Skoči na vsebino

Vsi moji bivši oldtimerji - največja zbirka za časa mlade Slovenije :)

* * * * * 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
128 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 318
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Dober večer. Že dolgo sem nameraval odpret to temo pa je nekako vedno zmanjkalo časa, spravljam se namreč poiskat slike iz mojega preteklega obdobja ko sem bil zbiratelj oldtimerjev, a mi do zdaj to še ni uspelo. Se pa časi spreminjajo in oldtimerji so zadnja leta vse bolj aktualni, tako da v oglasih na avtonetu videvam vse več in več biserov iz moje pretekle zbirke. Zdaj so jim cene zrasle in ljudje, ki so jih vsa ta leta skrivali v garažah, so se jih odločili prodat - ali pa zgolj tipajo trg, da vidijo koliko bi zanje dobili. V to temo bom tako lepil oglase mojih bivših vozil, da bo prvič kot nekakšen arhiv mojega preteklega dela, kot drugič pa bom mogoče uspel prepričati tistih nekaj dvomljivcev, ki mislijo da nakladam ko pravim, koliko vozil sem imel ;)

Za začetek si bomo ogledali Mercedesa 220 SEb Coupeja iz leta 1961. O tem avtu sem na forumu že enkrat govoril (čeprav se žal ne spomnim več, za katero temo je šlo). Če ponovim na kratko, avto sem našel na Gorenjskem dobesedno "v gajbicah" (motor je bil zunaj in bil je delno razstavljen), ga sestavil in toliko porihtal, da sem ga usposobil za vožnjo. Potem sem ga nekomu prodal in od takrat naprej se je za njim izgubila vsaka sled, no zdaj se je očitno našel  :) Po slikah sodeč je nekdo od lastnikov avto malenkost porihtal, armaturka je videti obnovljena in delno se je obnovila tudi notranjost, sicer je pa še točno tak, kot je bil (razen tega, da je prav grdo spuščen - to oldiju res ne paše  :jok ). No, pa si ga poglejmo  :ok2

https://www.avto.net...12812142&show=1

P.S.: Cena je seveda smeh, ti avtomobili niso tako zelo redki da bi dosegali takšne cene, niti pod razno :rofl Tale je po moji oceni vreden točno nekje med 12 in 15.000 eur in niti eura več (odvisno sicer od tega, kaj je na njem zdaj porihtano), za 70.000 eur jaz dobim že enak model cabrioleta in to v dosti boljšem stanju  :laugh

Še slike, če oglas slučajno izgine neznano kam (Prodajalec je nek Sašo, avto pa se prodaja za nič manj in nič več kot 72.000 eur, ROFL):

Pripete slike za predogled

• merc1.jpg
  • merc2.jpg
  • merc3.jpg
  • merc4.jpg
  • merc5.jpg
  • merc6.jpg

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • m4tj4z, sssimon, sema318is in 6 ostalim je všeč

sema318is
sema318is

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 201
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Wow, to pa je avto, kar naenkrat imas dosti vecji respect od mene Jerry.  :eek

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 572
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Dober večer. Že dolgo sem nameraval odpret to temo pa je nekako vedno zmanjkalo časa, spravljam se namreč poiskat slike iz mojega preteklega obdobja ko sem bil zbiratelj oldtimerjev, a mi do zdaj to še ni uspelo. Se pa časi spreminjajo in oldtimerji so zadnja leta vse bolj aktualni, tako da v oglasih na avtonetu videvam vse več in več biserov iz moje pretekle zbirke. Zdaj so jim cene zrasle in ljudje, ki so jih vsa ta leta skrivali v garažah, so se jih odločili prodat - ali pa zgolj tipajo trg, da vidijo koliko bi zanje dobili. V to temo bom tako lepil oglase mojih bivših vozil, da bo prvič kot nekakšen arhiv mojega preteklega dela, kot drugič pa bom mogoče uspel prepričati tistih nekaj dvomljivcev, ki mislijo da nakladam ko pravim, koliko vozil sem imel ;)

