Skoči na vsebino

Razlogi, zakaj vlagati v kripto in zakaj ne

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
182 odgovorov v temi
LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 007
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Rottie: akcija. Prepričaj nas.

Jaz vlagam, ker se svet vrti po svoje in mi je butasto, da ne bi stopil na vlak, ki se mimo pelje

Vlagam predvsem zato, ker sem prepričan, da moram sam poskrbeti za svojo starost, ker država sigurno ne bo in me zato je strah, da ne bom imel sredstev za spodobno jesen življenja: penzija je vprašanje, če in kolikšna bo, storitve bodo pa tudi čedalje dražje.

V kripto ne vlagam vse, daleč od tega... največ še vedno vlagam v posel, in to krepko več, kakor tisti, ki šopajo 40 štempljanih ur na teden... vlagam pa predvsem svoje zdravje in čas, ki bi ga sicer želel preživeti drugače.

V kriptu ne vidim nič slabega... nič drugače ni, kakor delnice (NKBM, ki so mi jih preprosto zbrisali, še nisem prebolel), zato ne sprejemam nekega fantazijskega moraliziranja: nihče nikogar ne sili... če se pa butelj da premamiti in ga nategn*jo, za to ne rabi kripto... je dovolj drugih zadev na svetu.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • zigi, sssimon, blackberet in 4 ostalim je všeč

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 057
  • Avtomobil: Z4 E85

LEO37 nice try. Ampak na to vabo ne bo prijel. On se hrani z odzivi na svoje provokacije, zato bo raje stresal svoj gnev še naprej v originalni temi 100%.  :-D

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 876
  • Avtomobil: traktor

se povsem strinjam z zgoraj napisanim.  naj dodam, da jaz vlagam v kripto in tudi v bolj klasične variante zato, da poskrbim, oz skušam poskrbeti, da mi ne bo treba delati do 70 leta. takrat me bodo ob tem tempu lahko samo pokopali. sem že bil na bolniški zaradi živcev in ne bi bil rad še enkrat. zato hočem čimprej finančno svobodo, da bom lahko v življenju, ki mi je še odmerjeno, užival v svojih hobijih. smučal, kolesaril, bral knjige ob kaminu, hodil na morje....in se čimmanj ukvarjal z bumbarji, ki mi požirajo živce....to je to. in kripto je trenutno najboljša možnost za to.

Prikaži več možnosti
    • zigi in sssimon uporabnikom je všeč to sporočilo

gigika
gigika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 937
  • Avtomobil: কঠোর

Jaz ne vlagam v kripto, ampak v mojo kripo :mljask 

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 941
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Predlagam odprtje teme, "zakaj vlagati v kripo in zakaj ne".

Prikaži več možnosti
    • gigika, dMe3 in Warden uporabnikom je všeč to sporočilo

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 985
  • Avtomobil: Kappa 2.0 20V Turbo

Vlagam za penzijo  :crazy povprečna starost udeleženih v temi 35let golden generation, mamice so dobile stanovanja očkati so pustili podjetja in sami smo se postavili na noge še preden je, za slovenijo težka recesija pustila za seboj opustošenje.

Realno ste vsi za na luno. Noben nima pojma kako deluje tehnologija pa vseeno, če bo sosed dal prst nad ogenj bom pa še jaz ane.

Edino zakaj se vlaga je preprosto dejstvo, da se pride do nečesa, brez vloženega dela, truda, poguma, znanja....

Seveda, bom tudi sam začel z vlaganji v prihajajočih dneh. Ampak izključno iz zgoraj omenjenih razlogov iz nič bi nekaj rad. Če se vsi sprijaznemo to tudi ni nič slabega! Glede na znanje in napredek bi že zdavnaj vsi morali živeti mnogo bolje, pa nas omejuje kapitalizem in pokvarjen sistem.

Torej zakaj vlagati v nekaj v kar ne verjameš, za zaslužek.

Zakaj vlagati v nekaj v kar verjameš? Neznanje, nevednost?..

Realno je sistem blockchaina eno šalabajzersko delo, na katerem bi lahko tudi nekaj zraslo, ampak do tja so še svetlobna leta adaptacij in nadgradenj. Če dočakamo penzije s tem sistemom bo to takrat že nekaj popolnoma drugega bit-chain-block-crypto nebojo več znani koreni besed.

