Skoči na vsebino

F31 - okvara motorja/veriga

* * - - - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
659 odgovorov v temi
k_09
k_09
  • Uporabnik
  • Sporočil: 49
  • Avtomobil: bmw 3 karavan

Kakšne prevelike čevlje? Če odkartaš za avto 35 jurjev ali več a je potem pričakuješ preveč da bo delal 200 jurjev brez problemov? Ni šanse da dam 2 jurja za menjavo ketne ki stane 100€. Če bo pa zaribal pa kar naj.

Eni si merjo tiča drugi pa očitno verigo. Za to drugo prvič slišim. :)

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 622
  • Avtomobil: Mašina

Glej, namena mojega posta nisi razumel. Kako to vem? Po tvojem odgovoru.

Zivljenje je prekratko da bi sedaj zgubljal energijo nekomu na dolgo in siroko razlagat kaj sem mislil, marsikdo pa bo moj post razumel tocno s takim namenom kot je bil napisan ;) brez zamere :beer
Prikaži več možnosti
    • Jerry, BISSON, bpavsic in 5 ostalim je všeč

k_09
k_09
  • Uporabnik
  • Sporočil: 49
  • Avtomobil: bmw 3 karavan

Ni nobene zamere, jaz marsikaj ne razumem, tudi to da nekomu pri 215.000 odtrga verigo, to še pa res nisem slišu.

200 jurjev bi moral jermen zdržat ne pa veriga. To pol notr dajejo verižice ne verige, da jih tako zlahkoto odtrga. Škoda da se nisem prej prijavu na forum, bi raje kaj druga kupu. Klinc pa še ti Nemci in njihova "tehnika" da ti odtrga verigo, na servisu te pa olupijo do kosti. 

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 483
  • Avtomobil: BMW x

@k_09 se popolnoma strinjam s tabo ...

Je pa znal BMW včasih delat mašine za večno brez keten in jermenov kot se vidi na sliki ...

F1engine-timinggears.jpg

So pa bili ti motorji za kakšnih 10kg težji, avto je imel končno nižjo za 2km/h in je šlo še za dodaten strošek 100€ pri izdelavi ... pa še mehaniki niso imeli s tem nobenega dela, kar je v nasprotju z današnjim tržnim gospodarstvom in potrošniško ekonomijo ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • sash, Rottie in zigi uporabnikom je všeč to sporočilo

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 242
  • Avtomobil: 2X BMW

Tukaj vsi pišete, kot da gre za realne kilometre. Pa gre res?

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

V bistvu se je za vprašat zakaj ta šrot od motorja sploh kupovati, nato da se že vrsto let ve za to težavo :confused ... enostavno izbereš model z bolj vzdržljivim motorjem. Nakup takega avta je prav siljenje v težave... isto kot pri Porscheju s tistim njihovim nesrečnim ležajem... pač kupiš nek drug avto, ki je manj problematičen in je ... pri poplavi izbire, ker danes res že vse firme vse delajo to res ne bi smel biti problem.

Urejal Rottie, 11.11.2017, 02:21.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 185
  • Avtomobil: new age e39

Kakšne prevelike čevlje? Če odkartaš za avto 35 jurjev ali več a je potem pričakuješ preveč da bo delal 200 jurjev brez problemov? Ni šanse da dam 2 jurja za menjavo ketne ki stane 100€. Če bo pa zaribal pa kar naj.
Eni si merjo tiča drugi pa očitno verigo. Za to drugo prvič slišim. :)

Ne jih prevec resno jemat. Sploh une ki dvomijo v real ost kilometrov. Ker tem jajcem jih menjano tudi pri 40k km. Spomnim se forumasa ki so mu jo pri 80k ze drugic. Sploh ni pomembno ali imas realne kilometre.

Jaz sem verigo menjal pri 240k. Stalo je 800eur. Menjali so popoldanci ki dopoldan delajo na bmw servisu. Takrat je bmw racunal okoli 1800 za menjavo. 1400 je bilo samo delo.

