Skoči na vsebino

N47 verige - do kdaj so težave?

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
215 odgovorov v temi
TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 318
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

To ni vedno res, jaz sem imel dva primera N47 ko je utrgalo spodnjo. En avto je bil 2008 E90 drugi E83 2011.

Jaz sem tri primere imel z vtrgano spodnjo verigo...
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti
    • Plavi je všeč

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik

Stran od FAI to je šrot kitajski. Kupi Swag, notri je original ketna Iwis, tudi napenjalci so original seveda z zbrusenim logotipom, ce ga ne pozabijo zbrusit:-)

Da te malo razsvetlim....febi set vsebuje oem dele z zbrisanimi bmw kataloskimi,vendar nima veriznikov tako da k...
Fai ni kitajc! Je sigurno najbolsa alternativa na trziscu sem jih vgradil preko 30 setov brez reklamacij...
Za swag pa sem ze slisal da so bile tezave...
Sicer pa vsak mehanik ve kaj bo vgradil in ne vem kaj se ima stranka s tem za ubadat,ker drugace najbols da si tudi zamenja sama....

Lp
Prikaži več možnosti
    • spajdrmen je všeč

Novinec1968
Novinec1968
  • Uporabnik
  • Sporočil: 67
  • Avtomobil: BMW X4

ni ničesar spremenjeno okoli verižnega pogona na b47,enake verige,enaki verižniki,cr pumpa pa ima tudi enak oz še večji max. tlak tako da ni logike da bi veriga pri b47 zdržala kaj dlje kot na n47...

ko bojo ti motorji presegali 150k km bo zgodba enaka...

Hvala za odgovor. Če pravilno razumem gre za subjektivno domnevo in takega primera na b47 še nisi imel? Res je da motor b47 vgrajujejo šele dobra štiri leta, vendar sem po drugi strani prepričan, da je vsaj v Nemčiji kar dosti vozil z b47 motorjem že krepko preseglo 150k km.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 112
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Pri Tin-u in Mihold-u ne moreš govoriti o subjektivni domnevi... bolj bi ustrezalo, da gre za mnenje izkušenih strokovnjakov ;)

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

Novinec1968
Novinec1968
  • Uporabnik

Vsekakor! Prav nobenega dvoma nimam o izkušenosti omenjenih strokovnjakov. :) Vendar naj povesta če sta res že naletela na strgane verige pri b47 motorju?

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 083
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

evo ti pa jaz povem iz prve roke da tudi b47 gredo verige, sem jo že menju

Urejal PocesnkII, 27.11.2018, 12:20.

Prikaži več možnosti
    • TIN je všeč

Novinec1968
Novinec1968
  • Uporabnik

Hvala PocesnkII. Ali se je strgala ali je šlo za"preventivno" menjavo?

Sorry, ker sem tečen, prodajalec BMW-jev mi je namreč zatrdil, da b47 nima težav s ketnami.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 083
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Po pravici povedano se ŠE NI strgala je pa bila raztegnjena SREDNJA veriga (to sem slučajno pomeril) za pol glida/člena.tko da,.....

jas motor je praktično ''enak'' kar se ketne in pogona tiče kot n47...

Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik

B47 je po vecini se v garanciji,tako da se taksni primeri resujejo na bmw servisih,mehanik ki tam dela mi je povedal da je zgodba enaka...
Cez 3-4 leta bomo enako menjali verige kot na starih n47.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 097
  • Avtomobil: F10

Torej priporočaš komplet menjavo, če se že lotimo? in pa firma FAI?

Hvala za vse nasvete ;)

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 323
  • Avtomobil: 325d F31

Hvala za odgovor. Če pravilno razumem gre za subjektivno domnevo in takega primera na b47 še nisi imel? Res je da motor b47 vgrajujejo šele dobra štiri leta, vendar sem po drugi strani prepričan, da je vsaj v Nemčiji kar dosti vozil z b47 motorjem že krepko preseglo 150k km.

V nemčiji je sigurno manj primerov odtrganih keten. Oni tam prižgejo avto naredijo 100-200km po autobahnu in ga nato ugasnejo. 

Prikaži več možnosti
    • TIN je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 830
  • Avtomobil: prdalica

A je to prvo aprilska? Oni naredijo 120k km in ga prodajo v našo ipd podobno državo. Tam furajo vsi na Operativni leasing torej najem vozila...

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 323
  • Avtomobil: 325d F31

Na dan delajo veliko več km kot pri nas. S tem je tudi motor manj obremenjen posledično pa tudi ketna... 

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 843
  • Avtomobil: 535 PS

Seveda imata oba prav. :ok

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 956
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

Jao kjere domneve, sej tut ce avto stoji je ketna u riti.
800 eur je treba racunat ob nakupu rabljenega vozila pa je. Un ki se vozi vsak dan 200 km v službo že ima računico
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 947
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Kolikor imam jaz informacije tudi pri B47 so že menjali, ne da bi jih utrgalo ampak na osnovi že nekaj prevoženih km, se pravi preventivno. Drugače pa kakor katerega vprašaš, celo na uradnem servisu, eden pravi da so izboljšali kvaliteto, drug pa pravi da ne, tretji da na vsakih 100-125 k km zamenjaš cel kpl. pa naj bi bil kao na varni strani. Sedaj pa vedi kaj je prav in kaj ne. Ali čakati ali preventivno menjati?

Jaz imam trenutno prevoženih 74k km in upam da zdrži še eno leto oz. do 100k km. Je pa morda v mojem primeru manj obremenitev, ker se vozim večina po AC kjer naklepam dnevno med 100-150 km. Lahko pa da sem v zmoti :)  Vožnja po AC tudi ni pretirano hitra, normalno zvezno pospešujem, na tempomatu okoli 2000 obr. in speed cca. 130-135 km/h, A/S tipka programirana na off, dnevno cca. 3 vžigi,... Ajde so občasne višje hitrosti, ampak v povprečju se gibljem prej napisanem.  Tako da, če ne prej drugo leto se poglobim v to kar se tiče menjave ketne in katerega proizvajalca,.... do takrat pa upam, da me novodobni bavarc ne pusti kje na cedilu. Za vsak slučaj imam še nadomestna voza - e85 in e46 (kjer sem preventivno ketno in vsa vodila menjal na dobrih 300.000 km in verjamem da bo delal še naprej k urca, saj imam več zaupanja v to skoraj da 20 let staro vozilo kot pa v F31).  :ok   

Urejal Taucher, 27.11.2018, 20:31.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 314
  • Avtomobil: star

Jaz sem kupil f11 z b47 motorjem na katerem je preskocila veriga zaradi pretegnjenosti pri 230kkm. Posledica odtrgan ventil in potrebna menjava motorja. Notr drug motor preventivna menjava verige in sedaj je mir za naslednjih 200
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 646
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Da te malo razsvetlim....febi set vsebuje oem dele z zbrisanimi bmw kataloskimi,vendar nima veriznikov tako da k...
Fai ni kitajc! Je sigurno najbolsa alternativa na trziscu sem jih vgradil preko 30 setov brez reklamacij...
Za swag pa sem ze slisal da so bile tezave...
Sicer pa vsak mehanik ve kaj bo vgradil in ne vem kaj se ima stranka s tem za ubadat,ker drugace najbols da si tudi zamenja sama....
Lp

Da te se jaz malo razsvetlim....upam da ves da je febi swag in se kaksna firma v njihovi lasti isti šmorn...notri so iwis verige, napenjalci pa s pobrusenimi logoti bmw. Fai pa pakirajo anglezi, vsebina pa p.r.c
Prikaži več možnosti
    • spajdrmen je všeč

Novinec1968
Novinec1968
  • Uporabnik

Jaz sem kupil f11 z b47 motorjem na katerem je preskocila veriga zaradi pretegnjenosti pri 230kkm. Posledica odtrgan ventil in potrebna menjava motorja. Notr drug motor preventivna menjava verige in sedaj je mir za naslednjih 200

Zdravo etore in hvala za informacijo. Ali se je to zgodilo na f11 ki ga imaš sedaj v svoji floti nadomestnih vozil?

Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik

Da te se jaz malo razsvetlim....upam da ves da je febi swag in se kaksna firma v njihovi lasti isti šmorn...notri so iwis verige, napenjalci pa s pobrusenimi logoti bmw. Fai pa pakirajo anglezi, vsebina pa p.r.c

kakor koli,jaz iwis verig in bmw materiala okoli verižnih sistemov pri n47 videt ne morem,ker ko pomislim kakšne kvalitete je oem material me zmrazi....iskal sem alternativo in našel sem jo,100k km že imajo avti z fai kompletom in tečejo lepo brez zvokov in znakov razteza...

pa še ena kost za glodanje...

zadnič sem imel v delu eno e46 z M47 motorjem,diagnoza je pokazala raztegnjeno verigo do te mere da je preskočila in motor ni več vžgal...

ko sem razdru sem videl da je imel kompleten verižni set letnico 2009 in oem,torej so enkrat prej razdirali motor in zaradi neznanega vzroka zamenjali verige in napenjalce in drsnike z novimi,kateri pa niso zdržali dolgo.

to mi je samo potrdilo mojo teorijo katero sem že večkrat napisal in povedal,da je glavni krivec ravno iwis,ker po letu 2007 dela zaendrek verige,pa naj se oni slikajo z svojimi zanič glidi in kitajci ki jim štancajo kovice... :)

iwis verige so glavna težava če mene kdo vpraša...

Urejal TIN, 27.11.2018, 23:15.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, sash in ALFAinBMW uporabnikom je všeč to sporočilo