Skoči na vsebino

P: 2002 E39 530dTA

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
250 odgovorov v temi
kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 410
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Aja ja pol pa itak. Vzamem besede nazaj.

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 723
  • Avtomobil: Sort of a BMW

O tem, da nikamo ne potegne ni glih realna.... mene z mojo 530iA, Audi A7 3.0 tdi na ravnini ni mogel prehitet, ker sva bila vštric na koncu ravnine sem spustil gas, da je prišel mimo, da ne bi bilo kakšne nesreče. Imam verodostojno pričo (forumaša), ki je bila zraven  :ok Pa se je Audi kar lepo pripeljal za mano, oz me dohite... potem pa ni šlo naprej. Ziher mu je ego malce padel, ko ga je našolala 17 let stara kanta  :laugh

Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 157

Daj prosim ne tega delat. Ali pa vsaj ne piši da take stvari delaš.

Pa ne zamerit.

Urejal jakeccc, 18.01.2018, 09:28.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 438
  • Avtomobil: B8

To je za 1. obrok :ok

1., edini in zadnji :) To bi nabavil cisto iz firbca, da lahko potem presimfam kripo pa se bivsega lastnika obenem :-D

Prikaži več možnosti
    • yamasaki je všeč

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Daj prosim ne tega delat. Ali pa vsaj ne piši da take stvari delaš.

Pa ne zamerit.

Na mene je to letelo? Kaj sem pa takega naredil? Samo gas sem v poden držal na pregledni ravnini, brez hiš, brez odcepov....

Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 157

Ali se prej pelji hitreje, če te pa gre nekdo prehitevati pa pusti da te prehiti. Simpel

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Boris-84 in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 276
  • Avtomobil: E39

Ali se prej pelji hitreje, če te pa gre nekdo prehitevati pa pusti da te prehiti. Simpel

Zakaj bi se pa potem nekdo spravil prehitevat, če vidi da ne more prehiteti? Z Audijem je želel na silo, dobil lekcijo od stare kante in to je to.

Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 079
  • Avtomobil: Ruzak

Audi A7 3.0 TDI Q SE 5D S tronic ima do 100, 7s

BMW e39 530i, M54 pa 7,1

Od 100 naprej pa razlika v pride dekovca raste.

Tko da, z Audijem al je bilo kaj narobe al si imel pa zalet in si mislil, da si najjači.  Z mesta bi mu auspuh gledal.

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Midva sva se kar lepo peljala, naenkrat vidim audija v riti... pohodim gas in po parih sekundah se on spravi prehitevat. Nisva se midva peljala 60 km/h in ko bi naju začel prehitevat bi mu jaz stisnil po gasu. Tega ne delam.... tukaj je bilo več kot očitno, da nama je na ravnini hotel pokazat kdo je gospod v Audiju. Prehitevat naju je začel, šele ko smo prišli na ravnino, ko sva že oba začela tiščat. Ampak on je kar zavil ven, ker je mislil, da naju bo prehitel za šalo  :ok2

Audi A7 3.0 TDI Q SE 5D S tronic ima do 100, 7s

BMW e39 530i, M54 pa 7,1

Od 100 naprej pa razlika v pride dekovca raste.

Tko da, z Audijem al je bilo kaj narobe al si imel pa zalet in si mislil, da si najjači.  Z mesta bi mu auspuh gledal.

Seveda, z mesta quattro dela svoje, da se o menjalniku ne pogovarjamo. Nisva pa imela nobenega zaleta, pri cca 90 km/h sva oba začela na polno pospeševat. Major lahko potrdi. 

Plus tega pa ti mi tudi nisi strašno pobegnil na avtocesti iz Bosne nazaj, ko sva probala pa je tvoja konjenica krepko večja od moje. Sva bila nekaj časa vštric  :)

Ne trdim, da je moja (bivša) E39 hitrejša, ampak zobe pa zna pokazat novejšim 3.0 motorjem, ki so tako superiorni. Pustimo sedaj neke biturbo s 300+ konji.

Major bi ga s svojo 540i gladko pustil zadaj. Tam bi ga šele ego bolel.

Urejal sssimon, 18.01.2018, 11:24.

Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 954
  • Avtomobil: K 1200 RS

Zakaj si pa zacel tiscati,ce si.videl,da je.dal smernik? Ali te je prehiteval brez smernika?
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 900
  • Avtomobil: BMW

Sam glede E39 ne bom komentiral.

Lahko pa komentiram, da z A6 3.0 TDI quattro 205 KM ( 4 v avtomobilu ) nisem nikakor uspel parirati 520d F10 184KM - brez x-drive sistema ( 2 v avtomobilu ).

Tako z mesta, kot leteči štart - večkrat preizkušeno.

Da o hitrostih nad 160km/h niti ne govorim.

Nisem pa preizkusil 1 vozinik proti 1 vozniku.

