Skoči na vsebino

E30

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
87 odgovorov v temi
XeeR
XeeR

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35
  • Avtomobil: kaj je to

Pozdravljeni, pozna kdo oz. kaj menite?

https://www.avto.net...asp?id=12773708

:metalc :metalc :metalc

Urejal XeeR, 14.01.2018, 11:16.

Prikaži več možnosti

coffa06
coffa06

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 912
  • Avtomobil: F82 ACS

Kolega, Žan. Od Bullet-a brat.

Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 603
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

Kolega, Žan. Od Bullet-a brat.

Nene, Žan svojega ne bi prodal :D .. pa tale je svetlejši (ni delphingrau), ga pa tudi poznam in prav tako se piše Ternik. Blizu mene doma, avto je lep :) 

Prikaži več možnosti

coffa06
coffa06

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 912
  • Avtomobil: F82 ACS

:-D A daj neee..Terniki, Radlje, bmwjaši...

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 368
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

lol

Še malo konkurence z gorenjskega konca - prvi je bil par tednov nazaj na avtonetu s par jurjev manjšo ceno (če se ne motim je bila začetna cena 5000 eur, pa v oglasu je pisalo da je slabo ohranjen - no očitno ga je kar dobro naglancal, ali pa je bil v igri photoshop :laugh), drugi je pa celo iz USA  :metalc  :ok2

https://www.avto.net... 3: 325i Cabrio

https://www.avto.net...asp?id=12794560

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

ZaFo
ZaFo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 173
  • Avtomobil: BMW

lol

Še malo konkurence z gorenjskega konca - prvi je bil par tednov nazaj na avtonetu s par jurjev manjšo ceno (če se ne motim je bila začetna cena 5000 eur, pa v oglasu je pisalo da je slabo ohranjen - no očitno ga je kar dobro naglancal, ali pa je bil v igri photoshop :laugh), drugi je pa celo iz USA  :metalc  :ok2

https://www.avto.net... 3: 325i Cabrio

https://www.avto.net...asp?id=12794560

Jerry, potem tisti črni 325i za 7.900 EUR na za kupit? G. mi je po telefonu rekel, da je dobro ohranjen, motor super, nekaj pikic na pragovih...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry, potem tisti črni 325i za 7.900 EUR na za kupit? G. mi je po telefonu rekel, da je dobro ohranjen, motor super, nekaj pikic na pragovih...

Če je to ta avto ki je bil par tednov nazaj v oglasu, sigurno ne. Tam je pisalo da je potreben "manjših popravil", mislim pa da vsi vemo, kaj to pomeni. Prejšnji lastnik je imel realno ceno, tale ga je naglancal in bi rad na hitro pobasal 3 jurje, mogoče celo 4, vprašanje za koliko ga je dobil. Kar piše zraven v oglasu so buče, če bi bila notranjost res lepa bi bila slikana, pa ni slik ne zdaj, niti jih ni bilo v prejšnjem oglasu. Platišča so crap (niso vredna 100 eur), v oglasu ni izpolnjena niti ena rubrika, nič od nič. Kilometri so smeh, E30 cabrio z realnimi 115.000 km bi bila vredna najmanj 20.000 eur, ne vem kako ga ni sram to cifro sploh napisat. 

Vedeti moraš da obstaja v Sloveniji bolj ali manj omejeno število E30 Cabrioletov, naš trg je bil v preteklosti večino časa zaprt in uvoza ni bilo, kar se je vozilo po cestah se je zjebalo in zmolzlo do zadnjega atoma moči. Jaz sem si v preteklih 25 letih ogledal vsaj enih 20 slovenskih E30 Cabrio in med njimi so bile dve, mogoče tri za kupit, ostalo podn od podna (govorim o avtomobilih ki so bili kdaj naprodaj, ne o tistih ki jih lastniki skrivajo v garažah oziroma v svojih zasebnih zbirkah). 320i Cabrio se še najde kakšna lepa, 325i Cabrio pa pri nas ni take da bi bila solidna in naprodaj, ta moment ne.

