Skoči na vsebino

Rudarjenje (mining) kriptovalut

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
111 odgovorov v temi
cruiser
cruiser

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 310
  • Avtomobil: E46 M3, E70 X5

Za vse ETH rudarje - kaj pa Caspet update in z njim Proof of Stake namesto Proof of Work ? Se boste preusmerili na druge altcoine ?

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 514
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Caspet dvomim da bo pred poletjem tukaj ... prej kasneje.

Sicer pa so pol še druge valute ... ki so že sedaj bolj profitabilne.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 129
  • Avtomobil: Bmw

Jaz sedaj minam Smartcash.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

shark99
shark99

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 97
  • Avtomobil: službeni :)

Prosil bi za en nasvet vas, ki ste ze malo dlje v tem poslu. Kolega, ki prodaja rige ima dve opciji. AMD Radeon 4GB 13kosov na rig ali Nvidia 8 kosov na rig. Cene je priblizno enaka je rekel, priblizno isto narudarita. Bi pa ETH majnal, ker že imajo nekaj rigov, ki vsi majnajo ETH in bi lahko pri njemu hranil. Kakšen nasvet glede tega. Hvala. LP

obe sta 4GB, 13x AMD je na linuxih. Pridelatra priblizno isto, tudi poraba je zelo podobna.

Prikaži več možnosti

eleksis
eleksis

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 361

Vidim da so eni kr mojstri čez noč ratali. Ja, najlažje je v trgovino pa vse novo nabavit. Ima se može se. Samo če že zdaj v štartu izračunaš ROI na 1 leto, aleluja.

Jaz se smejim ko vidim da folk montira SSDje in nevem kolk rama v rige. Kupje ohišja itd.

One & only advice:

Grafične so pomembne, vse ostalo probaj dobit čimceneje..

Zakaj bi dal za ohišje 50€ če lahko greš v bauhaus po lesene štafle za 2,5€!!?

Da o ostalih stvareh niti ne govorim.

Pa še to:

Če kdo misli da rig postaviš v klet in 'pozabiš na njega'..guess what? You are wrong, skos je nekaj za rihtat.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • sema318is je všeč

roblek
roblek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17

bom napisal ker sem slučajno videl, imam pač rad znamko in bo tako mogoče še kakšen bolid več na cesti letos, čeprav rahlo dvomim ko tole žalost berem :)  samo en post ker se ne mislim spuščati v dialoge in ne bom sledil naprej teme. sem pa v tem do zadnje celice že dolgo, upoštevaj če želiš ali ne.

najboljši nakup je trenutno gtx 1060 3G, sploh če prostor ni problem.

prezrta karta, ker čreda ovac rine v višje modele, kjer je zaloga 0, če že dobiš pa cena previsoka. tisti, ki dobi karte prek vez na izvoru je pač izjema.

hladna, ko pride vročina veliko lažje prenese brez klim, kot idealna karta za fullhd gaming se jih znebiš v par dneh na pravem oglasnem mestu. najnižji rma zaradi najnižje obremenjenosti čipa, ramov in ventilatorjev.

hitrost do 280 solov, gtx1070 do cca 420 sol, gtx1070ti do cca 480sol. rx ne maram, starinska, prevroča in preveč dela z modanjem, če umre na modanem biosu pa ni garancije ponavadi s strani proizvajalca. vega?-> noobs->bodo goreli marec-april ali montirali klime

mhs na ethashu in nvidie skupaj v stavku ne bom omenjal, sploh pa ne v povezavi z nicehash. to je izključno za primerke, ki rinejo v mining in niso toliko, da bi vsaj malo mislili s svojo glavo. ti bodo ostali reveži, če lahko rečem revež nekomu, ki pride iz investicije ali morda celo naredi x2 vloženega letno. pač rudarji v pravem pomenu besede, kar brez svojega vpliva na izbran algoritem namina in mu nicehash avtoconverta, sladko pobere še par %, potem za finale mu pa kitajci poberejo preostalo še na feejih, ko odnese žalost v wallet ponavadi tedensko.

pro mining dela 10-100 kratnike nicehash modela, je delal in bo s počasno migracijo na usefull platforme delal še dolgo. dec supercomputing, here we come

zakaj vsi preračunavajo roi in koliko naredi katera karta mesečno evrov, če pa bo v bližnji prihodnosti vse moč kupiti s kripto, vmes pa solid portfelj dela svoje. danes lahko pri razumnem trgovcu kupim skoraj vse s kripto, kakšen prodajalec rabi kakšen teden-dva in mojo pomoč, da mu pokažem en generator plačil in počakava verifikacijo firme. čakamo še hrano in gospodinjske račune in to je to, to bo računam še letos. zakaj bi vlekel ven eur, oziroma veliko večino? Razen če je treba plačati kredit, take razumem. ok elektriko.

zakaj vsi rinejo v mining eth, če pa je dejstvo, da je premakniti nekaj iz 1k na 2k usd potrebno določen force trga, nekaj s 1000x nižjim marketcapom pa recimo iz 0,001usd na 0,01 pa toliko manjši force. kje je logika, da vsi slepo iščejo hude, vroče, drage karte za eth, in ta eth bo šel letos iz 1k na 2-5k verjetno, vsak nov equihash recimo pa še polno novih coinov na raznih drugih algoritmih pa bodo šli povečini od izida v enem letu x10-x150, da ne rečem več, kot bodo tudi vmes in poleg tega se še polno njih forka in pobereš še to. če vsakega novega minaš v štartu par tednov in držiš do pravega trenutka, boš imel neizogibno na koncu leta neprimerljivo več, kot če minaš eth in dnevno-tedensko prodajaš.

lesene škatle...statično neugodne, plošče umirajo. luknje za montažo so static points in poleg tega odvajajo še toploto, pomembni čipi so okoli njih z namenom. razvijam plošče..

nikoli nisem minal eth, nikoli ni bil najbolj profitabilen. sem ga pa z naminiranim kupoval dokler ni šel prek 100 usd, več kot bi ga minal. nikoli ne minam dozorjenih dragih coinov, ti gredo gor vedno počasneje, bolj kot je visok mcap in cena enega (psihologija). daj trem kolegom jurja in navodilo, naj kupijo kripto. Bo kdo kupil delček btc ali eth? ne. ko je vse imelo run lani, sem šel v etc, xrp in še veliko cenejše. ko je prebilo vrelišče so ovce naredile svoje.

nikoli in nikdar ne prodajaj vsega narudarjenega, pusti vsaj nekaj, recimo 10-20% v denarnici neglede na vse, ne trguj s tem. čez mesece ali na koncu leta bo verjetno tega v paru z usd ali eur več kot tisto kar si prodal sproti.

nikoli in nikdar ne minaj vseskozi enega, razen če del menjaš v nek portfelj na borzi. lani sem med drugim po cca en mesec minal zcl, hush, komodo, zec.. pač vse equihashe ki so na nvidii standard. ni primerljivo z revežem, ki je z radeoni drgnil eth, bog ne daj vse še prodajal. nisva razrede narazen, ampak galaksije.

še zadnje. hodl. za vsak fail coin pride nekoč en trenutek. tudi za najbolj pozabljene. vtetoviraj si to in poglej, ko boš hotel prodajati nekaj, kar tedne ali mesece pada. nad čimer si obupal. lahko minejo leta, ampak enkrat bo zarinil, med miljardami ljudi se najde en pump group, ki take cilja. če pride res do konca dol, še zamiži in kupi pred pumperji. saj si drugje naredil.

če si vse naredil prav, na koncu perioda ko gledaš nazaj, strošek elektrike, izbira grafik in njihova cena nimata več pomena. 1060 3G je lani naredila prek 10k usd. med vsemi minanimi so bili pač meseci zcl, hush, komoda, zec, fork zen. sedaj na njih čakam drope/forke btcp, btch. zau pa je bojda bil chain scan in še nisem uspel najti za kaj gre, kolikor poznam mercerja pa je nekaj naumil, da bo spet sproti za požeti.

ps: nekaj izkušenj imam, od nekaj 10 grafik konec l.2012 do 4 mestnih cifer

dajte začeti misliti in srečno vsem.lp

Urejal roblek, 15.01.2018, 00:45.

Prikaži več možnosti
    • filipo, MajoR, sssimon in 2 ostalim je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Jaz tudi ne minam več eth, prav tako je ostal nicehash ugasnjen.

Minam tiste coine ki so za mojo grafo najbolj profitabilni. In seveda tudi take ki jih komot minam s cpu...
Prikaži več možnosti

mr.sofa
mr.sofa

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 342
  • Avtomobil: E36

Kaj kopata trenutno z nvidijami?
Sem na Zcash trenutno. zazdaj še gre, skrbi me ker že pridobiva na vrednosti.. 

Prikaži več možnosti

roblek
roblek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17

naj bo ker ne vpliva na nič..zcash je valuta, ki mora priti v generatorje plačil, brez tega bo obtičal. smotrno je, da je del portfelja. zadnje tedne sem se osredotočil na btcz. supply je drugačen od ostalih z-jev, hiter 1usd coin za kruh, pivo, kavice..development zadaj je prej že prehodil veliko poti in so dober mix, transparentno zastavljen in ima roadmap, android wallet je odličen, en redkih s svojim noob minerjem. upam da bo par tednov še fokus drugje, trenutno je malce razbremenjen ker so pred forki napadli zcl in hush, vsake toliko ga že nekaj časa poriba nicehash oz njihova konkurenca. https://www.crypto-c...ncy-statistics/ ko pride na whattomine in zberejo 5btc za list na večji borzi, se začne vrtiljak. je kar nekaj srednje velikih farm trenutno na njem.

Urejal roblek, 15.01.2018, 20:19.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Kaj kopata trenutno z nvidijami?
Sem na Zcash trenutno. zazdaj še gre, skrbi me ker že pridobiva na vrednosti.. 

Oj

Sam minam ETN in SMART :ok

Sploh smart mi je bri srcu, Naminam jih 10/dan :ok

Prikaži več možnosti

mr.sofa
mr.sofa

Začetnik

• Uporabnik

Meni zaj dela 6$ nekje na dan z 2 1060 grafama
600mh/s povprecno..
Se mi zdi dokaj vredu, nicehash pa me vec sploh ne zanima, tudi ce je res bil full easy sa nucat pa za štart :)
Zazdaj ostanem, samo sem butec ker sem veliko večino pre pozno zamenjal za rippl :/ tak da sem bolj izgubo naredo kak profit...

Na keri borzi ste kaj fantje?
Jaz sem Poloniex zazdaj samo ... 

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Meni zaj dela 6$ nekje na dan z 2 1060 grafama
600mh/s povprecno..
Se mi zdi dokaj vredu, nicehash pa me vec sploh ne zanima, tudi ce je res bil full easy sa nucat pa za štart :)
Zazdaj ostanem, samo sem butec ker sem veliko večino pre pozno zamenjal za rippl :/ tak da sem bolj izgubo naredo kak profit...

Na keri borzi ste kaj fantje?
Jaz sem Poloniex zazdaj samo ... 

kaj pa minaš?

Prikaži več možnosti

mr.sofa
mr.sofa

Začetnik

• Uporabnik

Zcash, prek flypool-a

Prikaži več možnosti

Krokodill
Krokodill
  • Uporabnik
  • Sporočil: 59
  • Avtomobil: Dober

Prodam mesec dni star mining rig 3x NVIDIA 1070 TI z vso potrebno opremo, izklop / vklop na daljavo, etc...

Cena 2000 Eur

Plačilo v kovancih
.

Pripete slike za predogled

• IMG_20180203_094926.jpg

Urejal Krokodill, 03.02.2018, 09:51.

Nikoli ne kupuj samo zato ker raste in nikoli ne prodajaj samo zato ker pada

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik

No napiši še matična model

procesor model

količino rama model rama

model in moč napajalnika

katere 1070ti so to (asus ...?) oc navadne ... skratka model :)

Prikaži več možnosti

stonesour
stonesour

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 081
  • Avtomobil: avto

a se ne splača več majnat al je kaj drugega, da prodajaš?

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik

Majnat se splača ... odvisno ali imaš prostor pa čas se ubadat s tem. (no načekoma nekega dela s tem ni ... nastaviš in dela).

Poletje zna bit problem, ker te grafične v stanovanju precej poslabšajo življenski standard (hrup in vročina).

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Roksonn
Roksonn
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: M

Miner ki je na prodaj, specifikacija:

Pripete slike za predogled

• IMG_20180203_104302.jpg

Urejal Roksonn, 03.02.2018, 10:48.

Prikaži več možnosti

Krokodill
Krokodill
  • Uporabnik
  • Sporočil: 59
  • Avtomobil: Dober

Miner ki je na prodaj, specifikacija:

Če je kdo zainteresiran se naj obrne direktno na Roksona

Nikoli ne kupuj samo zato ker raste in nikoli ne prodajaj samo zato ker pada

Prikaži več možnosti

Roksonn
Roksonn
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: M

STONESOUR moraš imeti čas za to

Urejal Roksonn, 03.02.2018, 16:23.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.