Skoči na vsebino

E30

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
87 odgovorov v temi
Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 809
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Na sivem 325i sem menjal armaturo lani. Zdej ne vem v kaksnem stanju je, ker ga od takrat nisem videl.  

Crn 325 je bil prej v lasti kolega z okolice hrastnika. Je od mene pred leti ze kupil en E30 320i cabrio. Doticen avto je men ponudil ze pred parimi meseci, predno ga je sploh dal na internet vendar se po daljsem pogovru z njim nisem odlocil za nakup. In sicer avto je bil uvozen in srbije in v srbiji "kleparsko obdelan". Kolikor je blo meni razlozeno so zadej obrobe gor tlacli od FL modela in posledicno krom odbijac ni pasal tako kot bi mogel. Ce se vam zdi smoterno zapravit 7900Eu za to je najbolje ce si ga greste v zivo ogledat in se odlocite. Glede na to, da nisem "zagabil" za veliko nizjo ceno kot je nastavljena sedaj (pa ponavadi vzamem vse, kar se mi zdi nekej vredno) pove veliko.  

Rdeci je ze sedmi E30 cabrio, ki sem ga uvozil ter nekej 30-i e30 tko da "priblizno" vem kaj se splaca in kaj ne. Jaz ponavadi iscem avte, ki so karoserijsko na mestu (originalni,brez rje, brez nekih cudnih kleparskih podvigov). Za notranjost, platneno streho ipd. se ne sekiram, ker se da to enostavno resit. Ce pa je nekdo pacal po karoseriji pa zna bit to zelo drago na koncu. Zato tudi vecina avtov z moje strani pride iz italije, ker tam v juznejsih delih ni soljenja cest ter so avti po vecini garazirani. Nemski, so ponavadi, kar gnili - pri cabrio je to kar problem, ker vecina karoserijskih delov od navadnega ne pase (zaradi sirsega praga ipd.)

Kar s tice pa rdecega cabria, ki ga prodajam. Ogledov je ogromno ampak vsi mislijo, da bo sel za 6000EU. Zal za tak denar ne bo sel. 

Sem se pripravljen se pogovarjat okoli cene ampak kot omenjeno za neke smesne vsote ne bo sel. Avto ni perfekten je pa zelo dobra osnova. Tist, ki zna sam kej naredit si ga bo lahko zelo ugodno porihtal. Je pa ze v stanju kot je popolnoma normalno uporaben, brez nekega pretiranega vlaganja (manjsi servis). Ce se ne bo prodal ga bom obnovil ampak bo potem tudi cena temu primerna. 

Urejal Pirc, 04.02.2018, 20:34.

LP Pirc
Prikaži več možnosti
    • Jerry in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 320
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Crn 325 je bil prej v lasti kolega z okolice hrastnika. Je od mene pred leti ze kupil en E30 320i cabrio. Doticen avto je men ponudil ze pred parimi meseci, predno ga je sploh dal na internet vendar se po daljsem pogovru z njim nisem odlocil za nakup. In sicer avto je bil uvozen in srbije in v srbiji "kleparsko obdelan". Kolikor je blo meni razlozeno so zadej obrobe gor tlacli od FL modela in posledicno krom odbijac ni pasal tako kot bi mogel. Ce se vam zdi smoterno zapravit 7900Eu za to je najbolje ce si ga greste v zivo ogledat in se odlocite. Glede na to, da nisem "zagabil" za veliko nizjo ceno kot je nastavljena sedaj (pa ponavadi vzamem vse, kar se mi zdi nekej vredno) pove veliko.  

No tole je realen opis avta, ki se meni ni zdel vreden niti da bi ga šel pogledat, @Bullet pa pravi da ni tako slab - v resnici je še slabši kot sem si mislil, tole z blatniki je adijo pamet :lmao

Tako kot Pirc imam tudi jaz za sabo že nekaj "kilometrine" in zelo hitro zavoham kaj je slabo, da ne izgubljam časa za šrot. Rja je ena stvar, amatersko šarjenje po avtu pa čisto nekaj drugega in sicer so posledice šalabajzarskega dela veliko hujše, kot tiste ki jih ne pločevini pusti narava  :crazy  Bullet lahko svoje zgodbice prodaja komu drugemu, verjamem pa da se vedno najde naivnež, ki kupi tak avto. No, od mene in od Pirca ga ne bo kupil, ali pa bo opis korekten in cena primerna ;)

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

No tole je realen opis avta, ki se meni ni zdel vreden niti da bi ga šel pogledat, @Bullet pa pravi da ni tako slab - v resnici je še slabši kot sem si mislil, tole z blatniki je adijo pamet :lmao

Tako kot Pirc imam tudi jaz za sabo že nekaj "kilometrine" in zelo hitro zavoham kaj je slabo, da ne izgubljam časa za šrot. Rja je ena stvar, amatersko šarjenje po avtu pa čisto nekaj drugega in sicer so posledice šalabajzarskega dela veliko hujše, kot tiste ki jih ne pločevini pusti narava  :crazy  Bullet lahko svoje zgodbice prodaja komu drugemu, verjamem pa da se vedno najde naivnež, ki kupi tak avto. No, od mene in od Pirca ga ne bo kupil, ali pa bo opis korekten in cena primerna ;)

Gasper je fejst dec in mi je povedal tocno kako je z avtom. Jaz ga poznam ze enih sedem let, ker je kot omenjeno pred leti od mene kupil eno E30 320i cabrio. Mislim, da je tud licar drugac, tako da tocno ve zakaj se gre. Iz istih razlogov, da se jaz nisem odlocil za nakup je on tudi opustil projekt in avto prodal. Ga je pa prodal za popolnoma posteno ceno. 

