Skoči na vsebino

Zaprtje trgovin ob nedeljah ?

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1178 odgovorov v temi

Anketa: Zaprtje trgovin ob nedeljah ? (234 uporabnikov je oddalo svoj glas)

Ste za zaprtje trgovin v nedeljo?

1. Da (147 glasov [62.82%])

Delež glasov: 62.82%

2. Ne (87 glasov [37.18%])

Delež glasov: 37.18%

Glasuj Gostje ne morejo glasovati
perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 051
  • Avtomobil: --------:)

Ne pozabi okvirja in vodnega stempla
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti
    • lozinka je všeč

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 375
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Sem dopisal v citiran tekst. 4 tedni so 160 ur. Isto kot pri vseh, ki delajo pon-pet: 7-15. S tem da delaš vmes 12 dni neprekinjeno, brez enega prostega dneva vmes.

No, dejmo počasi.

Trgovski delovnik je 6-dnevni in 6,5-urni. Tukaj so potem lahko znotraj podjetij različni dogovori - če trgovec dela celo soboto (recimo 12 ur), potem je ali delal med tednom manj ur ali dni ali pa ima vsako drugo soboto prosto (primer, ki je tudi zgoraj naveden).

Kadar trgovec dela v nedeljo, je v naslednjem tednu en dan fraj - odpade, da dela 12 dni neprekinjeno.

Delavec lahko dela max 20 nedelj na leto (od 52-ih).

Na koncu meseca vsi oddelamo enako število rednih ur, samo razpored le-teh po dnevih je drugačen.

Tako je bilo še v vseh trgovskih podjetjih v katerih sem delal ali bil v poslovnem stiku z njimi (tudi Spar). Kako je pri privatnikih, pa ne vem.

Osebno mi je povsem vseeno ali so trgovine odprte ali ne, mi gre pa na živce, da se trgovce izpostavlja kot največje reveže. Kaj pa vsi ostali, ki delajo svetke, petke, praznike itd? Bencinske črpalke, razni klicni centri (ne govorim o 112 in 113). Če internet dol pade tudi ni življenskega pomena, pa vseeno dela support. Pa še bi se dalo naštevati.

Pač politizacija. Isto kot Gale.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • the_one, mitja155, bmw330cd in 2 ostalim je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 729
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Zadnji 2vleti je dosti boljse ja..
ja sem luftar, sem imel oz. se imam en siht max. 2 uri dan, ki prinese skoraj eno placo spara..
Sicer pa je tema o nedeljah..
Ne, ker mi je fajn.. Samo nedelje me mučijo..
in pacienti ki hodijo brez glave po trgovini.. Si eden izmed njih?
Verjetno ves kj rabis in nisi na sprehodu, ker se nimas km dat..

Kaj tebe boli kurac kdo se seta po odprti trgovini? Jaz imam po kar nekaj centrih trgovine, pa da od enega zaposlenega slisim tako obnasanje isti moment dobi odpoved! Oddelal sem nesteto sobot po 13 ur in nedeje, pa se sedaj grem kdaj ko je treba, pa kaj, moji fantje in punce vsako stranko postrezejo ne glede na to kolkrat na teden pride v trgovino, to so zveste redne stranke, ce imas neki inteligence tako stranko spremenis v redno stranko, ki se bo vedno vracala. Ko si podpisal pogodbo si vedel kak je urnik, ce ti to ni odgovarjalo, kaj si podpisoval potem? Sploh pa glede na to da mas dodaten job za 2 uri dnevno pa ti priese celo placo od delodajalca bi ti predlagal da delas 4 ure namesto dveh pa se bos trpljenja v sluzbi znebil.
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., Jerry, mico in 6 ostalim je všeč

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

Dobro, malo sem se hecal.
Sicer sem 11 let ze v sparu in so strnke vecina iste in ja res se menimo svasta, malo si narobe razumel.. Glede, da sem samo 1x dobil pritozbo, sem kr ok.. Drugace bi ze letel, no vsaj pri tebi..
Sori..
Aja ta job je samo za 2 uri..
Prikaži več možnosti
    • MihaSpec je všeč

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 162
  • Avtomobil: star Bmw

Ko bom velik, bom trgovec v šparu in bom vozil armani, bmwja in take pa to.
Ko bom pa še bolj velik, bom imel pa otroke, Dacio, h&m, C&A in bom bolj pameten in potrpežljiv do strank.

Urejal antasi, 06.05.2020, 17:40.

Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

V cem je fora?
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik

Ni fore. To je resnično življenje. Ko nimaš prikolic in zraven skrbi, si lahko frajer, potem si pač povprečen Slovenec. Uživaj, dokler lahko.
Aja pozabil, v drugem delu imaš poleg novega družinskega avta, še kredit do penzije.

Urejal antasi, 06.05.2020, 18:04.

Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

Prej ko sem imel prikolico sem se bolj uzival.. Imam tudi otroka.
aja avto vozim 18 let star.
Aja zivim na 120 m2, pri starših, 150 dam za poloznice, brez mojih dveh.. Aja kredit se je eno leto 200..
Morje,prikolica pri fotru(drugobleto) , prej vedno letalo.. Pa vec zapravim, ko da grem km z letalom.. Pa vsak vikend sem bil veni, razen ko sem delal v nedeljo.. Prokleta nedelja..
Aja, zaj to nedeljo, ko je bila odprta, ne bote verjeli, sem se sam javil. Me bo kdo pohvalil.?
Prikaži več možnosti
    • veloce in SILVEKK uporabnikom je všeč to sporočilo

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik

Priden
Prikaži več možnosti
    • x-driver je všeč

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

Kam ti srčka pošljem. Hehe
Prikaži več možnosti
    • MihaSpec je všeč

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 686
  • Avtomobil: -

Mogoce kar malo zalostno, a trgovine (govorim o vecjih shopping centrih) so postale del turisticne ponudbe. Koliko ljudi gre za vikend namesto na izlet v shopping. In potem ko si ze tam, gres se kupit nekaj za vecerjo in flaso vina. Tako da v bistvu je tisti, ki prodaja zemljice skoraj ze turisticni delavec  :laugh

S to razliko, da si zaposleni v turizmu zelijo veliko strank (ceprav jim grejo na zivce), tisti v trgovini bi bili pa ocitno bolj srecni, ce bi bilo vse prazno :)

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 385
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Mogoce kar malo zalostno, a trgovine (govorim o vecjih shopping centrih) so postale del turisticne ponudbe. Koliko ljudi gre za vikend namesto na izlet v shopping. In potem ko si ze tam, gres se kupit nekaj za vecerjo in flaso vina. Tako da v bistvu je tisti, ki prodaja zemljice skoraj ze turisticni delavec  :laugh

S to razliko, da si zaposleni v turizmu zelijo veliko strank (ceprav jim grejo na zivce), tisti v trgovini bi bili pa ocitno bolj srecni, ce bi bilo vse prazno :)

Drži 100%. To navado smo povzeli po Aziji, tam gre folk čez dan v shopping centre ker je prijetno hladno, zunaj je vroče, tam se sprehajaš, paseš firbec, kaj kupiš, otroci se igrajo, poješ kosilo,spiješ sok in kavico, se dobiš s prijatelji (ali greš celo z njimi v shopping), skratka ti centri so postali že skoraj kompletno življenjsko okolje. Manjka samo še to da se začnejo v sklopu njih zidat hoteli, potem bo človek lahko še prespal tam, pomojem bo to naslednji korak. Čez 100 let bodo ljudje verjetno kar živeli v shopping centrih, seveda tisti ki si to lahko privoščijo. Že dandanes masikdo večino časa preživi tam.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

MihaSpec
MihaSpec
  • Uporabnik
  • Sporočil: 29
  • Avtomobil: Corolla

Kaj tebe boli kurac kdo se seta po odprti trgovini? Jaz imam po kar nekaj centrih trgovine, pa da od enega zaposlenega slisim tako obnasanje isti moment dobi odpoved! Oddelal sem nesteto sobot po 13 ur in nedeje, pa se sedaj grem kdaj ko je treba, pa kaj, moji fantje in punce vsako stranko postrezejo ne glede na to kolkrat na teden pride v trgovino, to so zveste redne stranke, ce imas neki inteligence tako stranko spremenis v redno stranko, ki se bo vedno vracala. Ko si podpisal pogodbo si vedel kak je urnik, ce ti to ni odgovarjalo, kaj si podpisoval potem? Sploh pa glede na to da mas dodaten job za 2 uri dnevno pa ti priese celo placo od delodajalca bi ti predlagal da delas 4 ure namesto dveh pa se bos trpljenja v sluzbi znebil.

Tebi tudi sladkor pade??

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 624

Dejan V je podjetnik, perobmw pa ze 11 let prodajalec v sparu, prej pa verjetno v merkatorju. In ja ima dejan prav. Kot prodajalec pac nimas nekih moznostih izmisljevati si kaj bi delal in koliko ter s kom. Pozres minimalca, delas dve nedelji na mesec in vsako soboto. Da se razumemo point ni v nedeljskem casu odprtja trgovin, ki ga sam mimogrede ne podpiram kot tudi ne kdo si ampak kaj si.

