Skoči na vsebino

Uporabljate dash cam?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
86 odgovorov v temi
artex
artex
  • Uporabnik
  • Sporočil: 576
  • Avtomobil: e34

Recimo tale posnetek danes, ko je tip na vkljucevalnem pasu skoraj popolnoma ustavil.

No vidiš takih pacientov se jaz bojim. Ko ti iz 90 na pospeševalnem zabremza na polno, ker ga je konec. Kakor, da je tam nek zid. Osnove cppja v avtošoli, če se ne moreš varno vključiti na razdalji pospeševalnega pasu nadaljuješ z nezmanjšano hitrostjo po odstavnem pasu, dokler ni prilika da greš na vozni pas.

Sam gledam garmina trenutno, ker ima še opcijo, da se ti na parkingu prižge. Mislim, da je opcija motion, ali shock senzor. Nisem se še spuščal v podrobnosti samo se mi zdi priročna funkcija, je pa cena spet ja.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 996
  • Avtomobil: BMW x

Predlagam, da si naročite kamero ANSTAR, ker sem jih nekaj testiral in so od tega proizvajalca še najboljše.

Tisto gor levo je kamera? Kaj ima to ob strani?

Zgoraj levo je kamera za zadaj - tebi v tistem velikem kombiju bi kar prav prišla, če jo še nimaš :)

Ne vem na kaj misliš ob strani? Z leve strani so vtikači, tipke in SD.

Od kje si pa naročil?

AliExpress

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 472
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Predlagam, da si naročite kamero ANSTAR, ker sem jih nekaj testiral in so od tega proizvajalca še najboljše.

Zgoraj levo je kamera za zadaj - tebi v tistem velikem kombiju bi kar prav prišla, če jo še nimaš :)

Ne vem na kaj misliš ob strani? Z leve strani so vtikači, tipke in SD.
AliExpress[/size]

Kamero na kombiju odzadaj imam od prvega dne (že na unem prvem sem ji imel). Imam jo največ zaradi parkiranja na razkladalne rampe, tam moraš včasih na centimetre približat in napamet trofit je loterija. Prižge se vsakič ko dam v rikverc, jo pa lahko prek stikala prižgem kadarkoli.

P.S. Iztok, a je mogoče kamera INSTAR?

Urejal lozinka, 25.10.2017, 21:18.

BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Iztok, a je mogoče kamera INSTAR?

Ne, sedaj imam TOPSOURCE, ki pa ni tako dobra kot ANSTAR.

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 472
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Strikan google vrže INSTAR, neka draga reč!!!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 078
  • Avtomobil: BMW

Tole ? https://www.ebay.de/...PEAAOSw-kdXxx6k

Zanimiva cena ? http://www.ebay.de/i...aAAAOSwB09YRp81
Prikaži več možnosti
    • lozinka je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 100
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ne vem kje ti gledaš, ampak ANSTAR google brez problema najde:

https://www.google.s...chrome&ie=UTF-8

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك!

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Na aliexpressu jih vrže ven kar nekaj ... :)

https://www.aliexpre...archText=ANSTAR

Prikaži več možnosti
    • lozinka je všeč

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 333
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

Tako recimo izgled pri meni iz voznikovega delovnega mesta:

https://photos.app.g...pIGDzrdfVjvvHJ3

In pa od zunaj:

https://photos.app.g...mGmZVtXYn3Kvny1
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 642
  • Avtomobil: E91 LCI

Vidim, da ni preveč v zornem kotu voznika, ampak vseeno, za kaj je nimaš pri sovozniku?

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

Ker ce moram kdaj slucajno pritisniti gumb, da se posnetek permanentno shrani in se ne prepise, je tukaj dosti lazje, kot pa se stegovati na drugo stran.
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja tale od Damcija tudi meni sede, pa sploh ima kak mini ekran ali nič, saj rabiš res ne....... če dobro pomisliš ....   tudi sam razmišljam o neki taki zadevi .....

A BMW ji X5 imajo tam blizu kje kak štrom za vzeti, ker tole , da bi imel, kar kable tam na okoli vidne, potem res ne zgleda....  ali od kje štrom vlečete iz vtičnice ali kako, da se sleep mode potem ne prekine in avtu začne rolati .... ?

Urejal Mat xxl, 26.10.2017, 13:55.

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik

Jaz bom še vedno iskal kakšno opcijo brez zaslona. Imam mobilni telefon, imajo svojo aplikacijo, ki po youtube review deluje precej dobro in je to tvoj novi ekran. :)

Da ne bo pomote med tistimi, ki se vam zdi škoda denarja za takšno zadevo. Tudi kitajske kamere za 20-30€ snemajo po dnevi prav solidno, ponoči je pa tako, kot da je nimate. Tudi vprašanje je, kako bi se kamera odzvala v primeru trka in pri zelo nizkih temperaturah. Meni se je pri prejšnji sfuzlalo pri recimo -20 pozimi (tistih nekaj dni, ki jih je blo lani in predlani).

Urejal J9320, 26.10.2017, 14:00.

Prikaži več možnosti

julius
julius

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 433
  • Avtomobil: Superb

Tako recimo izgled pri meni iz voznikovega delovnega mesta:

https://photos.app.g...pIGDzrdfVjvvHJ3

In pa od zunaj:

https://photos.app.g...mGmZVtXYn3Kvny1

Kako si pa rešil napajanje? Videti je, da imaš potegnjeno pod stropno prevleko oz. nič ne visi ven, kar je zelo lepo. Mene pri kameri najbolj odbija ravno to, da ti potem visijo neki kabli po armatruki.

lp, julius
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

Vezal sem na napajanje od panoramske strehe. Deluje kot mora, kamera se prizge, ko se avto prizge in ugasne tudi z avtom.

Pri teh kamerah je potrebno biti pozoren tudina to, da nima baterije temvec kondenzator. Ker pri vseh ki imajo baterijo, je mozno prebrati, da zaradi nuhanj temperature hitro odpovejo. Kondenzator pa nima teh tezav.
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik

@damci tole zna bit dvorezni nož... Jaz sem do sedaj gledal kamero z baterijo. Ker baterijo pač lahko kupiš za 3-4 dolarje in menjaš, kjer kondenzatorja ne moreš menjati... Nisem pa še razmišljal glede ekstremno nizkih temperatur. Tisto poceni kamero, ki sem uporabljal v prejšnjem avtu je mraz totalno potolkel. Tudi po tem, ko je dobila napajanje iz avta se ni prižgala... Ko se je temperatura dvignila na -10 je bilo ok. Je pa res, da kondenzatorja mraz ne bo uničil.

Je za razmisliti tole...

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

to so dejstva ki sem jih nasel na nesteto drugih forumih, ko sem takrat iskal primerno kamero

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Samo koliko časa pa dela na kondič, ko ti avto ugasneš ?

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

toliko da se kamera normalno ugasne, po moje kaksnih 10 sekund.

Ali pa ce bi recimo prislo do nesrece in bi se prekinilo napajanje, da posname se par sekund po trku in normalno ugasne kamero, da ne pride do poskodbe datotek.

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik

Moja kamera je po navadi delovala še 5min po tem, ko sem avto ugasnil. Tako sem imel nastavljeno. Nikoli ne veš, skočiš v trgovino in ti nekdo zbije avto ali podobno. Če se to zgodi spredaj ti kamera še posname...

Pri baterijah je tudi problem vročina, Li-po baterije so lahko zelo občutljive na višje temperature, tam nad 60°c je lahko že kar hudo... To pomeni, da ti raznese baterijo ali pa samo steče... Podobno kot pri Note4 in e-cigaretah.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.