Skoči na vsebino

Jezikovni kotiček slovenščine: narobe / prav

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
87 odgovorov v temi
anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 965
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Neznam, nevem, nemorem... ja pa pizda ti materna kje si v solo hodil! Zanikanje glagola se pise N A R A Z E N! Koliko mi to zivec dvigne... se bolj pa ko nekdo napise GDO nemesto KDO, takrat sem v stanju ubit cloveka.

Bi dodala še napačno pisanje skupaj "sepravi" in "nebo". Za razliko od tebe se jaz nasmejim, tako srčkano mi je.  :love Vsak se trudi po najboljših močeh.

@Jerry  : spodaj je samo nekaj primerov napačne uporabe "ne bi" in to celo pri isti temi, kar pomeni, da ne gre samo za pomoto, ampak za nepoznavanje slovnice.

:ok

23857458.jpg23857457.jpg23857456.jpg

Busted. :umruodsmeha

Jbg, se zgodi.

Urejal anita_a, 17.09.2017, 12:22.

Prikaži več možnosti

abc
abc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 783
  • Avtomobil: F21 LCI 118i M

Bi dodala še napačno pisanje skupaj "sepravi" in "nebo". Za razliko od tebe se jaz nasmejim, tako srčkano mi je.  :love Vsak se trudi po najboljših močeh.

Djanita, polpismenost ne more biti srckana.  :fight  Ne pravim da mora vsak obvladat slovnico na ravni slavista, ampak osnovni pravopis... c'mon son.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Cdriver je všeč

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Ni vsak za vse. Avtomehaniku, ki mi popravi avto, ali trgovki, ki mi proda hrano in zapolni lakoto, slovnične rabe ne bom zamerila. Niti komurkoli drugemu, velja enako za vse. Ljudje smo različni.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

abc
abc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 783
  • Avtomobil: F21 LCI 118i M

Ni vsak za vse. Avtomehaniku, ki mi popravi avto, ali trgovki, ki mi proda hrano in zapolni lakoto, slovnične rabe ne bom zamerila. Niti komurkoli drugemu, velja enako za vse. Ljudje smo različni.

Ne rabi vsak clovek biti avtomehanik ali pa trgovec, mora pa vsak clovek biti opismenjen! Jezik je vec kot le orodje za komunikacijo in zal obstaja veliko visoko izobrazenih ljudi ki ne znajo pravilno pisati. Ponavljam, govorim le o osnovih pravopisnih pravilih katerih se naucimo v osnovni soli!

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • DJ Falco je všeč

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 712
  • Avtomobil: Bmw

Tudi v angleščini je ogromno takih osnovnih napak:
-your namesto you're :napaka pri tem se mi kar stemni pred očmi ;)
-lose ali loose
In še mnogo... in take stvari mi pišejo angleži v uradnih emailih ;)
Prikaži več možnosti
    • DJ Falco in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Meni je važno, da se zmenimo, kar se moramo. Četudi en govori kitajsko, drug brazilsko.

Kar me pa RES pogreje, je to, da se vse kao zmenimo, potem pa nihče nima pojma o tem. Ali pa "aja, nisem tako mislil". Še bolje je: "Tega nisem rekel, kaj si zmišljuješ." Ohohohoho.  :fight

Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 817
  • Avtomobil: LPP Urbana

Meni je važno, da se zmenimo, kar se moramo. Četudi en govori kitajsko, drug brazilsko.

Kar me pa RES pogreje, je to, da se vse kao zmenimo, potem pa nihče nima pojma o tem. Ali pa "aja, nisem tako mislil". Še bolje je: "Tega nisem rekel, kaj si zmišljuješ." Ohohohoho.  :fight

dejstvo je, da si izmišljuješ stvari, ki so plod tvojega imagiornega razmišljanja saj le-to razmišljanje dosega nivo višjega inteligenčnega kvocienta, ki je hočeš nočeš dotik preteklega realizma v času sodobnega perfekcionizma ob sinhronizaciji današnjega časa v kateri je integirana naša mladina. 

:D

beat that :ok2

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Lahko bi na kratko povedal, da sem pač milenijka.  :laugh

Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 534
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

se popolnoma strinjam, ampak gre za jezik tu in zdaj, ki ga zaradi vsemogočih vzrokov, kot so površnost, nezainteresiranost, neznanje, globalizacija, ...  itd, počasi izgubljamo

... tudi to, da se ...

... isto je s slovenščino. Morda ...

... 200 let ...

... bolj nazaj, kakšnih 500 let nazaj ...

... obstajala, nebi razumel ...

Čez 500 let bo pa Slovenija obstajala, ne me strašit!

še malo samokritike ...

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 122
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Meni grejo na živce tudi izrazi npr. "doben" in "nena", poleg nekaterih že omenjenih :ok2

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Meni grejo na živce tudi izrazi npr. "doben" in "nena", poleg nekaterih že omenjenih :ok2

Kaj sploh pomenita ta 2 izraza?

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 237
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Mislim če nekdo piše v narečju ga bo precej ljudi razumelo, se pa najde tudi en kup takih ki ga ne bodo.

Na mojo (ne)srečo sem bil v MS na služenju vojaškega roka in razumem 90% kaj govorijo, ampak ko sem prvi mesec tam poslušal nisem razumel nič.

Nekateri si bili "toliko" prijazni da so se še delali norca iz mene in mojega sokrajana, kao glej ne razumejo.

Ni problema, se lahko mi v italijanščini ali pa po "domače" z našim narečjem delamo norca ...

Lepo je prebrati pravilno napisan stavek, brez da študiram kaj je hotel s tem napisat... (tudi tukaj na forumu nisem vedel kaj so to gewinde in podobni izrazi ... sem moral poguglat)

Drugače pa se tudi meni naredijo ošpice ko preberem GDO namesto kdo.

doben = noben (to me spomni na nekoga z zamašenim nosom oz na Jankovića)

nena boš = ne boš ... štajersko pač, podobno kot toti

Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 092
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

@Jerry  : spodaj je samo nekaj primerov napačne uporabe "ne bi" in to celo pri isti temi, kar pomeni, da ne gre samo za pomoto, ampak za nepoznavanje slovnice.

:ok

23857458.jpg23857457.jpg23857456.jpg

To je pa res zanimivo. Moram priznat da sem zadevo najprej zanikal popolnoma avtomatično, brez da bi sploh dobro prebral kaj se mi očita, ker sem bil za sveto prepričan, da se to meni pri tej besedi ne more zgodit. Že od osnovne šole dalje namreč uporabljam isti način pisanja in sicer NE BO pišem narazen, NEBI pa skupaj - in prepričan sem bil, da je tako tudi prav. Zdaj vidim da ni (sem šel preverit še v pravopis), tako da priznavam napako in se bom v bodoče trudil pisat pravilno, čeprav ni garancije da mi bo uspelo - saj veste, pregovor pravi, da se starega psa ne da naučit novih trikov  :laugh No kakorkoli že, hvala za popravek; sem mislil da se v tej temi ne morem nič novega naučit, pa sem se pošteno zmotil ;)

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 807
  • Avtomobil: Mesanec

Nihče pa ne. Sicer pa pa se pred nato piše glede :ok2

Pa alergičen sem na (ne)uporabo dvojine, ki je predvsem na V koncih še niso osvojili.

Aj pa alergičen sem na besedi premium in milenijci sam to nima več veze s to temo :ok2

Urejal Cdriver, 18.09.2017, 21:37.

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Sicer se cela Ljubljana smeji, ko človek reče "jle". :lmao

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Razlika je če si smešen ali duhovit

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 122
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Nihče pa ne. Sicer pa pa se pred na to piše glede :ok2

Pa alergičen sem na (ne)uporabo dvojine, ki je predvsem na V koncih še niso osvojili.

Aj pa alergičen sem na besedi premium in milenijci sam to nima več veze s to temo :ok2

Presledek! :ok2

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

:napaka :ok

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 750
  • Avtomobil: skunk :)

Mene pogreje, ko nekdo napiše, da ima čipiran avto :damn

Se pa najde tudi marsikatera cvetka med oglasi. Ena bolj svežih: "kod piše v naslovu prodam Krom paket lajsne" :puzzled

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja a ti nimaš čipiranega avta? JS ga mam pa še humologirano imam vse skup :beer

Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan je všeč