Skoči na vsebino

Uporabljate dash cam?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
64 odgovorov v temi
J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 223
  • Avtomobil: E91 LCI

Pozdravljeni, 

iščem novo kamero za v avto. Prejšnja je šla v prodajo v kompletu z avtom in sem ostal brez. Prejšnjo kamero sem kupil na ebay-u za nekje 50 € in je bila takrat ena redkih. Kupil sem jo leta 2013, kolikor se spomnim. Kakšno leto po tem so postale zelo popularne zadeve v avtih in se jih je na trgu pojavilo na miljone verzij. 

Ponudba danes je ogromna in sem že kar nekaj časa zapravil za iskanje ugodne in kvalitetne zadeve.

Temo sem odprl, ker nisem našel še nobene besede na temo dash cam ali podobnega. Prosim delite svoje izkušnje in katere kamere uporabljate in kakšna je njihova kvaliteta.

PS. Mogoče se bo komu zdelo butasto, zakaj bi snemali promet pred sabo... Teh par €, ki jih daste za kamero se vam lahko povrne v par milisekundah in vam privarčujejo mnogo sivih las.

PS2. Zakonodaja je jasno napisana, da okolico lahko snemaš iz svojega avta, saj so javne površine. Ne smemo pa objaviti posnetkov, na katerih so vidne registrske tablice.

Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 786

Ja jaz sm eden tistih ki ne razume zakaj bi to moral met v avtu?????
Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 712
  • Avtomobil: Bmw

Jaz tudi zelo resno razmišljam o taki kameri, po možnosti še z zapisom hitrosti. Jih je res ogromno in sem se zgubila med reviews in mnenji uporabnikov :napaka

https://www.lifewire...-to-buy-4062264

Ta stran mi je najbolj “dišala”...
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 147
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

jaz jo uporabljam ze ca. 4 leta, sedaj ze v drugem avtu

ravno zaradi taksnih pacientov:

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 560
  • Avtomobil: E60 525dA, Chevy Orlando

Kamero imam v avto ze cca 5 let....zamenjal sem kar nekaj modelov (poceni varjante iz ebaya ne kupim vec)...trenutno uporabljam tole kamerco in sem zelo zadovoljen s kvaliteto slike:

https://www.rollei.c...rdvr-71,p312829

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik

Ja jaz sm eden tistih ki ne razume zakaj bi to moral met v avtu?????

Jaz na srečo še nisem imel prilike, da bi mi kamera prav prišla. Brat živi v LJ in ga je kamera rešila nepotrebnih stroškov že v kar nekaj primerih. Najbolj sem si zapomnil primer, kjer mu je avto izsilil prednost, na to je 50m dalje, pred preklopom semaforja iz zelene na rumeno ustavil. Brat se mu je zaletel v rit - nenamerno seveda. Gospod se je ves paničen začel dret kaj delat, kje ima varnostno razdaljo... itd... Samo omenjanje kamere je gospoda postavilo na realna tla in sta se kaj hitro zmenila za nekih 50€ in roko (seveda v bratovo korist).

Do sedaj posnel samo kakšne fajle in pobesnele voznike BMWjev, ko jih nekdo iz 15 let staro laguno prehiti.  :laugh Posnetek bi šheral, vendar ga še nisem primerno obdelal.

Včeraj sem pregledal ogromno strani in prišel do te kamere: https://www.joovuu-x.com/

Iskal predvsem kamero brez zaslona, zakaj? Ker ne zastopim, za kaj bi imel na kameri 3 cm velik ekran, ki ti non-stop sveti, za posnetke gledat je pa tak premali. Ta kamera ima wifi, na njo se povežeš s telefon, downloadaš posnetke, jo nastaviš in pa tudi gledaš realtime pogled na mobilnem telefonu. Veliko ocen po spletnih straneh šteje to, da nima zaslona, kot velik minus. Seveda kamera mora tudi imeti GPS! Kamero takšne oblike lahko skriješ za sredinsko ogledalo in dobesedno pozabiš na njo. V primeru potrebe po posnetkih, to storiš s telefonom in ti ni treba SD kartice vstavljati v PC in podobne komplikacije.

