Skoči na vsebino

Kupoval in potem kupil E70 X5 3.0d, podatki in izkušnje

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
74 odgovorov v temi
BMW_77
BMW_77
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: Ford smax

Pozdravljeni,

kupujem BMW X5 3.0d E70 model in kje drugje se registrirati, kot na forumu, kjer je največ poznavalcev :)

Če se najde kdo, ki bi mi zelo na kratko odgovoril na naslednja vprašanja, bom hvaležen:

- kakšna je zanesljivost teh vozil s cca. 200.000 prevoženimi km?

- ali so predvideni pri starosti 8-10 let kakšni večji stroški? 

- s katerim letom je prišel 8 stopenjski menjalnik in ali je razlika občutna?

- je kakšen drug motor bolj optimalen?

Avto lahko kupim brez DMVja (3 otroci), zato gledam predvsem uvožene (na avto.netu) oziroma direktno na mobile.de.

Najlepša hvala!

Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 519
  • Avtomobil: BMW E46 M-Tech, E39

Forum in pa tvoj mehanik bo kar taprav naslov.

Za začetek si poglej: https://www.bmwslo.com/avtomobili/E70/

Na forumu tubi obstaja funkcija išči, pa vpiši besede kot "X5", "E70", "M57"...

Pri teh kilometrih in letih že odpoveduje marsikaj, pri vseh BMWjih. In X5 je še malce dražji kot serije 3 in 5 o katerih je največ napisanega na forumu.

Rabiš dobrega BMW mehanika in več tisočakov rezerve, da ne boš praznih rok, če odpove kaj dražjega kot recimo avtomatski menjalnik.

V Nemčiji imaš dizlov X5 kot listja in trave, tako da problem dobrega z malo kilometri in pa ogromno opreme ne bi smel bit problem dobit.

Raje kakšen € manj za avto in kakšen več za rezervo, za izredne servise, ker veliko okvar se ne da kar tako napovedat.

Za konec pa še: Če bi se jaz lahko ognil DMV-ju, bi si uvozil M3/M5, ne pa tega ... akhm smdljivca.  :laugh :ok2

Urejal BMW-Mojster, 05.09.2017, 00:56.

========== BMW ==========
///- CHAMPION ALL THE TIME -\\\

Objavljena slika

Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 481
  • Avtomobil: /

kupi kupi, bmw se ne kvari :D glede uvoza na tri otroke..a oprostitev dmv potem ostane tudi po treh letih, če avto naprej prodaš ali mora naslednji kupec plačat dmv?

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 115
  • Avtomobil: avtomatik

kupi kupi, bmw se ne kvari :D glede uvoza na tri otroke..a oprostitev dmv potem ostane tudi po treh letih, če avto naprej prodaš ali mora naslednji kupec plačat dmv?

Ostane po treh letih :ok. Oz ni ga treba plačat.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • dd1307 je všeč

BMW_77
BMW_77
  • Uporabnik

Za konec pa še: Če bi se jaz lahko ognil DMV-ju, bi si uvozil M3/M5, ne pa tega ... akhm smdljivca.  :laugh :ok2

Tudi jaz bi imel M3, ampak je potrebno te 3 otroke še prevažati naokrog :laugh

Za ostalo še malo pobrskam po forumu, takole na hitro sem mislil da je kaj splošno znanega o teh avtomobilih, na kar je potrebno paziti..

Mogoče eno podvprašanje - če odmislimo nabavno ceno, kateri model X5 od letnika 2007 do 2016 bi bil best buy z vidika optimizacije - torej, čim manj izgube vrednosti in hkrati čim manj težav s servisi? Million $ question, a  :beer ?

Prikaži več možnosti

m-power81
m-power81

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 367
  • Avtomobil: BMW e30, e46, e70

Najbolj odvisno je kaksnega kupis. Ce je vzdrzevan ipd nebos mel nekih pretiranih stroskov. Pa bolje je da ima mogoce mal mnj opreme pa da je dobr vzdrzevan usaj js tko mislm.
Na svojem sem menjal vertigo to je pa zaenkrat to (trenutno ima prevozenih 230k) vem pa da enkrat bo blo treba npr rihtat menjat turbino (ker to pac ni vecno) ceprou trenutno dela perfektno.
Gdor pa misl kupt nasploh kerkol avto pa nc vlagat v vzdrzevanje naj se raj z lpp-jem voz ker ni niti en narjen da traja vecno.
Je pa razlika v ceni vzdrzevanja x5 pa ostali manjsi avti sam ni neka bistvena , sej pravm najbl je odvisno kasn avto kups ce bo meu zracno podvozje ti bo enkrat zihr slo navadno je pa bistveno cenejse pa bl vzdrzljivo

Lp
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 318
  • Avtomobil: star

Jaz bi ti pa svetoval takole. Teli X5 in pa seria 5 e60 so avti kateri so najbolj podvrženi okvaram. Fora je v tem ker teli avti so bili kot novi dragi in tudi deli so dragi. Pri teh x5 je možno več zadev da gre v okvaro med drugim vsi deli na prednjem podvozju, zadnje blazine na podvozju, sesalni kolektor, DPF filter, grelne svečke in elektornika, jermenice, turbina in inektorji, VTG, FRM mdul, SZL modul itd. Vedi da kar koli boš kupil imel 2 tisočaka na zalogi da ga spraviš k pameti. Lahko te pa pride tudi 5 ;) pa to niso bajke. Imam dnevno opravka z takimi vozili;) 

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • SILVEKK je všeč

m-power81
m-power81

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 367
  • Avtomobil: BMW e30, e46, e70

Se strinjam z napisanim ceprou do danes nisem imel takih izkusenj z avtom, ampak ce kupis tak avto moras to vzeti v zakup, neglede na znamko bo v tem razredu avtou podobno vzdrzevanje. Ker ce na vsak avto gledas iz stroskovnega vidika bi se najbolj splacal vozit novo dacio. Vsak pa itak zase najbolje ve kaksne ima zelje in zmoznosti :ok

Urejal m-power81, 05.09.2017, 09:16.

