Skoči na vsebino

Vsi moji bivši oldtimerji - največja zbirka za časa mlade Slovenije :)

* * * * * 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
179 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 72 054
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Gruntaj :)

Verjetno na papirje od drugega avta, to je bilo izvedljivo (in je še vedno).

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 844
  • Avtomobil: E12 & E28 & E32 & E61

Ja samo včasih so te za to lahko zaprli, danes se ti smejijo.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ja samo včasih so te za to lahko zaprli, danes se ti smejijo.

Ti misliš žaganje cifer... ne, nisem imel v mislih tega :D Tako kot danes se je dalo tudi v starih časih legalno uvozit avto na papirje od drugega vozila, bil je samo ta pogoj, da si uvoženi avto v tujini razstavil na prafaktorje in homologiral motor in karoserijo posebej  :ok Zanimivo je to da na karoseriji ni smela ostat niti ena sama žička, še strop si moral odlepit z nje  :jok Dobesedno norca so se delali ko so te jebali kolikor so lahko, ampak za naše nadebudne mehanike to ni bil noben problem, ogromno vozil se je tako uvozilo - razstavljene na prafaktorje :laugh  :ok2

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 246
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Jerry? :)

https://www.avto.net...asp?id=13268255

untitled-1-copy.jpg

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 844
  • Avtomobil: E12 & E28 & E32 & E61

Se eden bivši bo vstal od mrtvih.

Pripete slike za predogled

• 1E3A2BCB-714A-4604-9B05-DB78C767C3BA.jpeg
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Caddy ni moj bivši, zeleni M5 pa je res eden od dveh E34 M5, ki sem si jih lastil pred več kot desetletjem. Me veseli, da je prišel v prave roke  :ok

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Med brskanjem po forumu je Leo našel staro temo o mojem voznem parku iz leta 2004. Slik sicer nisem več našel (žal), je pa ta tema mislim da zadosten dokaz o obsežnosti moje tedanje zbirke, za tiste ki so prepričani da nakladam - takrat sem imel v zbirki 29 vozil  :ok Tule je tema:

https://www.bmwslo.c...-jerryju/page-1

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 632
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Tule je še nekaj slik od MIHOLD-a:

https://www.bmwslo.c...zanimivih-slik/

Med njimi tudi legendarna bordo e32, zaradi katere že celo življenje sovražiš V12.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Še en moj bivši, eden od treh cadillacov, ta je bil najlepše ohranjen (in je še vedno), avto je po 57 letih dobesedno kot iz trgovine  :ok2

https://www.avto.net...asp?id=14013155

Cca 10 let nazaj sem ga prodal kolegu ki ga ima še vedno, poleg tega ima še celo zbirko caddyev in drugih eksotov, dvomim da ga resno prodaja. Pomojem ga je dal gor samo za foro. Se pa zna zgodit da ga bo prodal ker je avto res fantastično ohranjen, upal bi si trdit da je en najlepše ohranjenih primerkov tega modela/letnika na svetu  :mljask  On je četrti lastnik, jaz sem bil tretji, kupil sem ga od kolega, on pa od Slovenca, ki je bil zdomec v Ameriki. Avto je imel ob njegovem nakupu sedeže še zavite v tovarniški polivinil, pa že takrat je bil star enih 45 let. Fantastičen avto... upam da pride v prave roke če se bo prodal, jaz bi ga kupil pa me limuzina žal ne zanima več, moj naslednji caddy bo v cabrio izvedbi. Zaenkrat so še relativno poceni, tak letnik kot je ta brez strehe stane nekje od 20 do 70.000 eur, odvisno od stanja... za 40k dobiš že precej lep primerek :)

• caddy.62.jpg

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti
    • peropapero in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 512

Ej Jerry a ti komentiraš sam to kar pride na anet? Dej malo bolj ažurno updajtaj tole temo, ker je zelo zanimiva :-D

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ej Jerry a ti komentiraš sam to kar pride na anet? Dej malo bolj ažurno updajtaj tole temo, ker je zelo zanimiva :-D

Tako je, komentiram samo tisto kar pride na net, saj kar pridno kapljajo in brez skrbi, ne bo jih še tako kmalu zmanjkalo  :laugh Kar se tiče teme o oldtimerjih bi pa lahko pisal par let, zgodb imam za eno debelo knjigo  :ok2 Žal trenutno nimam časa da bi se bolj podrobno posvetil pisanju, ko se bom spravil k temu bom moral tudi uredit arhiv preko 2.000 slik ki jih imam zbranih iz tistih časov, vse je treba presortirat in jih kakšno četrtino poskenirat, to je resen projekt. Nekoč se ga bom zagotovo lotil, do takrat pa objavljam komentarje mojih bivših vozil ki se pojavljajo na avtonetu, saj so taki časi da jih bo šlo verjetno dosti v tujino in je prav da se od njih na nek način poslovim. Par besed bom napisal o vsakem avtu ki sem ga imel, čisto vseh se še vedno spomnim kot da bi bilo včeraj, saj je bilo to takrat moje življenje, čeprav se mi dandanes zdi kot da bi sanjal ali kot da bi to doživel v prejšnjem življenju. Danes je življenjski tempo tako napet da si niti približno ne morem privoščit tega kar sem si včasih, zato je še toliko lepše videti da sem se takrat pravilno odločil in pustil vse, ampak res vse drugo v lajfu, da sem se lahko posvetil izključno avtomobilom. Trenutno imam na skrbi družino in se bolj ukvarjam z njo kot z oldiji, bo pa prišel čas ko se bom spet lahko skoraj v celoti posvetil samo njim, to mi je bil od nekdaj cilj in zadnje čase ponovno aktivno delam na tem. Če torej koga kaj zanima naj vpraša, o oldtimerjih v SLO iz časa po osamosvojitvi vem precej in nikomur ne bom ostal dolžen odgovora  :ok

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti
    • Natuzzi, Edoxxx in dogg1410 uporabnikom je všeč to sporočilo

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 581
  • Avtomobil: star Bmw

Takega bmwja si imel?
Včeraj na sejmu Reggio..

Ps slika je obrnjena ker je to daleč na drugi strani sveta-obrni računalnik pa bo.

• 20190330_142721.jpg

Urejal antasi, 31.03.2019, 15:24.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

A je ta prikolica dovolj velika, da lahko 2 odrasli osebi spita v njej? 

00ySH5L.jpg?1

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 512

Je, če nimaš ravno 2m :)

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Takega bmwja si imel?

Ne samo enega, imel sem 4 Isette  :-D Pa tudi nekaj še bolj redkega se je našlo v moji zbirki, BMW 600 - podaljšana Isetta. Za razliko od klasične Isette ima 4 valjni motor in 4 sedeže ter vrata na boku, poleg sprednjih seveda  :ok

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

A si slučajno tudi kakšnega Messerschmitta imel? Ker tisti še bolj kul zgleda. :-D
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

A si slučajno tudi kakšnega Messerschmitta imel? Ker tisti še bolj kul zgleda. :-D

Ne, tistega pa žal nisem imel priložnosti kupit. V SLO jih je bilo za razliko od Isett zelo malo, jaz vem samo za enega na Škofljici, mogoče je bil še kje kakšen, dosti več pa ne. Medtem ko je bilo Isett malo morje, ko sem bil jaz profi lovec na oldtimerje sem jih našel vsaj 30. Isette so bile pri nas tako razširjene z razlogom, po II. svetovni vojni so ta vozila uporabljali zlasti invalidi, zato se je je pri nas prijelo ime invalidski voz. Ne vem sicer ali so imeli invalidi kake posebne olajšave pri nakupu oziroma uvozu Isett iz tujine, bi pa rekel da so. Messerschmidt je bil po drugi strani manj prostoren in dosti bolj štorast za vstopanje, zato za invalide pri nas ni bil primeren. Se strinjam da je kul, če imaš resno zbirko oldtimerjev ne sme manjkat v njej.

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik

Hvala rotti za ureditev slike. Messerschmidt, kako zakomplicirano ime, ni jih videti v slo. So jih med svet.vojno vse sestrelili..
Kaj pa tale slika od včeraj iz Reggio..je bilo kaj takega v zbirki?

• 20190330_144247.jpg

Urejal antasi, 31.03.2019, 17:58.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hvala rotti za ureditev slike. Messerschmidt, kako zakomplicirano ime, ni jih videti v slo. So jih med svet.vojno vse sestrelili..
Kaj pa tale slika od včeraj iz Reggio..je bilo kaj takega v zbirki?

Če misliš tistega na sredini, je BMW 700 v limuzinski izvedbi. Takega nisem imel, v SLO jih je bilo ene par in so še, ni mi bil zanimiv model ker ni nič posebnega, edino v cabrio izvedbi bi me zanimal. Bili so sicer trije, cabrio, coupe in limuzina. Ni pretirano iskan model niti danes in nima kake posebne cene, obnovljeni dosegajo tam nekje 10.000 eur, nič več. Je en od redkih starih bavarcev, ki se mu cena v zadnjih letih ni pretirano zvišala (Isette so šle recimo konkretno gor, od takrat ko sem jih jaz imel do danes za nekih 200%).

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik

modelčki slikani danes.

jerry, si imel kakega v merilu 1:1

• 20190422_125134.jpg
Prikaži več možnosti
    • dogg1410 je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.