Skoči na vsebino

Težave z Mercedes e220 cdi letnik 2005 - model W211

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
19 odgovorov v temi
wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 081
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Oče ima omenjeni avto in se mu je zadnji teden 2x zgodilo da ko je želel avto "užgat" se je zaganjač vrtel v nedogled avto pa ni zalaufal.

Moral je ključ iztakniti. Po ponovnem poskusu pa dela normalno kot da ni bilo nič.

Na servisu so mu pred cca mesecem pa pol 2x menjali neko stikalo ki da kontakt zaganjaču, ker ni hotelo zalaufati zaganjača.

Prvo stikalo je delalo 2dni, pol tema. So reklamirali in je dobil novega. V soboto pa kot sem omenil napaka da zaganjač ni ustavil vrtet dokler ni ključa ven potegnil. (avto seveda ni vžgal).

Kakšna ideja kaj bi lahko bilo?

Med drugim ima tudi avtomatski menjalnik pa že precej cuka med vožnjo ... sklepam da je vandler kriv. Kam priporočate to peljat porihtat pa ... pa zaželjeno pod 2k cena?

Prikaži več možnosti

///M
///M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 594
  • Avtomobil: W164, W123

Senzor odmične ali glavne gredi po vsej verjetnosti. Kar se tiče menjalnjka dvomim, da je wandler kriv za cukanje. Za 2k moreš dobiti nov menjalnik. Pri w211 se da menjalnik dokaj ugodno popravit. Jaz imam dobrega mehanika za mečke na štajerskem koncu,po želji lahko dam kontakt.
Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik

Stajerska je malo odrocno ker smo v ng doma...hvala za info
A senzor odmicne zna tak problem naredit zaganjacu?
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 482
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Direktno zaganjaču verjetno ne, lahko pa zmede računalnik.

Pri citroenih npr. se je tudi nam dogajalo, si se usedel v avto in hotel vžgat. Avto je verglal, vžgal pa ni. Rešitev? Ključ ven, zakleni, odkleni, poskusi ponovno - dela! Glede na to, da zaklep in odklep avta pošljeta v spanje oz. zbudita razne računalnike in module, je očitno napaka, da se nek modul ne uspe zbudit, zato ga pač resetiraš in potem mu uspe. Lahko da je podobna težava tudi z vašim mercedesom.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 016
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

zaradi odmične ponavadi topel heca. pri mrzlem bi prej reku senzor glavne. sicer pa kot sem že večkrat rekle, pri tej elektroniki je lahko tisoč in ena zadeva, in brez testerja teško kaj narediš.

cukanje je ponavadi egr krivec

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 767
  • Avtomobil: Bmw

To pa ja ni mogoče! Jerry pravi, da se mercedes ne more pokvarit :skrbast

Se opravičujem za offtopic, moral sem.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • gade je všeč

wini
wini
  • Uporabnik

Za cukanje se čuti da menjalnik "ruka" ko pohodiš plin potegne ... ni pocukavanja. Tako da tukaj sem 100% da je menjalnik za popravit in ne egr.

Najbolj občutno je pri obučtno je pri vožnji v klanec z polovičnim plinom (pa če je več ljudi v avtu je še bolj očlitno).

Bolj sem se zanimal glede tega verglanja v nedogled pa da avto ni vžgal, kot da se zaganjač "zatakne" pri vžiganju.

Urejal wini, 08.09.2017, 06:10.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

ja zaganjač se bo vrtel dokler avto nebo vžgal, tko da to je zamoje pojme ok.

lahko je tudi slab akumulator, če pri zagonu ko štarter vrti pade napetost pod 9V, avto nebo kresnu, ker se računalnik odklopi....

egr je električni in ga za poiskus lahko izklopiš, sicer bo prižgal lučko za motor, če je krivec avto nebo cukal..

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik

Akumulator je nov praktično ... nevem če ima eno leto.

v bistvu to cukanje se čuti tako da cel avto vibrira in trese zato sem rekel da je menjalnik. Ne znam lepše opisat  :crazy

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

če je tako je lahko kaj na pogonu , kardan, lezaj na njem, hardi,....

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Men je E klasa 2001 letnik bencinar počel nekaj podobnega, kriv je bil sistem proti kraji sestavljen iz rfid čipa v ključu in čitalca za ta čipek. Sledila je Autocommerce odiseja, katere posledica je to, da mercedesa tudi povoham ne več.

Urejal voith, 08.09.2017, 09:37.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik

če je tako je lahko kaj na pogonu , kardan, lezaj na njem, hardi,....

Kardan bi vedno tresel ... sem imel že parkrat fuč kardan pa ležaje in zglobe ter polosovine na clio williamsu pa vem kako to zgleda.

Ležaj se čuti v ovinku pod pritiskom da tuli, tukaj pa vse lepo dela ... egr bom poskušal kako bo če ga odklopim (lahko da je res fuč).

Menjalnik ne lepo vleče ... potrese avto, mal cuka ... ko pohodiš plin pa ne trese več. Čuti se mal trše prestavljanje.

sem 99% da je menjalnik kriv za to ... za tisto vrtenje zaganjača dokler ni potegnil vn ključa pa je mogoče res rfid da kaj zajebava ...

dobro vem približno v kaki smeri gledat da ne iščemo igle v senu

Prikaži več možnosti

///M
///M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 594
  • Avtomobil: W164, W123

Treba je spustit olje iz menjalnika in preverit njegovo stanje, saj je možnosti ogromno. Lahko je samo prežgano olje, lahko je premalo olja, lahko je okvara na elektro plošči, lahko kak ventil, lahko samo 13 pinski konektor na ohišju skratka možnosti je več. Če je v okvari wandler obrati nihajo med vožnjo na določenem tempu. Da se pa sigurno ugodno popravti, saj je to dokaj enostaven menjalnik za šrafuat. Motorne okvare bi jaz skoraj izključil, saj ima w211 res malo tolerance preden upali lučko za motor in vrže v pomožni program. Senzor glavne gredi sem jaz zamenjal na moji EX w211, nebom nikoli pozabil odiseje,  bilo je ravno na 27 ali 28 december, ko meni avto zjutrjaj vergla v prazno, in vžge šele v drugem poskusu in prižge lučko za motor. Sem imel takrat res srečo, da smo dobili senzor še isti dan na Comercu, saj sem naslednji dan krenil za Beograd. V vsakem primeru priporočam mehanika z originalno Star diagnostiko, iskat nekaj na pamet pri tem avtu odsvetujem.

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik

Hvala za info. A pozna kdo kakega mehanika s Star diagnoatiko pa da je iz primorske?
No obrati tudi nihajo pri voznji po ravnem pri npr 100km/h tako da mislim da bo wandler...
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 540
  • Avtomobil: skunk :)

A Mihold ti pa ne more pomagati? Zgolj vprašam :)

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik

Update ... prejšnji teden sem peljal očetov avto h Boštjanu v Lesce (menjalniki.si in turbine.si).

Včeraj šel prevzet mečko in ja wandler zrihtan, pa olje menjano itd... dela kot nov :ok

Lahko samo pohvalim

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 171
  • Avtomobil: E39 530dTA & 525dT ///M

Tipično za wandler :ok

In koliko si dal za popravilo? Si dal nov wandler, koliko te je prišel?

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik

900€ menjan wandler

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 171
  • Avtomobil: E39 530dTA & 525dT ///M

Upam, da bo delalo, ker se mi zdi hudo poceni :ok drugače je že nov wandler več kot 600 EUR pa svojega jim moraš poslati nazaj. :ok

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik

Ja Boštjan ti vse zrihta, ti sam avto dostaviš, pa prideš iskat ko je zrihtano :)

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.