Skoči na vsebino

2000 E39 528i

* * * * - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
82 odgovorov v temi
kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 716
  • Avtomobil: BMW e39 528i

Pozdravljeni!

No pa bom še jaz predstavil novega člana družine. Najprej pa se moram zahvaliti vsem forumašem, ki ste mi pomagali pri nakupu ter seveda  za vse nasvete. Največja zahvala gre pa tukaj Jerry-ju, ki sem ga preprosil naj gre z mano na ogled in naj mi svetuje saj sem prvič kupoval BMW-ja.

Torej, gre za 2000 letnik BMW e39 528i limuzino titansilber barve. Avto sem kupil približno dva meseca nazaj v Muti pri Dravogradu. in z njim do sedaj prevozil približno 4.000km z malo ali nič problemi(počen feder zadaj, pa crknjena žarnica zadaj), olja mi v tem času ni spilo nič, no vsaj na palčki nisem zasledil spremembe. Moram povedati, da tako zadovoljen nisem bil še z nobenim vozilom avto se pelje bogovsko. Od opreme nima veliko, naknadno vgrajen M volan in prestavno ročico, klimo, el sončni rolo, pol se pa počasi zaključi. Seveda je pa avto skoraj polnoleten to pa prinese s seboj tudi kak problem. Zimo bo vse to še potrpelo ampak spomladi se pa lotimo štimanja:

- Vsi štirje amortizerji in fedri(verjetno kar komplet podvozje, čez luknje ga ni najlepše slišati)

- Pakne in verjetno zajla od ročne.

- olje v motorju, menjalniku in diferencialu

To bi bilo to jaz mislim da za 17 let star avto se ne drži slabo. Kar je rje je pod kofanom in kakšen mehurček na kolonah kar se gre rihtat jutri. Imam tudi par planov z vozilom ko bom imel kaj viška denarja sem računal da bi dal noter:

- Črno usnjeno notranjost(komfortne memory sedeže)

- Sunblinds na zadnja okna 

- Doppelglas šipe

- Tisti lep volan ki ima na zgornji in spodnji strani les.

Poleti ga okrasim še z enimi lepimi alu feltnami, zanima me samo ali se udobje vozila precej spremeni z 18 colskimi platišči, ter kako zgleda 18 na standardnem podvozju( torej ne M ali sport). Če imate še kako vprašanja pa kar na dan z njimi. 

Lp, Kristijan

Aja sem pozabil dobi tudi nove luči ker te so že boge. 

Pripete slike za predogled

• IMG_20171204_151749.jpg
  • IMG_20171204_151740.jpg
  • IMG_20171204_152101.jpg
  • IMG_20171204_151717.jpg
  • IMG_20171204_151726.jpg
  • IMG_20171204_151936.jpg
  • IMG_20171204_151829.jpg
  • IMG_20171204_151808.jpg
  • IMG_20171204_151859.jpg
Prikaži več možnosti
    • Jerry, Boris-84 in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

http://www.ge39.com/...s/P4234163.html

Živjo, zanima me če kdo ve a so te feltne style 95? Če so se mi zdi čudno saj kakor vem so bile samo 19 colske in ne 18 kakor piše.

Urejal kristijan123, 05.12.2017, 17:19.

Prikaži več možnosti

Mesko91
Mesko91
  • Uporabnik
  • Sporočil: 15
  • Avtomobil: C. Picasso

Čestitke za nakup!

Raje si nabavi Eonon GA8201 in porihtaj tisto spomladi in to je to. Uživaj v vožnji :)

PS : te felgne so style 95 od e65 jih pa videvam na e38,e39,e65... drugače so sam 19, naj me kdo popravi :D

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Čestitke za nakup!

Raje si nabavi Eonon GA8201 in porihtaj tisto spomladi in to je to. Uživaj v vožnji :)

PS : te felgne so style 95 od e65 jih pa videvam na e38,e39,e65... drugače so sam 19, naj me kdo popravi :D

Saj nisem nikjer navigacije omenjal? Sem nekaj mozgal dati noter original, kakor sem gledal je veliko, veliko drkarije ma kaka znanost pa ni. Saj se mi je zdelo ma mi pa na slikah ne zgelda da so 19 če primerjam s slikami iz googla.

Urejal kristijan123, 05.12.2017, 18:42.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 764
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Te feltne so 19".

Eonona se ti splača dat notri, pridobiš ogromno :ok

Luči lahko obnoviš za neprimerno manjšo ceno napram novim. Nabaviš nova stekla (jih je poln ebay in facelift.si), očistiš ali po potrebi zamenjaš parabole in to je to. 

Avto na navadnem podvozju in 18" platiščih bo zgledal terensko (modri avto):

nkn7974-1.jpg

Avta imata enaka platišča, črni je znižan, modri je tovarniški.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Saj verjamem ma mi te aftermarket scene na avtih kot je e39 ne potegnejo... sem videl lih danes ta nova stekla na avto doc in so cene super. 

Ah pa res zgleda terensko, pol so samo 2 al dam 17ke al pa spomladi m podvozje...

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Te razumem, samo zaradi tega še vztrajam na originalnem radiu in navigaciji :skrbast

Na 17 bo prav tako zgledal terensko, celo še malo slabše, ker pri e39 je v primeru 17" kolo najmanjšega obsega, najmanj zapolni luknjo pod blatnikom. Morda je edino 15" še slabše no. Kako zgleda 17" si lahko pogledaš pa tukaj: https://www.bmwslo.c...42#entry2827755 in https://www.bmwslo.com/topic/108727-2001-e39-530ia/page-41#entry2826978 :ok2 

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Sicer je lep, ampak je tudi zgleda terensko. Ma m podvozja ali pa nižanja niti nočem preveč ker bo avto manj udoben pol je verjetno najbolje da ostanem na 16 al kaj?

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 502
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Zivio.

Evo za 500 EUR komplet 17" deljene dimenzije Style 32 z še zelo dobrimi gumami. Beri na linku.

https://www.bmwslo.c...metric-2/page-3
Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

lepe so ma vse to pride na vrsto spomladi, zdaj je prioriteta kopalnica v bajti

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Sicer je lep, ampak je tudi zgleda terensko. Ma m podvozja ali pa nižanja niti nočem preveč ker bo avto manj udoben pol je verjetno najbolje da ostanem na 16 al kaj?

Če boš kaj bral mojo temo, boš videl, da sem bil sam pred enako dilemo. Ampak je že na poti novo vzmetenje, ekvivalent tovarniškemu M podvozju, ki je v bistvu še najudobnejše športno od vseh. Bom poročal, kako se mi bo zdelo.

Trenutno pa je avto manj udoben na 16" z XL gumami, kot na 17" z navadnimi.

Prikaži več možnosti
    • kristijan123 je všeč

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Če boš kaj bral mojo temo, boš videl, da sem bil sam pred enako dilemo. Ampak je že na poti novo vzmetenje, ekvivalent tovarniškemu M podvozju, ki je v bistvu še najudobnejše športno od vseh. Bom poročal, kako se mi bo zdelo.

Trenutno pa je avto manj udoben na 16" z XL gumami, kot na 17" z navadnimi.

A boš pomenjal tudi stabilizatorje? Kakor sem bral so M debelejši. Ma problem je tudi ta da sem gledal kose in za ceno enega M amortizerja od SACHS dobim dva navadna istega proizvajalca, z Bilstein je isto. Zanimivo no saj bom videl še kako pa kaj, saj ti amortizerji niso še tako fuč, lahko tudi še malo vozim na gumah od karjole :-D . Samo se mi zdi da če bi dal gor M podvozje je pol treba še odbijače, da ne zgleda kot da je samo ful naložen, al se motim?

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Stabilizatorje bom pustil. Jaz sem naročil na rezervniavtodeli24.si, pa nisem opazil, da bi bili amortizerji toliko dražji... poglej raje še enkrat :-D pa ravno Sachs sem vzel. Original M podvozje spusti avto za 1-2cm, manj ne gre. In ne zgleda nič narobe na non-M avtu.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Obvezno, ko menjas amortizerja in fendre kupis nizje, torej sportne oziroma M izvedenko.
Todi sam sem na touringu tako storil pa so bili prejsnji cisto OK, vendar ko das novo vidis, da je druga pesem.
Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Tak je bil tudi plan če bi se odločil za M podvozje.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 110
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Obvezno, ko menjas amortizerja in fendre kupis nizje, torej sportne oziroma M izvedenko.
Todi sam sem na touringu tako storil pa so bili prejsnji cisto OK, vendar ko das novo vidis, da je druga pesem.

Kaj si naredil s tastarimi, jih imaš še?

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Jerry ne sekiraj se ti za amortizerje raje mi do poletja nabavi all of the above(doppelgas, komfortne zice in zavesce :metalc ) za eno kul ceno :ok2

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 110
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jerry ne sekiraj se ti za amortizerje raje mi do poletja nabavi all of the above(doppelgas, komfortne zice in zavesce :metalc ) za eno kul ceno :ok2

Težka bo :D 

Malo me še spomni, mogoče se le kaj najde tekom časa  :)

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Eeeeej ma zrihtal boš ti, za doppelglas vem da bo problem ker se težko dobi ma mi je pa fuuul želja :-D  za ostalo bo pa že kako, te bom spomnil sigurno :ok2

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Dvojna stekla so samo brezvezna teža, ali je kaksna prednost, tisina, antitank,...

Jerry prejsnje podvozje sem prodal, saj je bila odprta tema :ok
Prikaži več možnosti