Skoči na vsebino

P: 2002 E39 530dTA

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
244 odgovorov v temi
Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 041
  • Avtomobil: 530dTA, 540i ///M, 159 Ti

Znamka: BMW
Model: E39 530dTA
Letnik 1. registracije: 2002
Dejanski letnik vozila (leto izdelave): 2002
Barva vozila: 482 Toledoblau Metallic
Tip menjalnika: Avtomatski
Moč motorja: 141 kW / 193 KM
Kilometri: 310000 km

Realnost kilometrov: Po ohranjenosti jaz nikoli nisem podvomil.

Oprema vozila (seznam): Xenon, PDC (spredaj, zadaj), senzor za dež, bež usnjena notranjost, Comfort sedeži s spominom in gretjem, naslon spredaj, zadaj, multifunkcija, tempomat, samozatemnitveno ogledalo, 4 x električna stekla, Denssion USB, MIDI, avtomatska klima, webasto, športno podvozje, zadaj blazine,...

Splošna brezhibnost vozila (bi danes opravil tehnični pregled?): DA

Tehnične napake vozila:   Grelci v sedežih ne delajo. Malenkostno tresenje, pri res rahlem zaviranju od 140-120 km/h, čeprav so diski brez roba, ploščice kt nove, podvozje pa 100% brez lufta.

Vizualne napake vozila: Nekaj rjavice na klasičnem mestu pri okviru vrat zadaj ter malo na pragu čisto spodaj zadaj desno, ker je bil malenkost podrsan, se ne vidi. Kakšna buškica in praska. Drugače pa resnično lep.

Pretekla omembe vredna popravila: Avto ima dejansko zamenjano vse in še več, kar je pri 310000 km realnih potrebno. Iz glave ne vem točno vsega, je pa vse na papirjih, računih, ki jih bo lahko potencialni kupec pogledal. Spodaj napisano je bilo menjano od 220000 km naprej, skratka v zadnjih 4 letih.  Gremo na kratko:

Komplet amortizerji, vzmeti (šalčke, ležaji, puše), skratka podvozje v nulo in sedaj športno. Menjane tudi obe zadnje blazine ter blažilci. Menjana turbina, šobe, visokotlačna črpalka, črpalka goriva, svečke, komplet cevke, gumijaste cevi, jermenica, dihtunge (Vse to Mihold). Menjano olje v menjalniku (Rok). Menjani nosilci motorja, dihtunga karterja, senzor olja, obnovljena komplet instalacija zadnjih vrat in menjan motorček brisalcev, odstranjene lopute v sesalnem kolektorju. Menjani amortizerji zadnjih vrat, ki pa spet ne držijo, so pa še v garanciji.

Zaradi srečanja z nekim zobarjem, ki je izsilil prednost (rahel trk spredaj) in s srno ima avto spredaj komplet vse nove plastike (tukaj res ni, da ni), nov odbijač, meglenke in luči, seveda vse original. Menjan je bil tudi intercooler, tako da ni mastenja. Nov tudi prednji znak in tablica.

Moj opis vozila: Avto je bomba za vozit, pelje se kot nov, motor pa vleče res konkretno, sape mu ne zmanjka. Menjalnik prestavlja za moje pojme čisto OK in praktično nečutno. Čričkov ni.

Z avtom gresta dva kompleta gum in felten, zimske BMW Style 82, 225/55/16 Continental ~7 mm profila ter letne BMW Style 32 Goodyear DOT15 235/45/17 vsaj 6 mm in zadnje 255/40/17 nekje 5 mm.

Slike vozila (če želite, jih dodajte kot priponke sporočilu):

Cena: 7000 EUR

Glede cene sem ob ogledu odprt, vendar se ne pogajam veliko, ker takih E39 pač ni in ne bo problem, če jo imam doma :) Kdor išče siguren, dober avto bo prišel na ogled :ok

Kontakt:

Tukaj, PS, telefon in mail v profilu

Torej zakaj sploh prodajam, sedaj, ko je avto praktično v nulo zrihtan. Zato, ker enkrat se živi in priložnost sem imel dobiti E90 330i N52B30 :eek z ročnim menjalnikom ter vsaj zame, res pravo opremo. Avto sem dejansko kupil, brez da bi veliko premišljeval, ker takšnih priložnosti ni veliko. Od prodaje 330Ci, mi nekaj manjka :-D No, saj mogoče pa obdržim oba, ker tale ruzak mi velikokrat prav pride :ok2

Pripete slike za predogled

• DSC03261.JPG
  • DSC03257.JPG
  • DSC03258.JPG
  • DSC03260.JPG
  • DSC03256.JPG
  • DSC02735.JPG
  • DSC02449.JPG
Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan, krt, blackberet in 2 ostalim je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Prejsnja prodajna tema in nekaj zgodovine:

https://www.bmwslo.c...002-e39-530dta/
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 586
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Hmm, tak avto 7k € za moje pojme ne sme imet napak, ne pa da gretje sedezev ne dela, bremze tresejo, rja,...ni neki waw hudo, ce je res samo to, ampak E39 za 7k mora bit pac u nulo dobesedno.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Tocno VSE napake so napisane, ker oglas je napisan posteno. :ok

Kar se tice prednjih zavor sem rekel na servisu, da naj jih menjejo pa smo potem skupaj ugotovili, da se "novih" original bremz ne mece stran. Gre za malenkostno tresenje, tocno tam kjer sem napisal.
Po pol leta pomoje vsaka E39 malo trese :ok

Ce bi nasel brezhiben okvir, bi ga kupil pa ga se nisem dobil, torej ocitno, ga ni :ok2 Resitev je edino nov.

