Skoči na vsebino

E30: vprašanja o detajlih

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
2501 odgovorov v temi
Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 355
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Večkrat se mi pojavi kakšno drobno vprašanje, pa da ne bom odpiral vedno nove teme, upam da mi boste poznavalci E30 odgovarjali v tej.

Za danes sem imel dve, samo sem eno pozabil ko sem stopil iz garaže :)

A obstaja manšeta za ročno tudi iz usnja oziroma tkanine, tako kot na E36? Ima kdo kakšno odveč, da si jo dam oblečt v "svoje" usnje?
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

A se dobi tudi samo sredinske čepke za razne sponke ali je treba kupit vse nove? Saj vem da niso drage, toda se mi zdi škoda, da bi jih moral toliko kupit novih zaradi takšne "malenkosti". Kako se sploh razdirajo, da jih lahko še enkrat uporabiš? Ok, kjer lahko prideš zraven z zadnje strani in jih potisneš navzven, tam ni problema. Samo takih primerov je zelooo malo.
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

Manšeta za ročno zavoro je sigurno bila tudi usnjena, najbrž v M3...meni jo je en možiček ponujal, a se mi je zdela predraga in je nisem hotel. Je bila pa sigurno za E30, ker sem jo za poskus montiral.

Tiste sponke se še najlažje zbeza ven s tistimi kleščami ali kaj so že, gre pa tudi z dovolj majhnim in ploščatim izvijačem in precejšnjo mero potrpežljivosti :) ...z izvijačem počasi prideš pod glavico čepka in spet počasi vlečeš ven, najbolje iz vseh strani... Ah, kupi nove sponke :blackeye
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Manšeta za ročno zavoro je sigurno bila tudi usnjena, najbrž v M3...meni jo je en možiček ponujal, a se mi je zdela predraga in je nisem hotel. Je bila pa sigurno za E30, ker sem jo za poskus montiral.

Tiste sponke se še najlažje zbeza ven s tistimi kleščami ali kaj so že, gre pa tudi z dovolj majhnim in ploščatim izvijačem in precejšnjo mero potrpežljivosti :) ...z izvijačem počasi prideš pod glavico čepka in spet počasi vlečeš ven, najbolje iz vseh strani... Ah, kupi nove sponke :blackeye

Jaz bi eno staro, ker bi tako ali tako dal gor takšno usnje, kot je na robovih sedežev. Iz nič pa pravi da mi je ne more naredit...

Kako jih pa sploh lahko začneš vleči ven, če so v ravni liniji s preostalim delom čepka? Če bi jih vsaj malo ven gledalo, bi jih že kako prijel... No, saj 2 sta :)
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

Manšeto ti lahko naredi na osnovi te, ki je sedaj v avtu, ker morata biti pri obeh odprtinah tisti...kako se reče...zgoraj je en tak plastičen prstan, spodaj pa nekaj kovinskega ali kaj že. Dimenzijsko pa naj bo do velikosti raztegnjenega meha te obstoječe - se pravi, ko je ročica v dvignjenem položaju. Malo domišljije...

Ja, te sponke...en avtoklepar mi je pravil, da skoraj na vseh avtih polomijo sponke in dajajo noter nove, ker je drugače preveč dela :blackeye No, saj vidiš, katera gre ven, ostale pa :damn ...
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Prosim še če lahko kdo prilepi kakšno slikico kako pride pritrjen motorček za centralno zaklepanje pokrova za gorivo. Na notranji strani namreč ni nobenih nosilcev.
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Heureka! Priletel direkt izpod tuša, ker sem se spomnil še drugega vprašanja :woohoo

Na sprednjem (krom) odbijaču je obroba iz plastike, na zadnjem pa iz gume. Je to normalno?
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

Jst mam usnjeno manšeto za ročno. Sem skoraj ziher, da je bila že serijsko gor?!?
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Jst mam usnjeno manšeto za ročno. Sem skoraj ziher, da je bila že serijsko gor?!?

Se priporočam za kakšno slikico.
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Našel sem par slikic. Upam, da bom mojstra prepričal da se mu bo dalo zafrkavat in bo iz plastične naredil usnjeno.
Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik

sam moja je drgačna... bl je taka, kt spodnja, pa sam en šiv ma po sredini...

p.s. za sliko pa še malo počakaj, je ravno nekaj crknila galerija, pa ne pridem zraven... :frown
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Kopiram stara vprašanja v upanju na odgovor.

Na sprednjem (krom) odbijaču je obroba iz plastike, na zadnjem pa iz gume. Je to normalno?

A se dobi tudi samo sredinske čepke za razne sponke ali je treba kupit vse nove?

Prosim še če lahko kdo prilepi kakšno slikico kako pride pritrjen motorček za centralno zaklepanje pokrova za gorivo. Na notranji strani namreč ni nobenih nosilcev.
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik

evo slikco... bl švoh se vidi, samo druge nimam

volan sem pa naknadno menjal... v originalu je bil trikrat usnjen (pa ne m technik I, ampak un navaden)

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Vidi se dovolj, da je jasno, da izgleda bistveno boljše od original plastike. :ok2

A se mogoče komu kaj sanja a paše tudi od E36 gor? Na ebayu sem našel eno, ki naj bi bila za E30 ali E36. No, pravzaprav lahko grem tudi sam probat... Kako se pa sploh ročka sname? Tako kot prestavna (beri s silo)?
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik

ja, nekaj takega... spodnji del enostavno odhakljaš, ročko pa pač spuliš dol
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator
  • Sporočil: 12 064
  • Avtomobil: E30 320is

Pogrejes s fenom da gre lazje dol(ce gre brez tega pac ne segrevas) :) Dk: samo se M rocka ti manjka pa bo kot moj :laugh
Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik

mah... sej ta je usnjena, sicer že malo boga, samo zaenkrat bom denar raje v druge stvari vlagal, kot v novo ročko..... čeprav tiste osvetljene se res nebi branil :mljask
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

mah... sej ta je usnjena, sicer že malo boga, samo zaenkrat bom denar raje v druge stvari vlagal, kot v novo ročko..... čeprav tiste osvetljene se res nebi branil :mljask

Ko se bo strgala daš pa 4 jurje za preoblačenje in M značko zgoraj kupiš, pa imaš M ročko :ok2
Prikaži več možnosti

E30
E30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 254
  • Avtomobil: BMW

Kopiram stara vprašanja v upanju na odgovor.

Prav je tako. Prednji odbijac ima plasticno obrobo, sestavljeno iz 3. delov, zadnji je pa gumijast.
Član KOS

Objavljena slika

Vozimo VSAJ po omejitvah, če po predpisih nočemo/moremo ....
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Rok se je spet našel na forumu :) Hvala za info :ok
Prikaži več možnosti