Skoči na vsebino

2012 BMW F01 740d xDrive

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
108 odgovorov v temi
simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 691
  • Avtomobil: BMW

Iz lastnih izkušenj pri seriji 740d letnika 2015 ter 535d letnika 2016.

Žal s serijo 3 nimam izkušenj tako, da ti ne znam kaj več povedati. Lahko pa povprašam kolega, ki s svojo 320d 2014 zelo veliko goni po regionalkah.

Vsekakor menim, da jadranje doda veliko k tej obrabi. Naprimer če pri jadranju želiš zavirati z motorjem moraš narahlo zavreti, da se avtomatika postavi v program zaviranja z motorjem itd.

P.s.: Divjak pa nisem - vsaj z zgoraj omenjenima voziloma ne.

Recimo na E60 525d je obraba dosti manjša.

Prikaži več možnosti

simonzan
simonzan

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 446
  • Avtomobil: VW Passat, BMW F32

Jaz tudi malo gledam F01 po Nemciji. Vzel bi 740d, brez x. Mam ze nekaj casa BMWje in dejansko se nisem bil v situacijo, ko bi rabil AWD. Kar je meni sumljivo, je, da imajo po Nemciji avti sumljivo malo km. Folk mi pa govori, da je vrtenje kilometrov tam prej izjema kot pravilo. Kako je s tem v resnici?
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi v DE vrtijo km, ne boj se. Ko sem jaz kupoval svojega je pred tehničnimi pregledi prišel do mene nekdo z prenosnikom in v polomljeni nemščini vprašal ali potrebujem storitev zbijanja km.

Ko sem sam pregledoval trg sem zasledil vozilo, katero se je prodajalo pri pooblaščencu z realnimi 63.000km -imel jih je 3 x več.

Gledaš fl?

Sicer pa, kot vedno malo denarja malo muzike.
Sam sem v DE obiskal nekaj pooblaščencev in nekaj dilerjev ampak na koncu sem se odločil za nakup pri 1 lastniku in se sprijaznil, da bom moral plačat nekaj več če želim polno opremljenega ter z malo km.
Prikaži več možnosti
    • zigi in mstipic uporabnikom je všeč to sporočilo

Katunga
Katunga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 166
  • Avtomobil: F10 520 M sport paket

Jaz tudi malo gledam F01 po Nemciji. Vzel bi 740d, brez x. Mam ze nekaj casa BMWje in dejansko se nisem bil v situacijo, ko bi rabil AWD. Kar je meni sumljivo, je, da imajo po Nemciji avti sumljivo malo km. Folk mi pa govori, da je vrtenje kilometrov tam prej izjema kot pravilo. Kako je s tem v resnici?

Moje mnenje je, da v nemčiji si zaradi večjega standarda lahko privoščijo dražje avte, čeprav jih ne potrebujejo. Zato je pogosto možno dobit starejši avto z malo kilometri. Sploh, če ga kupiš v pooblaščeni verigi ali drugem renomiranem dealerju se po moje nimaš kaj bat. Pri raznih makedam dilerjih in privat prodajalcih je pa verjetno itak vse možno. Pri nas kdor ga plača, ta ga jaha. Pri nas ali kdo dela z dragim avtom resne kilometre, ali pa jih glumci jahajo lokalno do onemoglosti.  :cool

Prikaži več možnosti

simonzan
simonzan

Novinec

• Uporabnik

Tudi v DE vrtijo km, ne boj se. Ko sem jaz kupoval svojega je pred tehničnimi pregledi prišel do mene nekdo z prenosnikom in v polomljeni nemščini vprašal ali potrebujem storitev zbijanja km.
Ko sem sam pregledoval trg sem zasledil vozilo, katero se je prodajalo pri pooblaščencu z realnimi 63.000km -imel jih je 3 x več.
Gledaš fl?
Sicer pa, kot vedno malo denarja malo muzike.
Sam sem v DE obiskal nekaj pooblaščencev in nekaj dilerjev ampak na koncu sem se odločil za nakup pri 1 lastniku in se sprijaznil, da bom moral plačat nekaj več če želim polno opremljenega ter z malo km.

Zdej, ko sem izvedel, da ima sele FL 8 stopenjski avtomatik, pride v postev le FL verzija. Avto bi vzel od renomiranega dealerja in prvega lastnika. Mal sem gledal se kak Cayenne, al pa A6 biTDI. Vsec mi je, da ko obkljukas vse kar bi rad ime, ti se vedno vsa 100 avtov na Mobile.de vrze. Ce prav razumem so dajatve 3% tocke DDVja in DMW? Kaj pa pomoc pri uvozu? Priporocili so mi "do avta". Samemu se mi s tem ne da ukvarjat, tudi v Nemcijo se ne bi vozil gledat.
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Davka je krepko več. 740d ima 149g CO2 kar ti znese 6 + 8 % davka, torej skupaj + 14%.
Motor je EURO5.

Sam se nisem odlocil za uvoz preko naših "uvoznikov" ker,
A) niso mi ponudili vozila z željeno opremo,
B) pri vseh je bilo km preveč.

Ko sem vozilo izbral sem se dogovoril z prodajalcem, letel v DE in ga na zoll tablicah pripeljal v Slo.
Ce ti to ni opcija potem do avta.

Obstaja tudi PFL 740d x-drive z 8 stopenjsko avtomatiko ampak so zelo redki. Pri pfl se davek povzpne na 19%.

Sam sem pogledoval se proti A8 in MB-s, ampak ima prvi prevec emisij, drugi pa je bil občutno dražji.
Najbolj me je motilo, da so vsi servisi delani na 30.000km. Izmed cca, 12 vozil, ki so prisla v finale sta le 2 vozili imeli servise opravljene na 15.000km.
Prikaži več možnosti

simonzan
simonzan

Novinec

• Uporabnik

Pa je res taksna stala, ce ima avto z recimo 100.000 km servise na 30.000 km? Tezava z nemskimi avti je, da so vecinoma lizingi za 3 leta in taki valjda imajo servi6se na 30.000. Kdo pa bi delal na 15.000, ce ves, da bos avto dal nazaj.

Zal nimam volje, znanja niti casa, da bi si avto sam pripeljal. Tako, da ce se odlocim, bo varianta do avta. Verjetno tudi njim lahko dam zahtevo, da naj ima avto intervale na 15.000 km? Se pa po eni strani sprasujem, ce ni bolje obdrzat trenutne kombinacije F11 530d in E60 535d, kjer vsaj vem, kaj imam in nimam nekih vecjih stroskov ter servise na 15.000 km ☺

Urejal simonzan, 23.12.2017, 19:45.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Zelo tezko bos nasel avtomobil, ki bo servisiran pogosteje.
Jaz sem nasel samo dva. :)
Če nimaš želje in časa, da bos sam vzel vajeti v roke boš težko našel nekaj boljšega.
Prikaži več možnosti

Bmw118dxdrive
Bmw118dxdrive
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1
  • Avtomobil: Bmw 118d xdrive

Ali mi lahko kdo pove koliko vtg olja rabim za bmw 118d xdrive letnik 2014? Hvala za pomoc
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 663

Avtov ki jih od novega servisirajo pogosteje kot je predpisano prakticno bi. Lizing naredi servise glede na zahteve tovarne. Najmanj mozno stroskov, itak je v garancji.

Novi lastnik pa naj se pol zajebava :-)
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 753
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pa je res taksna stala, ce ima avto z recimo 100.000 km servise na 30.000 km?

Dokler ima tak avto malo km, ni panike. Bolj trpita predvsem veriga in turbina, ostalo niti ne. Tisti ki da recimo 5.000 eur več za avto samo zato ker ima prepolovljene intervale, bo avto preplačal.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 985
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Dokler ima tak avto malo km, ni panike. Bolj trpita predvsem veriga in turbina, ostalo niti ne. Tisti ki da recimo 5.000 eur več za avto samo zato ker ima prepolovljene intervale, bo avto preplačal.

