Skoči na vsebino

ZF5HP18 menjava olja...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
9 odgovorov v temi
dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 509
  • Starost: 38
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Hello,

Čas je za menjavo olja, filtra in komplet tesnil karterja in čepov na E39 avtomatu ZF5HP18...

Kdo dela to na štajerskem in za normalen denar....

Prosim za info

Hvala

lp

D

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 259
  • Starost: 40
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Baje da ti: Autoklinika. Za ceno pa ne vem, tudi kvaliteto storitve ne vem. Imam pa namen peljati avto spomladi tja.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Sprašujem namreč zato, ker menjalnik ima prevoženih čez 500kkm in ne deluje več najbolj tekoče če je vožnja bolj dinamična pa tudi iz prve v drugo zdrzava in cukne.

Če je vožnja normalna, takrat ne zdrsava in ne cuka, mogoče včasih minimalno, komaj občutno..

Doma imam še en enak menjalnik ki ima pa slabih 200kkm in bi naj bil bp...

Kaj je bolj pametno nardit? Al menjat olje, filter in tesnila v starem.... Ali menjat z drugim pa tam menjat olje filter in tesnila....

Ima kdo kaj konkretnih izkušenj.... Pa tudi seveda komu dat to naredit na štajerskem, pa seveda da ve kaj dela.....

lp

D.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 342
  • Starost: 33
  • Avtomobil: BMW

Sprašujem namreč zato, ker menjalnik ima prevoženih čez 500kkm in ne deluje več najbolj tekoče če je vožnja bolj dinamična pa tudi iz prve v drugo zdrzava in cukne.

Če je vožnja normalna, takrat ne zdrsava in ne cuka, mogoče včasih minimalno, komaj občutno..

Doma imam še en enak menjalnik ki ima pa slabih 200kkm in bi naj bil bp...

Kaj je bolj pametno nardit? Al menjat olje, filter in tesnila v starem.... Ali menjat z drugim pa tam menjat olje filter in tesnila....

Ima kdo kaj konkretnih izkušenj.... Pa tudi seveda komu dat to naredit na štajerskem, pa seveda da ve kaj dela.....

lp

D.

Tukaj ni problem v VB(valve body) ampak v samem mehanskem delu sklopke. Tako ,da tukaj bo oz. bi bila potrebna menjava sklopk/lamel.

Če imaš še enega doma ter si 100% da dela potem zamenjaj menjalnik ter mu daj sveže olje ter filter. Tega v okvari pa daj popravit,če ga misliš imeti na rezervi za vsak slučaj.

Pa ,da ne boš poslušal kakšnega "eksperta" za menjalnike ter kar nalil recimo DEXRON 2 gre ubistvu pa čisto drugačno olje,ker ti bo samo zakurilo lamele ter prestavne ročice nemoreš prestaviti,ko je avto vroč,ker se vse pregreje.

Pri tebi je pomembno ter se razlikuje katero olje gre v menjalnik ,če imaš črno ali pa zeleno ploščico na menjalniku.

Olje menjati zna marsikdo kar se pa tiče razdiranja menjalnikov jih pa v SLO ne našteješ na prste ene roke. Glede na to da imaš ZF ima @octopus pravi naslov v DE kamor pošlješ menjalnik na popravilo.

Pa še tisti kateri zna ima ponavadi kakšne poceni rezervne dele za menjalnike ter lahko spet v kratkem času popravljaš.

Če ti že kdo karkoli šari po menjalniku morajo biti obvezno original ZF rezervni deli za menjalnik.

Urejal blackberet, 10.12.2017, 21:25.

:bmw 7er :bmw

Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 639
  • Starost: 42
  • Avtomobil: F11 520 dA

Obnova menjalnikov v tujini je metanje denarja vstran, ker obnovijo samo tisto brzino, ki je hin, dajo sicer garancijo 1 leto, čez 3 mesece ti pa potem crkne druga brzina.
Kdo bo plačal demontažo, kdo pošiljanje v DE, koliko časa bo avto ponovno stal???????

Palčič obnovi menjalnik tuto kompleto, praktično za isto ceno, kot te pride iz DE, ampak je obnovljen za naslednjih x00 tkm, toliko pa karoserija ne bo zdržala :)
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 342
  • Starost: 33
  • Avtomobil: BMW

Obnova menjalnikov v tujini je metanje denarja vstran, ker obnovijo samo tisto brzino, ki je hin, dajo sicer garancijo 1 leto, čez 3 mesece ti pa potem crkne druga brzina.
Kdo bo plačal demontažo, kdo pošiljanje v DE, koliko časa bo avto ponovno stal???????

Palčič obnovi menjalnik tuto kompleto, praktično za isto ceno, kot te pride iz DE, ampak je obnovljen za naslednjih x00 tkm, toliko pa karoserija ne bo zdržala :)

To kar se zmeniš obnovijo ter teh firem je po DE ,kar nekaj. Tisto za katero ve @octopus naredijo po prebranem tako kot je treba.

Za tega ne vem ampak ,če ne vgradi original ZF ali GM delov potem zame to ni vredno nič.

In kakšna je cena tuti fruti kompletno onbovljenega menjalnika?

Urejal blackberet, 10.12.2017, 21:29.

:bmw 7er :bmw

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Menjalnik ima zeleno nalepko, tudi rezerven menjalnik ima zeleno nalepko.

Druga kot zf olja tako nebi nalival v menjalnik....

lp

D.

Urejal dragan klep, 10.12.2017, 21:41.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Če se odločim za menjavo menjalnika in menjavo olja in filtra, kdo mi to kvalitetno naredi in po kaki ceni?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 60 606
  • Starost: 1
  • Avtomobil: SHARK

Dragan, poslušaj nasvet blackbereta. Menjalnik s 500.000 km je odslužil svoje in menjava olja v njem je stran vržen denar. Montiraj tistega ki sem ti ga jaz dal ker če sem ti jaz rekel da so kilometri realni so realni, spomnim se da sem ti dal enega boljših menjalnikov, imel sem samo še enega ki je imel manj km, tvoj je bil drugi najmanj rabljen ;) Jaz bi sicer menjalnik vseeno odprl in pogledal kaj je notri (kljub vsemu je le 20 let star, pa še par let je zdaj stal pri miru, kar tudi ni najboljše), ampak zagotovo bo boljši kot tisti s pol milijona km. Ti menjalniki so eni boljših in manj pokvarljivih, pol miljiona je pa vseeno pol milijona in to pusti posledice na vsakem menjalniku. Če že ne greš v komplet obnovo (kar pomojem res nima smisla) raje probaj z mojim, izgubit nimaš kaj :)

IT'S A HARD WORLD TO BE DIFFERENT IN

(normal is an illusion. what is normal to the spider is chaos to the fly)

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

OK, se nagima k temu da ga menjam z rezervnim ki ga imam in mu dam menjat olje + filter in tesnila....

Še vedno vprašanje, kdo mi to kvalitetno naredi v SLO..... Željeno štajerski del...

lp

D.

Urejal dragan klep, 11.12.2017, 15:30.

Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov