Skoči na vsebino

P: 2002 E39 530dTA

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
250 odgovorov v temi
Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 125
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Zato, ker preveč dobrih avtomobilov je težko imet, ker so potem ostala vozila prikrajšana za užitke :ok

Si poročen, imaš vsaj dve ali več, ali samo eno? :ok2

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 277
  • Avtomobil: g11

Zakaj tolk hejta. Saj je njegov avto, če se najde kdo ki je pripravljen plačati toliko pa se pač bo. So še hujše neracionalnosti kot dat 7 jurjev za dobro e39. Npr. izgubiti toliko letno na novem ;)

David, ko boš kdaj zvohal kako lepo M5 e39 FL, jo kupil za igračkat in nato prodajal.... se pa priporočam  :ok2

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 708
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Tisti, ki pa primerja passata ali volvota z E39, je pač tehnično nezahteven.

Verjamem. Tam ne potrebujes tolko preventivnih posegov in popravila rje kot na BMWjih :ok

Prikaži več možnosti
    • gepl je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 914
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Verjamem. Tam ne potrebujes tolko preventivnih posegov in popravila rje kot na BMWjih :ok

Ja pa? Nissan Sunny tudi ne potrebuje ničesar. :skrbast

cana.png

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 252
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Fantje, pa kdo izmed vas ki komentirate sploh pozna ta avto? Ga je kdo sploh že videl, vozil?

Jaz sem si ta avto pripeljal zase iz Italije in si ga opremil po svojem okusu. Avto je bil namenjen izključno za mojega daily driverja, a so mi ga stranke dobesedno spulile iz rok, zadnji tak je bil Davidf1. To pri meni sicer ni težko, na mizo vržeš dovolj cekinov in avto je tvoj - ampak za tega je bil kupček res velik, ker takega avta takrat ni bilo in si upam trdit, da ga kljub opisanim napakicam še danes ni  :-D

Nekateri pišejo češ, če ti je avto tako všeč, zakaj se pa potem ne voziš z E39. Bom jaz odgovoril na to vprašanje. Jaz se vozim z mercedesom W211 E320 CDI 4maticom, to pa zato ker sem pač moral nekaj kupit ko sem prodal E39 in je bil ta avto edini, ki je bil po ohranjenosti primerljiv z Davidovim 530d. Ne morem rečt da je W211 boljši od E39 niti da je slabši, že to da ni slabši je velik uspeh, ker med bavarci pač nima konkurence, od novejših modelov mislim. Ker vozim W211, E39 ne pogrešam preveč, če bi vozil kaka druga jajca bi se mi verjetno zmešalo. Za W211 sem takrat h kupnini ki sem jo dobil za E39 doplačal 4.000 eur, če danes dobim ta avto + 4.000 eur dam mercedesa takoj iz rok, samo Davida to ne zanima ker že ima drug avto (E90 330i). Povedat hočem samo to da E39 530d JE trenutno najboljše kar dobiš za 7.000 eur (oziroma pač malo manj, ker nekaj bo verjetno David še spustil ceno) in konkretno ta E39 JE najboljša petica te serije, ki je trenutno na trgu. To lahko trdim zato ker poznam ta avto kot svoj lastni žep, prav tako pa poznam vse druge E39 in vse njihove probleme. Vrednost Davidove E39 je tam kjer se ne vidi, tega 95% ljudi sploh ne opazi oziroma jim ni pomembno, tistih 5% ki vemo za kaj gre smo pa potencialni kupci za ta avto. Jaz mercedesa sicer ne prodajam in ga imam namen obdržat še vsaj kakih 5 let, bi pa, če bi ga prodal, še izti moment rezerviral Davidovega karavana. 

Toliko z moje strani o tem avtu, če koga zanima kaj več pa lahko povem, saj avto poznam boljše kot vsi in verjetno tudi boljše kot lastnik sam. Na sceni ni malo stvari za katere lahko daš roko v ogenj, jih je pa nekaj in ena od teh je ta voz  ;)

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

OK, Jerry, "the E39" je potemtakem v 5-mestnem rangu? :ok2

cana.png

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Itak da ne, saj je tisti avto kot plastična vrečka, uporabiš in zavržeš. Pa še na bmw forumu ti ni treba viset ves čas če si kupiš tak avto, torej popolna win-win kombinacija.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

OK, Jerry, "the E39" je potemtakem v 5-mestnem rangu? :ok2

Ahaha, zdaj sem šele poštekal, kaj si hotel povedat  :laugh Ja, v 5-mestnem rangu je definitivno. Po ceni ki jo lahko iztržiš za njega je tvoj avto verjetno celo na prvem mestu med vsemi non-M E39, o tem ni dvoma. Tvoj avto je optično in tehnično verjetno brez napake ali blizu temu, veš pa da ni zame ker nima tistega, kar jaz od avta zahtevam in je pri meni absolutno in brez debate na prvem mestu - 3.0 motorja. Brez zamere tastar ampak raje kupim popolno razvalino za 500 eur s tem da ima 3.0 notri tudi če potem zmečem še 20.000 eur na avto, kot pa da se vozim z manjšo kubaturo  :ok2  Tak pač sem, tako da zame tvoj ni v igri in nikoli ne bo, zato tudi ne pristane na moji lestvici  :ok

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Dobro, to je tvoja prodajalska taktika, da bi zbil ceno. :hihi

V resnici je 525i zelo verjetno hitrejši od 530d. :obrvi

OK, nehajmo smetiti Davidu temo, ker bo potem jezen, ker se bo prodalo kaj drugega namesto njegovega. :-D

cana.png

Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 636
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

Jerry, ti nisi merodajen, ker iščeš nove stranke, katerim boš lahko dele prodajal. :)
Prikaži več možnosti
    • Compact-3 je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Ma nikol ni hitrejsi Gerchy, moj leti ko sneta skira :ok
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Dobro, to je tvoja prodajalska taktika, da bi zbil ceno. :hihi

V resnici je 525i zelo verjetno hitrejši od 530d. :obrvi

OK, nehajmo smetiti Davidu temo, ker bo potem jezen, ker se bo prodalo kaj drugega namesto njegovega. :-D

Niti slučajno ni prodajalska taktika, razen če mi zrihtaš prostor, da ga imam kam postavit - potem ga vzamem takoj, za primerno ceno seveda  :ok2 Hitrost mi pa pri teh avtomobilih ni tako zelo pomembna, bolj mi je pomemben navor in pospeški in zvok mi je pri 530 dizlu zelo všeč, tako da bi kar dobro premislil če bi spet iskal E39, ni nujno da bi vzel bencinarja, verjetno bi bil spet dizel  :ok

Jerry, ti nisi merodajen, ker iščeš nove stranke, katerim boš lahko dele prodajal. :)

Strank je za E39 vedno dovolj. Svoje pove to da je to EDINI avto ki sem ga jaz osebno pripeljal iz Italije (papirje mi je sicer zrihtal kolega, sem pa jaz izbral avto izključno po svojem okusu in jaz sem ga potem tudi precej časa uporabljal), od vseh XXX.XXX avtomobilov ki sem jih v tujini gledal mi je bil ta edini na kožo pisan in tudi če jutri prodam mercedesa in Davidov avto ne bo več naprodaj, grem isto minuto po novega, identičnega  :ok

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Jerry, sam roko na srce je avto generalno gledano sedaj boljši od stanja v katerem je bil kupljen od tebe in vsaka ''napaka'', ki jo bom še odpravil bo naredila avto še boljši od že tako zelo dobrega :ok2 Pa tudi notranjost je sedaj še bolj všečna, ravno taka, kot bi si jo sam naročil iz tovarne :ok2 

Gerchy, ko sem prvič vozil 3.0d z avtomatom nisem imel predstave oziroma nisem pričakoval, kako je možno, da gre po občutku bolje, od 530d z ročnim. Potem pa, če malo razmisliš, hitro vidiš, da avtomat za normalno vožnjo uporablja obrate med 1000 in 1500 rpm, ja skoz je v stand by-ju :-D In ko ga malo pritisneš, obrati takoj narastejo za vsaj 500 rpm, kar pri ročnem ne morejo, no in tako je avtomat v delovnem območju motorja, kjer je moči in navora za izvoz (glej graf). Dejansko je v stalni pripravljenosti in lahko rečem, da 530d mora bit avtomat, benzinarji pa naj bodo ročni :ok2

Prilagam graf primerjave M57D29 vs M54B25. No comment :ok

Pripete slike za predogled

• BMW M57D29 vs M54B25.png
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 673