@Meerkat Gledal sem tudi Garmin W65, ki ima res nekaj zanimivih dash cam opcij, kot so lane departure warning, collision warning, voice control, odlično snema in ... visoka cena. Po vrh vsega pa spet ne vem zakaj bi vse to imel na kameri, za katero je bistvo, da ni v tvojem vidnem kotu in opravlja svoje delo brez motenja voznika. 

@Istrijan Na laguni sem imel pocen kamero, nekje 30 dolarju je bila. Ni imela GPS-a in povprečno kvaliteto slike. Delala je 3 leta bp. Se daj sem si zadal budget nekje do 100 €. Po pregledu kar nekaj ocen, sem ugotovil, da vsaka kamera lepo snema podnevi. Ponoči pa le redko katera in se šele tu se pojavi razlika v kvaliteti.

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 274
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

jaz jo uporabljam ze ca. 4 leta, sedaj ze v drugem avtu

ravno zaradi taksnih pacientov:

https://www.youtube....h?v=3lrd1rkBdkE

Katera kamera je to? Če obstaja link, bi lepo prosil, ali jo opiši mal!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 712
  • Avtomobil: Bmw

@j9320 vbistvu imaš prav :) zadnje čase se z vem kar kupim po principu “bom dala malo manj” tako nategnem, da sem brskala bolj med znanimi kamerami in/ali bolj bulletproof

Gps prav pride samo zaradi beleženja hitrosti ali lahko opravlja še kakšno drugo funkcijo?

Najpogosteje si obljubim “jutri kupim kamero,” ko se vozim po ljubljani in se srečujem s kolesarji in zasanjanimi pešči, še posebaj v okolici trnovega...

Urejal Meerkat, 25.10.2017, 09:25.

Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 505
  • Avtomobil: /

Dashcam ima praktično vsak avto v Rusiji. Razlog je desetkratna razlika v ceni med basic osnovnim zavarovanjem in kaj več od tega. Enako kot pri nas osnovno in kasko, samo da se oni tega zelo bojijo zaradi njihove kulture na cesti, za dražjo varjatno pa večina nima. Imajo tudi razvito kulturo insurance scam metanja ljudi pod avte, tako kot v nekaterih azijskih deželah. Kamera je tudi pri nas dobro gradivo na zavarovalnici, na sodišču pa ne vem koliko odtehta.

Prikaži več možnosti

athlon
athlon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 359
  • Avtomobil: E91 320 d

Pozdravljeni!

Jaz že nekaj časa gledam to navigacijo z dash camero!

https://www.ebay.com...tector&_sacat=0

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 684
  • Avtomobil: BMW x

...

Gps prav pride samo zaradi beleženja hitrosti ali lahko opravlja še kakšno drugo funkcijo?
...

Še marsikaj je lahko zraven. Jaz uporabljam tak multipraktik ...

Pripete slike za predogled

• 16GB-Android-4-4-Wifi-Vehicle-Car-DVR-Camera-GPS-Navigation-Radar-font-b-Detector-b.jpg

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • Meerkat je všeč

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik

Tisto gor levo je kamera? Kaj ima to ob strani?
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

http://www.viofo.com...s-dash-cam.html

je relativno majhna in je v notranjosti sploh ne vidis, ker je skrita za ogledalom, ce kdo na hitro od zunaj pogleda misli da je del kaksnega varnostnega mehanizma, ki ga imajo avti. Ekran se sam izklopi po par sekundah.

Zakaj sem tole vzel? Ker sem iskal majhno kamero, z zelo dobro sliko, in relativno ugodno ceno in je takrat tale bila med najbolj priporocljivimi. Saj sploh ne ves da jo imas, razen potem ko se kaj taksnega zgodi in se spomnis da bi lahko se na kameri pogledal kako je situacija izgledala.