Za začetek si bomo ogledali Mercedesa 220 SEb Coupeja iz leta 1961. O tem avtu sem na forumu že enkrat govoril (čeprav se žal ne spomnim več, za katero temo je šlo). Če ponovim na kratko, avto sem našel na Gorenjskem dobesedno "v gajbicah" (motor je bil zunaj in bil je delno razstavljen), ga sestavil in toliko porihtal, da sem ga usposobil za vožnjo. Potem sem ga nekomu prodal in od takrat naprej se je za njim izgubila vsaka sled, no zdaj se je očitno našel  :) Po slikah sodeč je nekdo od lastnikov avto malenkost porihtal, armaturka je videti obnovljena in delno se je obnovila tudi notranjost, sicer je pa še točno tak, kot je bil (razen tega, da je prav grdo spuščen - to oldiju res ne paše  :jok ). No, pa si ga poglejmo  :ok2

P.S.: Cena je seveda smeh, ti avtomobili niso tako zelo redki da bi dosegali takšne cene, niti pod razno :rofl Tale je po moji oceni vreden točno nekje med 12 in 15.000 eur in niti eura več (odvisno sicer od tega, kaj je na njem zdaj porihtano), za 70.000 eur jaz dobim že enak model cabrioleta in to v dosti boljšem stanju  :laugh

Še slike, če oglas slučajno izgine neznano kam (Prodajalec je nek Sašo, avto pa se prodaja za nič manj in nič več kot 72.000 eur, ROFL):

Verjameš al pa ne, sem ga gledal dve urci nazaj, pa sem študiral... Ni nekaj takega ime Jerry?? Sicer kolikor se spomnim si ga takrat toliko usposobil da si ga lahko uporabljal kot daily car, mislim da si tudi lepil neke slike, kjer je bilo za videt da je lak bil v obupnem stanju?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Wow, to pa je avto, kar naenkrat imas dosti vecji respect od mene Jerry.  :eek

Hvala  :-D Avto sam po sebi ni sicer nič posebnega, takih lahko zaenkrat privlečeš na tone, cena jim še ni šla hudo gor. Cabrio verzija je druga pesem, ali pa enak model z aluminijastim "300" motorjem. Tisto so redkosti. Tale je 220 z mehanskim neposrednim vbrizgavanjem goriva, ta ponavadi zafrkava in tudi meni oziroma mojemu mehaniku je povzročil kar nekaj sivih las ker smo ga kot rečeno dobili v gajbicah, no pa je speljal in motor je laufal. Ne sicer čisto tako kot je treba (bolj počasi je vžigal in ni imel prave moči, se je videlo da ni to to), se je pa avto dokaj lepo peljal in čez tehničnega je šel brez problema, jaz sem ga imel registriranega. Sicer je pa model zanimiv, jaz ga imam definitivno namen še kdaj kupit, ampak ga bom poskusil dobit v boljšem stanju in če se le da z V8 motorjem, kar je bila tudi opcija - so pa redki. Naslednji bo seveda iz USA, v Evropi so predragi, gor se jih pa še dobi po dokaj normalnih cenah  :ok

Prikaži več možnosti
    • sema318is je všeč

Proart
Proart
  • Uporabnik
  • Sporočil: 172
  • Avtomobil: R6

Ajde Jerry navali, to zna bit dobra tema!

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Verjameš al pa ne, sem ga gledal dve urci nazaj, pa sem študiral... Ni nekaj takega ime Jerry?? Sicer kolikor se spomnim si ga takrat toliko usposobil da si ga lahko uporabljal kot daily car, mislim da si tudi lepil neke slike, kjer je bilo za videt da je lak bil v obupnem stanju?

Ja, to je to. Poskusite najt tisto temo v katero sem prilepil slike, jaz se žal ne spomnim kje je to bilo in nimam časa iskat.

Ajde Jerry navali, to zna bit dobra tema!

OK, pa bom  :laugh Tu je še en primerek iz moje zbirke (imel sem 3 Cadillace, dva letnik '62 in enega '56), med iskanjem podatkov o Mercedesu sem slučajno naletel na staro temo na forumu in celo fotoalbum še dela, tako da si lahko pogledate slike - tule je link  :ok2

Tema:

https://www.bmwslo.c...je-3-dni/page-1

Slike (Cadillac letnik '56):

https://mojalbum.com/ziggy83/cadillac

Prikaži več možnosti
    • bmw e39 523 in Proart uporabnikom je všeč to sporočilo

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 865
  • Avtomobil: E61 525D

Ta cadillac je svetoven! Samo nekak ne paše v naše okolje..drugače je pa res dober!

Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 582
  • Avtomobil: Šel v škarpo

Mogoče bi lahko dodajal v komentarje za koliko in kam si jih prodal :ok2

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ta cadillac je svetoven! Samo nekak ne paše v naše okolje..drugače je pa res dober!

Slike Cadillaca so bile narejene mimogrede, poslikal me je kolega forumaš ko sem z njim obiskal schumija, smešno izpade ker je na hitro narejeno in tudi zato ker je slikano pozimi. Letnega časa žal nisem mogel izbirat, avto se je v oglasu pojavil sredi zime in s kolegom Adisom sva ga šla iskat v Avstrijo na vrat na nos, ker je bila ponudba ugodna. Nekateri me še zdaj "kurcajo" ker sem se z modernim mercedesom s 4WD pogonom vozil na 13 let starih gumah, no te na Caddyu so bile še starejše, poleg tega pa še radialke! Če je kdo med vami kdaj vozil take gume ve, da nima tole NIČ oprijema  :laugh No to je bilo pač na avtu in treba je bilo na pot, tako da sva se vsedla v avto in iz enega smučarskega središča (ime sem žal pozabil) v enem kosu prevozila par 100 km do doma, v razmerah ko si marsikdo še z modernim avtom nebi upal na pot  :metalc Vmes sem zavil še do schumija (od tod slike), potem pa direktno v avtopralnico na temeljito izpiranje podvozja in od tam v domačo garažo. Avto pri meni od tistega dne še dežja ni več videl, kaj šele sneg... to je bilo enkrat in edinkrat  :ok

Sicer so bile pa v temi tudi zelo lepe slike avta (z eno postavno deklico zraven), posnel jih je forumaš Gasparri ki je sicer med drugim profesionalni fotograf, ampak tiste so žal izbrisane  :frown

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Mogoče bi lahko dodajal v komentarje za koliko in kam si jih prodal :ok2

Ni problema, to je že toliko časa nazaj, da komot povem - ni več poslovna skrivnost  :ok2 Povedal bom seveda okvirne cifre, ker se točnih več ne spomnim - nekatere od teh transakcij segajo še v čase, ko smo imeli tolarje in nemške marke (DEM). Mercedesa sem kupil za par 1000 eur ali DEM (kakih 2000 eur mogoče), še enkrat toliko sem dal mehaniku za popravilo in prodal sem ga tam za enih 5-6.000 eur. Danes je vreden dvakrat več, je bilo pa na njemu treba še marsikaj postorit in tudi garažiranje nekaj stane. Za Caddya sem dal pa če se prav spomnim za takratne razmere zelo ugodnih 11.000 eur, prodajalec je imel ceno 14 ali 15.000 in sem zglihal na 11, prodal sem ga pa čez par let kolegu za 12. Cene tem Cadillacom (govorim za štirivratne verzije) med tem niso šle bistveno gor, danes je ta(k) avto vreden okoli 15k eur mogoče  :ok

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 465
  • Avtomobil: R6 topless

Ker je Jerry že oenil in linkal slike do Cadillaca, bom pa še jaz prilepil 4 leta stare slike, ko je avto "sodeloval" na snemanju za neko reklamo :ok

cam02017.jpg

Klik

Klik 2
Klik 3
cam02025.jpg

Tudi takrat je zgledal v res dobrem stanju (pa tudi veliko dela je bilo vloženega vanj).

Urejal Sorgo, 27.01.2018, 02:40.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

A ta Caddy je bivši Jerryjev?

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 465
  • Avtomobil: R6 topless

Ja.

Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 534
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Slike Cadillaca so bile narejene mimogrede, poslikal me je kolega forumaš ko sem z njim obiskal schumija, ...