Še tretjič grem v to z lovom na €€, sem pa nad sistemom obupal še preden je bil bitcoin 1€ in smo ga na-minali kar nekaj iz heca.

Seveda datotek že zdavnaj ni več  :ok2

Urejal e-masteR-39, 09.01.2018, 00:11.

Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 770
  • Avtomobil: Becikl

Bolj mene zanima, kako bo stvar reagirala ob naslednji krizi, ko bodo hoteli vsi pobrat ven FIAT denar. Nisem IT-jevc tako da sama blockchain tehnologija mi je jasna, glih toliko kolikor je jasno jerryu, kaj je dobra pica  :ok2 , ampak realno gledano ali niso vsi coini, nič drugega kot ponzi sheme. 

Torej, kot v primeru rippla, ko je bilo objavljeno, da bodo korejske banka začele poskusno poslovat z ripplom....ok je zgledalo obetavno, pa je potem nekdo objavil podatek, da bodo uporabili samo ripplovo tehnologijo, ne pa dejansko njihovga coina. Folk je pa navalil v ripple, še jaz sem hotel pa se mi ne da ukvarjat z registracijo, pa tudi bi lahko dal not samo drobiž. 

Kakorkoli, če bodo vlade, uveljavljene banke prevzele blockchain tehnologijo, zaradi njenih prednosti, bodo najbrž nardile vsaka svoj coin, ki bo imel za sabo nek sistem(državo, banko) in bo precej bolj stabilen, kot današnji coini. Ker nekako dvomim, da bi se šel "big money" poslovanja s stvarmi, ki dnevno spreminjajo ceno v rangu par 10%.

Upam da se vsi, ki ste si zrihtali penzije, zavedate da dokler denarja ni na vašem računi niste nič zaslužili.....upam da vsem rata zaslužit in da boste pobrali denar ven pred drugimi  :ok

Nej se razvije resna debata, ne  pa kremšnite in palačinke za forumaškega trola. 

Urejal _T_O_M_O_, 09.01.2018, 00:39.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 007
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Pa dajte no, kakor da se pogovarjate z otroci... to so debate za Rottija in za bralce Slovenskih novic.

Jasno, da se zavedamo, da iz tega ne bo nič, če ne poberemo ven pravočasno.

Jasno, da naš dobiček temelji na navalu ovac, ki šele prihajajo.

Jasno, da smo šli v to, da (citiram) "da se pride do nečesa, brez vloženega dela, truda, poguma, znanja....", kar je pa splošno znano, kot "investiranje", ko vložiš svoj denar v projekt in pričakuješ dobiček brez dela, pri čemer tvegaš, da iz projekta ne bo nič in da boš izgubil denar.

Nič novega na obzorju... le nove kosti za glodanje, medtem ko veliki igralci še naprej delajo po svoje in se za nobenega kaj dosti ne brigajo.

Sem pa našel pravo sliko za v to temo... samo pes ni prave pasme  :skrbast

f8a45a454bb0141aa752c1bb868ae84a--garfie

Urejal LEO37, 09.01.2018, 07:58.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • zigi in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 653
  • Avtomobil: LPP Urbana

https://cointelegrap...robbed-for-425k

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Špekulant, ki je bil poln sam sebe in so ga namlatili in oropali? Well, life's a bitch, ane. :ok2

Članek je le lahko v poduk tistim, ki se tudi pri nas hvalijo s svojimi kripto miljoni...

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 017

Ja gotovino so mu ukradli, ce bi mel v kriptu mu je ne bi mogli :-)

Kripto je bistveno varnejsi kot gotovina, delnica, zlata palica. Ce bi zidje med 2sv meli kripto jim nacisti ne bi pobrali zlata in denarja. Ko (ce) bo vojna bo bitcoin vreden miljon eur. Ker druge vrednosti ne bos mogel prenest cez mejo, kjer ti bojo vse pobrali... vsak ki hoce met mirno starost naj nabavi 1 bitcoin dokler se ni predrag in pozabi na njega za nekaj let.
Prikaži več možnosti
    • matix je všeč

Janez 3332
Janez 3332
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: BMW m5

Zgleda da nalozba v crypto prinese tudi velike izgube...nikoli vlozoti vec kot lahko izgubis
https://www.dsavic.n...e-je-moj-denar/
Prikaži več možnosti

Black_ICE
Black_ICE
  • Uporabnik
  • Sporočil: 30
  • Avtomobil: Na štirih kolesih:)

Nikoli vložit v stvar, za katero ne veš kako deluje in kako poskrbeti za varnost...

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 362
  • Avtomobil: E39 525i

Registriral si se na forum da si nam to povedal v dveh temah? Hvala :ok

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 011
  • Avtomobil: 523i

Ah Savič...
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Kripto je bistveno varnejsi kot gotovina, delnica, zlata palica. Ce bi zidje med 2sv meli kripto jim nacisti ne bi pobrali zlata in denarja. Ko (ce) bo vojna bo bitcoin vreden miljon eur. Ker druge vrednosti ne bos mogel prenest cez mejo, kjer ti bojo vse pobrali... vsak ki hoce met mirno starost naj nabavi 1 bitcoin dokler se ni predrag in pozabi na njega za nekaj let.

Nato, da si odvetnik res ne bi pričakoval, da boš take pravljice trosil  ...ob oboroženem ropu doma je še najbolj varno to, kar imaš v banki in ne moreš dvigniti drugje kot v poslovalnici, pa še tisto ne vedno v primeru ugrabitev, čeprav ob sumljivih okoliščina tudi banka lahko javi policiji, da je nekaj narobe.

In glede varnosti v kriptu ... kako dolgo se boš upiral predati vse št. računov in gesel, ko ti bo nekdo držal pištolo na tvoji glavi ali tvojih članov družine ali te celo pretepal in mučil? Mislim, da bo 99% ljudi tako hitro povedalo vse, da tudi dihat ne bodo imeli časa zraven, sploh v primeru, kot se nekdo hvali kolk ima in bodo lopovi vedeli kolk bi radi imeli ... če je pretiraval, je sploh v dreku, ker mu nihče ne bo verjel, da to ni res in bodo mislili, da skriva še kakšen račun ... ob takih ropih je kripto po riziku takoj za gotovino doma v sefu ali pouštru, ker ga lahko prenesejo na svoje račune še isti trenutek brez vprašanj. V banki bo dvig veliko gotovine z računov hitro problem.

To o kriptu in vojnem stanju pa tudi kr pozabi, da bo veliko vreden ... takrat bodo infrastruktura in komunikacije slabo delovale in si lahko siguren, da bo kripto hudo hendikepiran zaradi tega. Folk pa tudi ne bo ravno svoje premoženje prodajal za nekaj, kar nima nobene realne in še manj uporabne vrednosti. Tako, kot gotovina takrat hitro postane brezvredna, bo tudi kripto. V vojnem stanju se bodo ljudje spet obračali k tradicionalnim zadevam, kot je zlato, diamanti, itd, ker je iz zgodovine jasno, da to preživi vojne in vrednost ostane.

Urejal Rottie, 18.01.2018, 15:00.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 770
  • Avtomobil: Becikl

Tole je res fantje, ne se tle po forumu hvalit, koliko ste nardili s kripto valutami, pa AMG-ji, pa jahte.....Se bo hitro našla kaka skupina nepridipravov, ki je pripravljena nardit vse za denar. 

Spomnite se par let nazaj so punco ugrabli in jo pretepali, dokler ni umrla, ko se je zvedlo da je njen fant oropal SKB. Pa je bil plen najbrž manjši, kot pa ima kdo denarja v kripto valutah. 

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

corvette
corvette

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 426

Nisem čisto siguren, če je zmeraj tako :) https://xkcd.com/538/

security.png

Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

ponco
ponco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 488
  • Avtomobil: MB W212

Tole je res fantje, ne se tle po forumu hvalit, koliko ste nardili s kripto valutami, pa AMG-ji, pa jahte.....Se bo hitro našla kaka skupina nepridipravov, ki je pripravljena nardit vse za denar. 

Spomnite se par let nazaj so punco ugrabli in jo pretepali, dokler ni umrla, ko se je zvedlo da je njen fant oropal SKB. Pa je bil plen najbrž manjši, kot pa ima kdo denarja v kripto valutah. 

Brez skrbi.
Ravno "nepridipravi" so tudi pred kratkim pogruntali da je kripto donosnejsi od kirminala in jih precej vlaga v kovancke :) Jih poznam kar nekaj ljubljanskih serifov, prav vsi so ze v kriptu :D

lp, ponco
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 017

Tocno tako. Zakaj bi kradel ce lahko legalno in na brzino zasluzis? Ni logike, da bi se ukvarjal s kriminalom.
Prikaži več možnosti