Vsak ima moznost nekaj vec narediti iz sebe in ce se ti ne da, potem nimas pravice zaliti tistega, ki te futra. V tem primeru stranke in delodajalec. Na forumu vidim, da je veliko nadpovprecnih podjetnikov in imam sreco, da sem delal s taksnimi. Ko ti rece, tale mesec bomo delali 10h na dan, imeli morda imeli vmes 2 dni frej. Reces samo hvala, se potopis v delo in delas. Vedno se izplaca.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., žorž4x4 in Donki kong uporabnikom je všeč to sporočilo

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 438
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

... itak da se, za minimalca!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 347

Na Hrvaskem so zaprli trgovine v Nedeljo. Ce to sedaj ne naredijo v Sloveniji potem ne bodo nikoli, ker v casu korone je to idealno.

V Sloveniji ne bodo zaprli trgovin ob nedeljah. Janša si je premislil in 'pojedel' besedo, le kdo bi mu sploh še karkoli verjel?

https://www.rtvslo.s...nedeljah/525058

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38 229
  • Avtomobil: 159 TI

Če to pomeni v teh težkih časih, da bodo ljudje obdržali službe, potem podpiram.

Časi so zelo nepredvidljivi, tako da bo še marsikakšna beseda požrta in prilagojena trenutni situaciji.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 965
  • Avtomobil: Passat CC

Trenutno so trgovine ob nedeljah ZAPRTE!

Podpiram zaprtje trgovin ob nedeljah, ampak koji faktor sem jaz? Je bil že referendum za zaprtje trgovin pred 10 laeti al kolk in je uspel, a trgovine se niso zaprle?! WTF

Urejal Zmago1, 26.05.2020, 07:36.

Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 275

In ja ima dejan prav. Kot prodajalec pac nimas nekih moznostih izmisljevati si kaj bi delal in koliko ter s kom. Pozres minimalca, delas dve nedelji na mesec in vsako soboto. Da se razumemo point ni v nedeljskem casu odprtja trgovin, ki ga sam mimogrede ne podpiram kot tudi ne kdo si ampak kaj si..

Ravno v tem je stos. Ne kdo si in ker si prodajalec moras to pozret, ravno tu je izkoriscanje iz strani delodajalca. Da delas nedelje imas enga ali dva zaposlena vec da lahko mesetaris z delovnim casom se v nedeljah. 

Torej minimalen doprinos k socialni minimalni zaposljivosti zaradi nedelj, ob katerih ti pa hodijo tisti ki nimajo kaj delati in namesto da bo prisiljen med tednom ali soboto do 12ih it v trgovino bo drek mesal v nedeljo. V tem je problem in zato sem za zaprtje trgovin in ko so v nedeljo trgovine zaprte grem okoli in ni pred trgovino nobenega, ne ven ne noter ne z avtom proti trgovini, to je tisto kar sem ze omenil, promet in delanje dreka se omeji in je prisiljen mir katerega pa danasnji potrosniski mozgani ki zelijo biti demokraticni in imeti pravice volitev, ne obvladajo vec in ker so zabredli je treba prisilno narediti mir.

Meni se tudi zgodi da bi kdaj sel v nedeljo kaj kupit,res redko, pa pac ne grem in ce se zapre nedelja se bomo naucili sveze zemlje kupiti v soboto se za nedeljo. Ponedeljek pa dalje.

A ni enostavno? Tko smo ze imeli 30 let nazaj ce se ne spomnite pa smo preziveli.

Ravno pri koroni se je vidlo kolk je folk udarjen v glavo in so sli trgovine ropat. Ker so trgovine nonstop odpre in je narod navajen kupovati svezo solato v plasticni 100g posodici za 1 eur s plasticnim ovitki kateri davijo ocean, lepo niso imeli doma cele sveze glave in tako od danasnjega potrosnistva ljudje ko trgovina zapre vrata nimajo skorajda kaj jesti. Torej totalna NE samoodvisnost v drzavi, to res ob krizah nebo prineslo nic dobrega.

Kmeta se unicuje, ko pa trgovine niso mogle dobaviti hrano so pa zaceliu z domacimi proizvajalci srat. Nemore ti kmet iz dan na jutri solato naredit. Tukaj je pa kriva drzava.

Malo razmislite. Širita se kot kuga samo hofer pa lidl ki unicujeta se po najbolj zabacenih luknjah izven vecjih mest vsakega malega trgovca. IN zdej zprite te trgovine in dobite kaj?

Urejal RALLIART, 26.05.2020, 08:39.

Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 957
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

V Sloveniji ne bodo zaprli trgovin ob nedeljah. Janša si je premislil in 'pojedel' besedo, le kdo bi mu sploh še karkoli verjel?

https://www.rtvslo.s...nedeljah/525058

... zato, ker je to predlagala levica, če bi predlagala, da naj bodo odprte, bi bili oni proti.... in tisti, ki imate malo boljši spomin se boste gotovo spomnili kakšen gnoj se je vsuval na ne janševike, ker so bili za odprte trgovine oni pa ne, danes pa to mirno požrejo tako kot vsako njihovo stvar, če se res zelo lepo izrazim...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • lozinka je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.