... Sicer so bile pa v temi tudi zelo lepe slike avta (z eno postavno deklico zraven), posnel jih je forumaš Gasparri ki je sicer med drugim profesionalni fotograf, ampak tiste so žal izbrisane  :frown

Bojan Simončič alias @gasparri je tudi izvrsten profesionalni glasbenik in postavna deklica tudi izjemna pevka (Ana Soklič alias Diona Dimm, https://www.annasoklich.com/ ):

Ena od "njunih" tem, kjer je udeležen tudi Jerry s črnim E30: "EMA 2007 - Diona Dimm Team"

https://www.bmwslo.c...iona-dimm-team/

Citat - gasparri:

Oj, vem da niste prav navdušeni nad Slo glasbo, pa vseeno.

Danes bo izbor za Evromaškerado na nacionalki...

Tudi jaz bom prisoten, moj bend, tako da, če bo kdo slučajno gledal to oddajo, vedite, da je

pevka Ana postala nova lastnica črnega E30 cabrio...dolgoletna želja...Jerrijeva varianta.

Cel bend - vsi trije, smo feni BMW-jev, tako, da pričakujem malo tolerance in solidarnosti :).

...

:)  :)  :)

Urejal Warden, 27.01.2018, 12:06.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 099
  • Avtomobil: 316ti Compact

Ce bi ga ti prodajal, bi verjetno bil vreden tolko, ane.

Sory, ampak ce je solata od E39 vredna 7-8k€, je ta vreden vsaj 50k€, ne pa 15k€.

Pa za finish, malo nehaj jebat ostale svercerje, ki hocejo zasluzit prav tako kot ti svercer, ki mislis da si bog v slo, ostali pa zabite budale :ok

Prikaži več možnosti
    • joda je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Na cesti tale mečka kr dobro pade v oko ... sem jo ta teden videl, ko se je peljala po Celovški.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ce bi ga ti prodajal, bi verjetno bil vreden tolko, ane.

Sory, ampak ce je solata od E39 vredna 7-8k€, je ta vreden vsaj 50k€, ne pa 15k€.

Pa za finish, malo nehaj jebat ostale svercerje, ki hocejo zasluzit prav tako kot ti svercer, ki mislis da si bog v slo, ostali pa zabite budale :ok

Si ti kaj takega pojedel da si tečen, ali si samo na levo nogo vstal?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Tole bo verjetno Pirc pobasal in spravil čez mejo v Nemčijo, no dokler še ne ve za njih si jih lahko na hitro ogledate  :ok2

Gre za dva NSU Princa 1000, posrečena mala avtomobilčka, ki jih je na cestah (pa tudi v garažah) vedno manj. Takega sem imel kakih 20 let nazaj, bil je rdeče barve in imam zato rdečega na sumu da je bil moj (čeprav nisem 100% prepričan - bi moral poiskat fotografije in jih primerjat), z njim sem se učil driftanja na zadnjem pogonu z motorjem zadaj. Čeprav ima samo 1000 ccm (zračno hlajenih), je zaradi lahke konstrukcije avtomobilček kar poskočen in se da z njim lepo poigrat, nestabilen je samo pri visokih hitrostih zaradi izredno lahkega sprednjega konca - takrat rabiš pa veliko spretnosti da ga obvladaš, dosti jih je končalo v grabnih  :ok Zaradi tega se jih je v starih časih prijelo ime "krsta na kolesih", kar ni prav daleč od realnosti  :laugh

https://www.avto.net...12862187&show=1

Slike:

Pripete slike za predogled

• prinz1.jpg
  • prinz2.jpg
  • prinz3.jpg
  • prinz4.jpg
  • prinz5.jpg
  • prinz6.jpg

Prikaži več možnosti
    • m4tj4z je všeč

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 933
  • Avtomobil: bel traktore

Leteča truga, so mu rekli na našem koncu. Sem se pa vozil z njim v začetku 90tih, ga je imel sosed (pokojni motorist Pilko), bil je tudi rdeče barve.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Leteča truga, so mu rekli na našem koncu. Sem se pa vozil z njim v začetku 90tih, ga je imel sosed (pokojni motorist Pilko), bil je tudi rdeče barve.

Tako, ja  :ok2 Sicer pa vidim da oglasa ni več, očitno ga je Pirc že pobasal... cool :rofl

Prikaži več možnosti