Ma nikol ni hitrejsi Gerchy, moj leti ko sneta skira :ok

Če gerchy vozi, potem je njegov sigurno hitrejši :-D

Sicer pa jaz tudi še kar sanjam in sanjam o e39, ampak se bojim rje kot hudič križa in nekako tudi ne vidim racionalnosti v tem, da bi šel na toliko starejši avto. Sej grem samemu sebi na živce po eni strani, ker le enkrat živiš, ampak se mi ne da več tako, kot včasih toliko denarja metat v avto za vsak dan. Za vikend avto so se mi pa zaradi lahkotnosti vedno zdele bolj luštne trojke...pa sem spet tam.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Drži, v vsakodnevnem prometu je dizelski navor boljši, o tem ni dvoma, saj se mora bencinski motor pošteno zavrteti, da suvereno pospeši. Sicer trdim, da je pri E39 človeška roka še vedno hitrejša od teh zastarelih avtomatov (dokaz: tehnični podatki), tako da ta prednost odpade. Če primerjamo dinamično vožnjo v zavojih, bencinski motor med 4500 in 6500 vrtljaji pospešuje zvezno in se predvsem hipoma odzove na pritisk plina. Pri dizlu je tako že skoraj konec ovinka, preden bo zasopihal in z dimno zaveso (precej težji!) avto povlekel iz zavoja. In zaradi tega si nedvomno hitrejši z bencinskim motorjem (kadar gre za podobno moč, seveda).

Drugače sem tisto zapisal bolj v hecu, da ti malo dvignemo temo. :)

cana.png

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Vsak post v tej temi razumum zelo dobro in veliko jih je malo provokativnih, med drugim tudi moji :ok

Res je imas dolocene rezime voznje in odseke, kjer je 525i mogoce hitrejsi :ok
Drugace pa se mi 530dTA ni nikoli zdel pocasen, tudi GM menjalnik ne, ker izgube in sekunde notr prnese motor :ok2
E39 528iA se mi je pa zdel zelo pocasen ZF in pa zaspan motor ter posledicno avto.
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 099
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Fantje, E39 je po besedah lastnikov najboljsi avto na svetu...ne vem samo, zakaj jih vsi tej lastniki ki jih tolko cenijo in kujejo v nebo, prodajajo ce je tako top.
Pa vsi so prefektni, le par napakic in malo rje majo :ok2

Jaz svojega karavana nebi dal za neko bagatelo. Je bil kupljen v podobne namene kot mining rig, samo v avtomobilskem svetu :ok. Edino kaj je, turbina mi je zacela piskat, kadi se vedno nic...ampk mislim da je bil cas. Ce ga nebi cipiral, bi bila zgodba druga, tako pa ze 21 kkm prenasa mojo tezko nogo in to cipiran..sem.pa rekel da ga ne pipnem dok ne obrne 500k. Se 3 jurje pa smo tam :) Seveda prva turbina gor. Mislim da bom pisal bmwju in se zahvalil, obenem pa se obvezem, da ce se kdaj v zgodovini tovarne naredijo bmwja; pa ni vazno kateri model; ki bo vsaj polovico kvaliteten kot je e39, ga kupim novega. Upanje umre zadnje pravijo ;)

Urejal MajoR, 16.01.2018, 22:05.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Jerry, Davidf1 in bmw e39 523 uporabnikom je všeč to sporočilo

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

In ker BMW takega avta ne bo vec naredil, ker managmentu sigurno ni v interesu, bodo dobri primerki E39 pocasi dobivali na ceni :ok

Spomnim se, ko so bile E36 v podobnih letih, kot so sedaj E39. Vecina jih je bilo ze zelo zjahanih in hudo rjavih, pri E39 pa ni tako. :obrvi
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Spomnim se, ko so bile E36 v podobnih letih, kot so sedaj E39. Vecina jih je bilo ze zelo zjahanih in hudo rjavih, pri E39 pa ni tako. :obrvi

Itak. E39 ima NEPRIMERLJIVO boljši pleh kot E36, trojka je proti njemu kot iz papirja  :ok

Prikaži več možnosti

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 374
  • Avtomobil: 320dA

@Gerchy ne me narobe razumet. Nič ne pametujem in nisem pisal zato da bi kaj ceno zbijal. Sem zgolj iz svojih izkušenj prodaje e39. Ni bila v nulo, ker takega ni. V nulo je prišel iz traka proizvodnje, je pa bila po moji oceni in še nekaterih drugih v zelo dobrem stanju. Vsakemu privoščim da dobi čim več.

Bom pa malo v svojo skledo pljunil s sledečo izjavo :-D Prepoceni sem jo dal, glede na to ko vidim da izbire ni in jo iščem nazaj. Sem celo novega lastnika boje prejšne kontaktiral če se jo je slučajno naveličal, da jo kupim nazaj :-D :-D 

BMW.....ko razvada,postane navada
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.