je všeč

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 197
  • Avtomobil: E91 LCI

Prihajam iz e91 družine, mislim pa da so motorji enaki, imam 2010 318d. 

Če bi moral po prevoženih 17kkm/8ih mesecih uporabe svojega 318 menjati, bi definitivno vzel 320, kaj več pa verjetno ne...

Preprosto zmanjkuje konjev, najbolj sem to opazil z rahlo naloženim avtom po jadranski magistrali, ko se ti na cesto nagači cel trajekt nemcev in nizozemcev, ki s samimi jačimi avti vozijo čez pregledne ostre ovinke 20km/h. Za čipanje se pa še nisem odločil, ker sem po forumu zasledil nekaj komentarjev na kvarjenje turbine, ...

Prikaži več možnosti

Chivas Regal
Chivas Regal

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 729
  • Avtomobil: E46

da izkoristim temo za podobno vprašanje, torej ali je 325d smiselen nakup oz ali je taka razlika napram 320d 191KM da se splača doplačati razliko? je občutek pri hitri vožnji opazen? pa eni pravijo da ni razlike v porabi?

Prikaži več možnosti