Skoči na vsebino

2002 E39 525i

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
221 odgovorov v temi
blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 236
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Kdo pa dela za orginal?

BEHR

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 155
  • Avtomobil: E46, E34

Boljšega približka originalu kot to ni na trgu. Na prvi sliki je zraven BMW znaka BEHR, pa zdaj ima vgrajenega od BEHR (druga slika).
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 895
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Iz tega razloga sem tudi jaz vzel Behr takrat, po točno 2 letih je spustil. Nekateri forumaši (npr. Octopus) imajo s tem še več in enake izkušnje.
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 430
  • Avtomobil: E39 525i

Da osvežim dogajanje :) Od nakupa je že 10.000km :)

Neorginal tesnilo pokrova ventilov ni držalo zato se je poizkusilo z dihtmaso, kar pa tudi ni držalo zato je sedaj not OE tesnilo in zaenkrat drži. Lesson learned :napaka

Nato je sledil tehnični kjer smo padli zaradi ročne. To je bilo veliko presenečenje ker je ročna vedno delala potem pa dobesedno čez noč nehala (3% zavorni učinek). Menjale so se pakne, poravnal disk kjer pakne nalegajo in zdaj................................še vedno ne prime ampak za tehnični je bilo ok :crazyDo naslednjega leta bo sledil kaki bolj resen overhaul zavor spredaj in zadaj.

Vmes pa smo dali znakec nazaj

img20180228132337.jpg

Števec porabe kaže čudne številke :ok2

img20180212174525.jpg

Realno je 9.3 - 9.5 preračunano. Kar pa ni problem ko tankaš takole:

fbimg1521494374394.jpg

Danes sem premontiral nazaj letne  #allroad :

fbimg1522246963653.jpg

Tu pa sem začel razmišljat da bi bilo še boljše če bi imel 17" :laugh  Sploh ko sem pogledal koliko stanejo 16" v tej dimenziji :napaka (bojo za zamenjat drugo leto). Avto nima homologacijskega kartončka tako da verjetno moram najprej zaprosit za duplikat da vidim kaj imam sploh vpisano? Če pa ni vpisane dimenzije pa prosit BMW Slovenija za neko potrdilo?

Koliko birokracije zato da daš gor felge ki so delane za ta avto in ne pašejo drugam :crazy

Urejal airmike, 28.03.2018, 19:06.

Prikaži več možnosti
    • krt, sssimon in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 624
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Mah nataknes nekaj original od E39 in se ne sekiras za homologacijo :ok
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Tud jaz mislim. Če ne boš pretiraval in daš ene original 17ke gor, po mojem ne boš imel problemov.

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Verjetno nebo nikoli problema samo če na šerifa naletiš.... :fight BTW kak zgledajo style 81 na orginal višini?

Pozabil sem omenit da se bo v kratkem zamenjalo še visko ventilatorja in eno pušo desno zadaj na roki.

Prikaži več možnosti

RobMayth
RobMayth

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 525
  • Avtomobil: Avto, taki na 4 kolesa

:)

Pripete slike za predogled

• 20170805_073037.jpg
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

AS2000
AS2000
  • Uporabnik
  • Sporočil: 458
  • Avtomobil: Picikel

fbimg1522246963653.jpg

Tu pa sem začel razmišljat da bi bilo še boljše če bi imel 17" :laugh  Sploh ko sem pogledal koliko stanejo 16" v tej dimenziji :napaka (bojo za zamenjat drugo leto). Avto nima homologacijskega kartončka tako da verjetno moram najprej zaprosit za duplikat da vidim kaj imam sploh vpisano? Če pa ni vpisane dimenzije pa prosit BMW Slovenija za neko potrdilo?

Koliko birokracije zato da daš gor felge ki so delane za ta avto in ne pašejo drugam :crazy

Poglej na e-Upravo, če imaš slučajno vpisane 17˝ platišča. Jaz zraven mojega touringa nisem dobil nobenega kartončka, prek e-Uprave pa sem preveril in imam vpisane od 15-17col :)

Urejal AS2000, 28.03.2018, 20:40.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 624
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Style 81 izglefajo od vseh najbolje na original visini, ki pa je kar visoka. Sportno visina je tisto pravo.
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 278
  • Avtomobil: Mašina

Da osvežim dogajanje :) Od nakupa je že 10.000km :)

Neorginal tesnilo pokrova ventilov ni držalo zato se je poizkusilo z dihtmaso, kar pa tudi ni držalo zato je sedaj not OE tesnilo in zaenkrat drži. Lesson learned :napaka

k69.png

Ali si zamenjal tudi gumi distančnike pod številko 7?

15 komadov jih je pod vsakim vijakom.  

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

k69.png

Ali si zamenjal tudi gumi distančnike pod številko 7?

15 komadov jih je pod vsakim vijakom.

