Skoči na vsebino

2000 E39 528i

* * * * - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
82 odgovorov v temi
BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 257
  • Avtomobil: e46 323ci

Veš da. Čez kakšen mesec. Zdaj mam frišen podmladek, pa moram malo doma patruljirat. Tko, da mi je avto bolj kot ne na stranskem tiru trenutno.

Sklepam, da, če veš, da boš star motor prodal in dobil nekaj € boš lažje šel v V8 swap.

Malo iščem vsake tolko kak M52TUB28 motor za swap pa je bolj bogo vse skupaj...

Zdaj seveda vse je pogojeno s tem, da je motor v dobrem stanju.

Urejal BMW4everafter, 05.08.2019, 12:14.

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 704
  • Avtomobil: BMW e39 528i

No no pa ko bo čas, se ne mudi.

Ma to je še vse v oblakih prvo moram kupit e32 katero sem zaaral, pol če bo kje kaka 40ka ki je cela gnila za tam 2-3k pol bom ma po moke pred letom dni ne bo nič. Je pa moj 2.8 v super stanju motor zvezno vleče v vseh brzinah, olja pa mi na 10k km ne popije niti deci.
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 257
  • Avtomobil: e46 323ci

No super. Lej ni panike U glavnem, ko se lotiš swapat, če se boš se prosim obrni name da te rešim 2.8 motorja.

:) Smo na vezi

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Zmenjeno. Aja če se pa kdo javi za pomoč pri mojem podvigu pa ga čakajo čevapi in seveda pivo hehe
Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 306
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

Pa se da te mape kej updejtat? Ma niti se mi ne gre za to da bi uporabljal navigacijo ampak zato ker je bila dodatna oprema in bi si rad počasi naredil fully loaded e39 mogoče s kakim dodatkom od e38 kot so osvetljene kljuke, cup holderji v zadnji klopi in če bi imel res preveč denarja tudi avtomatsko odpiranje kofana.

Drugače pa ja ni problema,lahko se kak dan tudi na pivo ustaviš pa kako rečeva na to temo.

Mape so na CDjih oziroma DVDjih, v primeru, da je navigacijska enota MK4... lahko imaš novejšo MK4 enoto priklopljeno na tastar ekran, bo vsaj malo hitreje delalo vse skupaj.. 
In ker si omenil kronično bolezen.. en 4:3 ekran z leseno bledno imam doma že leta iz svoje takrat "M5" 4.4i, ki se zdaj trenutno prodaja. Ti podarim ta ekran, če ti koristi  :ok 

Od omenjen redke robe za E39 sem imel doma praktično vse kar se je dalo nabrati, ker sem dolgo želel eno loaded E39 sestavit...

Imam še:
-contour sedeže iz E38,
-vzglavnike z ogledali in zadnje dele sedežev z mizicami... 
-osvetljene kljuke od E38, zunanje in notranje. S tem da od zunanjih paše samo napeljava, ker sama kljuka nima istih pritrdilnih mest kot jih ima E39
-dvojna stekla
-hidravličen prtljažnik je šel že v kolegovo E39 (v to isto E39 smo vgradili NBT navigacijo iz F10 recimo)
-cup holderje za zadnjo klop iz E38 imam

Imam tudi sprednji in zadnji most od E39 V8, vključno s kardanom, diffom itd.. 
Pa recimo original AC Schnitzer robo, ogledala, podaljške, strešni spojler, zadnji odbijač, izpuh..

In pa katero E32 si zaaral?.. ker imam tudi jaz eno E32 naprodaj:
https://www.avto.net...t starodobni...

Urejal _BuLLet_, 10.08.2019, 02:51.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 746
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Vse našteto imaš naprodaj ali samo praviš pač, kaj imaš? Notranje osvetljene kljuke bi jaz imel :ok
Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Mape so na CDjih oziroma DVDjih, v primeru, da je navigacijska enota MK4... lahko imaš novejšo MK4 enoto priklopljeno na tastar ekran, bo vsaj malo hitreje delalo vse skupaj.. 
In ker si omenil kronično bolezen.. en 4:3 ekran z leseno bledno imam doma že leta iz svoje takrat "M5" 4.4i, ki se zdaj trenutno prodaja. Ti podarim ta ekran, če ti koristi  :ok 
Od omenjen redke robe za E39 sem imel doma praktično vse kar se je dalo nabrati, ker sem dolgo želel eno loaded E39 sestavit...
Imam še:
-contour sedeže iz E38,
-vzglavnike z ogledali in zadnje dele sedežev z mizicami... 
-osvetljene kljuke od E38, zunanje in notranje. S tem da od zunanjih paše samo napeljava, ker sama kljuka nima istih pritrdilnih mest kot jih ima E39
-dvojna stekla
-hidravličen prtljažnik je šel že v kolegovo E39 (v to isto E39 smo vgradili NBT navigacijo iz F10 recimo)
-cup holderje za zadnjo klop iz E38 imam
Imam tudi sprednji in zadnji most od E39 V8, vključno s kardanom, diffom itd.. 
Pa recimo original AC Schnitzer robo, ogledala, podaljške, strešni spojler, zadnji odbijač, izpuh..
In pa katero E32 si zaaral?.. ker imam tudi jaz eno E32 naprodaj:https://www.avto.net...t starodobni...

Ufff maš pa enih delov, če se ti ne mudi potem bi pa res mogoče počasi kupoval od tebe. Zaaral sem 735i iz Postojne, sedemka se ni nikjer prodajala in sem takorekoč naletel na njo.