Recimo tale posnetek danes, ko je tip na vkljucevalnem pasu skoraj popolnoma ustavil.

takole recimo izgleda v F30 (slike na mojem ti v tem trenutku ne morem pokazati)

ywJ0o2n.jpg

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.viofo.com...s-dash-cam.html

je relativno majhna in je v notranjosti sploh ne vidis, ker je skrita za ogledalom, ce kdo na hitro od zunaj pogleda misli da je del kaksnega varnostnega mehanizma, ki ga imajo avti. Ekran se sam izklopi po par sekundah.
Zakaj sem tole vzel? Ker sem iskal majhno kamero, z zelo dobro sliko, in relativno ugodno ceno in je takrat tale bila med najbolj priporocljivimi. Saj sploh ne ves da jo imas, razen potem ko se kaj taksnega zgodi in se spomnis da bi lahko se na kameri pogledal kako je situacija izgledala.
Recimo tale posnetek danes, ko je tip na vkljucevalnem pasu skoraj popolnoma ustavil.

https://www.youtube....qWcpIhOHItakole recimo izgleda v F30 (slike na mojem ti v tem trenutku ne morem pokazati)

ywJ0o2n.jpg

Sem gledal ta link ki si ga prilimal. Zgleda res odlično dela po temi, tudi tvoj filmček na to nakazuje. Kje to kupiš pa kaka cena je?
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

Jaz sem nabavil na eBayu.

Saj podnevi so skoraj vse kamere OK, razlika je pa vec kot ocitna v mraku oz. temi.
Prikaži več možnosti
    • lozinka je všeč

athlon
athlon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 359
  • Avtomobil: E91 320 d

Od kje si pa naročil?

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

http://www.ebay.de/i...3YAAOSwoRBZurGh

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik

@Meerkat Kamere so v bistvu kamere, ki se ti prižgejo ko daš avtu kontakt. Vsebujejo baterijo z minimalno kapaciteto, ponavadi nekje 300-400mAh, dovolj za 10 min snemanja. Kamera med vožnjo snema in beleži GPS lokacijo, ki jo kasneje lahko tudi gledaš na računalniku in ti pokaže po zemljevidu točno, kje si bila in kakšna je bila takrat hitrost. GPS podatki sicer niso zanesljivi in z njimi ne moreš do policaja in mu dopovedati, da si se peljala čez naselje 80 in ne 95  :crazy Kamera dela posnetke po odsekih, se pravi nekje 250mb velike posnetke dela in jih ločuje (v mojem primeru). Posnetek lahko shraneš - zakleneš pred izbrisom ali pa ga pustiš in ga bodo novo posnetki povozili in prepisali. To je nekak osnovna ideja dash kamer. 

Novejše kamere danes zmorejo še več funkcij, kot so lane departure warning, collision warning, berejo znake in podobno. Zame je večina teh funkcij brez pomena, saj iščem zadevo čim bolj minimalistično in na katero lahko pozabim, da jo imam.

Tele A119 je orecej znan po kvaliteti slike ja. Po spletu je ogromno review in komentarjev. Vsak novinar, ki kamero testira, se pelje z njo v temi in podnevi.

Za nakup so najboljše strani ebay.de, za kakšne kitajske zadeve pa ebay.com. Pri nakupu izven EU je treba paziti na davek, ki ga carina še naknadno zračuna nad 25 (?) €. To kamero, ki sem jo našel zase, bom verjetno naročil direktno iz UK od proizvajalca/uvoznika. Izvor je verjetno tak vse china. 

Urejal J9320, 25.10.2017, 13:34.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 077

Garmi dashcam 35 sem jest kupil. Vredno vsakega centa ce ti en problem prihrani v prometu...
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 408
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Jaz sem nabavil športno kamero (v stilu Hero) pri telekomu (neka akcija) in z nosilcem je lahko tudi dashcam, čeprav ni ravno diskretna :skrbast

Mi je všeč ker jo upravljam na tablici/telefonu preko wifi. 

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti