Skoči na vsebino

K: BMW E39 touring do 15.000€

* * * * - 8 glasov

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
136 odgovorov v temi
velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 895
  • Avtomobil: vse po malem

Ne ne tisto je bil hec ,da sem videl koliko ljubitelji kaj poznajo e39  :ok2

Nisva se,ni nobene zamere  :beer

A 2.8i in FL si se tud hecal.

Mati moja kam gre ta forum.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

A 2.8i in FL si se tud hecal.

Mati moja kam gre ta forum.

Ne to se pa nisem. Lahko kak mod izbriše 2.8 v prvem postu. :ok2

Mati tvoja imaš kaj za ponudit v tej temi?

Urejal blackberet, 07.11.2017, 17:59.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 895
  • Avtomobil: vse po malem

Ne to se pa nisem. Lahko kak mod izbriše 2.8 v prvem postu. :ok2

Mati tvoja imaš kaj za ponudit v tej temi?

Ja e61 2.0d.Cena sitnica 15k€

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja e61 2.0d.Cena sitnica 15k€

Tale mlinček kar obdrži.

Prikaži več možnosti
    • branevrankar in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 061
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

za koliko denarja pa se je potem tak avto prodal?

Mislim da je šel za 6.500 eur ali nekaj podobnega, takrat E39 še niso bile tako popularne, danes bi sigurno iztržil več.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Mislim da je šel za 6.500 eur ali nekaj podobnega, takrat E39 še niso bile tako popularne, danes bi sigurno iztržil več.

Jaz sem mislil da si to prodajal kake pol leta leto nazaj pa vidim da je bilo 2013  :eek

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jaz sem mislil da si to prodajal kake pol leta leto nazaj pa vidim da je bilo 2013  :eek

Pol leta pa res ne, je že kar nekaj časa preteklo od takrat  :laugh

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 863
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Isces bulletproof avto pa da vlece prikolico in polno nalozen,... ne stekam zakaj ne gledas z mogocnim M57 motorjem, ki je menim, da bolj vzdrzljiv in predimenzioniran kot benzinarji :ok
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Isces bulletproof avto pa da vlece prikolico in polno nalozen,... ne stekam zakaj ne gledas z mogocnim M57 motorjem, ki je menim, da bolj vzdrzljiv in predimenzioniran kot benzinarji :ok

Motiš se ,ima več komponent ,ki lahko crknejo katere pri bencinarju ne morejo,ker jih ni. 

Sem že povedal kaj ne omenjajte v tej temi no pa še enkrat da vam bo vsem jasno: Traktor je za na njivo in v gozd. :ok2

Urejal blackberet, 07.11.2017, 19:08.

Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 152
  • Avtomobil: B8

Tista primerjava rabljene (pra)stare E39 z novo skodo je bosa. Flagship Superb z bencinskim motorjem e39 pokosi na dobesedno vseh podrocjih, kar je pricakovano glede na leta in razvoj. Ne se farbat o vsemogocnosti E39, to ni nic drugega kot nostalgija.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Tista primerjava rabljene (pra)stare E39 z novo skodo je bosa. Flagship Superb z bencinskim motorjem e39 pokosi na dobesedno vseh podrocjih, kar je pricakovano glede na leta in razvoj. Ne se farbat o vsemogocnosti E39, to ni nic drugega kot nostalgija.

Super odlično, imaš kaj nostalgičnega za ponudit?

Urejal blackberet, 07.11.2017, 19:21.

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

fantastic five
fantastic five

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 547

Ja ampak pozabil si na 40000eur. In ko potegnemo črto, vse trditve @blackberet držijo,tvoje pa padejo v vodo.
Jst sem tudi sedel in vozil testni Superb za 40000eur..
Ampak e39 z nekaj vzdrževanja je še vedno boljši avto kot nov avto ranga 15000 -do slabih 20000eur..ostl mi je pa dobrih 30000eur..za druge stvari..
Kot je @blackberet napisal novi avti ranga 40000eur enostavno niso vredni tega denarja..dokler so na voljo dobri stari,robustni avti.
Ko tega zmanjka bom tudi jst ena nova jajca kupil,bo pa to avto zame kup nesreče,prevozno sredstvo, garancija servis,avtomatska pralnica in boli me k...
Zaenkrat pa se vedno e39 z dušo,kot delovna mula,hkrati pa naglancan z style 65 avto za na srečanje in debato v dobri družbi.
Veliko avta za malo denarja,pa če prav je za nekatere nerazumljivo.Lahlo bi še mal pufa zraven vzel in imel novega megana ;-) (citiram prijatlove besede).;-)
Prikaži več možnosti
    • soulfly, MajoR, blackberet in 2 ostalim je všeč

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 015
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Omg. Ne že spet to poveličevanje e39.

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 152
  • Avtomobil: B8

Nisem p

Ja ampak pozabil si na 40000eur. In ko potegnemo črto, vse trditve @blackberet držijo,tvoje pa padejo v vodo.
Jst sem tudi sedel in vozil testni Superb za 40000eur..
Ampak e39 z nekaj vzdrževanja je še vedno boljši avto kot nov avto ranga 15000 -do slabih 20000eur..ostl mi je pa dobrih 30000eur..za druge stvari..
Kot je @blackberet napisal novi avti ranga 40000eur enostavno niso vredni tega denarja..dokler so na voljo dobri stari,robustni avti.
Ko tega zmanjka bom tudi jst ena nova jajca kupil,bo pa to avto zame kup nesreče,prevozno sredstvo, garancija servis,avtomatska pralnica in boli me k...
Zaenkrat pa se vedno e39 z dušo,kot delovna mula,hkrati pa naglancan z style 65 avto za na srečanje in debato v dobri družbi.
Veliko avta za malo denarja,pa če prav je za nekatere nerazumljivo.Lahlo bi še mal pufa zraven vzel in imel novega megana ;-) (citiram prijatlove besede).;-)

Spet nostalgicno nabijanje. Ne, nisem pozabil na 40k eur. Razlika je dejansko precej manjsa. Vzamimo naveden budget od 15k EUR za nakup nadpovprecnega primerka. Ja, imamo nadpovprecen primerek, ki ima okoli 100k realnih orevozenih ter najmanj 15 let na grbi. Cesar se vi ne zavedate he da tak avto nikoli ne bo enakovreden novemu primerku, pa cetudi gre za novo, recimo po narocilu delano e39(karikiram) svezo s proizvodnega traku, kaj sele pariral avtomobilu, ki ima za sabo vec kot desetletje napredka v razvoju tehnologije, materialov in proizvosnoh procesov ter standardov. Nigga please, kaj ima E39 tako naprednega od opreme? Faking nic, ergo sedezi iz Superba pa niso nic slabsi od tako opevanih komfortnih iz e39, z drugo tehniko pa flagship superb preprosto odplakne e39 v prazgodovino!
Pa ne me narobe razumet! Zame je e39 legendaren avto in si ga bom nekoc lastil, ce bodo moznosti dopuscale M5, ampak se ne bom farbal da je nadmocen. Je pac avto, ki je bil v svojem casu vrhunec avtomobilizma, zdaj ga pa povozi po dolgem in pocez vsak drugi ljudaki voz.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Nigga please, kaj ima E39 tako naprednega od opreme? Faking nic, ergo sedezi iz Superba pa niso nic slabsi od tako opevanih komfortnih iz e39, z drugo tehniko pa flagship superb preprosto odplakne e39 v prazgodovino!

Reciva takole, greva se peljat iz Ljubljane do Kopra, jaz s 17 let starim E39 530d, ti pa s čisto novim Superbom. Jaz bom prišel na cilj prej kot ti, lahko staviva za avto. 

V zgodovino bo E39 odplaknilo šele takrat, ko bo nekdo z novim VAG-om na tej trasi prej v KP kot jaz, kar pa se ne bo zgodilo nikoli. E39 530d sem vozil 5 let in mu ni para na cesti če je v dobri formi, to je njegov čar (če pustimo vse njegove igračke ob strani). Pri 230-240 km/h se ta avto tudi po 17 letih še vedno počuti kot riba v vodi.

Prikaži več možnosti
    • echo, bedolin in bmw e39 523 uporabnikom je všeč to sporočilo

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 283
  • Avtomobil: v srcu e39

Kaj pa e91 318d? Cisto dovolj, pa se super poraba... pa cimbolj golega z opremo, da nima kaj crknit.

:rofl :rofl :rofl :rofl

Šalo na stran, zelo zanimiva teorija za nakup avta, me res iskreno zanima kakšno e39 se dobi za takšen denar. :ok seveda se slik po nakupu noben nebo branil :)

Pa pohvale da je se nekdo taki, ki bi rad ta "star brezvezen pozrešen overrated kup železa" rad ohranil pri življenju :ok :beer
Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 469

Pa dejte no, argumenti v stilu moj avto bo prej v kopru kot tisti,... kaj je to vrtec

Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

fantastic five
fantastic five

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 547

Pohvale tistim ki za kup reciklirane plastike in v plastično armaturno ploščo vgrajeno kitajsko tablico plačajo 40000eur.;-)
Prikaži več možnosti
    • Jerry in sssimon uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Pa dejte no, argumenti v stilu moj avto bo prej v kopru kot tisti,... kaj je to vrtec

Zelo daleč od tega, mišljeno je smrtno resno. Avtomobilska industrija ima dandanes en resen problem in sicer ta, da ni več nobenega pravega napredka. Avto letnika 2017 je konstrukcijsko (mehansko) skoraj popolnoma enak tistemu, ki je prišel iz tekočega traku leta 2000 - izboljšat se ne da več popolnoma ničesar. Da bi prikrili svojo sramoto, so začeli obešat gor raznorazne elektronske sisteme, ki pa zadeve v praksi nič kaj dosti ne izboljšajo, pokvarijo samo zanesljivost vozila. Da bi bila blamaža še hujša, so vse te (mehanske) rešitve obstajale celo že prej, kar se podvozja in lege na cesti tiče je nemška avtomobilska industrija svoj vrhunec doživela že konec 80-ih let, torej celih 30 let nazaj! V 90-ih so izpopolnili samo dizelske motorje (govorim za BMW, pa tudi za mercedes, tu se pa premium razred tudi konča) in sicer do te mere da so po zmogljivostih postali enakopravni bencinarjem, nakar se je vse skupaj pogreznilo globoko v temo stagnacije. ZATO je model E39 tako zelo pomemben in se ga vedno znova postavlja na piedestal, ker ta model predstavlja mejnik industrije, z njim so dosegli najvišjo točko v avtomobilizmu nasploh. Tako da ni to noben vrtec, pač pa povsem resno dejstvo, BMW E39 je The Ultimate Driving Machine, kot so ga že zdavnaj poimenovali Američani - ne brez razloga.

P.S.: Resne konkurence superiornosti E39 ne gre najti niti v asortimanu matične tovarne, kaj šele da se jo išče v sklopu koncerna VAG ali med drugimi polizdelki... primerjave z dve desetletji novejšimi modeli so (za slednje, seveda) groteskne, sramotne in smešne.

Prikaži več možnosti
    • echo je všeč

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 592
  • Avtomobil: -

Vse drzi. Ampak zal pri voznji s 150 km/h na tempomatu bolj rabis gadgete, pomagala v smislu radarskega tempomata, prepoznavanja omejitve hitrosti itd., udobne sedeze, akustiko, navigacijo, nizko porabo in zvocno izolacijo kot pa simboliko "pionirskih dosezkov" :)

E39 in podobni so super stroji. Ampak ce moram v Frankfurt in nazaj takoj zamenjam za novega Superba :)

Jerry je tu ocitno drugacen, saj v torej zjutraj ugasne radio in ventilacijo, oblece dirkaski kombinezon in tisci 230 ob cikcakanju mimo kolone celo pot od MS do KP.
Tisti, ki to ne pocnejo(/mo), pa bomo trenutno bolj zadovoljni z nekim sodobnim vozom. Pa ceprav je dolgocasen.

Sem ze parkrat napisal... Za vikend voznjo takoj kupim nekaj v rangu E39 M5. Se rajsi kaj se malo starejsega. Nekaj pred dobo downsizinga in gadgetov. Za 10km dnevno bi tudi bil zadovoljen z E39.
Za relacije, sori, se pa z raznimi starimi gajbami ne bi hotel prevazati okoli :)
Prikaži več možnosti
    • M Kompakt je všeč