To kaj je za ene slabo in kaj ni je druga zgodba. Jaz imam dost visoke kriterji za to kako nej bi dobra osnova zgledala. Za ene je pa dovolj ce ze zamaskira stvari, pa na hitro nekej zasluzi. Ampak na tak nacin se bos hitro zameril ljudem , slovenija pa je majhna.  

Teoreticno je boljse, da je originalen in gnil kot pa , da so tlacli neke cudne kose gor. 

Jaz imam pri prodaji tak pristop, da stranki povem tocno, zakaj se gre in rajsi kaksen euro manj zasluzim pa imam na koncu cisto vest pa stranko do nadaljnega.

Urejal Pirc, 04.02.2018, 21:09.

LP Pirc
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 857
  • Avtomobil: 218d AT, M2

A si mi našel letvice? :) Te jutri pokličem...

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

A si mi našel letvice? :) Te jutri pokličem...

Sem ti lepo po telefonu razlozil, da morem dve paleti robe prelozit, da pridem do njih. . 

LP Pirc
Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 602
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

Pa a si ti jerry glup al kaj? ... kaj se pa moj opis razlikuje od Pirčevega.. tudi boke sem že jaz omenil! Zaradi tega še avto ni šrot in ne rabiš prodajat takšnih zgodbic. Pomeni zgolj, da žal ni originalen in takšen ne more doseči prave cene... Lahko si ga gre vsak sam pogledat in ocenit koliko je pripravljen zanj plačati. Tvoj nasvet, da je avto šrot ne pomaga nikomur nič, jaz sem z opisom vsaj pomagal predstavit stanje in opozoril na kaj naj bo pozoren, kaj je dobro in kaj slabo na avtu. Nekdo, ki bi samo rad E30 cabria in mu originalnost ne pomeni nič, bo ponudil neko normalno ceno in se bo z avtom vozil ravno tako kot s tistim "zbirateljskim" za 15000€ 

Tole je moj opis avta iz prejšnje strani:

tule so pa še slike notranjosti tega avta (ampak baje notranjost ni lepa, ker ni bilo slik, svašta).. v resnici so sedeži preoblečeni na novo, tapete lepe, armaturka lepa. Volan za preoblečt. Slikano je cca 2 meseca nazaj. 

post-5948-0-33383700-1516573403_thumb.jp 
post-5948-0-43472500-1516573412_thumb.jp 
post-5948-0-59274700-1516573418_thumb.jp 
post-5948-0-85490700-1516573423_thumb.jp 
post-5948-0-38194100-1516573430_thumb.jp 

Tudi zunanjost je lepa (ni noben photoshop, le slikan je moker, zato se sveti), ampak ima nekaj napak, ker je imel avto včasih montirane MT2 odbijače.. in ker je bilo to na pfl avtu, so predelali zadnje boke. Streha je strgana, za zamenjat, sprednji blatniki so neoriginal, avto je bil celi prebarvan, tudi motorni prostor. V glavnem, ni zbirateljski primerek, je pa daleč od tega, da bi bil avto slab, ne mu delat krivice!
Pa trenutnega lastnika ne poznam. 

Ti pa nehaj igrat nekega svetnika, ker to nisi!.. Vem marsikaj, pa se ne bom spuščal na osebno raven tako kot se ti.
Te pa javno opozarjam, da naslednjič ko začneš tipkat po tipkovnici vedi, da se bomo v živo še srečali! Eno besedo čez mene še napiši če upaš, boš videl kdo je mulo!!... tvojih zgodbic in predvidevanj imam dovolj, sploh me ne omenjaj več. Pa da ne boš jokal da ti grozim, samo povedal sem ti, da se ne vtikaj vame, ker ne bom sedel tukaj in prenašal blatenje brez posledic. Dovolj je bilo. 

Mimogrede, od sedmega razreda osnovne šole imam isto telefonsko številko in v življenju je nisem zamenjal nikoli! Tudi iz bratovega nicka nisem pisal zaradi razloga, ki ga ti navajaš ampak zato ker sem bil banan! Tole vsem pove, koliko kredibilnosti imajo tvoje izjave, ki izhajajo iz predvidevanj, NIČ! To se vidi tudi po tvojih lastnih izjavah, ker ne znaš brat sam za sabo... enkrat rečeš, da po slikah ti vidiš, da je moja uvožena šestica dober primerek, ko ti pa kaj na paše pa izjaviš da jaz ne znam uvozit lepega avta. 3000km sem naredil, da sem avto spravil domov.. ti se za svoja US avta SAM nisi prav nič potrudil, spet samo nakladanje.
Pa še eno tvoje slepo predvidevanje glede E30 cabria iz oglasa, za vse dame in gospode, ki to berejo:
"Mogoče si ga pa kupil in si ga prodal temu ki ga zdaj prodaja, tudi to je možno. Mene to res ne briga, vem pa kako delaš in kakšne podrtije prodajaš, tako da me ne čudi če si kupil ta avto in ga zato braniš"
Ne, ne veš, v bistvu pojma nimaš!.. ker vse tvoje izjave izhajajo iz predvidevanj... jaz vem zakaj avta nisem kupil, pa tebi to res ne bom razlagal, ker te nima kaj brigat. Jaz s tem avtom nimam nič in nisem imel nič. Sploh pa nikjer nisem zagovarjal avta, nisi nisem rekel da je vreden cene, podal sem samo realen opis, ker me je zmotilo tvoje predvidevanje po slikah.

Vgrizni se raje v jezik naslednjič, ko boš želel kaj napisat. Hvala!

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 383
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta :D

Jerry je profesionalec in edini posten svercer, ki prodaja kvalitetno robo po postenih cenah. Vse ostalo so svercerski cigoti, ki dilajo predrag krs :metalc  :ok2   :napaka 

Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 055
  • Avtomobil: UFO

Lahko se je delat norca ampak on je na BMW forumu prijavljen že 13 let, v tem poslu je pa še dlje, ves čas ima enako telefonsko številko, in vsaj kar jaz spremljam forum še nisem zasledil da bi kdorkoli napisal da je koga nategnil, da mu je ostal dolžen, prodal kaj slabega in tudi vse reklamacije vedno reši na človeški način. In to si vsak lahko poišče po forumu. Edino vedno se najde kak uporabnik ki ga zaje*ava in se spušča na nek nizek nivo in seveda se Jerry odzove..  Jaz osebno nebi imel živcev se s takimi ljudmi ukvarjat tako da vsaka čast, se vidi ma ima jeklene živce in nenormalno mero potrpežljivosti.

Tako da compact, prvi del odstavka si zadel, zadnji del pa kljub črnemu humoru ni pravilno zaključen.

The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • Jerry in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 944
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...bolj kot berem bolj mi je smešno...spominja me na tisto, da je moj avto čisto prežvečen in kriv...in ker se ni dalo sprijazniti z tem, da ni, se je začelo spraševati okoli ane, da je prežvečen....in pa vidim, da je kljub polnoletnisti še ogromno ovc in naivnih "otrok" na forumu....

...."Nedaj se Ines"

....pardon....metek

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Lahko se je delat norca ampak on je na BMW forumu prijavljen že 13 let, v tem poslu je pa še dlje, ves čas ima enako telefonsko številko, in vsaj kar jaz spremljam forum še nisem zasledil da bi kdorkoli napisal da je koga nategnil, da mu je ostal dolžen, prodal kaj slabega in tudi vse reklamacije vedno reši na človeški način. In to si vsak lahko poišče po forumu. Edino vedno se najde kak uporabnik ki ga zaje*ava in se spušča na nek nizek nivo in seveda se Jerry odzove..  Jaz osebno nebi imel živcev se s takimi ljudmi ukvarjat tako da vsaka čast, se vidi ma ima jeklene živce in nenormalno mero potrpežljivosti.
Tako da compact, prvi del odstavka si zadel, zadnji del pa kljub črnemu humoru ni pravilno zaključen.

Ce sem se v lajfu kaj naucil, je to da samo stran od folka polnega samohvale, ki povrhu se sklinca vse kar ni njegovo.
Edini diler na tem forumu, ki bi reku da je pravi diler, je ravno pirc.
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce sem se v lajfu kaj naucil, je to da samo stran od folka polnega samohvale, ki povrhu se sklinca vse kar ni njegovo.
Edini diler na tem forumu, ki bi reku da je pravi diler, je ravno pirc.

To je zdej misljeno v slabem ali dobrem smislu ?

Jaz mislim, da v tem, da preprodajam E30-ke in druge oldtimerje ni nic slabega ? Pac sluzba tako kot vse ostale,  Tudi dvomim, da lahko kdo, ki je od mene kupil avto rece, da je bil nategnjen. Pa imam stranke iz cele evrope tudi take, ki so vzeli ze po 5 avtov in vec. 

Urejal Pirc, 05.02.2018, 19:46.

LP Pirc
Prikaži več možnosti
    • _BuLLet_ je všeč

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

To je zdej misljeno v slabem ali dobrem smislu ?

Jaz mislim, da v tem, da preprodajam E30-ke in druge oldtimerje ni nic slabega ? Pac sluzba tako kot vse ostale,  Tudi dvomim, da lahko kdo, ki je od mene kupil avto rece, da je bil nategnjen. Pa imam stranke iz cele evrope tudi take, ki so vzeli ze po 5 avtov in vec.

V dobrem vsekakor :ok
Preprodajanje nicesar ni nic slabega, ker ce ne bi mogli vse trgovine zapret. Vsak ima pravico se znajt v zivljenju, da zasluzi kak dodaten € za zaokrozit placo, pa ce je to se z necem kar ti je vsec, si zdruzu uzitek in korist :ok
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Te pa javno opozarjam, da naslednjič ko začneš tipkat po tipkovnici vedi, da se bomo v živo še srečali! Eno besedo čez mene še napiši če upaš, boš videl kdo je mulo!!... tvojih zgodbic in predvidevanj imam dovolj, sploh me ne omenjaj več. Pa da ne boš jokal da ti grozim, samo povedal sem ti, da se ne vtikaj vame, ker ne bom sedel tukaj in prenašal blatenje brez posledic. Dovolj je bilo. 

Kaj boš pa naredil ko se bomo srečali, si lahko bolj nazoren? :rofl

V življenju se boš moral še marsičesa naučit, kot prvo korektnega poslovanja, kot drugo pa to da se spoštuje človeka, na katerega si se obrnil za pomoč/nasvet in ti je nesebično pomagal. Takrat ti o BMW-jih nisi imel pojma o pojmu, danes se ti že nekaj približno sanja, še vedno pa ti to ne daje pravice oziroma avtoritete, da sodiš oziroma ocenjuješ vozila ki si jih jaz lastim. Tole naj ti bo šola za naprej, tudi tebe ni nihče klical v mojo temo o 635CSI, pa si žalil moje vozilo. S takim odnosom si en navaden prepotenten mulc, ko se boš naučil obnašat se bomo pa drugače menili ;)

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 602
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

Kaj boš pa naredil ko se bomo srečali, si lahko bolj nazoren? :rofl

V življenju se boš moral še marsičesa naučit, kot prvo korektnega poslovanja, kot drugo pa to da se spoštuje človeka, na katerega si se obrnil za pomoč/nasvet in ti je nesebično pomagal. Takrat ti o BMW-jih nisi imel pojma o pojmu, danes se ti že nekaj približno sanja, še vedno pa ti to ne daje pravice oziroma avtoritete, da sodiš oziroma ocenjuješ vozila ki si jih jaz lastim. Tole naj ti bo šola za naprej, tudi tebe ni nihče klical v mojo temo o 635CSI, pa si žalil moje vozilo. S takim odnosom si en navaden prepotenten mulc, ko se boš naučil obnašat se bomo pa drugače menili ;)

Torej si se odločil, da boš še naprej gnal gobec.. tudi prav, vse ostalo sem ti že enkrat povedal. Se vsekakor vidimo. Bomo videli, če ti bo še smešno. Vse ima mejo, ti si jo žal dosegel. Če misliš, da lahko gobezdaš čez ljudi kar tako in ne bo nikogar nič motilo... think again! 

Tole pa pišem samo še zaradi drugih... 

Kot prvo, korektnega poslovanja se ne rabim učiti, sploh pa ti o tem nimaš koga kaj naučiti...  kot drugo, vso moje spoštovanje si zapravil ravno z nekorektnim poslovanjem!! Jaz znam spoštovati ljudi, ampak takšne ki si to zaslužijo! 
Kdo pa še dela tako kot ti... !! Človeku prodaš nek del z zagotovilom, da lahko del vrne, če ne dela. Ok. vse lepo in prav, ampak potem dejansko ta del ne deluje in ga človek želi vrniti... tvoja reakcija je pa, da del lahko vzameš nazaj, ampak denarja žal ne moreš vrniti (kako NE MOREŠ?!!! seveda lahko ampak nočeš), ampak lahko pri tebi vzame neke druge dele v podobni vrednosti. In to je po tvojem korektno poslovanje ane! Primer ni bil samo eden, ampak je to očitno stalna praksa, ker mi je že več ljudi omenilo, da so imeli tak primer pri tebi. 

Moj primer s tabo pa je bil, da sem nabral več manjših kosov za katere si mi sproti govoril cene.. in parkrat si vmes povdaril, da boš na vse te cene na koncu dal še količinski popust. Na koncu si pa s popustom vred ustrelil neko ceno, ki je bila višja od vseh delov seštetih skupaj (ker jaz sem si sproti zapomnil cene). 
Meni se ni dalo prerekat in mudilo se mi je naprej do kolega tako da sem plačal kolikor si rekel, z dogovorom, da naslednji dan doma še enkrat pregledam dele in seštejem koliko bi moral dejansko plačati... 
Ko sem te glede teh delov klical si me pa po telefonu ZMERJAL s ciganom, češ da oni tako delajo, da kasneje kličejo za vračilo denarja. 
Pa ta isti dan, sem si pri tebi lahko vzel en del gratis (ne vem zakaj že, verjetno kak del ni bil ok in sem namesto tega lahko vzel nekaj druga), ampak vse kar sem v roko prijel, da bi bilo gratis, si rekel, da tole še lahko prodaš za toliko in toliko €, da tega mi ne moreš dati gratis. Gratis si mi dejansko imel namen dati samo nek del, ki bi ga sicer vrgel stran. Jako poslovanje! 
Še pokvarjene ASC enote mi nisi želel dati, ker, citiram tebe: "jaz te enote rabim, za avte, ki jih prodam cigotom, da lahko poberem vse dobre dele dol in namestim slabe" In meni si drzneš očitati, da prodajam kante. Še nihče ni šel od mene brez da bi vedel vsako podrobnost o avtu ali delu ali pa je dejansko dobil denar nazaj če kaj ni bilo ok! Če avtu kaj manjka oziroma je "kanta" je temu primerna cena. V življenju nisem z nobenima avtom nikogar nategnil, vsak je vedel, kaj kupuje. Tako da zapri gobec, ker drugače ti ga bom jaz. Ni mi več do zajebancij s tabo in ne boš pisal o meni kar se ti zljubi. Zlepa ali pa zgrda, kakor želiš.

Nazaj na tole kar si odgovoril... ti kao lahko ocenjuješ vozila drugih, ker si "profi" jaz pa ne smem nič o tvojih avtih reči?... in tu si se spet gladko ZLAGAL!... pokaži mi stavek, kjer sem JAZ ŽALIL tvoj avto, naj vsi vidijo, podkrepi trditev z dokazom, če ne lažeš.... 
Jaz v temi o tvoji 635CSI nisem rekel popolnoma nič čez sam avto, ampak čez tvoje zavajanje ljudi, kako so US avti oh in sploh dobri in celo boljši od EU avtov. Ko pa vsak, ki vsaj nekaj malega ve o odlijih dobro ve, da evropski oldiji delani za US marekt niso enako dobri in niti približno ne morejo imeti enake vrednosti kot EU avti delani za EU trg!
Tako pač je, to so dejstva. Prvi, ki v celotni temi najde stavek, kjer sem ŽALIL tvoj avto, mu nakažem 50€  :ok (resnica ni žalitev)

Vsak si lahko sam prebere in prelista temo, v kateri sem tudi zapisal, da ne bom sodeloval več ravno zaradi tvojega nakladanja (še 10€ si stavil na to trditev):
Sam pa si v tej temi kot vedno zagovarjal avto, ki si si ga sam lastil in prodajal...

https://www.bmwslo.c...iz-usa-p/page-3

https://www.bmwslo.c...z-usa-p/page-34

https://www.bmwslo.c...z-usa-p/page-35

Pa še ena tvoja cvetka: "Moja rdeča E24 ni bila brez napak, nisem pa o tem lagal in za avto sem se potrudil malo bolj kot toliko, da sem ga šel samo par km daleč iskat in ga naglancal ter preprodal"
RAVNO TO SI NAREDIL, naglancal in preprodal, avto so ti pa dostavili, nisi ga šel nikamor iskat. Malo bolj potrudil my ass!

https://www.bmwslo.c...z-usa-p/page-67

Oglašal se v temi o 635CSI nisem vse dokler ni jerry imel spet svojih izpadov glede mene:

https://www.bmwslo.c...z-usa-p/page-69

Prikaži več možnosti
    • e21 je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Torej si se odločil, da boš še naprej gnal gobec.. tudi prav, vse ostalo sem ti že enkrat povedal. Se vsekakor vidimo. Bomo videli, če ti bo še smešno. Vse ima mejo, ti si jo žal dosegel. Če misliš, da lahko gobezdaš čez ljudi kar tako in ne bo nikogar nič motilo... think again! 

Tole pa pišem samo še zaradi drugih... 

Kot prvo, korektnega poslovanja se ne rabim učiti, sploh pa ti o tem nimaš koga kaj naučiti...  kot drugo, vso moje spoštovanje si zapravil ravno z nekorektnim poslovanjem!! Jaz znam spoštovati ljudi, ampak takšne ki si to zaslužijo! 
Kdo pa še dela tako kot ti... !! Človeku prodaš nek del z zagotovilom, da lahko del vrne, če ne dela. Ok. vse lepo in prav, ampak potem dejansko ta del ne deluje in ga človek želi vrniti... tvoja reakcija je pa, da del lahko vzameš nazaj, ampak denarja žal ne moreš vrniti (kako NE MOREŠ?!!! seveda lahko ampak nočeš), ampak lahko pri tebi vzame neke druge dele v podobni vrednosti. In to je po tvojem korektno poslovanje ane! Primer ni bil samo eden, ampak je to očitno stalna praksa, ker mi je že več ljudi omenilo, da so imeli tak primer pri tebi. 

Moj primer s tabo pa je bil, da sem nabral več manjših kosov za katere si mi sproti govoril cene.. in parkrat si vmes povdaril, da boš na vse te cene na koncu dal še količinski popust. Na koncu si pa s popustom vred ustrelil neko ceno, ki je bila višja od vseh delov seštetih skupaj (ker jaz sem si sproti zapomnil cene). 
Meni se ni dalo prerekat in mudilo se mi je naprej do kolega tako da sem plačal kolikor si rekel, z dogovorom, da naslednji dan doma še enkrat pregledam dele in seštejem koliko bi moral dejansko plačati... 
Ko sem te glede teh delov klical si me pa po telefonu ZMERJAL s ciganom, češ da oni tako delajo, da kasneje kličejo za vračilo denarja. 
Pa ta isti dan, sem si pri tebi lahko vzel en del gratis (ne vem zakaj že, verjetno kak del ni bil ok in sem namesto tega lahko vzel nekaj druga), ampak vse kar sem v roko prijel, da bi bilo gratis, si rekel, da tole še lahko prodaš za toliko in toliko €, da tega mi ne moreš dati gratis. Gratis si mi dejansko imel namen dati samo nek del, ki bi ga sicer vrgel stran. Jako poslovanje! 
Še pokvarjene ASC enote mi nisi želel dati, ker, citiram tebe: "jaz te enote rabim, za avte, ki jih prodam cigotom, da lahko poberem vse dobre dele dol in namestim slabe" In meni si drzneš očitati, da prodajam kante. Še nihče ni šel od mene brez da bi vedel vsako podrobnost o avtu ali delu ali pa je dejansko dobil denar nazaj če kaj ni bilo ok! Če avtu kaj manjka oziroma je "kanta" je temu primerna cena. V življenju nisem z nobenima avtom nikogar nategnil, vsak je vedel, kaj kupuje. Tako da zapri gobec, ker drugače ti ga bom jaz. Ni mi več do zajebancij s tabo in ne boš pisal o meni kar se ti zljubi. Zlepa ali pa zgrda, kakor želiš.

Nazaj na tole kar si odgovoril... ti kao lahko ocenjuješ vozila drugih, ker si "profi" jaz pa ne smem nič o tvojih avtih reči?... in tu si se spet gladko ZLAGAL!... pokaži mi stavek, kjer sem JAZ ŽALIL tvoj avto, naj vsi vidijo, podkrepi trditev z dokazom, če ne lažeš.... 
Jaz v temi o tvoji 635CSI nisem rekel popolnoma nič čez sam avto, ampak čez tvoje zavajanje ljudi, kako so US avti oh in sploh dobri in celo boljši od EU avtov. Ko pa vsak, ki vsaj nekaj malega ve o odlijih dobro ve, da evropski oldiji delani za US marekt niso enako dobri in niti približno ne morejo imeti enake vrednosti kot EU avti delani za EU trg!
Tako pač je, to so dejstva. Prvi, ki v celotni temi najde stavek, kjer sem ŽALIL tvoj avto, mu nakažem 50€  :ok (resnica ni žalitev)

Vsak si lahko sam prebere in prelista temo, v kateri sem tudi zapisal, da ne bom sodeloval več ravno zaradi tvojega nakladanja (še 10€ si stavil na to trditev):
Sam pa si v tej temi kot vedno zagovarjal avto, ki si si ga sam lastil in prodajal...

https://www.bmwslo.c...iz-usa-p/page-3

https://www.bmwslo.c...z-usa-p/page-34

https://www.bmwslo.c...z-usa-p/page-35

Pa še ena tvoja cvetka: "Moja rdeča E24 ni bila brez napak, nisem pa o tem lagal in za avto sem se potrudil malo bolj kot toliko, da sem ga šel samo par km daleč iskat in ga naglancal ter preprodal"
RAVNO TO SI NAREDIL, naglancal in preprodal, avto so ti pa dostavili, nisi ga šel nikamor iskat. Malo bolj potrudil my ass!

https://www.bmwslo.c...z-usa-p/page-67

Oglašal se v temi o 635CSI nisem vse dokler ni jerry imel spet svojih izpadov glede mene:

https://www.bmwslo.c...z-usa-p/page-69

V prvem odstavku je odkrita grožnja, za kar te lahko prijavim ustreznim organom, to verjetno veš. 

Lepo da si se izkašljal, rad imam da se zadeve razčistijo. Bom še jaz povedal svoj del zgodbe, pa naj potem vsak sam presodi, kdo ima prav. Sicer je tako da ima itak vsak od naju svoje prijatelje in ljudi ki so mu naklonjeni, tako da kakih večjih pretresov ne bo, tole je več ali manj samo zabava za forumaše.

Moja prva zamera je nastala, ko si prišel k meni kupit avto. Ne dele, pač pa avto. Šlo je za E39 528i, predelano na plin. Plinska predelava je bila homologirana, ni šlo za katerikoli plinski sistem ampak za Prins, avto je s tem sistemom prevozil že lepo število kilometrov, torej je plin deloval brezhibno (eden redkih pri nas, saj vemo kako so ponavadi plinski sistemi vgrajeni). 

Ko si prišel po avto sem ti ga dal z lahkim srcem, češ avto je res dober, fant bo z njim sigurno zadovoljen. Cena je bila simbolična, mislim da nekaj čez jurja (točno se več ne spomnim), skratka ogromno avta za smešen denar. Seveda je imel avto tudi par napakic, ampak te imajo čisto vsi in za vse sem ti povedal, nič nisem zamolčal (kar itak nikoli ne delam), poleg tega si avto ob nakupu temeljito pregledal. No in ko si se pripeljal domov je s tvoje strani sledil klic, očital si mi da je zanič to in ono, da je avto slabši kot si mislil in ne vem kaj še vse... skratka kr neki.

Jaz dober kot sem, sem ti seveda ponudil kompenzacijo "škode" v delih. Denarja itak da ne vračam, razen v primeru če gre za reklamacijo, kar pa v tvojem primeru ni šlo. Avto je delal normalno in ne samo takrat, delal je tudi še leta po tem, ko sem ti ga prodal. Da ti bom pomagal z deli sem ti obljubil po moji lastni dobri volji, ker si mi tako jokal da bi človek mislil da sem ti roko ali nogo odrezal. Kaj takega res redko doživim, pa sem dal skozi že marsikaj. Kot otrok ki mu vzameš igračo, to je edina primerjava, druge ni - razvajen otrok.

No kot rečeno sem te povabil k sebi da pokompenzirava, kot imam navado naredit v takih primerih, ko stranke s kupljenim niso zadovoljne. Ko si prišel sem ti imel namen dat par kosov, ti bi pa še to in še to in še ono... in jaz dobričina sem ti seveda dal. Ko sem na koncu naredil izračun koliko so ti kosi vredni, sem videl da sem ti dal zraven toliko robe, da je šel ves dobiček od prodaje avta po gobe. Moja provizija je bila že tako skromna, potem je pa sploh ni bilo več, na koncu sem šel celo v minus. Zaslužil si na tistem avtu samo ti, jaz sem imel pa lep glavobol, to je vse kar mi je ostalo.

Kljub vsemu sem ti dal še eno možnost, ampak ko se je zgodba ponovila na popolnoma enak način (po tvojem prihodu domov je sledil klic da spet nisi zadovoljen in si zahteval ponovno kompenzacijo z deli), takrat mi je pa "pokrovka dol padla" in midva sva s poslovanjem zaključila. Pri meni je tako da dobi vsak dve možnosti, prvič namreč res obstaja da sem jaz naredil napako in zajebal zadevo, če se dvakrat ponovi eno in isto je pa to že preveč, no pri tebi se je. Najbolj smešno je bilo pa to da si od mene zahteval da ti dam robo po nabavnih cenah ali z minimalnim zaslužkom, sam si pa kose preprodajal po takih cenah, da sem se samo za glavo prijel. In ob tem si še ves čas trdil da ti ne preprodajaš, lol... ja verjetno res, samo vsak teden je šel pri tebi kak avto v kose.

Kar se tiče tiste teme o 635CSI je pa tako, nisem rekel da je šlo za eno od USA šestic. Popljuval si mojo razbito šestico, ki je bila pred nesrečo v celoti restavrirana in za tvoje pojme je vredna 2.500 eur ali nek tak drobiž, ne vem več kakšno smešno ceno si takrat ustrelil (je zapisano v temi, pa se mi ne da brskat). Vidiš, tega pač v moji temi ne boš pisal! Če se ne spoznaš v restavriranje (mogoče se boš kdaj naučil, ne rečem, ampak trenutno o tem nimaš pojma) in ne veš koliko so vredne posamezne komponente takega avta, bodi pač tiho in ne zbijaj cene ko nekdo nekaj prodaja. Tisto si takrat napisal zato ker si sam želel kupit tisti avto od mene, kar je še hujše - na ta način pa res poslujejo samo še cigani, da najprej avto totalno spljuvajo, potem pa lastniku ponudijo neko smešno cifro - tega jaz nisem nikoli delal! 

In ko smo že pri ciganih, ja itak da jim včasih prodam kakšen avto, če je slab ga ne bom prodal na forumu, pač pa pokličem cigane da ga odpeljejo. Ampak avto mora bit vseeno še toliko vozen da je za na cesto, brez ABS enote pa to žal ni, ker ne deluje merilec hitrosti. Zato rabim ABS enote ki so delno v okvari, take enote se med drugim uporabljajo tudi za testiranje ko nekdo popravlja ABS sistem, torej popolnoma brez vrednosti niso. Kot sem že rekel, o tehniki se boš moral še dosti naučit, ampak pri meni se ne boš, ker arogantnih ljudi jaz pač ne bom učil svojega posla. S tabo sem bil od samega začetka prijazen in sem ti delal usluge (naprej nasveti in potem kompenzacija), no na določeni točki mi je bilo vsega dovolj in sem zadevo končal. Najprej se boš moral naučit manir obnašanja in tega da na svetu nisi sam, prej ko boš to osvojil, boljše bo zate... mišljeno dobronamerno, ne zlobno.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...upam, da nadaljujeta, morda pa izvem še kaj novega....

...za enkrat je stanje takšno, da je vsakemu normalnemu jasno, kdo v ringu joka...

...aja še eno...meni jerry nikoli ni rekel, da vrne denar, če ne bom zadovoljen z deli, niti tega nisem nikoli pričakoval....je pa velikokrat na forumu objavil, v vseh teh letih, da v primeru reklamacije vrne denar, ko pa je do te situacije prišlo je pa ponujal druge rabljene dele....večinoma slabše in kakšen krš, ki se ga ne da niti na dinosu prodati, včasih, ampak zelo redko pa kakšen del, ki je bil boljši...ampak denarja pa ni želel vrniti, čeprav je na veliko to obljubljal....zgodbe mnogih forumašel, ki sem jih slišal v vseh letih...ajde, če bi bil eden, dva, deset takšnih bi rekel, da nakladajo, ker jerry gre na poštenje in ga kao obrekujejo....ampak jih je bilo mnogo več...no in sedaj jerry končno javno prizna po vseh teh letih na forumu, da je vsa ta leta lagal in da DENARJA ITAK,DA NE VRAČA!!!

....razen, če gre za reklamacijo :)

...če nekaj kupim in vrnem samo zato, ker mi ni všeč je to reklamacija in želim denar nazaj, razen, če me pred nakupom, ne opozorijo, da dobim dobropis v enaki vrednosti pri njih...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • _BuLLet_ je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 971
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Veliko preveč besed za nič konkretnega. Sicer pa je denar sveta vladar in vedno bolj je jasno....da ljudi žal vodi samo denar. Poštenosti že dolgo ni več, vse je le navidezna dobrota. Vsi za nekaj delamo, skrb za drugega so-človeka je žal nizko na lestvici. Če imamo možnost zaslužiti, to storimo.....ker pa vse postaja javno, tako forumi, kot tudi razni portali, je potrebno biti previden z besedami. Sčasoma pa se svet pre-prodajalcev počasi razgalja do te mere, da si vsak posameznik lahko ustvari svojo vizijo o dotičnem *poštenjakarju*.

Že videno recimo na avto.net-u je, da je večina vozil naprotje tistemu, kar se v resnici prodaja. Nepopolne informacije, prirejeni podatki, prirejene slike itd. Vse je odraz današnje družbe, ki je že nekaj časa nazaj pošteno zaglavila. Vsak prodaja vse in nič. Jst sm vedno bolj za to, da se takšne ljudi kazensko preganja. Tudi zaporne kazni ne bi bile slaba izbira po mojem skromnem mnenju. Tudi sam imam vedno več dela s t.i. švercerji, ki mi prodajajo dobesedno meglo. Zelo sem postal previden pri vsem, kar je javno v rubriki *PRODAM*. Četudi je vinjeta ali le kondom. Ker zaradi nezaupanja smo vsi, tako pošteni, kot nepošteni vrženi v isti koš. Kupujem pa v večini izrecno novo robo, z garancijo, z preverjeno dokumentacijo. In za vsako stvar si vzamem tudi več dni v razmislek. Pri rabljenemu avtomobilu je pa pri meni tisoč in ena previdnost in le ena neposrečena beseda prodajalca me odvrne nakupa. Žal tako je......Jerryja osebno ne poznam, človek mi je v veliki meri deloval pošten, četudi je prevečkrat preveč napisal. Ampak ok, če ne bi..to ne bi bil Jerry.  Ko bom imel pa dejansko kakšen posel z njim, pa lahko napišem kej več.

Urejal Borut30, 06.02.2018, 14:32.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...ja vedno manj nas je takšnih, ki delamo pro bono...

...pri nakupih preko neta je pa vedno treba biti previden...meni so ravno danes dostavili eno robo, ki sem jo nabavil preko letgo...nič posebnega, ampak, da mi boljše robe doma ne bo škoda za vsak dan...za 10€ me pa tudi ne bo konec, nakar pri prevzemu izvem, da je roba nova nerabljena :)

...in pri manjših zneskih...tam do 50€ večinoma plačam v naprej preden dobim robo in to na mojo iniciativo...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri nakupih preko poste je treba cloveka poklicat in takoj vidis ce je kaj iz njega ali ne. Jst vedno "poslujem" s placili v naprej na TRR, pa bil kupec ali prodajalec. Ce mi tip ne disi ze po telefonu, ga pac odslovim, sej ni edini ki prodaja kar iscem. Tako mi tudi tebi takrat za dele od Compacta ni blo problem nakazat unih 500€ al kolko ze v naprej, saj sva imela lepo debato, ceprav preko maila, ampak feedback je bil ok in mi ni blo panike :ok Od Jerryja bi pa skoraj kupu letev od volana, pa je na sreco dal raje nekomu drugemu in sem pol dobu za 100€ manj letev, ki zgleda kot nova, s komplet koncniki starimi 4 mesce, tako da sem z montazo vred placal tolko, kot bi Jerryju dal samo za letev :laugh

no in sedaj jerry končno javno prizna po vseh teh letih na forumu, da je vsa ta leta lagal in da DENARJA ITAK,DA NE VRAČA!!!

....razen, če gre za reklamacijo :)

...če nekaj kupim in vrnem samo zato, ker mi ni všeč je to reklamacija in želim denar nazaj, razen, če me pred nakupom, ne opozorijo, da dobim dobropis v enaki vrednosti pri njih...

lp

joda

Kdaj si pa v lajfu vidu cigote ki se bavijo s starim zelezom vracat kak denar :laugh

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...a si dobil letev potem gratis? :)

...meni jo je prodajal pred časom za 100€ brez demontaže, ampak je bila na žalost navadna servo letev in v qurcu...beri z lufrom....sem kasneje potem kupil "rumeno" brez lufta ampak z spuščenim oljem za 40 in komplet obnovo (brez spuršang) 50€...

...lej on je kupil ženo in to stane, zato ima v povprečju 30% dražje dele kot drugi enake z računom....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.