Tisto na pragu spodaj, bom pa spomladi popravil, ce bo avto pri meni, kot verjetno tudi okvir zadnjih vrat ter amortizerje, ki so kot sem rekel v garanciji.

Sedezi Comfort so bili vgrajeni naknadno in gretje se nikoli ni delalo. Meni je potem Schumi vse povezal z komplet instalacijo, vendar so grelci ze presvoh.

Avto je tocno tak, kot pise in ne vidim poleg omenjenih zadev enega EUR-a, da bi ga bilo potrebo vlozit.

Ja, za tak denar lahko kupite E61, pri katerem sigurno najdem vec napak, in verjetno tudi rjo na okviru zadnje sipe :ok2 Da o potencialnih problemih, stroskih, napakah ne govorimo.

Aja pa kupcu se pokazem par racunov, mislim, da so trije, ki so vsi skupaj tocno 7000 EUR :ok2

Oglas je na forumu z namenom, ga je pa zanimivo spremljati :ok

Urejal Davidf1, 28.12.2017, 10:32.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Aja pa kupcu se pokazem par racunov, mislim, da so trije, ki so vsi skupaj tocno 7000 EUR :ok2
Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 330
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Tudi sam imam namen vgraditi komfortne sedeže, koliko ti je pa Schumi računal za zvetat gretje? A memory ti dela?

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Seveda spomin in vse ostalo deluje kot treba.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 193
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Kdaj začneš kosat? :skrbast

Sprejemaš rezervacije?

:peace

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti
    • Davidf1, bmwziga in Boris-84 uporabnikom je všeč to sporočilo

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 387
  • Avtomobil: B8

Evo, da dvignem temo, komentiral pa ne bom :-D Mi dvigne razpolozenje, ko vidim take oglase s tako ceno :-D

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 914
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Računi za 7000? A to si štel poleg onega od zavarovalnice? :skrbast

E39 je nova kriptovaluta, ki se ne more sesuti. :ok2

cana.png

Prikaži več možnosti
    • simonchelli, Boris-84 in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Stel sem vse, tudi to, da sem spredaj menjal vse z novimi, original deli, ker sedaj je zadeva nova in ne skup zmetano za 500 EUR, samo tok, da tablica gor stoji. Recimo luci bi lahko dal za 200 EUR pa nisem, ker avto sem delal zase, odbijac je bil se prejsnji dober pa sem dal novega...

S tistim, ki isce tak avto in ga doticni zanima, se bomo pa ze ob ogledu marsikaj dogovorili :ok
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 615
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

Bo še zanimivo. :)
Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 598
  • Avtomobil: F10 3.0d

-Ko prvi lastnik kupi nov avto za 10 enot, dobi avto v nultem stanju obrabe.

-Potem ga vozi tri leta in avto ima tržno vrednost 7 enot. Ampak v treh letih se avto tudi obrabi zaradi lastnikove uporabe. Da ob prodaji doseže to tržno vrednost 7 enot, ga mora lastnik poservisirati in spraviti nazaj v "nulto" stanje obrabe.

-Naslednjemu kupcu lahko proda avto za 7 enot tržne vrednosti, seveda poservisiranega.

Tipična miselnost pri nas je pa ravno obratno. Avto ima 7 enot tržne vrednosti četudi je zgonjen, saj naj bi mu očitno to tržno vrednost zagotavljala že sama pojava. Potem pa lastnik avto poservisira, se pravi popravi posledice njegove lastne uporabe, da avto spravi nazaj v neko stanje, ki ga avto mora imeti, in to šteje kot 7 enot tržne vrednosti + bonus vrednost servisa, ker je bil lastnik tako dober, da je odpravil posledice svoje uporabe avte. Ali pa druga (bolj pogosta) varjanta, avto prodaja za 7 enot tržne vrednosti in kupcu reče, da je avto poservisiran, pa seveda ni.

Seveda pa avto je tvoj, lahko ga prodajaš tudi za desetkrat več, samo povedal sem svoje razmišljanje, kako jaz gledam na te stvari. Je pa res lep, ker ima original izgled. No, mogoče bi pa šlo za takšen denar na mobile.de, ampak verjetno tudi tam z odpravljenimi naštetimi pomanjkljivostmi (ne kot pribitek tej ceni).

Prikaži več možnosti
    • gepl je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Treba je vedeti, da je trenutna vrednost enot mnogo nizja od tiste, ki jo je placal 1. lastnik :ok
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 962
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Ne vem, ce avto ne pije olja se mi zdi cena na mestu. Pa se je nekaj maneverakega. Pozabite da kupujete starega bmwja, kupujete zanesljiv avto in to je to. Pa tudi avto ima svoj krog kupcev ni to nekaj kar bi zanimalo vecino.

Lep je, srecno!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 262
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530d

Pa to ne mors verjet.

09.02.2012, 16:28h ko ga je Jerry prodajal je cena tega avtomobila bila ravno 6000€, po 5-tih letih je še skočila gor... :)
Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Seveda, avto je mehansko boljsi kot je bil takrat in dobrim E39 cena raste :ok
Tudi ne vem kaksne gume je imel takrat, sadej sta tu 2 kompleta.
Ma kaksno pitje olja, tukaj dejansko tudi havbe ni treba dvigniti, no edino ob menjavi :-D
Prikaži več možnosti

Sajer
Sajer
  • Uporabnik
  • Sporočil: 40
  • Avtomobil: Ar 159

David,menjas za alfo?:-)
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Evo 280 km v kosu narejenih za salo. Po dveh urah in pol kot prerojen iz avta :ok2

Ko bodo na avtu nove BBS RK in pa nove gume bo cena 8500 :ok2 ;-D
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 962
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

So RK deljenih dimenzij? :mljask
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.