Skoči na vsebino

Sam svoj mojster (DIY, vprašanja, navodila ...) - dom, vrt, delavnica ...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
22 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 646
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ker je v drugi debati padla ideja o univerzalni temi za razna domača opravila, predvsem v primeru, da ne kdo od nas ne ve kako se kaj naredi, naj za to velja ta tu.

Bom začel z odgovorom Jodi v sosednji temi o nepremičninah. Problem sem sicer že rešil, a vseeno.

...kotliček na školjki je zajebana reč, ampak zakaj to sploh menjat, razen če se ne razbije?...jaz skoraj ves material za to nabavljam Na pot-i :) od tebe do tvoje službe, pa še vse mi povedo kaj rabim in kaj in kako...

....a samo tisto kar je bilo fuč nisi mogel zamenjat?

Na kratko: kupil kotliček s fi 50, ter cev za visoko montažo fi 50 na fi 40. Po urah mučenja (in ko sem cev že odrezal na mero) ugotovil da je cev fi cca 52 na cca 44, zato ni šlo ne v kotliček ne v školjko. Tip v Bauhausu sveto prisega da je to vse standard. Ko sem bil drugič tam sem zamenjal kotliček (tokrat iste firme kot cev). Ko to vgradim v školjko še vedno ne gre, ker je cev z dihtungo predebela. Pogrejem dihtungo da bi bla mehkejša, uničim ripne na njej, ampak zadeva dihta. Ker sem hotel zadevo zrihtat na orenk grem kupit drugo koleno za v školjko in drugo dihtungo. Doma ugotovim da je koleno ožje, dihtunga pa še vedno preširoka za školjko. Na tem mestu sem obupal in pustil zadevo tako kot je.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 158
  • Avtomobil: star Bmw

mogoče silikon..

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Sem se hotel temu izognit. Saj sedaj je zadeva urejena, sicer ne tako kot bi si želel, a vseeno.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 946
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...sem ti v prejșnji temi odgovoril k am pojdi po material, pusti bauhause za rože...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 148
  • Avtomobil: OPC

Zdravo.
Kakšno električno vodno črpalko potrebujem, da bi jo lahko prikljucil na "štepih" in z njo zalival vrt, travo itd.
Gledam na spletu, pa se nekaj ne spoznam kaj naročiti :)
Hvala in lep pozdrav
Žiga

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 963
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Kaj je stepih?
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 148
  • Avtomobil: OPC

Ročna vodna črpalka :)
Takole imam narejeno. Koleno je že narejeno za priklop el črpalke, ampak nevem katero izbrati.

Pripete slike za predogled

• IMG_20200405_190325.jpg

Urejal ŽigecBMW525, 05.04.2020, 18:06.

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 850
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Imas vec opcij - najboljsa ti je hidropak, saj se pri dvigu tlaka (zaprt ventil) sam izkljuci, vendar rabis posebno sesalno cev, ki ima na koncu nepovratni ventil. Le ta je ob ugasnjenem hidropaku pod tlakom. Hidropak je kombinacija crpalke, rezervoarja tlaka (raztezna posoda) in tlacnega stikala.

Lahko uporabis enostavno centrifugalno crpalko, enako kot jo najdes na hidropaku. Ta zadeva je malo manj "komot", saj zahteva rocno vklapljanje/izklapljanje.

Lahko pa uporabis tudi potopno crpalko, vendar le te navadno proizvajajo dosti nizje tlake, ne pa tudi nizjihj pretokov (ob ustreznih premerih cevi). Le te so za uporabo brizg (spricl, zalivalnikov) manj primerne ravno zaradi nizjega tlaka. Hladijo se z vodo, v kateri so potopljene. Imamo jo v kleti, odkar imamo jasek v kleti (cca 30 let), smo jo cca 3x menjali. Deluje pa res minimalno, sploh odkar je klet izolirana - cca 3x, 4x letno se vklopi za minuto, dve, toliko, da precrpa kakih 100 litrov vode.

Ce mene vprasas - hidropak. Je pa res najvecji in najdrazji, pa ne more biti kar na prostem. Imas pa lahko nonstop vkljucenega, saj crpalko zazene sele ko tlak v raztezni pade. Nas deluje ze cca 20 let (AL-KO), razen enega ventilcka za zrak na raztezni posodi, ki je spuscal, povsem brez tezav. Ventil je pa enak kot vlozek na avtomobilski pnevmatiki. Deluje ob vsakem pranju avta in zalivanju vrta - tega je cez poletje ogromno. Mi je ze uspelo en celoten prekat vodnjaka sprazniti v enem susu (3 kubike), nikoli nobene tezave.  :ok

Urejal zok, 05.04.2020, 19:09.

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 933
  • Avtomobil: FR-V + RT

pomagajte. Imam vodno črpalko ALKO jet 4000. vsako leto jo brez problema zalaufam. Letos mi pa po parih min začne ven metat belo vodo in če jo probam odklopit je not ful pritiska. V čem je problem? Na netu ne najem nič pametnega.

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 466
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Bom še jaz postavil eno vprašanje. Trenutna situacija je pripeljala do tega da delam od doma. Pisarno imam v kleti. Tu nastane težava, saj je v kleti WiFi zelo slab. V pritličju trenutno deluje ruter z wifijem od A1. Rad bi dodal dodaten acess point v klet in 1. nadstropje, da pokrijem mrtve točke. Ethernet je speljan v vse etaže. Želja je, da WiFi in acess pointa delujeko enotno - da vse točke prepoznajo naprave kot enoto omrežje.

Na conshopu sem našel lynksys lapn300. Ali je to to kar rabim? Lahko zadevo rešim se s kaka in drugim cenovno ugodnejšim ruterjem? Na kaj paziti pri nakupu?

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... a TP link za ojačitev signala ti ne pride v poštev?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

eleksis
eleksis

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 355

Bom še jaz postavil eno vprašanje. Trenutna situacija je pripeljala do tega da delam od doma. Pisarno imam v kleti. Tu nastane težava, saj je v kleti WiFi zelo slab. V pritličju trenutno deluje ruter z wifijem od A1. Rad bi dodal dodaten acess point v klet in 1. nadstropje, da pokrijem mrtve točke. Ethernet je speljan v vse etaže. Želja je, da WiFi in acess pointa delujeko enotno - da vse točke prepoznajo naprave kot enoto omrežje.

Na conshopu sem našel lynksys lapn300. Ali je to to kar rabim? Lahko zadevo rešim se s kaka in drugim cenovno ugodnejšim ruterjem? Na kaj paziti pri nakupu?

Lp Tristan01

Rabiš nekaj od tega https://www.mimovrst...ki-wifi-signala

Joda je isto 'mislil' samo se je malo narobe izrazil. TP link je firma in nima veze s funkcionalnostjo, prodajajo več različnih stvari.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... joda se je čisto prav izrazil :)

... še enkrat preberi

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Rabiš nekaj od tega https://www.mimovrst...ki-wifi-signala

Joda je isto 'mislil' samo se je malo narobe izrazil. TP link je firma in nima veze s funkcionalnostjo, prodajajo več različnih stvari.

Ojačevalec signala ne pride v pošte v iz dveh razlogov: najprej mora biti blizu mesta z dobrim signalom, jaz pa moram prenesti signal v različne etaže. Drugič, vsepovsod je prebrati, da se hitrost prenosa podatkov prepolovil. Glede na to, da je hitrost prenosa omrežja že tako nizka (žal optiko se čakamo) in da osnovni WiFi ni noben presežek hitrosti ojačevalec pomeni slabo rešitev.

Danes na tem omrežju tečeta dva laptopa, TV (za dostop do youtube) in dva GSM-a jutri pa se kak playstation in kak dodaten GSM ne iščem rešitve za 20 Eur ampak nekaj kar bo delo z več napravami na dolgi rok.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... probaj pa boš videl :)

... jaz imam tega osnovnega https://www.mimovrst...0mbps-dual-band

... wi fi imam v dnevni za steno pod tv-jem in mi ne lovi v kuhinji, jedilnici in ne v spalnici štuk višje na drugi strani....

... enostavno ga priključi v vtičnico 7m od wifi-ja in sedaj je net po celi bajti.... Za dva laptopa, tablico in 4 telefone...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 708

Ojačevalec signala ne pride v pošte v iz dveh razlogov: najprej mora biti blizu mesta z dobrim signalom, jaz pa moram prenesti signal v različne etaže. Drugič, vsepovsod je prebrati, da se hitrost prenosa podatkov prepolovil. Glede na to, da je hitrost prenosa omrežja že tako nizka (žal optiko se čakamo) in da osnovni WiFi ni noben presežek hitrosti ojačevalec pomeni slabo rešitev.
Danes na tem omrežju tečeta dva laptopa, TV (za dostop do youtube) in dva GSM-a jutri pa se kak playstation in kak dodaten GSM ne iščem rešitve za 20 Eur ampak nekaj kar bo delo z več napravami na dolgi rok.
Lp Tristan01

Če imaš kabel v vseh etažah bi jaz dal v vsako etažo en ruter in ju nsatavil kot dostopno točko...
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Če imaš kabel v vseh etažah bi jaz dal v vsako etažo en ruter in ju nsatavil kot dostopno točko...

A bo dober vsak ruter? Kupit moram dva, cene so od par 10 eur do neba... Kaj vzeti? Stene so vse zidane, zato je padec signala skozi prostore kar velik...

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Kaj pa če uporabiš powerline adapterje? Jaz imam z njimi zelo dobre izkušnje., Glede na to da nisem smel štemat sten da bi kable pripeljal v različne konce hiše mi zadeve delujejo super, brez enega problema do sedaj. Uporabljam pa od TP-Linka, tele: 

https://www.mimovrst...it-av600-2-port

Obstajajo še hitrejši ampak so tut tejle dovolj da HD video posnetke prenesejo prek mreže.

V LecLercu jih majo na zalogi, celo malenkost ceneje, se mi zdi.

Urejal Nixxon, 10.04.2020, 09:41.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 256
  • Avtomobil: Alfa GTV Delta TT

Jaz  imam podobno situacijo, router mi je v pritličju, home office in hčerin PS so v nadstropju. Imam LAN napeljavo do nadstropja. Tam sam spojil DLINK DAP 1360 in zadeva laufa brez problema. Gore sam si nastavil drugo ime WIFI-ja, ampak to po meni sploh ni problem. V pritličju imam FritzBox router katerega rabim tudi kot NAS in spajam se na njega brez problema. Torej, imam momentalno v mreži 4 laptopa, 2 IPTV recievera, NAS, PS in 3 mobitela. Vse laufa brez problema. AP sam platil cca. 35 eura.

ap.jpg

Urejal Big D, 10.04.2020, 10:19.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 023
  • Avtomobil: BMW x

Tudi jaz imam powerline-PL adapterje za IPTV. Iz modema imam switch, iz tega na PL pa po štromu v drug štuk na PL in v komunikator ... dela BP tudi na HDTV v TRUNK mode.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.