Ti avtomobili so v Evropi že nesramno dragi in lepega primerka izpod 20k eur ne dobiš več, v USA pa so še poceni, jaz bi jo pripeljal od tam. V bistvu jo tudi bom, trenutno imam sicer nekaj drugega naročeno, bo pa verjetno E30 325i Cabrio naslednja ki jo bom pripeljal. Če kdo želi lahko kolega še njemu kakšno pripelje, bo svetlobna leta boljša kot tole sranje v oglasu, za podobno ceno... aja pa da ne govorim o opremi, tam imajo že serijsko praktično VSE.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik

Avta videl nisi v živo nikoli, pa si upaš nekomu svetovati, da avto SIGURNO ni za kupit  :) 
Edino, kar je res je to, da ga je prejšnji lastnik ta mesec prodal precej ceneje. 

Zakaj pa na USA avtu nisi omenil, da ima crap platišča za 100€, ker je USA je pa avtomatsko super ?.. 
Nehaj že enkrat poveličevat USA avte, ker za dejanske zbiratelje niso vredni pol toliko kot EU, pa razen to, da so kalifornijski večinoma brez rje, nimajo čisto nobene prednosti. V E24 primeru še 3.5 motor ni enak, nižje kompresijsko razmerje in precej manj konjev. Tudi veliko drugih komponent je slabših. Da ne omenjam da je USA E30 cabrio grd ko... 

ZaFo, če resno kupuješ E30 cabrio, pojdi avto pogledat... 

tule so pa še slike notranjosti tega avta (ampak baje notranjost ni lepa, ker ni bilo slik, svašta).. v resnici so sedeži preoblečeni na novo, tapete lepe, armaturka lepa. Volan za preoblečt. Slikano je cca 2 meseca nazaj. 

27047337_1574564162597935_1351702134_o.jpg
27047392_1574564185931266_1231680270_o.jpg
27048644_1574564169264601_271168181_o.jpg
27144856_1574564179264600_1644979379_o.jpg
27329356_1574564165931268_1597424815_o.jpg

Tudi zunanjost je lepa (ni noben photoshop, le slikan je moker, zato se sveti), ampak ima nekaj napak, ker je imel avto včasih montirane MT2 odbijače.. in ker je bilo to na pfl avtu, so predelali zadnje boke. Streha je strgana, za zamenjat, sprednji blatniki so neoriginal, avto je bil celi prebarvan, tudi motorni prostor. V glavnem, ni zbirateljski primerek, je pa daleč od tega, da bi bil avto slab, ne mu delat krivice!
Pa trenutnega lastnika ne poznam. 

Prikaži več možnosti

ZaFo
ZaFo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Hvala obema za komentar! Resno kupujem avto. Avta ne nameravam nikoli prodati, tako da to ne gledam kot naložbo, čeprav vem, da bo cena kvečjemu naraščala.

Nisem zbiratelj, neoriginalnih delov ne bom niti opazil. Pomembno mi je, da avto dobro izgleda in da se bom v njem dobro počutil. Zbirateljski primerek je zame predrag, za obnovo pa imam premalo znanja in potrpljenja.

Kako je pa z motorjem? Verjetno so kilometri konkretno prevrteni.

Za streho mi je povedal, da spušča, ampak strošek naj ne bi bil prehud - od 500 EUR naprej. Je pa rekel, da je pri ceni zelo fleksibilen. Če je avto res kupil za 5.000 EUR (ali celo manj), sedaj razumem, zakaj je pripravljen toliko spustiti.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

:blabla

Aha se pravi avto si si ogledal in ga poznaš, celo detajlno si ga poslikal, praviš da je za kupit za 7.900 eur, sam ga pa nisi kupil dva meseca nazaj ko si ga gledal (še preden je prišel na net), kljub temu da bi ga lahko dobil za 4-5.000 eur... pa koga ti to farbaš? :rofl :rofl :rofl

Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik

Daj mi prosim pokazi stavek kjer pravim, da je avto za kupit za 7900€??!!... Tezko, ker tega nisem rekel ane.

