Skoči na vsebino

E30: vprašanja o detajlih

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
2501 odgovorov v temi
tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 812
  • Avtomobil: black

Hvala @tomos. :ok

Pri 325iT od Urkota sem opazil novejši tip radia z 2 ekrančki. Stari tip z enim ekrančkom je pa bil možen po 1990 oziroma ko je E36 prišel na trg?

Meni ETK za 1990 izpiše tudi sledeče možno radie:

Objavljena slika

Pod 1:

- Remanufactured radio BAVARIA C BUSINESS - 65 12 8 351 004 Production discontinued Can be replaced by the part in the next line 1 1.898 kg / 4.184 lb

- Remanufactured radio BAVARIA C BUSINESS RDS - 65 12 8 357 038 Production discontinued 1 1.650 kg / 3.638 lb

- Radio Bavaria C business - 65 12 9 061 880 Production discontinued 1 1.898 kg / 4.184 lb

- Radio Bavaria C Business RDS - 65 12 9 400 871 Production discontinued 1 1.650 kg / 3.638 lb

Pa na slikci desno je tudi videti lokacija changer-ja.

Radio pod št. 2 pa vem, da je bil v E36 in v zadnjih letnikih E30.

Urejal tonchy, 26.01.2010, 09:43.

I could never swallow your false ideals
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 128

star tip CD radija je "BMW CD business RDS" in je bil Mbus changer kontrola in enojni display. Pol kasneje nekje 1997/1996 so dali novejšega "BMW CD business" (še vedno ima RDS, model je pod oznako CD43) ki ima dvojni display in že Ibus kontrolo changer - na staremu so se pogosto pojavljale napake pixlov + laser enote. Ta novga boš v E36 po prvogradnji redko videl, bolj pogosto v Z3. v EU se ga z changerjem tud ni nikol dobilo v paketu ker so samo američani imeli od 1996 do konca E36 ta nov BMW Ai CD changer (isti kot v E46/E39). Spremeni se kablovje ozvočenja (ena žica več v prtljažnik) + kabel za zvok z changerja na radio je drugačen.

Sam sem svojo kablovje nadgradil da imam opcijo oboje. Na obstoječ kabel za menjalec sem dodal vmesnik da grem z Mbus priklopa na Ibus (komaj dobil konektorje :crazy), in pol sem naredil še napajlni adapter z dodatkom Ibus linije (ki sem jo počasi dodal v kablovje ozvočenja). Tko da če bom šel na stari radijo al karkoli lahko samo odklopim adapterje in staro nazaj gor (je pa res da pol zgubim opcijo imenika z telefona in MFL kontrole

Pa v E36 z uporabo dension adapterja za USB-IPOD-AUX bo delalo le na ta novejšem CD radiju z dvojnim displajem. Treba edino pazit pri nakupu ker je nekaj nategatorjev, ki stalno prodajajo od roverja radijo z M nalepko tam kjer bi moral bit napis BMW ampak je dejansko Rover. Rover radiji poleg tega da niso OEM BMW (čeprav isti kos radija) imajo tud razlike v osvetlitvi (da ne bo kdo začuden če bo zelena :crazy)
Prikaži več možnosti

metatron
metatron

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 247
  • Avtomobil: E30

Ni ravno detajl, ampak da ne odpiram nove teme;

Imam še starejši sistem za spuščanje/dviganje šip, na zajlo mislim da je - ročno seveda. Ali bi električni sistem iz 4 vratnega modela pasal v 2 vratnega?
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 874
  • Avtomobil: zgoraj brez

Ni ravno detajl, ampak da ne odpiram nove teme;

Imam še starejši sistem za spuščanje/dviganje šip, na zajlo mislim da je - ročno seveda. Ali bi električni sistem iz 4 vratnega modela pasal v 2 vratnega?

Ne bo pasalo.

Obstaja pa ena rešitev, katere sem se jaz večkrat posluževal.

Iz starega sistema odrežeš dol tisti del za ročni pomik in namesto tega zmontiraš motorčke, ki jih seveda odšraufaš iz sistema za 4 vratnega.

Seveda to govorim za sistem na zajlo, ker pri zobatih letvah je pa drugače.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

metatron
metatron

BMW ljubitelj

• Uporabnik

:blackeye

bo mama ebay kej našla morda
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415

Ne bo pasalo.

Obstaja pa ena rešitev, katere sem se jaz večkrat posluževal.

Iz starega sistema odrežeš dol tisti del za ročni pomik in namesto tega zmontiraš motorčke, ki jih seveda odšraufaš iz sistema za 4 vratnega.

Seveda to govorim za sistem na zajlo, ker pri zobatih letvah je pa drugače.

Sistem na zajlo se je v E30 (če se ne motim) pojavil samo zadaj (torej pri 4-različicah). Spredaj je bila ali zobata letev (pfl) ali škarje (fl). Motorčke iz sistema za zobato letev se da komot ponucati pri predelavi iz ročnega sistema na električnega in to brez da se menja sama letev, temveč se lahko zamenja samo motorčke (motorček pride na samo letev stisnjen s ploščico in nekaj križnimi vijaki) in odstrani se tisti nanetani del ki drži skupaj ročni pomik. Potem takem je vseeno ali je sistem iz 2-vratnega ali iz 4-vratnega.
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 874
  • Avtomobil: zgoraj brez

Sistem na zajlo se je v E30 (če se ne motim) pojavil samo zadaj (torej pri 4-različicah). Spredaj je bila ali zobata letev (pfl) ali škarje (fl). Motorčke iz sistema za zobato letev se da komot ponucati pri predelavi iz ročnega sistema na električnega in to brez da se menja sama letev, temveč se lahko zamenja samo motorčke (motorček pride na samo letev stisnjen s ploščico in nekaj križnimi vijaki) in odstrani se tisti nanetani del ki drži skupaj ročni pomik. Potem takem je vseeno ali je sistem iz 2-vratnega ali iz 4-vratnega.

:ok :ok

Točno to sem imel v mislih, le da sem malo pobrkal zobato letev in zajlo:crazy.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

metatron
metatron

BMW ljubitelj

• Uporabnik

sem že jaz v štartu falil...zobato letev imam :)
Prikaži več možnosti

KINGKONG
KINGKONG

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 485
  • Avtomobil: en kup skretov :)

...jaz imam 2 vratnega,l.86 in imam el.pomik-na zajle...
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

...jaz imam 2 vratnega,l.86 in imam el.pomik-na zajle...

Tukaj mislim da se konstantno mešata dva pojma: zobata letev in zajla.

Kolikor sem je bil sistem na zajlo/pletenico možen samo zadaj (pri FL, pri PFL je tudi zadaj zobata letev), spredaj pa je bila ali zobata letev (PFL) ali škarje (FL).

Motorček pri PFL el. steklih ima zobnik, kateri poganja zobato letev preko katere se potem vrši dvig/spust stekel. Na prvi pogled res da morda izgleda kot, zajla, vendar to zajlna pač ni.
Prikaži več možnosti

metatron
metatron

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Tukaj mislim da se konstantno mešata dva pojma: zobata letev in zajla.

Kolikor sem je bil sistem na zajlo/pletenico možen samo zadaj (pri FL, pri PFL je tudi zadaj zobata letev), spredaj pa je bila ali zobata letev (PFL) ali škarje (FL).

Motorček pri PFL el. steklih ima zobnik, kateri poganja zobato letev preko katere se potem vrši dvig/spust stekel. Na prvi pogled res da morda izgleda kot, zajla, vendar to zajlna pač ni.

Daj kakšno sliko gor, da se bo videlo :-D
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj naj grem sedaj razkopat avto? :) (tiste motorčke ki sem jih danes domov pripeljal pa sem že lepo zavil ter spravil in jih do vgranje ne tikam več) Se bom temu ognil in slike raje poiskal na netu...

Voila...

Zobata letev PFL (zadaj):
Objavljena slika
Zobara letev PFL (spredaj 2-v):
Objavljena slika
Škarje FL (spredaj):
Objavljena slika
Zajla FL (zadaj):
Objavljena slika

...in to je to. Ostalo je samo še "na žgance":ok2
Prikaži več možnosti
    • KINGKONG je všeč

KINGKONG
KINGKONG

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 485
  • Avtomobil: en kup skretov :)

Kaj naj grem sedaj razkopat avto? :) (tiste motorčke ki sem jih danes domov pripeljal pa sem že lepo zavil ter spravil in jih do vgranje ne tikam več) Se bom temu ognil in slike raje poiskal na netu...

Voila...

Zobata letev PFL (zadaj):
Objavljena slika
Zobara letev PFL (spredaj 2-v):
Objavljena slika
Škarje FL (spredaj):
Objavljena slika
Zajla FL (zadaj):
Objavljena slika

...in to je to. Ostalo je samo še "na žgance":ok2

...a veš,da sm šou prav raskopat in pogledat!:napaka :napakabudala jest:crazy pa res ni zajle not-je letev,oz slika 1...hvala za poduk,hehe...
Prikaži več možnosti

eraserr
eraserr

Diff doctor

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 239

Moje mnenje je da geometrija verjetno ostaja ista... Alu roke so prišle menda ven 9/89, jaz to razumem bolj kot lajšenje avtomobila (EVO II je tako imel tudi zadnjo šipo iz tanjšega stekla ter lažje odbijače in pokrov partljažnika...

Lukamarko, Cimpo, Tom, si že katerega od njih morda povprašal?

A so imeli tudi vsi M3, dodatne alu "stabilizatorje"-aka pasje kosti na vzmetnih rokah?

Kaj točno si mislil s temi pasjimi kostmi, oziroma dodatnmi alu stabilizatorji?
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj točno si mislil s temi pasjimi kostmi, oziroma dodatnmi alu stabilizatorji?

Morda sem se malo nerodno/nepravilno izrazil, mišljeno pa je bilo tole:

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 574
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...a se komu sanja,kje in zakaj bi prišel del pod št.13...

Objavljena slika

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Syus
Syus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 797
  • Avtomobil: E46/5

zvočna izolacija :)

Sonderausstattung:  209 SPERRDIFFERENTIAL 25% :3gears

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 574
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

zvočna izolacija :)

...a misliš,da sem blond:-D :ok2....saj znam brati:)....ti meni raje povej,kje to pride montirano:ok :cool

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 839
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

Mogoče na plastiko, katera pride pod motorjem ? :confused
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

#13 so tiste izolacijske plošče, ki so nalepljene neposredno na pločevino (recimo na podu vozila).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti