Skoči na vsebino

2008 E90 320d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
57 odgovorov v temi
gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 013
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

https://www.bmwslo.c...0-320d-m-sport/

Cene E90 tud nič ne padajo.  :-D  Ta ki sem ga jaz prodajal za kolega, je na koncu šel za 10.500. Avto je bil res v nulo, sam kilometrov je imel veliko. So bili pa realni.

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 847
  • Avtomobil: 535 PS

No saj, dober avto ima dobro ceno, zjahana jajca se z lepo opremljenimi in vzdrževanimi avti res ne dajo primerjat. :ok

P.s. pa še replika @petersu: tisti ki so navajeni 8gang avtomatov iz F serije ponavadi ne kupujejo e90, zato niso ciljna publika. ;)

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 851

Pa kaj bluzis Peters...

Lepo da podas argumente na moje. Doker jih ne, bluzis le in samo ti.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 711
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Tudi men so strašili z raznoraznim vlaganjem v mojo e91 od sklopke, turbine, visokotlačne pumpe, šob, verige,.... pri nakupu vozila ko je ta imel 170k km in po dobrih treh letih in pri skoraj 290k km je na vozilu še vedno vse original tako, da brez skrbi.  :ok

Lp, Samo

Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 178
  • Avtomobil: Bangle box

Avto za enkrat umikam iz prodaje.
I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Ker je tema že ravno odprta, sem se odločil, da bom posodabljal temo tako, da bo znan status in stanje avtomobila. Slej ko prej bo prišel čas, ko se bo avto prodajal.

Omembe vredne stvari:

• Avto ima prevoženih 198.500km.
  • Januarja sem menjal vetrobransko steklo, saj mi je med vožnjo na Dolenjki v steklo priletel kamen.  :blackeye  Ker je bila poškodba v vidnem polju voznika, so mi menjali steklo. Steklo je atermično in z zelenim robom, tako kot original. Račun hranim.
  • 30.5.2018 je bil opravljen servis na menjalniku. Delal ga je Podlesnik. Material ves ZF-ov. Račun hranim.
  • Končno je avto spet na letnem kompletu. Pnevmatike so BRIDGESTONE POTENZA S001 RFT. Kupljene lani oz. v uporabi 2. sezono.
  • Naročene so ledvičke v high-gloss satin chrom (piano black) barvi, tako kot so letvice okoli vrat in zadnji difuzor. (sliko objavim, ko pridejo in ko jih zmontiram).
  • Drugih posebnosti ni, razen kaka nova pikica od kamenčka na sprednjem odbijaču... :frown

Pa še slike narejene ta vikend:

IMG-4191(2).JPG

IMG-4245.JPG

IMG-4244.JPG

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Admina prosim, če lahko temo prestavi v BMWslo vozni park.

Urejal Bavarious, 05.04.2018, 13:56.

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej, zmontirane nove ledvičke:

e90 ledvičke.jpg

e90 ledvičke1.JPG

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Nov update!

Prtljažno korito:
IMG-4855.JPG

:ok2

Naj bi ustrezal tudi f30, ki pa je potencialni naslednik.

Urejal Bavarious, 24.05.2018, 08:38.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 903
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Vidim da si vzel tisto tapoceni pri Siluxu. Tako imam jaz v Polotu in je svetove slabša od tiste ki jih prodajajo pri Withcar (jo imam na Golfu). Slednja je res taka gumjasta, ta je pa plastična, samo sredinski del je nekako gumiran.

Urejal Nixxon, 24.05.2018, 09:01.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni iz Siluxa. Naročil sem jo pri avtopreroge.si. Prišla je zvita, tako, da če bi bla iz tiste trde plastike (kot je predvidevam tista iz Siluxa) ne bi bla več cela. :)

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 903
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Izgleda identična. Saj ne da je iz trde plastike, samo ni pa tako gumjasta kot sem upal da bo. Edini razlog da sem kupil to varjanto je, da Withcar za mojga Polota nima modela v ponudbi. Plus sem imel na ta gumiranem delu nekaj časa gor akku, pa je tko stisnilo tisti del, da je sedaj čist gladek.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Spolirane leče žarometov:

l.jpg

Ena od zadaj (10mm distančniki):

IMG-0704.JPG

In pa še "limuzina na zlati poroki": :ok2

IMG_1116.JPG

Urejal Bavarious, 31.05.2018, 08:01.

Prikaži več možnosti
    • Bstyn in andro92 uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Na števcu sedaj 206.600km. Dobil je original velur tepihe v kabini.

Prejšnji vikend pa sem vozil nevesto na prijateljevi poroki (Tuhtam, da da bi odprl s.p. glede na to, da je kar nekaj povpraševanja. :laugh ) :

nev1.JPG

nev2.JPG

Urejal Bavarious, 08.08.2018, 08:38.

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

https://www.avto.net...asp?id=13492033

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Po šestih mesecih iskanja drugega BMW-ja sem obupal. Ogledat sem si šel sicer kar nekaj kandidatov, vendar me noben ni prepričal oz. navdušil do te mere, da bi zamenjal.