Kakorkoli, ne rabis novega motorja. Probaj ugotoviti laj vse je povilo, zaflikaj da dela (ce dela ne bos nikogar nategnil) in prodaj dalje. Oz ce ti je avto kul ga pa vozi.

Frendu jo je tudi odtrgalo. Baj baje ker je bil na AC na klancu dol, ni bilo velikih obremenitev in je bilo skode samo za 1400 eur. Tip je mal zid tko da se zmeri znajde za popravila.

Tudi tisti ki ti ocitajo prevelike cevlje so ze menjali avte ker je sel menjalnik in so bili malo jezni na jajca ki so jih vozili. Pa se ne pomeni da si niso mogli privosciti. Tukaj se edino Leon ne aekira za 3 jurje. Vsem ostalim pa malo zobi skripajo. No ne vsem. Skoraj vsem.

V glavnem nujno izvedet kaj vse je povilo in probat dobit ponudbe za nove dele, delo, austauch motor...

Srecno
Ps

Pa pred o ga ucite motoroznanstva se vprasajte ce bo vas post doprinesel k resitvi problema. Ucne teme so drugje. :ok
Prikaži več možnosti
    • slavo je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 576
  • Avtomobil: Suši

Tukaj vsi pišete, kot da gre za realne kilometre. Pa gre res?

Pa kaj tudi če ne gre ne igra vloge. Če je konstrukcijsko narejeno kot se spodobi je veriga lahko doživljenska. Čisti primer so stari tds motorji. Ni izgovorov in ne išči dlake v jajcu. Dejstvo je, da nategujejo kupce ker jih lahko in ne ker drugače se to ne da rešiti.

Cel svet ve, da imajo težave z verigami že 10 let in do danes NISO NAREDILI NIČESAR kar bi to popravilo. VW se je losal verige ker so pač povedali, da ne znajo delati motorje z verigami in pika. pri BMW-ju pa se delajo kretene iz vas vi pa se skušate sprijazniti z izgovorom: pa daš tista dva jurja in imaš mir. WTF? Me zanima če se tako sprijaznite tudi z ostalim potrošnim materalom doma (TV, pralni stroj, centralna,...)

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti
    • Jure24, Jerry, yamasaki in 4 ostalim je všeč

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 011
  • Avtomobil: F11

Ko sem jaz kupoval drugi avto  sem izbiral med VW in E91. Ravno zaradi teh problematik z motorjem sem vzel vw. Nimam ne živcev ne časa, da bi se ukvarjal s tem.

Res je, da so vw ljudska kola da je jih milijaužnt pri nas in je vožnja je daleč od užitka vožnje z bmw, ampak dela in ni problemov.

Pač vzameš v zakup. Sploh glede na to, da je nekdo pisal da je strošek menjave pri nepooblaščenem servisu 800 eur, je to malo več kot te pride veliki servis pri večini vozil. Tako da je spet za razmisliti.. Še malo pa mi bo žal da sem vzel passata :D

Težko bomo kaj novega ugotovili. Mislim, da je bilo glede telih verig že vse izpeto :)

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Mene veriga ne bi odvrnila od nakupa. Sicer sem jermen zamenjal 4x ceneje kot verigo ampak vseeno.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 346

Pri tds niso pokale verige ampak glave motorja...

Men se to ne zdi tko kriticno, enkrat v zivljenjski dobi avta pac zamenjas to ketno pa mir. Sej gume tud zamenjas pa so drazje kot ketna. Pa bremze tudi so vec kot jurja.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Hehe. Leon ne v nasem svetu. Gume so 100/kom bremze pa vijolico max.
Prikaži več možnosti
    • jocker je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 346

Aja? No pol pa gume in bremze skupaj so kot ketna :-)
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi tisti ki ti ocitajo prevelike cevlje so ze menjali avte ker je sel menjalnik in so bili malo jezni na jajca ki so jih vozili. Pa se ne pomeni da si niso mogli privosciti. Tukaj se edino Leon ne aekira za 3 jurje

No, saj nisem hotel pobrati titule naj svetovalca na forumu ne se bat. Ze ker moras takoj zapeti oz se spotakniti za nekaj. Hotel sem samo povedati, da za tezave z verigo pri N47 ve ze cel svet, doloceni pa se temu fenomenu se kar naprej cudijo in modrujejo. Pa brez zamere.

Ce je verigo strgalo je potrebno sneti motorno glavo, temeljito pregledati ventile in sedeze in zamenjati tisto kar je poskodovano. Najveckrat je to nekaj ventilov, tesnilo glave + vijaki glave, drocniki, odmicne gredi, ohisje odmicnih gredi, tesnila, veriga in v najslabsem primeru se pokrov verige. Nove odmicne gredi z ohisjem so 1500€ , rabljen brezhiben komplet se ponavadi prodaja od 400€.
Prikaži več možnosti
    • fp4492 in Fort uporabnikom je všeč to sporočilo

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 392
  • Avtomobil: 3er

Verigo se lahko meri fizicno z namenskim orodjem.

Mogoče kak link ali napotek kdo to počne (razen pooblaščencev)

Google ne najde nič, ne slik, videa...

Hvala :)

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

Prilagam link kjer lepo pise postopek da ce ima vozilo vec kot 75kkm je potrebno verigo izmeriti in tudi potem vsa nadaljna navodila kaj storiti.

http://www.e90post.c...06&d=1427723613

BMW RALLY

To je orodje

https://www.newtis.i...haft/1VnXv2WLWw

To pa postopek

https://www.newtis.i...haft/1VnXZ01Qiy
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 974
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Pa mejte v mislih da vam tle razlaga zadeve clovek ki se ze 10+ let ukvarja s servisiranjem BMW in podobnih dizel sranj, najbols je da vam clovek v svojem prostem casu (ki ga pomojem ze tko nima neki ful) daje brezplacne nasvete (in to take malo bolj realne in tocne kot leoncek) vi ga pa se podjebavite, pametno. Sej zato pa mamo na forumu kosmice in podoben srot
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

No, saj nisem hotel pobrati titule naj svetovalca na forumu ne se bat. Ze ker moras takoj zapeti oz se spotakniti za nekaj. Hotel sem samo povedati, da za tezave z verigo pri N47 ve ze cel svet, doloceni pa se temu fenomenu se kar naprej cudijo in modrujejo. Pa brez zamere.
Ce je verigo strgalo je potrebno sneti motorno glavo, temeljito pregledati ventile in sedeze in zamenjati tisto kar je poskodovano. Najveckrat je to nekaj ventilov, tesnilo glave + vijaki glave, drocniki, odmicne gredi, ohisje odmicnih gredi, tesnila, veriga in v najslabsem primeru se pokrov verige. Nove odmicne gredi z ohisjem so 1500€ , rabljen brezhiben komplet se ponavadi prodaja od 400€.

Miha z vsem spostovanjem kinsi ga zasluzis sem te samo hotel spomniti na to da nikomur ni kul dat tri jurje za nekaj kar bi moralo delat. Samo to. Ce mu ne bi omenil prevelikih cevljev se ne bi spotaknil ob to. Brez zamere. Cilj je da mu pomagamo.

Sicer pa itak velja, da si vecina folka ne more privoscit takega avta, pa si ga vseeno smo. Je slo prevec denarja v pleh. Se zmeraj ga gre. :ok
Titulo pa kar se mene tice ze imas :ok
Prikaži več možnosti

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 242
  • Avtomobil: 2X BMW

Hehe. Leon ne v nasem svetu. Gume so 100/kom bremze pa vijolico max.

Ko bom rabil gume, ti pošljem ZS da mi zrihtaš dobre gume, torej Michelin gume po 100€ kom  :ok Sam sem dal letos mnogo več.

Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 336
  • Avtomobil: Alfa GTV Delta TT

Mihold hoče povedati da se pred kupnjo avta z N47 in B47 treba zavedati da ketna lahko ribne in da jo treba kontrolirati. Ne pa kupiti avto in ko ribne - jok in stok. Seveda da tista ketna nije dobro narejena, ampak tak je kak je in tu ne moremo narediti nič.

Prikaži več možnosti
    • mstipic je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.