Pripete slike za predogled

• IMG_20190624_190117.jpg
Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 050
  • Avtomobil: študentski

@bullet odkupim 4:3 navi... imam sicer se dve doma in module..
Jaz sem bolnik na 4:3 navi meni je to nekaj najlepsega v e39 e38,taka oldschool in nekaj top.of the top.tistega casa,sploh je super ker je enostavna ima tocno to kar potrebujes ima DSP kar je v kombinaciji z top zvocniki poezija, ko poves komu in pokazes TV(sicer pri nas je sedaj samo.se tisto staro crno/belo "sumenje") je tudi tak poseben wau efekt a ze to tistega leta osto z navigacijo katere pa zaradi zastarelosti in pa cudnega prikaza poti tako kot na vseh BMWjih je ne uporabljam zato.je google.maps.in telefon.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Ufff maš pa enih delov, če se ti ne mudi potem bi pa res mogoče počasi kupoval od tebe. Zaaral sem 735i iz Postojne, sedemka se ni nikjer prodajala in sem takorekoč naletel na njo.

Na tej so me od vedno motile krom obrobe se od 10let nazaj oz.kar vem zanjo.
Ni se prodajala preko spleta drugace pa se je vedelo zanjo da se prodaja vsaj jaz sem.
Jo je pa.dolga leta imel uporabnik @alesio kateri je lepo skrbel.zanjo in ce se se prav spomnim jo je tudi zadnji lastbik njemu servisiral tako da je bila vedno v pravih rokah.

Drugace pa bravo za bullet proof big six kateri ima najlepsi zvok izmed vseh BMWjevih sestakov to naredita dva velika ventila na valj.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Avto že dolgo servisira Beno iz Postojne, od njega sem tudi kupil. Je pa projekt, mehansko je avto zelo dober, rje ni nikjer, je pa potreben ene ličarske obnove in drugih malenkosti. Avto ima res bogovski zvok, si nisem mislil, da lahko šestak da to od sebe. Drugače pa kakor imam v glavi si ti strokovnjak za dele in bi rabil malo pomoči. A se da dobiti tesnilo okoli oken in okrasne letvice za doppelverglassung?
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Avto že dolgo servisira Beno iz Postojne, od njega sem tudi kupil. Je pa projekt, mehansko je avto zelo dober, rje ni nikjer, je pa potreben ene ličarske obnove in drugih malenkosti. Avto ima res bogovski zvok, si nisem mislil, da lahko šestak da to od sebe. Drugače pa kakor imam v glavi si ti strokovnjak za dele in bi rabil malo pomoči. A se da dobiti tesnilo okoli oken in okrasne letvice za doppelverglassung?

Tako je ja on jo je od vedno servisiral.  :ok

Daj mi na ZS pošlji točno kaj rabiš ini zadnjih 7 VIN pa bom pogledal.

Ta avto ima dvojna stekla? 

Drugače kako se ti dopade ročni menjalnik na 7er z tem motorjem?

Aja kar se tiče 4:3 navi upgrade na tvoji e39ki. Jaz se tega projekta ne bi lotil ne rečem ,da ni izvedljiv ampak ko enkrat vidiš koliko je to enih modulov,povezav med njimi,posledično razkopavanje celega avta itd. raje kofano kar zapreš in vržeš shemo električnih povezav v peč.

Urejal blackberet, 10.08.2019, 07:12.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Ne ne 7er nima dvojnih stekel sem spraševal za e39, bi jih zelo rad vgradil. Ti lahko od petice pošljem. Ma na začetku sem si želel avtomata ma zdaj pa prav ne, avto je z ročnim nekaj posebnega. Ma joooj mi je 4:3 navi res lep izgled, zgleda bo treba projekt opustiti.
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 353
  • Avtomobil: E39 525i

Kitajca pa vštekaš tam ko je radio vštekan in dela vse :) Tudi tipke na volanu...
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne ne 7er nima dvojnih stekel sem spraševal za e39, bi jih zelo rad vgradil. Ti lahko od petice pošljem. Ma na začetku sem si želel avtomata ma zdaj pa prav ne, avto je z ročnim nekaj posebnega. Ma joooj mi je 4:3 navi res lep izgled, zgleda bo treba projekt opustiti.

Pošlji bom pogledal.

Kitajca pa vštekaš tam ko je radio vštekan in dela vse :) Tudi tipke na volanu...

Tisti kateri jo imajo so zelo zadovoljni nad vsemi funkcijami katere nudi.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 353
  • Avtomobil: E39 525i

Jaz sem med njimi. Bom enkrat malo več napisal oz. posnel.
Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

No daj, sicer edino kar bi je dyavin zaradi relativno original izgleda je pa cena ohoho
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 470
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Bullet a Contur sedeze iz E39 imas v bez usnju in gretje deluje? Kaksna je ohranjenost?
Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Evo pa je še nekaj novega. Na youtube sem naletel na video kako popraviti cd changer. Torej CD changer mi je včasih preklopil CD, včasih ne, ni več hotel brati CD-jev, ko sem vžgal radio ni hotelo predvajati kjer se je ustvilo. CD changer sem rastavil in odstranil vso staro mast ter nanesel novo, celega sem spihal in očistil čitalec, očistil sem tudi vezje. Za čiščenje sem uporabil vatirane palčke in aceton, za mast pa kar navadno litijevo, to je tudi svetoval stric iz youtuba. Zaenkrat dela super. Slike nimam nobene ker sem pozabil slikati, bom pa kasneje nalepil link, če bo kdo potreboval.
Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Če nalepim povezavo ne dela. Napišite na google BMW e39 cd changer repair in kliknite na prvi video ki ga vrže ven.

Urejal kristijan123, 14.08.2019, 10:33.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 622
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

CDji so passe hehe
Prikaži več možnosti