Skoči na vsebino

Splošna debata o blockchain tehnologiji in kriptovalutah

* * * * * 11 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
6575 odgovorov v temi
Goran_82
Goran_82

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 352
  • Avtomobil: E46 323i

:)

Pripete slike za predogled

• FB_IMG_1614095709414.jpg
Prikaži več možnosti
    • noucamp90 je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 689

V bull marketu je za laike najboljs kupovat dipe in hodlat vse drugo je bolj k ne bv.
Ok profiji lahko uspesno plavajo kratek cas tud proti toku in si malo poshortajo.

Ko se ti zdi da je tkok pocen da bi res moral prodat moras kupit :-)
Prikaži več možnosti
    • Natuzzi in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

alesh
alesh

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 758
  • Avtomobil: E46 323Ci

V bull marketu je za laike najboljs kupovat dipe in hodlat vse drugo je bolj k ne bv.
Ok profiji lahko uspesno plavajo kratek cas tud proti toku in si malo poshortajo.

Pssssst, ne okoli govorit, treba ovcke vsake toliko malo postrizt! :-D
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 915
  • Avtomobil: F31

:)

Pripete slike za predogled

• IMG_20210224_070647_737.jpg

Prikaži več možnosti
    • eleksis, noucamp90 in DHR uporabnikom je všeč to sporočilo

Blink182
Blink182

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 516
  • Avtomobil: AR 166

Če prav razumem je tu govora o NEX?

Kje kupujete NEX?

PoliGlob poliranje in nega vozil
Prikaži več možnosti

Green
Green

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 158
  • Avtomobil: aprilia SR50

Tko ja. Nič ne priznamo ampak bomo plačali, ker smo fer in od zdaj naprej popolna transparentnost. LOL#1 18.5mio LOL#2 Verjetno se je nekdo zatipkal in vejico prehitro postavil, medtem ko so včeraj naprintali novih 5milijard. Lol#3

Medtem pa Ripple jahajo in si izmišljijejo nove definicije.
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 911

Zdravo,

Bolj površno spremljam tole temo, tako da upam da ne bom spraševal kaj, kar je bilo nedavno odgovorjeno. Danes zjutraj sem na radiu poslušal nekoga s FURS-a da se po novem obdavčuje dobiček od prodaje kriptovalut po principu, citat predstavnika FURSa: "če posameznik letno več kot 1, 2 ali 3 krat proda kripto valute in pri tem ustavri dobiček, ta ni obdavčljiv"

Tukajle je omenjeni posnetek, na 13:40: https://www.rtvslo.s...4756191?s=radio

Se pravi, če vzami anti primer, če prodam kriptovalute 5x bom že plačal davek? Zadnja informacija, ki sem jo imel je bila, da se kot neobdavčljivo tretira nekje do 1000 transakcij na leto. Potem me zanima tudi, kaj je definicija prodane kriptovalute? Ali je to tudi kriptovaluta prodana v FIAT na borzi ki potem tam leži? Ali se šteje morda prenos na osebni račun za "prodajo". Danes je sicer tematiki namenjena tudi oddaja studio ob 17ih.

Zanima me, ali ima kdo nedavne lastne izkušnje in lahko deli te informacije? V bližnji prihodnosti imam namen narediti en manjši cashout, pa me tematika zanima, sploh glede na to, da sem osnovni vložek vzel na osebni račun že pred časom in gre tu ubistvu dejansko za dobiček od prodaje.

Hvala!

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 832
  • Avtomobil: -

a ni za tole ena svoja tema nekje na forumu?

drugace pa kot ze povedano - vzames eno od prepaid crypto kreditnih kartic, pa je. Zatakne se samo pri velikih zneskih ;)

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 846

Imaš tudi Elly oz GoCrypto. Normalno lahko kupješ v veliko Slo trgovinah, vključno z Tuš hitrimi blagajnami :)

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 043
  • Avtomobil: Z4

BTC in ETH ponovno lepo pridobivata na vrednosti, gremo ponovno na ATH :)

Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 248

Effect.ai  ( EFX) je pogledou kdo? Obeta ohoho  :)  Zdej mate še priliko

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Potem jih bom vprašal, naj mi povejo konkreten postopek. A se sam najavim za obravnavo, al te avtomatsko pokličejo na zagovor, kako opredeljujejo posamzne transakcije, kaj je definicija prodaje kriptovalute (prodaja na menjalnici vs prenos na osebni račun) in tako naprej.

Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik

Potem jih bom vprašal, naj mi povejo konkreten postopek. A se sam najavim za obravnavo, al te avtomatsko pokličejo na zagovor, kako opredeljujejo posamzne transakcije, kaj je definicija prodaje kriptovalute (prodaja na menjalnici vs prenos na osebni račun) in tako naprej.

individualno obravnavajo, glej primere prakse... če mi daš izpiske borze lahko v 5 min. razberem ali si aktiven trejder, kakšno tehniko trejdanja uporabljaš ( scapler, swing-trejder ali pa le lovilec pump random shitcoinov :) ) ali pa si kupil z namenom dolgoročne investicije...

Prikaži več možnosti

Blink182
Blink182

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 516
  • Avtomobil: AR 166

Kje kupujete NEX?

Meni ni nič jasno :D Sem se malo poglabljal, pa se ga dobi le na nekaterih neznanih borzah, tako da res ne vem katera bi bila "vredna zaupanja". ?
Najbolj mi je pa čudno to, da se gre za token od Nash borze, na le tej pa ga ne moreš kupiti???

PoliGlob poliranje in nega vozil
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Drži, kar si povedal, individualno obravnavajo, ampak naj bi bil primarni kriterij, ali ti je to job ali pač nek postranski hobi.

A če 3x swing trejdneš si že trejdr? Ne vem.... kriteriji niso jasni ali sploh napisani, zato je to sivo področje, razen tega, kar sem v prvem stavku napisal, to pa FURS lahko poizve iz evidenc, ki jih ima na razpolago.

Je pa danes kot rečeno, ob petih na prvem radiju oddaja na to temo, mogoče izvemo kaj koristnega. Jaz bom dobiček lepo normalno prenakazal na bančni račun in kasneje pojasnjeval in dokazoval če bo to potrebno. Čisto pri miru nisem pustil, da bi pa rekel da sem aktiven trader pa tudi ne.

Urejal U2ros, 24.02.2021, 13:56.

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 474

Meni ni nič jasno :D Sem se malo poglabljal, pa se ga dobi le na nekaterih neznanih borzah, tako da res ne vem katera bi bila "vredna zaupanja". ?
Najbolj mi je pa čudno to, da se gre za token od Nash borze, na le tej pa ga ne moreš kupiti???

Kupiš ga lahko edino na Switcheo v paru z NEO, na Uniswap se ne splača ker je ETH network fee previsok. Normalno, da ga ne moreš kupit kjerkoli, to je security token od borze, ki izplačuje dividende in se z njim uradno še ne trguje, tudi volumen je zaenkrat smešno nizek.

Prikaži več možnosti
    • Blink182 je všeč

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik

Kupiš ga lahko edino na Switcheo v paru z NEO, na Uniswap se ne splača ker je ETH network fee previsok. Normalno, da ga ne moreš kupit kjerkoli, to je security token od borze, ki izplačuje dividende in se z njim uradno še ne trguje, tudi volumen je zaenkrat smešno nizek.

https://tokenist.com...-until-q4-2020/     čičamo pa čakamo  :ok2

Prikaži več možnosti

tismi
tismi
  • Uporabnik
  • Sporočil: 698
  • Avtomobil: KEH

When Dfinity. 

Prikaži več možnosti

amacar
amacar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 813
  • Avtomobil: taboljši

Baje bo dfinity v Q1 pravi dominic, bo pa lep airdropek tole, vsaj par k€ zastonj.
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 298
  • Avtomobil: Božje vozilo

Baje bo dfinity v Q1 pravi dominic, bo pa lep airdropek tole, vsaj par k€ zastonj.

malo več povej no , sem tudi jaz dobil po treh letih nekaj malega tokenov, bo še kaj ali jih bodo samo odklenili, da se jih lahko proda?  :mljask

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.