Skoči na vsebino

Kupoval in potem kupil E70 X5 3.0d, podatki in izkušnje

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
74 odgovorov v temi
Aleksei
Aleksei
  • Uporabnik
  • Sporočil: 95

Mi samo poveste ali so x5 e70 2007 letnik 3.0d xdrive ali?
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 241

Samo xdrive so
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 405
  • Avtomobil: BMW logicno

Pa vedno samo avtomatic, sedaj koliko prestav pa zavisi ali so PFL ali FL.

Prikaži več možnosti

zaxxon
zaxxon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 751
  • Avtomobil: E60 530DA 2003

Koliko pa je stroškov v primerjavi z E60?

383827_3.png

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 417
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Koliko pa je stroškov v primerjavi z E60?

Ne dosti več, kot s povprečnim E60 dizlom. E70 je zelo kvalitetno narejen avto, stroški nastanejo predvsem zaradi človeškega faktorja, česar se imaš z bat so šalabajzarski (bivši) lastniki in mehaniki. Edino gume znajo bit drage ker morajo imet vse 4 vedno enak profil zaradi AWD pogona, tu je pač SUV dražji in temu strošku se ne da izognit.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 086
  • Avtomobil: B8

je pa pri FL modelih od 5/2010 pa do modelskega leta vključno 2011 tudi nekateri 2012 še problem KARDAN  in sicer lom, kratkega kardana, sem opisal zadeve, je bil celo odpoklic, v najbolj črnem scenariju, kardana ne vrže koj ven vzmet in ta namlati 8 st. avtomatski menjalnik in mu zlomi ohišje, cevi hlajenja olja menjalnika in navadno korito karterja .... ,  no sam sem imel pred leti pri 107 t km to okvaro je šel ta kardan + cevi olja menjalnika + korito karterja .....  pri popravilu, je bil in korito karterja in kardan oba modificirana. 

Ne dosti več, kot s povprečnim E60 dizlom. E70 je zelo kvalitetno narejen avto, stroški nastanejo predvsem zaradi človeškega faktorja, česar se imaš z bat so šalabajzarski (bivši) lastniki in mehaniki. Edino gume znajo bit drage ker morajo imet vse 4 vedno enak profil zaradi AWD pogona, tu je pač SUV dražji in temu strošku se ne da izognit.

:ok2 Kakopak je lom kardana posledica cloveskega faktorja  :laugh

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

:ok2 Kakopak je lom kardana posledica cloveskega faktorja  :laugh

Koliko takih primerov pa poznaš? Jaz vem samo za enega. Pa tudi če bi jih bilo 10 to še ni epidemija, primerov strgane verige je recimo na sto tisoče. Kardan(ček) je res preslabo dimenzioniran, vseeno pa se ne lomijo tako pogosto, tako da bi iz tega sklepal da je šlo v znanem primeru bolj za tovarniško napako, kot za kaj drugega. Za napako v materialu, če sem bolj natančen. Te se dogajajo tudi pri kvalitetnih izdelkih, tu se ne da kaj dosti naredit. Tako da E70 JE kvalitetno izdelan avto, brez dvoma.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja za kardane jaz vem, vsaj za 3 pri nas vsi letniki so FL 2010 in 2011  modelsko leto 2012 tega problema nima več, stari tipi PFL, pa tudi ne.  

Okoli gum Jerry ni problema sem celo ene 250 km po prazni RFT prevozil, pa je vse delalo, mislim, da tu ni taka težava, sam imam 19 col spredaj 255,  zadaj 285 pa nikoli okoli tega nobenega problema, ja oni razširjeni pa imajo spredaj 285 in zadaj 335 tam pa ja ........ Sicer pa top of top premium gume letne cca 950 eur kpl,   zimske cca 1100  eur kpl govorim vse za RFT. 

Je pa vse relativno meni je poleg kardana letos pozimi odletel še ventilator zraka v kabini, ni ne vem kako drag, sicer pa dela avto ko po putru, pa ima 195 k km.  Kolega pa zanimivo je kupil z 245 tkm ,   sedaj ima 320 tkm pa še nobenega takega problema niti pri prvem lastniku,  no akku je tako ali tako tudi AGM po cca 6 letih pač potrošni material. 

Stroški vzdrževanja napram E60 so jasno malenkost višji, vendar še vseeno vse skupaj dokaj poceni, napram Volkswagnu oziroma VAG grupi.  

Npr.  Nov kratk kardan + menjava, novo olje v avt. menjalniku 5 l , (menjalnik je bil 6 mes. prej servisiran) , novo oljno korito, in jasno novo olje + filter ,menjava cevi za avt. menjalnik z delom je bilo vse skupaj 1300 eur, kar se meni za tako okvaro ne zdi veliko, to je bilo nekje po pol leta lastništva, da me je avto cepil, sedaj pa že 4 leta skoraj nobene težave. 

Urejal Mat xxl, 04.08.2019, 01:52.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ja za kardane jaz vem, vsaj za 3 pri nas vsi letniki so FL 2010 in 2011 

Tu gre verjetno za par kosov z napako v seriji, enomestna cifra je še daleč od kake epidemije.

Prikaži več možnosti

Aleksei
Aleksei
  • Uporabnik

Evo moji prvi vtis na e70 2007 letnik 3.0d..v prvem mesecu nubene napake nubenih problemov.. Jaz se preventivno prejsni teden zamenjal vodno pumpo, oba termostata, jermene, olje, filtre in antifriz.. Narejenih v enemesecu vec kot 3000km top avtocek. Poraba je edino visoka ampak me ne zmoti na tako velikem in tezkem avtu..
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 270

Kaj je to visoka? Tak avto se mora peljat 10-11 litrov ce nimas res tezke noge. Po mestu in hitra ac je hitro vec
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja PFL ke kar 12 +,  če je pa FL je pa 9,5 + ..............   

Prikaži več možnosti

Aleksei
Aleksei
  • Uporabnik

Koliko litrov olja gre v e70 2007 3.0d?
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368