Urejal simply, 18.01.2018, 11:48.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 282
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

V bistvu smo ugotovili, da poleg vsega pri novejših avtomobilih očitno še lažejo o konjenici, pospeških, navoru,... In ja tudi, ko meni kakšen prileti za rit, se potem, ko greva oba do dile začne izgubljati za mano. :ok2

Lahko rečem, da je v 95% vedno tako.

Kokr je E39 530dTA težka, krava, M57D29 marsikaj prinese nazaj, tudi izgube in zamude menjalnika :ok

Tudi forumaš Sasho, ki ima optimirano 530dTA, lahko pove, da se mu E61 550iT ne uide :eek

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Zakaj si pa zacel tiscati,ce si.videl,da je.dal smernik? Ali te je prehiteval brez smernika?

Začel sem tiščati, ko je še bil za mano in še ni dal smernika. Ko sva oba tiščala že par sekund, se je odločil, da bo začel prehitevat. In pač nisem spustil... on pa tudi ne, ker je mislil, da bo zlahka prehitel. 

Malo sva se pač poigrala, ne vem zakaj zdaj hočete narediti bad guya iz mene. Za menoj se je pač ornk pripeljal, na ravnini sva oba začela tiščat, on ker pač sedi v novem Audiju je pač mislil, da me bo kot za šalo pustil zadaj... zato je tudi vztrajal do konca vštric mene, pomoje bi šel z glavo skozi zid, če ga ne bi spustil naprej, ker pač.... ego. 

Urejal sssimon, 18.01.2018, 12:21.

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 079
  • Avtomobil: Ruzak

Simon,  moj je s potniki vred bil sigurno 200 kg težji, razlike v konjih je pa cca 40 meni v prid. Niso to neke cifre, pa vseeno je za koliko sem ti bežal. Če bi šlo  z mesta bi bile razlike krepko večje, takole roll z zaletom pa res ni za nkamor.

Tudi jaz sem pannameri dihal za vrat ko sem se zalaufal on pa ravno šel prehitevati + zavetrje od 130 dalje, šele pri 200 se je odlepil od mene,do takrat sem mu bil na odbijacu in na 240 je bil pred menoj cca 3 dolzine avta pa ima 100+ konjev več.

Z mesta je treba take primerjave delat.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

V vsakdanjem prometu je bolj malo krat z mesta :ok

Prikaži več možnosti

///M
///M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 625
  • Avtomobil: W164, W123

205 konjske varjante A6 in A7 quattro so bolj žalost, saj je to velik in zadušen motor, v kombinaciji z velikim avtom, quattro pogonom in ogromnimi kolesi pa me to, da se živahna 530i odpelje mimo niti malo ne čudi. Če je Audi v normalni 245ps konfiguraciji pa verjemite, da je veliko hitrejši. Z f10 520d je ista pesem, BMW je lažji, ima samo zadnji pogon in če je avtomatik dejansko za svoje konje in velikost odlično vozno dinamiko in pospeške. Kar se tiče E39 je to avto, ki ti takoj da občutek, da je težka krava za šibat po avtocestah, čeprav ima nek svoj šarm športnosti, ki te nekako vse skozi priganja, da ga malo bolj pritiskaš in voziš bolj dinamično. V ovinkih je napram modernim avtom bolj žalost, saj je dokaj okoren in zibajoč (standart izvedba), čeprav je med svojimi sodobniki definitivno pometel z konkurenco. Omembe vredna konkurenta, Audi A6 C5, ki je imel podovozje od Passata in Mercedes W210 mu res nista mogla parirati glede vozne dinamike. Treba pa se je zavedat, da je že naslednja generacija svete trojice, BMW e60, Mercedes W211 in A6 C6 gladko pometla s starimi in ponudila višji nivo voznih lastnosti. Govorim na podlagi lastnih izkušenj, saj sem vse omenjene avte imel, najprej dve E39 nato Mercedesa W211 in sedaj novejšo A6. Verjamem pa pač, da ste eni nostalgično zaljubljeni v E39, jaz nisem, me ni tako navdušila. Sem pa zato še zdaj nor na lepe W211ke, ampak časi gredo naprej. 

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 266
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Z tistim 240 konjskim A6 sem enkrat razlagal da mi ni pobegnil, jaz pa ne njemu.
Kar pa Simon pravi je res, midva sva zacela pospesevat preden je dekovc pokazal namen prehitevanja. Mislim da zmigavc ni dal, se ne spomnim. Sicer je pa ta ravnina res dolgaaa, 200-220kmh v E39 ni problem dobit :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • sssimon je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 717
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Jaz sem se čez tisto ravnino peljal z E34 M5 :obrvi

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Jaz sem se čez tisto ravnino peljal z E34 M5 :obrvi

Dobro si izbral  :ok  :-D

Prikaži več možnosti
    • x-driver je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Cena: 6800 EUR

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.