Skoči na vsebino

ICO debata in analize

* * * * - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
450 odgovorov v temi
ponco
ponco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 491
  • Avtomobil: MB W212

Je kdo ze instaliral Hems? Moj je danes prispel

lp, ponco
Prikaži več možnosti

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 601
  • Avtomobil: E61 530dTA

Lahko kdo pove kaj več o tem HEMSu. Kakšen link ali kakšna predstavitev???
Lahko v drugi temi.

Hvala
LP
Prikaži več možnosti

josst
josst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 897

http://www.robotina....en/sun-iq-home/

Če bi kdo kupil HEMS (komplet) prodam, več na zs. 

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 085
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Jao, meni se ga niti prevzet ne da, priznam.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 713
  • Avtomobil: BMW x

Pred kakim letom sem napisal, da ta HEMS ne bo enostavno implementirat v obstoječe zgradbe/sisteme, in to vem ker imam s pametnimi zgradbami izkušnje že 30 let. Pa sem bil obtožen, da nisem za novosti, za zaviranje razvoja in nisem za optimalne rešitve ...

Se strinjam, razvoj je treba ustavit, ker to kar imamo sedaj na voljo je optimalno in je nesmiselno razvijat naprej. Strinjam se tudi s tem, da je pametneje poslusati Iztoka, ker Robotina ima itak samo 50 zaposlenih, 7 patentov in samo 28 let so na trziscu. Pa opremljajo samo brezvezne stvari z svojo saro kot so Dubai Marina Mall, Louvre Abu Dhabi, Letalisce v Abu Dhabiju, letalisca na Kitajskem in npr celo mesto v Nemciji. Ampak to ni nic proti temu, da je nekdo opremil radijatorje z termostati. Iztok, brez zamere, nimam nic proti tebi, ampak sem samo dal tebe kot primerjavo.
Jaz o Hemsu, smart gridu in ostalih stvareh nimam pojma, sem pa doktor, ko govorimo o cryptu in poslu. Dajte fantje prebrat Light paper in white paper, da veste o cem se gre. Le tako se lahko konstruktivno debatira.

Danes pa že beremo, da zadeve ni možno enostavno vgradit - uporabit in se raje prodaja ...

A 50 zaposlenih v Robotini in lukad pa ne bi pomagali pri vgradnji na domu?

Če so znali vgradit po celem svetu bodo menda znali tudi pri nas ...  :)

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • sash, Rottie, bancnik in 2 ostalim je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 828
  • Avtomobil: LPP Urbana

izpod oka: 

:flipa

:laugh

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 419

Ok a mi lahko nekdo cimbolj po kmecko razlozi kaj naj bi ta HEMS od robotine sploj naredil?

Bolj kot hocem razumet kako deluje manj mi jasno...
Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 519
  • Avtomobil: BMW E46 M-Tech, E39

Jaz o Hemsu, smart gridu in ostalih stvareh nimam pojma, sem pa doktor, ko govorimo o cryptu in poslu.

Tole pa ne gre vedno najbolje skupaj. Se pa strinjam, da je tudi v prodajanju megle veliko posla... žal.

BTW sem prebral whitepaper.

A 50 zaposlenih v Robotini in lukad pa ne bi pomagali pri vgradnji na domu?
Če so znali vgradit po celem svetu bodo menda znali tudi pri nas ...  :)

Ma ti pošljejo ekipo, če jim dobro plačaš. :ok2

Bolj smešno je to, kako po medijih že od začetka pretiravajo o ne vem kakšnih prihrankih porabe elektrike že za povprečnega Janeza... Janez pa v resnici napram trenutni porabi zadovoljivo prihrani kvečjem če drži naslednje:
1. Ima pametno hišo (senzorji, stikala,...)
2. Ne zna spremljat trenutne porabe (vsaj skupne, če že ne posameznih porabnikov).
3. Ne pozna osnov fizike. Nekateri mislijo, da če hladilnik odpreš, da hladiš sobo in podobno...
4. Mu je vseeno, če podatke o tem kdaj je kdo doma in kaj se dogaja s hišo brezplačno pošilja v splet...

:)

========== BMW ==========
///- CHAMPION ALL THE TIME -\\\

Objavljena slika

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 713
  • Avtomobil: BMW x

Ok a mi lahko nekdo cimbolj po kmecko razlozi kaj naj bi ta HEMS od robotine sploj naredil?

Bolj kot hocem razumet kako deluje manj mi jasno...

Tukaj so na kratko zapisali: https://medium.com/r...ts-23119ea359e9

Sistem je v bistvu mišljen kot varčevanje z izklopom porabnikov, da ne nastajajo špice porabe. Zadeva je sicer uporabna, a jih je že kar nekaj v ponudbi.

Ime HEMS = Home Energy Management System. Če v google vtipkaš "Home Energy Management System", boš videl, da se s tem ukvarja veliko firm.

IoT = Internet of things - https://www.iotforal...le-explanation/

Zdajle se mine da, niti ni prava tema, opisovat vseh tehničnih pomanjkljivosti tega sistema s katerimi se ukvarjajo vsi, ne le Robotina. Na kratko samo tole ... danes vgraditi HEMS v obstoječe objekte in priklopit nanj današnje naprave (ki še niso izdelane za IoT) je enako kot bi šel v avto brez klime montirat avtomatsko nekaj-consko klimo ...

Nimam nič proti Robotini in jim želim veliko uspeha, sem pa mnenja, da so s svojim konceptom pred časom, ker večina el. porabnikov še ni prirejena za priklop na HEMS oziroma IoT.

Zato je ta sistem trenutno najbolj primeren za čisto nove objekte (da se lahko potegne potrebne instalacije, ki jih ni malo), še vedno pa je problem dobiti naprave (ogrevalni in hladilni sistemi - klime, bojlerji, peči, itd.) prirejene za IoT - delo in prilagajanje za delovanje v mreži.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

moratao
moratao
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1

Ali je trenutno kakšen ICO, ki je vreden investicije? :-D

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

magic man
magic man

BMW fanatik