Točno to, če si pripravljen plačati npr. 3 tisočake več za avto, ki je servisiran na 15.000km, jih raje vloži v preventivo pri tistem z intervalom na 30.000km. Za ta denar preventivno menjaš vse kar je "problematičnega" pri podaljšanem intervalu: verigo, turbino/ne pa še kakšno malenkost. Pa še večjo izbiro pri opremi in ostalem imaš.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ker ima vecina ze servis placan ga ne dela se vmes. Ko se prizge lucka za servis ga naredijo. Po 2-3 letih ko se lizing iztece pa vzamejo novega in gasa. Ce so prvi trije servisi delani na 30k se ne bi smel avto kar ribnit. Tudi M modeli imajo servis na 30k pa so bolj obremenjeni kot 740d
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko sem sam kupoval sedmico, sem v DE našel samo dve ki sta imeli razpolovljen interval. Tega v DE praktično ni, da bi kdo olje menjaval na polovici intervala.
Žal.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Tud v slo jih ni. Novi imajo placane servise in prvi lastniki se ne ukvarjajo kaj bo s ketno cez 5 let, ko bo avto pri tretjem lastniku...
Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 077

Tud v slo jih ni. Novi imajo placane servise in prvi lastniki se ne ukvarjajo kaj bo s ketno cez 5 let, ko bo avto pri tretjem lastniku...

Ja ko pa pride na balkan tak odslužen stroj pa so vsi doktorirajo kak je treba olje na 10.000km menjavat itd.
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 714
  • Avtomobil: skunk :)

Ko sem sam kupoval sedmico, sem v DE našel samo dve ki sta imeli razpolovljen interval. Tega v DE praktično ni, da bi kdo olje menjaval na polovici intervala.
Žal.

Redki ste taki kupci in zato sem se odločil, da servisiram samo še po tovarniških intervalih.

Mene in garancijo bo "zdržal". Žal me je do tega pripeljal trg kupcev, ker vsak gleda, da bo avto najcenejši, čeprav so bili polni ser. intervali, linglong nalite gume in 1x letno opran na krtače  :blackeye

Urejal Bavaria fan, 10.07.2018, 09:58.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti
    • zigi in BMW Deutschland uporabnikom je všeč to sporočilo

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Popolnoma se strinjam s teboj, namreč od tega nimaš ničesar - hkrati pa avtomobile prepogosto menjujemo - to je naša napaka.

Trenutno prodajam en avtomobil za jurja - kakšni ljudje hodijo na ogled.

Moti jih, ker avtomobil nima zadaj električnih stekel da o tem, da mi je rekel da mi pušča motor, ker je delovanje klime pustilo kondenz na dovodnih ceveh k kompresorju.

Na srečo sem zase dobil vozilo, katero je delalo relacije samo čez vikend - tako, da je bil servis narejen na pol intervala zaradi časovnega obdobja - 17k km.

Na koncu za dobro servisirano vozilo ne dobiš nič več denarja, četudi s tem najbolj pripomoreš kupcu, da ima minimalne stroške.

Ja ko pa pride na balkan tak odslužen stroj pa so vsi doktorirajo kak je treba olje na 10.000km menjavat itd.

Temu se reče preventivni servis - razumi že enkrat. :)

Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan je všeč

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 211

https://www.avto.net...asp?id=13337608

Tale avto kdo pozna?

Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 685
  • Avtomobil: BMW F31 M

Tak Avtocestni bombnik pa samo 88000 km. Dej ne ga srat. Kupu avto za 100k eurov in ga dal njim v račun za kaj? Me prov zanima kje so ga dobil pa kako.
Teli pri AI so res fenomeni.
Spet Bayerische Motoren Werke AG :ok
Prikaži več možnosti