Tudi to smo menjali.
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Poglej na e-Upravo, če imaš slučajno vpisane 17˝ platišča. Jaz zraven mojega touringa nisem dobil nobenega kartončka, prek e-Uprave pa sem preveril in imam vpisane od 15-17col :)

Misliš na tej strani? https://e-uprava.gov...na-vozila.html 

Tu ko vnesem podatke mi pri dovoljenih dimenzijah pnevmatik ne piše nič....

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 278
  • Avtomobil: Mašina

To ste menjali sedaj z original tesnilom , ali tudi že predhodno z aftermarket tesnilom?

Ker jaz z elring aftermarket tesnili recimo nimam problemov in če se vse to zamenja drži :)

Jaz imam take  izkušnje da sem recimo kupil OE tesnilo glave za M52B28 in je prišlo dejansko Victor Reinz pakiranje

pa samo nalepka z BMW kataloško in to na servisu.

Enako sem dobil na VW servisu, tesnilo glave v elring embalaži in samo etiketa z VW kataloško. Tako da, včasih tudi to ni vse res da je zgolj original

edino dobro.

Original VW filtri olja so velikorat Purflux, ker se jih vidi po specifičnih zig-zag linijah....itd.

Kakorkoli, važno da si uredil da ne pušča :ok Hotel sem samo opozoriti da se tistih 15 gumic vedno menja, ker tudi tiste gumice "tiščijo" pokrov na mesto.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

To ste menjali sedaj z original tesnilom , ali tudi že predhodno z aftermarket tesnilom?

Ker jaz z elring aftermarket tesnili recimo nimam problemov in če se vse to zamenja drži :)

Jaz imam take  izkušnje da sem recimo kupil OE tesnilo glave za M52B28 in je prišlo dejansko Victor Reinz pakiranje

pa samo nalepka z BMW kataloško in to na servisu.

Enako sem dobil na VW servisu, tesnilo glave v elring embalaži in samo etiketa z VW kataloško. Tako da, včasih tudi to ni vse res da je zgolj original

edino dobro.

Original VW filtri olja so velikorat Purflux, ker se jih vidi po specifičnih zig-zag linijah....itd.

Kakorkoli, važno da si uredil da ne pušča :ok Hotel sem samo opozoriti da se tistih 15 gumic vedno menja, ker tudi tiste gumice "tiščijo" pokrov na mesto.

Enako

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Najprej je bil Elring brez gumic pa je teklo. Potem so mi menjali še gumice brez uspeha, dihtmasa brez uspeha in zdaj OE tesnilo ki zaenkrat drži. Torej 4x sem vozil zarad tega k mehanikom. Problem je pa ker kapne olje na zaščito izpušnega kolektorja in se mi je kadilo izpod haube kar pa ni najbolj kul :ok2

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

No saga z tesnilom se še ni končala. Kot kaže niso bila kriva tesnila (več v nadaljevanju)

Ker se je otoplilo lahko kaj tudi sam postorim zato sem menjal visko. Slika samo starega ker novi je prehitro not letel :) Je pa Hella

img20180404190029.jpg

Potem pa sem se lotil pokrova ventilov ker sem imel v ponedeljek zopet dimno zaveso. Ko sem razstavil sem najprej opazil da rob kamor nalega tesnilo ni bil očiščen stare dihtmase:

img20180404153432.jpg

img20180404153428.jpg

In sem si rekel super to je to, lepo vse očistim dam skupaj in gas

img20180404171004.jpg

Očistil sem tesnila in pokrov ventilov nato pri luknji za vijak (prvi od verige nazaj) opazim da se nekaj premika. Najdem odlomljen kos ki je bil slabo prilepljen z dihtmaso. Na tem vijaku je bila tudi gumica ki pride pod matico namazana z dihtmaso.

img201804041637301.jpg

Pri tem vijaku je teklo, zalilo svečko in po kanalu ki gre pod tuljavami teklo nazaj in dol na zaščito izpuha. Zasilno sem zalepil z 2K epoksi lepilom, tesnilo na tanko namazal z dihtmaso, pri odmičnih spredaj in zadaj naredil bunkice dihtmase in sestavil skupaj. 15min sem pustil avto laufat na mestu in ni bilo videt da bi kaj spuščalo, definitivno pa bo končna rešitev drug pokrov.

Se nadaljuje....

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in mapetpun uporabnikom je všeč to sporočilo

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Super mehanika imaš  :ok  

Urejal blackberet, 04.04.2018, 19:22.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

ker je bil mehanik večkrat neuspešen bi se vprašal če sploh pravilno zateguje pokrov ventilov. 

Ter glede na to da je puščalo tudi z uporabo silikona tukaj nekaj ne štima.

Beri zgoraj ;)

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Super mehanika imaš  :ok

Sumim da niso odvili tega vijaka in poskusali dvignit pokrov zato je tam počilo. Bom ocitno moral take stvari sam delat....
Prikaži več možnosti