Skoči na vsebino

Kolesarji na BMWslo

* * * - - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
918 odgovorov v temi
Invader
Invader
  • Uporabnik
  • Sporočil: 177
  • Avtomobil: E46

V soboto sem naredil 45 km, kar je v redu dosežek za mene. Nameravam letos napast 100 km, pa bomo vidli kaj bo iz tega.

Zanima me kak se spopadate z višinci? Kakšen nasvet bolj izkušenih za nas, ki raje vozimo po ravnini?  :-D

Evo po 5 mescih je napredek več kot očiten. Včeraj sem naredil svoj prvi resen vzpon proti Pohorju. Priznam da sem se nekaj krat mogel ustaviti, ampak glavno da je ratalo na koncu. Tempo tudi počasen, tam nekje okrog 12 km/h. Mogoče bo boljše ko bom mel cestaka.

vJZhY8X.png

Prikaži več možnosti
    • tonchy je všeč

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 910
  • Avtomobil: traktor

Sprednji avtomat mi noce prestavit na velik zobnik. Ko potisnem rocko se mi zdi da sploh ne gre do konca in ima ogromen upor na koncu. Tamala rocka pa normalno klika. Kaj bi to blo?

Pecikl je skoraj nov. Oprema je shimano 105.
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 959
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Js sm bil pa včeraj prvič na Golovcu, ste ljubljančani lepo izkoristil plac za bajke. Nekaj hudih trailov, nekaj skokov, predvsem pa lahek vzpon. Za ebajke poezija, v 5min si gor, odpelješ trail, ponoviš 4-5x pa si dober z dozo adrenalina.

20190803135616.jpg

Kako se pa pride do sem?  :eek

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 569
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

https://golovectrails.com/
Prikaži več možnosti
    • BISSON in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

Andrius
Andrius

VT avanTurist™

• Moderator
  • Sporočil: 1 405
  • Avtomobil: F31 330xd dizl jetra

Sprednji avtomat mi noce prestavit na velik zobnik. Ko potisnem rocko se mi zdi da sploh ne gre do konca in ima ogromen upor na koncu. Tamala rocka pa normalno klika. Kaj bi to blo?

Pecikl je skoraj nov. Oprema je shimano 105.

Probaj na roko premaknit menjalnik, ce ne gre preveri limiterje (na menjalniku sta dva vijaka ki omejujeta hod) ce sta slucajno narobe nastavljena.

Prikaži več možnosti

Tadej
Tadej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 172
  • Avtomobil: MB S205

Kako se pa pride do sem?  :eek

Greš gor po makadamski cesti iz Bizovika ali Dolenjske ceste. Ob cesti bodo tista igrala za telovadit. Greš po PST mimo teh igral proti vzhodu. Na enkrat bo PST zavila levo, ti pa greš naprej po poti na kateri je smerokaz za Orle. Greš naprej mimo najvišjega vrha Mazovika in tam že srečaš te kolesarje na vzmetenih gorcih. Iz Mazovika dol peljejo tudi take potke. Ene so pa mal naprej od Mazovika malo nad tuneli obvoznice.

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 903

@TribesMan: pošteno. :ok

Pred parimi dnevi sva šla pa z boljšo polovico mal po Krasu (štart v Sežani), tako da njen tempo pač:

k.png

Meni osebno daleč najlepši del Slovenije. :mljask

Dej piz.da a si lahko se bolj babji s tem terminom boljsa polovica. Ce je zenska tvoja boljsa polovica, potem jo je sram hoditi s tabo ven. Niti zenske vas piz.dune ne morejo vec poslusati, ko se tako neumno izrazate. Boljsa polovica, WTF?!

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

Probaj na roko premaknit menjalnik, ce ne gre preveri limiterje (na menjalniku sta dva vijaka ki omejujeta hod) ce sta slucajno narobe nastavljena.

Na roko ga premaknem normalno ce ketno privzdignem da jo ne stiska ob velik zobnik. V soboto pelem na servis sj je v garanciji se.
Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 809
  • Avtomobil: black

Kaj je mucek, si slabo spal?

:skrbast

Dej piz.da a si lahko se bolj babji s tem terminom boljsa polovica. Ce je zenska tvoja boljsa polovica, potem jo je sram hoditi s tabo ven. Niti zenske vas piz.dune ne morejo vec poslusati, ko se tako neumno izrazate. Boljsa polovica, WTF?!

I could never swallow your false ideals
Prikaži več možnosti

lodar
lodar
  • Uporabnik
  • Sporočil: 276
  • Avtomobil: e91

https://twitter.com/...998478845644801

Prikaži več možnosti

Andrius
Andrius

VT avanTurist™

• Moderator

Na roko ga premaknem normalno ce ketno privzdignem da jo ne stiska ob velik zobnik. V soboto pelem na servis sj je v garanciji se.

A je na zacetku delal normalno ?

Pri cenejsih sistemih gre na zacetku ponavadi zelo na trdo. Po par mescih je pa potem treba se enkrat nastavit vse skupaj, ker se pletenice raztegnejo.

Meni je Sora na zacetku nagajala (imas obcutek, da bos rocko zlomil preden prestavi, potem pa rocka odleti do skrajne lege), zdej je pa ze 5 let mir (prevoženih 14000km po LJ v vseh vremenskih pogojih).

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

Je ze na servisu pecikl pa bo majster v ponedeljk povedal kaj je blo. Upam da res samo stvar nastavitev.

Sicer pa od zacetka je delalo gladko. Na prvem servisu je potem se dodatno nastavil. Zajebavat je zacelo pred kratkim.

Urejal rokxy, 06.09.2019, 19:15.

Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 809
  • Avtomobil: black

Sanjsko! Res nor finiš. :metalc

I could never swallow your false ideals
Prikaži več možnosti
    • PussyWagon je všeč

puhecfan
puhecfan
  • Uporabnik
  • Sporočil: 108
  • Avtomobil: kolo...

Sanjsko! Res nor finiš. :metalc

Zaradi teh dveh sem ponosen da sem Slovenc  :ok  :ok

Prikaži več možnosti
    • tonchy je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 597
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Ja, res sta dobra,... vendar ob vse uspehih nasih sportnikov razen "zabave in kasnega spitega vec" nimamo kaj veliko.

Pomembno, da je vsak od nas na kaksnem podrocju Roglic, Doncic, Prevc, Maze,.... Bizovicar... :ok2 :laugh :laugh
Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 408

In kaj bi pa še rad imel od njih? Komur to nekaj pomeni, mu je polepšalo dan, vikend, teden... Za klasične nergače je pa to samo malo zabave in glaž vina več... :rolleyes

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 597
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Od njih nic nimam in ne pricakujem, lepo je pogledati uspehe, to je pa vse. Sem kaj drugega napisal?
Se pa nekateri s tem lepo okoriscajo, to pa sigurno, tist ki najbolj gara in dela, je vedno le del ekipe. :ok
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

Je ze na servisu pecikl pa bo majster v ponedeljk povedal kaj je blo. Upam da res samo stvar nastavitev.

Sicer pa od zacetka je delalo gladko. Na prvem servisu je potem se dodatno nastavil. Zajebavat je zacelo pred kratkim.

Očitno imajo ročke te serije 105 nek defekt.  Mi je povedal, da se niso prvič s tem srečali in tudi Shimano to ve.  Kakorkoli, bodo poslali novo ročko in bo zamenjal.

Prikaži več možnosti

Andrius
Andrius

VT avanTurist™

• Moderator

Jetra, sem mislil da bi pocasi nadgradil in je 105 zgledal top buy.

Se dobro, da flat mount diski ne pasejo na moje kolo in sem se odlocil, da se malo pocakam.  :laugh

Zacuda tale poceni jajc od Sore dela in dela in dela(14tkm po LJ, dez, sneg, sol) in 9p verige tudi drzijo v nedogled (4x po 3tkm+ in ena s 1500km).

Prikaži več možnosti