Iskal sem nekaj močnejšega z ročnim menjalnikom. Naj povem, da sem bil nad vožnjo z bencinarji precej razočaran. Predvsem nad e90 LCI 325xi (s 3.0 motorjem) od katerega sem pričakoval veliko, vendar sem se očitno preveč navadil na občutek turbine in so se mi bencinarji zdeli nekako “leni” in ni bilo občutka konjev tako kot pri dizlu. (Prosim, ne spet načenjat te teme. Iskreno tudi sam nisem mislil, da bom kdaj takega mnenja, bi pa ob drugih izpolnjenih pogojih vseeno izbral bencinarja pred dizlom.)

Na koncu sem se odločil, da obdržim svojega. Tolažim se, da veliko večino voženj tako in tako opravim v službo in nazaj, za kar pa je 2.0dA odličen. Predvsem s tako opremo, ki bi jo v koloni zjutraj bolj pogrešal kot par 10 konjev.

Ker bom avto obdržal, sem dal preventivno menjat zloglasno pogonsko verigo. Po priporočilu Schumija, sem dal menjat k ASJ AVTOSERVIS-u iz Vodic (Janez Jerman). Diagnostika je javila okvaro avtomata za ogrevalne svečke, zato sva menjala še tega. Naredila sva še servis olje + filtri ter zamenjala zavorno tekočino. Pri prižgani klimi se rahlo sliši ležaj kompresorja, kar pa bom urejal spomladi (menjava ležaja ali pač obnova ali menjava kompresorja. Odvisno od okvare). Pri pregledu drugih stvari nisva našla. Avto ima prevoženih 211.000km.

Sledi še preoblačenje volana, ker sem ga poškodoval v vstopu v avto s službeno kartico, ki jo mam pripeto na pas. Menjal bom še blendo na volanu, potem pa bo avto tak kot mora bit.

Očitno bo treba naslednjega iskat v tujino, ker je naš trg z avtomobili naravnost grozen.

Urejal Bavarious, 07.11.2018, 20:33.

Prikaži več možnosti
    • Ducky je všeč

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 082
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

A pa si vsaj dal pomerit raztezek ali si pač menjal ker se toliko govori o ketni:)
Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem dal kar menjat. Avto mislim sedaj obdržat še za par let, tako da se mi zdi smiselno. Sploh glede na to kakšni stroški nastanejo, če jo strga. Pa še mislit ni treba več na njo.
Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 895
  • Avtomobil: vse po malem

Po šestih mesecih iskanja drugega BMW-ja sem obupal. Ogledat sem si šel sicer kar nekaj kandidatov, vendar me noben ni prepričal oz. navdušil do te mere, da bi zamenjal.

Iskal sem nekaj močnejšega z ročnim menjalnikom. Naj povem, da sem bil nad vožnjo z bencinarji precej razočaran. Predvsem nad e90 LCI 325xi (s 3.0 motorjem) od katerega sem pričakoval veliko, vendar sem se očitno preveč navadil na občutek turbine in so se mi bencinarji zdeli nekako “leni” in ni bilo občutka konjev tako kot pri dizlu. (Prosim, ne spet načenjat te teme. Iskreno tudi sam nisem mislil, da bom kdaj takega mnenja, bi pa ob drugih izpolnjenih pogojih vseeno izbral bencinarja pred dizlom.)

Na koncu sem se odločil, da obdržim svojega. Tolažim se, da veliko večino voženj tako in tako opravim v službo in nazaj, za kar pa je 2.0dA odličen. Predvsem s tako opremo, ki bi jo v koloni zjutraj bolj pogrešal kot par 10 konjev.

Ker bom avto obdržal, sem dal preventivno menjat zloglasno pogonsko verigo. Po priporočilu Schumija, sem dal menjat k ASJ AVTOSERVIS-u iz Vodic (Janez Jerman). Diagnostika je javila okvaro avtomata za ogrevalne svečke, zato sva menjala še tega. Naredila sva še servis olje + filtri ter zamenjala zavorno tekočino. Pri prižgani klimi se rahlo sliši ležaj kompresorja, kar pa bom urejal spomladi (menjava ležaja ali pač obnova ali menjava kompresorja. Odvisno od okvare). Pri pregledu drugih stvari nisva našla. Avto ima prevoženih 211.000km.

Sledi še preoblačenje volana, ker sem ga poškodoval v vstopu v avto s službeno kartico, ki jo mam pripeto na pas. Menjal bom še blendo na volanu, potem pa bo avto tak kot mora bit.

Očitno bo treba naslednjega iskat v tujino, ker je naš trg z avtomobili naravnost grozen.

He he to smo nekateri vedeli že cca 10mes. nazaj ko si svojega prodaju :rofl

Jasno sedaj ko si pa izku zamenjavo so bli vsi razvaline ali predragi. :blabla

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

He he to smo nekateri vedeli že cca 10mes. nazaj ko si svojega prodaju :rofl
Jasno sedaj ko si pa izku zamenjavo so bli vsi razvaline ali predragi. :blabla

Ne vem, če te prav razumem. Če misliš povedat, da za mojega velja kar si napisal, lahko povem, da sem imel kupca takrat in imam kupca tudi danes. Če mojega nisi videl ga ne meči v isti koš z nekaterimi drugimi. Če pa si bil slučajno na ogledu mojega pa kar na dan z besedo o tem zakaj je razvalina.
Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč