Skoči na vsebino

Dišavice v avtu

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
66 odgovorov v temi
timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 952
  • Avtomobil: v srcu e39

Mogoče na prvi pogled blesava tema, ampak nekateri pač imamo radi da v avtu diši, in za take je ta tema, da malo izmenjamo mnenje kaj je vredu, kaj je klump in ostalo :ok

Se mojih 5 centov:

Daleč najboljša in tudi med cenejšimi je slednja:
20170921_231843.jpg

Na steklenički piše 7 vinchi, kar koli naj bi to predstavljalo..
Dolgo drži, zelo lep vonj tudi ko avto stoji cel dan na vrocem soncu, dobra izbira vonjev in pa mocan, a me motec vonj. Jaz jih kupujem na bencinski crpalki eco-oil v mariboru za 2.50€ na komad, verjetno se jih da narociti tudi cenejse...
Prej sem imel jagode, zdaj pa mislim da oriental, oboje zelo priporocam :ok :ok

Ps: ce se tema zdi nesmiselna jo prosim brez zadrzkov zbrisite :ok
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 572
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Sem zelo proti dišavam v BMW-jih,ker ni lepšega vonja kot ga imajo starejši BMW-ji. Z zavezanimi očmi bi me dal lahko v avto pa bi vedel da sem v BMW-ju. 

Urejal blackberet, 21.09.2017, 22:48.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 804
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Mogoče malo butasto uprašanje, ampak eh če smo že na forumu :ok2 ... V avtu je očitno prejšnji lastnik uporabljal neko močno dišavo, ali sprej za armature, kakorkoli že tega vonja bi se rad znebil. Kakšna ideja? :confused

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 572
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Mogoče malo butasto uprašanje, ampak eh če smo že na forumu :ok2 ... V avtu je očitno prejšnji lastnik uporabljal neko močno dišavo, ali sprej za armature, kakorkoli že tega vonja bi se rad znebil. Kakšna ideja? :confused

Edina stvar da bi se tako vonja zažrla če imaš usnjene sedeže sta strop in tepih. 

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

SuperSnake
SuperSnake

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 338
  • Avtomobil: e90 320d

Sem zelo proti dišavam v BMW-jih,ker ni lepšega vonja kot ga imajo starejši BMW-ji. Z zavezanimi očmi bi me dal lahko v avto pa bi vedel da sem v BMW-ju. 

x2

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 144
  • Avtomobil: bel traktore

Meni je bila najboljša dišava smrekica, ki sem jo dobil lansko leto zraven vitreksa. Dišalo je pa po (nemotečem) parfumu. Sicer pa dišave v avtu uporabljam redko.

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 075
  • Avtomobil: F10

Kemično čiščenje? ni treba za 400 € ampak se dobi tudi za 60 €, pri tej ceni ti pač ne montirajo ven vseh sedežev ampak ti samo spucajo vse tkaninske dele vključno s stropom. Avto diši po novem.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 082
  • Avtomobil: Od žene

Bral sem, da te disave za v avto vsebujejo veliko zdravju skodljivih snovi. Tud rakotvornih. Kemija skratka, ki po moje ne sodi v avto.
Sicer pa ce je avto redno ociscen in imajo tudi ljudje ki se vozijo z njim nek nivo higiene mora biti brez dodatkov vse ok.
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 375
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Uporabljam dišave na osnovi eteričnih olj.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 657
  • Avtomobil: srebrni traktor

Bral sem, da te disave za v avto vsebujejo veliko zdravju skodljivih snovi. Tud rakotvornih. Kemija skratka, ki po moje ne sodi v avto.
Sicer pa ce je avto redno ociscen in imajo tudi ljudje ki se vozijo z njim nek nivo higiene mora biti brez dodatkov vse ok.

Tako je. Enako velja za dišave v sanitarijah in na splošno v stanovanjih.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 436
  • Avtomobil: Ruzak

Brez kemije je smrad nemogoče "razgraditi".

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 264
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Imam usnjene sedeže in najlepše diši ko očistim usnje in ga na novo premažem, diši kot nov avto, drugače pa imam original BMW dišavo Modre barve baje naj bi bila naravna eterična olja. Dišava pa drži kar dolgo.

Tale je

polnilni-set-energizing-tonic.jpg

Prikaži več možnosti
    • Nos in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

Volvej
Volvej

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 437
  • Avtomobil: Volvo V70R AWD

Meni tudi dišave niso všeč, vbistvu sploh ne razumem zakaj bi nekdo hotel da ima prostor drugačen vonj kot nevtralen vonj. Tisti, ki uporabljate dišave v avtu, ali imate tudi po stanovanjskih prostorih in zunaj na dvorišču dišave, da spreminajte vonj zraka?

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik

Vonj zraka je tako. Tisti ki hodite v hribe visokogorje, verjetno še najbolj veste kaj čist nevtralen zrak. Tukaj v mestu o nevtralnem vonju zraka nekako ne moremo govorit. V mestih je po moje z ali brez dišavnic zrak rakotvoren.

Prikaži več možnosti

Churchill
Churchill

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 480
  • Avtomobil: ED35

Imam usnjene sedeže in najlepše diši ko očistim usnje in ga na novo premažem, diši kot nov avto, drugače pa imam original BMW dišavo Modre barve baje naj bi bila naravna eterična olja. Dišava pa drži kar dolgo.

Tale je

polnilni-set-energizing-tonic.jpg

Tole zadevo imam jaz v svojem avtu, le da je rdeče barve...

Dolgo sem iskal, da bi trenutne zamenjal, ker mi je všeč da niso tako vidne.

Mi zaupaš kje si jih nabavil?

Jaz sem na koncu vzel od Wunderbaum-a... Invisi kolekcija.. Mi je o.k., ker je praktično ne vidna.

Ne prenesem, da mi kaj visi dol z vzvratnega ogledala.

EDIT: aaaa... sedaj sem našel to opcijo.. Hehe..

Prejšnji lastnik je samo to palčke vtaknil v reže, brez tistega nastavka..

Vse jasno :)

Urejal Churchill, 22.09.2017, 10:52.

Stanislav komšija turio struju u žice, aj da turimo i mi u naše.......... žice:-D

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 804
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Kemično čiščenje? ni treba za 400 € ampak se dobi tudi za 60 €, pri tej ceni ti pač ne montirajo ven vseh sedežev ampak ti samo spucajo vse tkaninske dele vključno s stropom. Avto diši po novem.

Bom preveril, hvala!
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik

Tole zadevo imam jaz v svojem avtu, le da je rdeče barve...

Dolgo sem iskal, da bi trenutne zamenjal, ker mi je všeč da niso tako vidne.

Mi zaupaš kje si jih nabavil?

Jaz sem na koncu vzel od Wunderbaum-a... Invisi kolekcija.. Mi je o.k., ker je praktično ne vidna.

Ne prenesem, da mi kaj visi dol z vzvratnega ogledala.

EDIT: aaaa... sedaj sem našel to opcijo.. Hehe..

Prejšnji lastnik je samo to palčke vtaknil v reže, brez tistega nastavka..

Vse jasno :)

BMW Trzin. V škatlici so tri dišave tako kot na sliki, 7,61€ stane škatlica.  :ok

Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 952
  • Avtomobil: v srcu e39

Meni tudi dišave niso všeč, vbistvu sploh ne razumem zakaj bi nekdo hotel da ima prostor drugačen vonj kot nevtralen vonj. Tisti, ki uporabljate dišave v avtu, ali imate tudi po stanovanjskih prostorih in zunaj na dvorišču dišave, da spreminajte vonj zraka?

Meni je recimo vsec ko spucam avto in poleg lepo diši... poleg tega se dosti vozim po mestu in za raznimi dizli ki tako smrdijo da te glava boli, povrh vsega pa se v avtu kadim (vedno "pajtlam ven" in pri odprtem oknu kadim, tudi pepelnika nimam v avtu ampak se vseeno pozna vcasih...
In ja, tudi doma imam dostikrat tista etericna olja ko skoraj prizges svečko... nevem kaj je fora, pozdrav meni je všeč kak vonj vanilije, jagode, ali pa kaj takega kot imam zdaj...
Se pa strinjam da se lahko hitro pretirava , sploh z kakimi poceni smrekicami (wunderbaum je se okej)...

Glede bmw disavic... a niso vsi vonji kao samo etericna olja brez kemikalij? Vem pa da tudi to full lepo disi..
Prikaži več možnosti

Churchill
Churchill

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 480
  • Avtomobil: ED35

@uursi..

Hvala.

Sedaj bom pokuril te Wunderbaum Invisi, potem se pa vrnem na to..

Sicer imam te dišavice še vedno v zračniku, ker se mi zdi da še vedno oddajajo lep vonj, kljub temu da so stare že več kot 3 mesece.

Stanislav komšija turio struju u žice, aj da turimo i mi u naše.......... žice:-D

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 312
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

...dosti vozim po mestu in za raznimi dizli ki tako smrdijo da te glava boli, povrh vsega pa se v avtu kadim...

Glede bmw disavic... a niso vsi vonji kao samo etericna olja brez kemikalij?

Prvi stavek bom samo izpostavil, in ga ne bom posebej komentiral, da me ne bos narobe razumel... ...pa sem tudi jaz (davno-je-ze-tega) kadil v avtih dokler nisem dobil hcerke... :)

Tudi etericna olja so kemikalije. Kemikalija je tudi zrak, ki ga dihas. Kemikalija je vsaka snov okrog tebe in mene.Tudi etericna olja niso nujno neskodljiva. In tudi "skodljive" disave in "razni dizli, ki tako smrdijo, da te glava boli", so zanemarljivo skodljivi v primerjavi z aktivnim kajenjem. Pa ne delam se norce, in nisem proti kajenju (tudi sam sem 11 let kadil), ampak tako govorijo dejstva.

Sem pa prejsnji teden imel v delu enega X6, ki je imel tako fajn disavo - nic agresivnega, nic izrazitega, nic neokusnega ali presladkega, preprosto fajn obcutek imas ko sedes vanj - pa si nisem pogledal katera je... ...ga dobim v kratkem se na servis transfer boxa, pa bom takrat malo bolj pogledal. Hocem met enako. :)

Urejal zok, 22.09.2017, 12:41.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.