Skoči na vsebino

Kupoval in potem kupil E70 X5 3.0d, podatki in izkušnje

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
74 odgovorov v temi
Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 555
  • Avtomobil: BMW logicno

BMW ima in 7 in 9 stopenjski menjalnik, eden ima 6 prestav za naprej in eno za nazaj, drugi pa 8 za naprej in eno za nazaj !  Torej sem napisal povsem pravilno !

Mihold, lahko ti dokažem, da moj avto brez problema downshifta seveda ročni režim tudi nad 4000 obrati in od znanca, ki ima enak menjalnik tudi.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 175
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

A ti to resno?? Od kdaj se steje rikverc v st prestav?? Dej mal se spust na tla med vse nas, nisi najpametnejsi in tut nic ni narobe ce se zmotis kdaj, bistvo je priznat napako pa se kej naucit
Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: F11 520 dA

moja f11, šalta dol do cca 3500 obratov, na 4500, kar se mizdi logično in normalno, več boljše da ne, saj bi šla preko blokade na 4800. Ne vidim niti reazloga niti potrebe po čem takem. sem pa to prav poizkusil da vidim kako in kaj :)
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 310
  • Avtomobil: Mašina

moja f11, šalta dol do cca 3500 obratov, na 4500, kar se mizdi logično in normalno, več boljše da ne, saj bi šla preko blokade na 4800. Ne vidim niti reazloga niti potrebe po čem takem. sem pa to prav poizkusil da vidim kako in kaj :)

Saj cel čas govorimo da bmw dizel avtomatik ne šalta nad 3000, ajde 8hp menjalnik ima to mejo malo višje ker ima krajša prestavna razmerja. Ampak nekateri trdijo da jim šalta dol tudi čez 4000 obratov :) pa naj bo tako.

Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 503
  • Avtomobil: /

Rikverc se ne šteje v št. prestav.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 712
  • Avtomobil: BMW

BMW ima in 7 in 9 stopenjski menjalnik, eden ima 6 prestav za naprej in eno za nazaj, drugi pa 8 za naprej in eno za nazaj !  Torej sem napisal povsem pravilno !

Mihold, lahko ti dokažem, da moj avto brez problema downshifta seveda ročni režim tudi nad 4000 obrati in od znanca, ki ima enak menjalnik tudi.

Koliko prestav ima avtomobil z reduktorjem?
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: F11 520 dA

48
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Kakor koli obrneš tehnično rikverc je prestava...,  no ja ni bila pomota sem vedel, da boste malo skočili, sem pa upal, da manj in, da prej poštudirate zakaj 9 prestav.

Ja X5 pa X6 nekaterim ne sede in ste prav sovražni do teh avtov, morda meni, ki cenim višino zaradi kolena in pa dejstvo prostornosti sede še bolj, kot kaka limuzina, vsak pa pač ve za sebe.....

Prikaži več možnosti

bozobmw
bozobmw

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 123
  • Avtomobil: e70, f25,e 32, e 10 ....

Pozdravljeni!

Vse mi se lasi dvigujejo, kaki komentarji (etore, katunga) pa kaj se nekaj ven mečeta pa kritizirata samo, kot je povedal že en od forumašev to samo zato ker si ga ne moreš privoščit in pa vzdrževati predvsem. Ne govori,da imaš ti(etore) X5 e53 in e70 delaš kot mehanik in si star 30 let, 10 let maš izpit in misliš da si boga za jajca zgrabil. Če nimata kaj normalnega za napisat bojta tiho, pa si kupita forde. Take bedarije, nekdo vpraša za mnenje drugi pa samo serejo, pa še sploh nimajo teh avtov. Če se enkrat pelješ ne pomeni, da vse veš o avtu. 23 let vozim BMW je,  20 let vozim avto na BMW jev pooblaščen servis (Baumgartner) in res zelo veliko stvari vem in si nebi nikoli upal neki avto tak kritizirat kot vidva. Moja s tara X 5 je imela 430.000 pa je menjalnik delal brez problemov. Ma škoda, da eni samo serjete tu in bedarije pišete

družite se in podpirajte ljudi in dajajte svoja mnenja na bolj normalen način, ne pa z izjavami kupi si Forda.

Brez zamere ampak včasih res pretiravate nekateri.

lp

Zivi in pusti ziveti
Prikaži več možnosti

cirilfl
cirilfl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 100
  • Avtomobil: AMG

Hallo

Kot po navadi-vedno se pljuva kako so pokvarljivi pa slabi vozeki tile Bmw-ji

Tole pametujete samo taki-kateri ste imeli razjebane-z zgonjenimi kilometri slabo vzdrzevane.....

Ce odskartas malo vec evrckov,pa kupis avtek ki je res cist glede preteklosti pa takih bojazni ni...

Sam sem vedno reskiral malo vec evrckov-pa kupoval nezgonjena vozila-dolg casa vozil BMW-je

pa nikoli vecjih stroskov-razen vzdrzevanja.....

Bi pa ti priporocal motorizacijo 4,0d...ne bo ti zal-je tezka tale zadeva-pa konjenica pride prav....

lp

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 389
  • Avtomobil: star

Bozo ti si car. Jst k pa delam na pooblascencu in imam dnevno opravka z njimi pa nimam pojma. Nisem pa mehanik in nisem sposoben vzdrzevat avtov. Priznam sem siromak. Kaj forda kurc dacio bom nabavil. Boga pa nisem prijel za jajca to imas pa prav.
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 574
  • Avtomobil: kombi

Hehe, peace fantje, kvari se vsaka znamka, dober frend dela na Autocommerce RC Maribor(pooblaščenec za servis vozil Mercedes-Benz)

Na GL - class (SUV) 2014letnik, prevoženih 270k menjalnik meče v safe mode ko je ogret in ga zahodiš, C -class od letnika 2012 naprej problemi z elektroniko, pomična streha, ki kuri varovalke vedno ko jo hočeš odpret, napaka neznana, tester brez napak, ML tanov 2016, črički v armaturi kot ,da bi se peljal v DACIJI po luknjah vse škripa, sploh pozimi, CLS 2015 bencinar 350, avto včasih vžge, drugič spet samo vergla, tester brez napak, napaka neznana, in še in še  :damn

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Pinja..džeri je reku da so mecke rulzzz...da se ne kvarjo. Kva je zj to?
Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 101

Pinja..džeri je reku da so mecke rulzzz...da se ne kvarjo. Kva je zj to?

Ker smo že pri MB. Pri kr nekaj E klasah sem videl da so bile zamenjane verige... Torej ni to potrošni materjal samo pri bmw kot nekateri pravijo.

Prikaži več možnosti

Aleksei
Aleksei
  • Uporabnik
  • Sporočil: 95

Zdravo na hitro da teme ne odpiram.. Gledam x5 e70 3.0d 2007 letnik.. Kako je z njimi in ketnami? Nekateri pravijo da se ne menja ketna ker je se stari motor, nekateri pa drugace nej mi kdo pomaga hvala :)
Prikaži več možnosti

Terenc
Terenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 79
  • Avtomobil: e70

Imam 08 letnik in sem jo preventivno menjal pri nekje 360.000 km. Notri je bila še originalna veriga. Da povem po pravici, če ne bi začel prebirati tega foruma, je najbrž nikoli ne bi zamenjal, ampak po prebiranju razno-raznih tem o tej problematiki, sem se, pošteno povedano usral in jo zamenjal. Tako da: "je**em ti forum!!!"  :damn  :fight  :-D  :-D  :-D  

Prikaži več možnosti

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 436

Stari motor na katerem še ni bilo treba menjati verige je bil 3.0d 218 konj, pri tem 235 je pa že potrebna menjava le te.
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 922
  • Avtomobil: prdalica

In potem ugotoviš, da ima avto v veliki možnosti še dražje felerje kot veriga: kardan, VTG, blazine in kompresor, polosovine, volanska gred,... :-D

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • blackberet in Terenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Terenc
Terenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 79
  • Avtomobil: e70

In potem ugotoviš, da ima avto v veliki možnosti še dražje felerje kot veriga: kardan, VTG, blazine in kompresor, polosovine, volanska gred,... :-D

Vse kar si naštel +šobe, turbina, zaganjač, alternator,klima kompresor, avt.menjalnik,... (razen volanske gredi...), vse to me je doletelo v zadnjih dveh letih oz. nekje od 320kkm naprej...  :damn  (nekaj od tega tudi preventivno)

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Stari motor na katerem še ni bilo treba menjati verige je bil 3.0d 218 konj, pri tem 235 je pa že potrebna menjava le te.

Od nekje 5/2010 so FL modeli z 180 KW oziroma 241,38 KM jasno 6 taki in tu naj, ne bi bilo problema z verigami, kot pravijo na pooblaščencih. 

Vse kar si naštel +šobe, turbina, zaganjač, alternator,klima kompresor, avt.menjalnik,... (razen volanske gredi...), vse to me je doletelo v zadnjih dveh letih oz. nekje od 320kkm naprej...  :damn  (nekaj od tega tudi preventivno)

Se še nisem srečal z gornjim, je pa pri FL modelih od 5/2010 pa do modelskega leta vključno 2011 tudi nekateri 2012 še problem KARDAN  in sicer lom, kratkega kardana, sem opisal zadeve, je bil celo odpoklic, v najbolj črnem scenariju, kardana ne vrže koj ven vzmet in ta namlati 8 st. avtomatski menjalnik in mu zlomi ohišje, cevi hlajenja olja menjalnika in navadno korito karterja .... ,  no sam sem imel pred leti pri 107 t km to okvaro je šel ta kardan + cevi olja menjalnika + korito karterja .....  pri popravilu, je bil in korito karterja in kardan oba modificirana. 

Prikaži več možnosti