Skoči na vsebino

Kolesarji na BMWslo

* * * - - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1793 odgovorov v temi
neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 600
  • Avtomobil: /

20210313-164540.jpg

Remedy party.. Men od kar ste za Magure svetoval, še nisem imel boljše odločitve. Top bremza, bolana moč in modulacija. Kolega vozi na Remedyu top G2 RSC..pa bo v kratkem verjetno menjal. Ko primerjas z Maguro, je to neverjetna razlika. Nevem kaj je tako drugace, da je zavora tako dobra.

Urejal neicheq, 21.03.2021, 08:36.

Prikaži več možnosti
    • Eagle46 je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 590
  • Avtomobil: new age e39

Za začetek je čeljust dvakrat večja. Za več info pa tole:

Veliko dobrih info o bremzah nasplosno
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 600
  • Avtomobil: /

Čeljust je bolj zaradi temperature. Ker ploščice na MT5 se mi površinsko zdijo manjše, ker imam te originalne (napol dvodelne). Js bi prej rekel, da mora bit fora v batkih. Prej na Guide-ih in TRP (ki so modulacijsko celo boljše od Magure), se mi zdi da 4je bati nikoli nikoli enakomerno šli ven. Ker ko si vzel ploščice dol in pogledal, je šel en bolj, en manj not. Morem še tle preverit kako je. Ampak pomoje gredo 4je bati bolj enakomerno ven in s tem lepše pritiska. Kar se temperature tiče sem js ful pod limitom. Zadaj na Remedyu je itak 180mm disk, pa sem že nakaj DHjev odfural bp.

Prikaži več možnosti

_Mihec_
_Mihec_

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 146

Odločam se med Garmin edge 130 plus in Garmin edge 530.

Je 530 vredna 100€ več?

Pri 130 me ne moti majhnost ter črno bel zaslon. Prej slabša baterija.

Prikaži več možnosti

hotko90
hotko90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 881
  • Avtomobil: E60

Odločam se med Garmin edge 130 plus in Garmin edge 530.

Je 530 vredna 100€ več?

Pri 130 me ne moti majhnost ter črno bel zaslon. Prej slabša baterija.

Če najdeš kje ugodno 530 bundle bi tudi jaz kupil.. 

Ne vozi hitreje kot lahko leti tvoj angel varuh!!!

A ve gdo kje lahko čipiram angela?
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 164
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

DejanL, koliko si pa prevozil na SCOTT SCALE 970? Vmes kaksen padec?
Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 808

Letos bomo gonili na klasiki :)  Iride special, campagnolo cenatur oprema. Ravno dokončno zlagam vso opremo gor, nakar ugotovim, da prednja vilca ni popolnoma točna. Kot se vidi s slike, obroč na vrhu vilce ne pade v center, potegnjen je malo v levo (ni problem v obroču, ker če ga obrneš je pozicija enaka). Koliko se vam zdi to kritično? Je za kaj tikat, ali pustit kot je, se probat peljat in videt, če bo kolo kaj vleklo "v stran"? In če ne, dobit kakšnega oldschool mehanika iz časov železnih okvirjev, oziroma po možnosti iskat drugo vilco? 

Ko bi to vsaj opazil preden sem se lotil. Sem imel dovolj časa zrihtat, ampak ko je bila še original oprema gor, pod zavoro niti nisi opazil, da je postrani. Zdaj pa, ko sem dal obroč gor pred montažo zavore sem šele videl :blackeye

Pripete slike za predogled

• IMG_20210322_174332.jpg
  • IMG_20210322_200059.jpg
Prikaži več možnosti

5rG
5rG

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 365
  • Avtomobil: Golf VII TSI DSG

Imam kolo Full-E+ 2 (2018) | Moški kolo | Giant Bicycles Slovenija (giant-bicycles.com). Ob strmih spustih se zavore pregrevajo, imate kakšen predlog kaj bi moral zamenjati (diske in čeljusti?) in kaj priporočate?

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Imam kolo Full-E+ 2 (2018) | Moški kolo | Giant Bicycles Slovenija (giant-bicycles.com). Ob strmih spustih se zavore pregrevajo, imate kakšen predlog kaj bi moral zamenjati (diske in čeljusti?) in kaj priporočate?

Ratajo glasne, smrdi ali se tudi pogreza ročka?

Koliko mesa je ba ploscicah? Pol manj mesa pomeni pol več pregrevanja. Lahko gres na 220mm diske ali pa Magura. Ali pa oboje. Probaj se z Ice tech ploscicami.
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 548
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Ne drži zavor ampak popuščaj, da se imajo čas ohladiti, sepravi uporabljaj zavore intervalno. Najslabše je če se zavore stalno malo drži. Sicer nimam ebajka, samo 203mm diskov še nisem uspel pregreti, pa sem v šusu odpeljal kar dolge spuste in strme. 

Prikaži več možnosti

DejanL.
DejanL.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 572
  • Avtomobil: INSIGNIA OPC

DejanL, koliko si pa prevozil na SCOTT SCALE 970? Vmes kaksen padec?

Zdravo,

prevozil sem okoli 1000 km. Padcov nisem imel oz. nekaj manjših, ko uvajaš SPD. Za začetek res super kolo.

Hvala

Lp

dL

Urejal DejanL., 23.03.2021, 09:18.

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik

Letos bomo gonili na klasiki :)  Iride special, campagnolo cenatur oprema.

Prav vidim, da je Columbus SLX tube set?

Prikaži več možnosti

5rG
5rG

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ratajo glasne, smrdi ali se tudi pogreza ročka?

Koliko mesa je ba ploscicah? Pol manj mesa pomeni pol več pregrevanja. Lahko gres na 220mm diske ali pa Magura. Ali pa oboje. Probaj se z Ice tech ploscicami.

Ja, postanejo glasne in precej slabo primejo potem ko so vroče. Mislim da bi za začetek lahko probal druge ploščice, trenutno imam Shimano B01s Resin.

Ne drži zavor ampak popuščaj, da se imajo čas ohladiti, sepravi uporabljaj zavore intervalno. Najslabše je če se zavore stalno malo drži. Sicer nimam ebajka, samo 203mm diskov še nisem uspel pregreti, pa sem v šusu odpeljal kar dolge spuste in strme. 

To z intervalnim zaviranjem delam, težava se pojavi pri daljšem spustu (iz 1200nm na 600nm), drugače primejo ok. Kako torej vem katere ploščice so še primerne za Shimano BL-MT500?

Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 808

Fleko; žal ne, je pa columbus Aelle  :ok2

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik

@5rG - prvo preveri če imaš rotorje kompatibilne s sintranimi ploščicami (metal brake pads). Če na njih piše Resin only, boš moral menjati tudi rotorje. 

Drugače zelo hvalijo od https://www.sinter.si/en/ ploščice za ebajke. Določeni ebajk ploščice uporabljajo tudi pri analognih kolesih za agresivno vožnjo. Sam nimam še izkušenj s Sinter ploščicam, ker sem zadovoljen s Shimano Ice za ZEE čeljusti - tako organske kot sintrane, nobenih še nisem uspel pregreti, čeprav sintrane uporabljam za daljše spuste - na obeh kolesih imam 203mm rotorje. 

Lahko poveš kateri spust je problematičen - iz 1200 na 600nmv? Toliko, da imam za predstavo kaj pomeni strmo. 

@DomenG če bi bil SLX bi bilo kičasto :)

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Prblem je ze da je na e bajku dvobatna osnovna čeljust. Tle so mal falili

https://www.bike-dis... brake pads B01
Prikaži več možnosti

5rG
5rG

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

@Fleko Velika Polana (pod Storžičem) -> Povlje.

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik

Najceneje je menjati zavorne ploščice.

Če ne bo ok imaš več dražjih možnosti: 1. menjava čeljusti za 4 batne, s tem povečaš površino ploščice, obvezno sintrane, 2. možnost 4 batne čeljusti + sintrane ploščice + boljši rotorji, 3. možnost enako kot druga možnost samo menjaš še adapter in rotor za 220mm.

Glede zadnje možnosti preveri, če se svetuje uporabo 220mm rotorja na vilci in imej v mislih, da 220mm so ornk rotorji. 

Jaz bi se odločil prvo menjat ploščice, če to nebo ok, bi izbral 2. možnost z nekimi dvodelnimi rotorji. Sintrane oz. metalne ploščice so veliko bolj agresivne do rotorjev, kar pomeni je večja obraba rotorjev. 

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Zavorne ploscice bodo pomagale samo ce so obstojece obrabljene. Potem lahko probas se tele ice tech, ce jih dobiš za te bremze. Za ebajke pa najraje 4 batne z 220mm diaki. Tisto bo delalo.
Prikaži več možnosti

5rG
5rG

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Bom kot prvo poizkusil dobiti kašne ploščice ki so malce trše in se ne obrabljajo tako hitro. Načeloma je ta problem samo pri daljših spustih, pregrejejo se pa tudi čisto nove ploščice....

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.