Mogoce sem ga pogledal, mogoce ga poznam, mogoce sem slike naredil jaz, mogoce ne...
Na kurac mi grejo tvoje zgodbice, analize in predvidevanja, kaj te briga!

Jaz ne farbam nikogar, ti se pa lahko zamislis...

Cloveku sem samo podal realen opis avta, ki ga ti nisi sposoben, ker pljuvas po vsem, kar ni tvoje!
Neko je kupil ceneje, mogoce kaj uredil, mogoce samo ocistil in zdaj prodaja drazje naprej.. Te to moti?
Jaz prodajalca ne poznam, mi gre pa na zivce "strokovno" sklepanje na pamet, ker se prodajalcu dela samo skoda, ampak saj ti to ves.
Platisca se zamenjajo v 15 minutah, streha se da na avto nova in zadeva ze zgleda tako kot mora. Ne rabi bit salonski primerek brez napak (tudi tvoja opevana rdeca E24 ni bila tako brez napak kot si jo na forumu opisoval)

ZaFo, glede motorja ne vem nic, ti bom na privat dal stevilko od bivsega lastnika, bo se najvec vedel o avtu :)
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, joda in peropapero uporabnikom je všeč to sporočilo

ZaFo
ZaFo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Hvala še enkrat obema za mnenje. Pokličem prejšnjega lastnika za več informacij ter sedanjega za ogled.

Lp, Blaž
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Daj mi prosim pokazi stavek kjer pravim, da je avto za kupit za 7900€??!!... Tezko, ker tega nisem rekel ane.

Mogoce sem ga pogledal, mogoce ga poznam, mogoce sem slike naredil jaz, mogoce ne...
Na kurac mi grejo tvoje zgodbice, analize in predvidevanja, kaj te briga!

Jaz ne farbam nikogar, ti se pa lahko zamislis...

Cloveku sem samo podal realen opis avta, ki ga ti nisi sposoben, ker pljuvas po vsem, kar ni tvoje!
Neko je kupil ceneje, mogoce kaj uredil, mogoce samo ocistil in zdaj prodaja drazje naprej.. Te to moti?
Jaz prodajalca ne poznam, mi gre pa na zivce "strokovno" sklepanje na pamet, ker se prodajalcu dela samo skoda, ampak saj ti to ves.
Platisca se zamenjajo v 15 minutah, streha se da na avto nova in zadeva ze zgleda tako kot mora. Ne rabi bit salonski primerek brez napak (tudi tvoja opevana rdeca E24 ni bila tako brez napak kot si jo na forumu opisoval)

ZaFo, glede motorja ne vem nic, ti bom na privat dal stevilko od bivsega lastnika, bo se najvec vedel o avtu :)

Mogoče si ga pogledal, mogoče si ga slikal, mogoče ga poznaš - a ne me basat? Kot da ne vemo da povsod vtakneš svoj nos, z bavarci služiš lepe denarce, na forumu ti je bilo pa težko plačevat 30 eur (!) za oglase na mesec in si menjaval telefonske številke, objavljal svoje oglase v temah ki so jih drugi odprli in pisal iz bratovega nicka, itd. - točno jaz vem, kaj si ti počel :rofl

Briga me v toliko, ker sem bil JAZ tisti, ki sem ti na začetku pomagal z nasveti, ko si bil v BMW svetu še novinec in o bavarcih nisi imel pojma! Točno se spomnim kako je bilo ko si se prijavil na forum in me prosil da ti pomagam z nasvetom, ali je za kupit E39 ali ne. Pižoja 406 Turbo si imel takrat, o bavarcih pa nisi imel pojma. In zdaj boš TI MENE učil o avtomobilih, s katerimi sem se jaz ukvarjal že takrat, ko si bil ti še v plenicah... si pa dosti upaš, mulo  ;)

Ne moti me če želi nekdo na avtu zalužit, me pa moti če prodaja KRŠ! Z E30 sem jaz gor rasel, teh avtomobilov sem imel toliko kot jih ti v vsem svojem življenju videl ne boš, pa še nisem zaključil z njimi. Ko sem napisal da v SLO ni dobrih primerkov, sem to napisal zato, ker sem si praktično vse te avtomobile ogledal. Skoraj zagotovo sem si ogledal tudi tega iz oglasa, če je slovenski oziroma je pri nas že dlje časa, ga moram poznat. Še vedno mi nisi napisal zakaj tega avta nisi kupil takrat ko je bil v oglasu za 5.000 eur, temu vprašanju se izogibaš, ti že veš zakaj. Mogoče si ga pa kupil in si ga prodal temu ki ga zdaj prodaja, tudi to je možno. Mene to res ne briga, vem pa kako delaš in kakšne podrtije prodajaš, tako da me ne čudi če si kupil ta avto in ga zato braniš.

Moja rdeča E24 ni bila brez napak, nisem pa o tem lagal in za avto sem se potrudil malo bolj kot toliko, da sem ga šel samo par km daleč iskat in ga naglancal ter preprodal. Ravno včeraj me je klical novi lastnik moje šestice in mi je rekel da je z avtom zelo zadovoljen, kamorkoli se pripelje dobiva same pohvale in komplimente. TAKI so moji avtomobili in to ni konec, z oldtimerji sem (po 10 letih premora) šele začel delat. Zdaj pa le pojdi prodajat naprej svoje krše, jaz se bom pa posvetil uvozu lepih avtomobilov, to česar ti ne znaš  :ok

Hvala še enkrat obema za mnenje. Pokličem prejšnjega lastnika za več informacij ter sedanjega za ogled.

Lp, Blaž

Ni za kaj. Poročaj kaj boš ugotovil, da vidimo kakšna jajca so to  :laugh

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 541
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

No glede na to, da obadva spremljata sceno, vama je očitno ušlo, da je ta isti "peter" preprodal že kar nekaj e30 pred tema dvema cabriema. Ne poznam ga, vem pa kje se nahajajo avtomobili, grem pogosto mimo. Tedva sta mi pa sploh padla v oči prejšnji teden zaradi teh bebavih platišč. Enega sem ravno danes videl ponovno.

No pred tema dvema je imel eno lepo črno z RSkami, ki je bila jeseni na prodaj, pred njo eno rdečo, ki je tudi zgledala ohranjena, skratka verjetno tip ni ravno padel s hruške in ve kaj in kako- kar je lahko prednost in hkrati slabost.

Prikaži več možnosti

ZaFo
ZaFo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Jerry, kakšen je pa tisti rdeč italijanski 320i, ki ga prodaja Pirc?

Želim si avto, ki ga lahko začnem vozit prvi dan in ga sčasoma nadgradim. Ne želim si pa avta, pri katerem me čaka veliko neprijetnih presenečenj. S tem nimam izkušenj, ne poznam ljudi, ne znam poiskati delov, tako da bo zelo drago in trajalo veliko časa, preden ga spravim v red.
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 767
  • Avtomobil: Assless beemer

Želim si avto, ki ga lahko začnem vozit prvi dan in ga sčasoma nadgradim. Ne želim si pa avta, pri katerem me čaka veliko neprijetnih presenečenj. S tem nimam izkušenj, ne poznam ljudi, ne znam poiskati delov, tako da bo zelo drago in trajalo veliko časa, preden ga spravim v red.

Pojdi k Pircu, mislim da je največji stručko za obrezane E30 pri nas, ne prodaja prazne slame dec  :ok

Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti
    • Pirc in krt uporabnikom je všeč to sporočilo

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 280
  • Avtomobil: 525tds Touring

Avto ki se ga že skoraj 30 let ne dela več se bo bolj težko dobo takoj za vozit prvi dan brez kakršnihkoli težavic. Tisti ki so kao vredu so itak stali v garaži...

...kar pa ne vpliva pozitivno na avto ;)

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

No glede na to, da obadva spremljata sceno, vama je očitno ušlo, da je ta isti "peter" preprodal že kar nekaj e30 pred tema dvema cabriema. Ne poznam ga, vem pa kje se nahajajo avtomobili, grem pogosto mimo. Tedva sta mi pa sploh padla v oči prejšnji teden zaradi teh bebavih platišč. Enega sem ravno danes videl ponovno.

No pred tema dvema je imel eno lepo črno z RSkami, ki je bila jeseni na prodaj, pred njo eno rdečo, ki je tudi zgledala ohranjena, skratka verjetno tip ni ravno padel s hruške in ve kaj in kako- kar je lahko prednost in hkrati slabost.

V to ne dvomim, da ne obvlada svojega posla. Kot rečeno, nimam nič proti dilerjem, konec koncev skrbijo da ti avtomobili ohranjajo vrednost, kar pomeni da jih pokupi domač folk in ne grejo v tujino. Čeprav včasih izgleda da sem jezen na konkurenco, v resnici nisem, ker vozila krožijo med nami in imamo od tega na koncu vsi profit. Sam le proti temu da se kupi jetra in jih naglanca, nato pa nekoga nategne - to ima za rezultat ravno kontra učinek prej omenjenemu, se namreč slej ko prej razve in potem smo vsi trgovci grdi! Jaz se zato najraje posvečam uvozu, v tujini imaš ogromno možnost izbire in lahko pripelješ zelo dober avto, ne tako kot tukaj, ko pač pobereš kakršnakoli jajca, ker pač ni drugega. Tega se jaz ne grem več - sem poskusil parkrat, imel slabe izkušnje, od takrat naprej pa hvala ampak ne, hvala!

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Pirčev je 2.0, je pa kolikor sem videl na hitro po slikah v NEPRIMERLJIVO boljšem stanju kot ta šrot za 7.900 eur. Jaz si pač dovolim avto ocenit po slikah, ker sem profesionalec, ki dnevno po več ur presedi za računalnikom in išče avtomobile po celem svetu, seveda jih ocenjujem samo po slikah in po tistem kar je napisano v oglasu. S tem se ukvarjam že 25 let in se redko zmotim, saj nisem samo teoretik, pač pa tudi praktik. Prvo kot prvo, govorimo o oldtimerjih in avto mora bit v originalnem stanju. Pirčev je originalen, to je pogoj da grem jaz (pa še kdo) tak avto sploh gledat. Tako da ti svetujem da ga greš pogledat, zajebal se s tistim avtom verjetno ne boš, saj ne bo jama brez dna kot ta od našega Peterčka. Plus pri Pircu je tudi to da on avtomobile delno tudi obnavlja, tako da se z njim lahko tudi dogovoriš da ti porihta tiste malenkosti, ki so za porihtat. Skratka glede na to kar si zgoraj napisal, mislim da bo Pirc zate pravi naslov.

Avto ki se ga že skoraj 30 let ne dela več se bo bolj težko dobo takoj za vozit prvi dan brez kakršnihkoli težavic. Tisti ki so kao vredu so itak stali v garaži...

LP, BB

To je res, ampak E30 je prvič zelo enostavno skonstruiran, drugič je pa še zelo trpežen stroj, tako da se ga da hitro obudit nazaj v življenje - če seveda ni prehudo zjaban od nadebudnih lastnikov, "kleparjev" in "mehanikov"  :ok2

Prikaži več možnosti
    • Pirc je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 953
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

LP, BB

...samo registrirati ga je treba in ga lahko voziš takoj brez problemov...je idjavljen do junija ko se začne cabrio sezona....

...cena...0,81 bitcoin-a

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.