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 666
  • Avtomobil: skunk :)

Mogoče eno podvprašanje - če odmislimo nabavno ceno, kateri model X5 od letnika 2007 do 2016 bi bil best buy z vidika optimizacije - torej, čim manj izgube vrednosti in hkrati čim manj težav s servisi? Million $ question, a  :beer ?

Odvisno koliko si pripravljen "odšteti". 

Če imaš možnost, bi se ozrl za novim, pri katerih naj bi bilo 25% popusta - https://www.bmwslo.c...19#entry2812219

Pa minus DMV in je.

Zgolj moje mnenje > 25d, vzameš še usnje in ogrevane sedeže in to je to.

https://www.volan.si...ge-brez-oznak/ 

Zgolj moje mnenje, predno se kdo obesi na zgornji tekst.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Točno tko. Vzemeš novga magari osnovni model kateri je svetlobna leta pred e70 bilo kakšnim modelom ima 8 gang menjalnik CIC OS itd. In ga dobiš za 40 jurjev pomojem....

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

pa še BSI imaš vključen torej zastonj servise do 100 jurju oz 5 let ;)

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 418
  • Avtomobil: BMW logicno

Ja kje so po takih bagatelnih cenah novi, morda oni tipa "scuba dive" najbolj oskubljeni ???
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 418
  • Avtomobil: BMW logicno

Pozdravljeni,
kupujem BMW X5 3.0d E70 model in kje drugje se registrirati, kot na forumu, kjer je največ poznavalcev :)

Če se najde kdo, ki bi mi zelo na kratko odgovoril na naslednja vprašanja, bom hvaležen:
- kakšna je zanesljivost teh vozil s cca. 200.000 prevoženimi km?
- ali so predvideni pri starosti 8-10 let kakšni večji stroški? 
- s katerim letom je prišel 8 stopenjski menjalnik in ali je razlika občutna?
- je kakšen drug motor bolj optimalen?

Najlepša hvala!

1.) Zaneslijivost je tam do 350 t km realnih odlična, vprašanje pa je, koliko realnih km in kako zlorabljan, bo ta, ki ga boš nabavil.
2.) Stroški so vedno zaradi starosti posebej ne, za gume in ostalo pa veš , en set premium gum znese 1000 eur, samo v vednost.
3.) Prišel je z FL modelom od nekje 5-2010 dalje, imajo poleg 8 gang tudi nove navigacije, FL luči, nove motorje z nižjo porabo cca 1,5 l na 100 v povprečju, večjo močjo ...
4.) Bolj optimalnega motorja tu ni, saj je ta najšvohnejši ...... pri novem X5 povsem zadnji model so pa šli že na 4 valjnike, kar vsaj po mojem mnenju ni več pravi BMW.

Urejal Mat xxl, 05.09.2017, 14:31.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 683
  • Avtomobil: BMW

Če se lahko pridružim, čeravno mojega mnenja ne boš vesel. :)  Žal je zadeva zelo blizu sporočila katerega je napisal etore.

Sam ti odsvetujem nakup X5 modela in sicer :

a) netipična BMW vožnja - vozilo se malo čudno pelje - no ok SUVi niso moje želje - vsekakor pa bolje kot X6.

b) okvare X-drive sistema

c) netipične dimenzije gum

d) Če pa že X5 obvezno z novim 8 stopenjskim menjalnikom - namreč razlika je zelo občutna ter poraba manjša - novi 8 st. menjalnik je resnično vreden par vijolic več.

Če ti ni odveč si poglej za 525d ( 6v ) ali 530d F10 touring - avtomobil ima boljše lastnosti, lepše in udobneje se pelje...

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

65K JE OSNOVNI 25SD -25% -dmv. In osnovni F15 ima več opreme kot povprečen e70;)

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 166
  • Avtomobil: F10 520 M sport paket

Golega X5 sem si ogledal par dni nazaj. Nebi ga vzel. Žalostno je notri sedet kot v enem Cliotu osnovnem, na zunaj pa si kao v prestižnem avtu. Moje mnenje. Kako bi rekel, mislim da si želiš nekaj kar si ne moreš privoščit. Sem ljubitelj BMWja, ampak tebi svetujem Ford Smax. Sicer bo samo nesreča pr hiš. Star avto k zemla, pa 3 otroc jočejo....ojojojjj...pa srečno, odločitev je tvoja... :beer

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

drugače pa se e70 pelje najslabše od vseh x5. Najbolj trd in največ čričkov ima.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

BMW_77
BMW_77
  • Uporabnik

Hvala za mnenja in predloge..

Razmišljam, da bi počakal še na X3, ki bo že serijsko bolje opremljen, pa kak dober popust, DMV dol in da vidimo kam pridemo.. :mljask

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 166
  • Avtomobil: F10 520 M sport paket

E to to, čeprav med e70 z 200.000KM in novim X3 bo kar konkreten razkorak v ceni. Aja sorry jaz ti svetujem Forda, zdaj pa vidim, da ga že imaš.  :napaka  :-D  :ok

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

X3 nebo nikoli serijsko enako opremljen kot x5. Tako kot serija 3 nebo kot 7. Pa tudi popusta vec kot 10 nebos dobil na nov model x3
Prikaži več možnosti